Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Bolovi, grčevi, zatezanje stomaka

cici

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
297 odgovora na ovu temu

#1 *LAVICA*

*LAVICA*
  • Član
  • 16 posts

Objavljeno 20 March 2010 - 03:37 PM

Ima li neko iskustva,sa tupim bolom u donjem delu stomaka,6/7 nedelja.Bila sam kod dr.primam injekcije, ali se mnogo plasim i jako sam zabrinuta, zato sto sam vec imala spontani i pored terapije desilo se ono najgore  sad.gif

#2 Natasa

Natasa
  • Član
  • 715 posts

Objavljeno 20 March 2010 - 03:45 PM

Ja sam imala,ali oko 20 nedelje,zaista su bili neprijatni.Javila se  ginekonogu koji je konstatovao sa sam pocela da se otvaram.Prepisao mi je ginipral,tako nesto.Posle te terapije sve je bilo ok.
Sledeci put kad sam se slicno osecala bilo je dva dana pred porodjaj.
Nije normalno ali se da sanirati.Nadam se da ce biti sve ok posle inekcija.

Objavljena slika

Objavljena slika

#3 ninuska.h

ninuska.h
  • Član
  • 2004 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 20 March 2010 - 06:25 PM

Joj ti bolovi.....i mene su mucili, cesto su me i uplasili jer su bili nekad jaci i sumnjivi, ali se nije nista lose desilo.
Sire se misici i ligamenti, raste i pomera se materica....svasta se desava i mi to osecamo, cast izuzecima, neki ne.

Razumem brigu, jer sam ja imala 2 spontana, ali nikad nemojte panicariti, jer smirenost je vazna u trudnoci.

Na pregledu treba spomenuti sve, nikada ne mozemo znati sta je u pitanju, cak ni pole nekoliko meseci trudnoce.

Ali bez  nerviranja i straha, razmisljajte pozitivno

Nisam opasna, samo slaba sa zivcima :lol:

#4 *LAVICA*

*LAVICA*
  • Član
  • 16 posts

Objavljeno 20 March 2010 - 07:21 PM

(ninuska.h @ 20.03.2010, 18:25) View Post
Joj ti bolovi.....i mene su mucili, cesto su me i uplasili jer su bili nekad jaci i sumnjivi, ali se nije nista lose desilo.
Sire se misici i ligamenti, raste i pomera se materica....svasta se desava i mi to osecamo, cast izuzecima, neki ne.

Razumem brigu, jer sam ja imala 2 spontana, ali nikad nemojte panicariti, jer smirenost je vazna u trudnoci.

Na pregledu treba spomenuti sve, nikada ne mozemo znati sta je u pitanju, cak ni pole nekoliko meseci trudnoce.

Ali bez  nerviranja i straha, razmisljajte pozitivno

Hvala,ovo doista znaci.

#5 pikica

pikica
  • Član
  • 46 posts

Objavljeno 20 March 2010 - 07:53 PM

Ja sam oko 6-7 nedelje pa oko 15-16 imala bolove u donjem delu stomaka. Grceve, boleli su me jajnici pa se prosirivalo na ledja. Hvala bogu gin.kaze da to nije nista strasno i da je normalno. Naravno ako bolovi nisu abnormalni i ako nisu praceni krvarenjem. Mene je zaista blelo u 6-oj nedelji. Morala sam da lezim da se utoplim. Ipak kazi svom gin.ako te zaista mnogo boli! Mislim da je to sve ok i da ce sve biti ok. Nemoj stalno u glavi da imas prosi spontani, lavice zivot ide dalje, a ti moras da ga pratis!!!

#6 *LAVICA*

*LAVICA*
  • Član
  • 16 posts

Objavljeno 21 March 2010 - 10:43 AM

(pikica @ 20.03.2010, 19:53) View Post
Ja sam oko 6-7 nedelje pa oko 15-16 imala bolove u donjem delu stomaka. Grceve, boleli su me jajnici pa se prosirivalo na ledja. Hvala bogu gin.kaze da to nije nista strasno i da je normalno. Naravno ako bolovi nisu abnormalni i ako nisu praceni krvarenjem. Mene je zaista blelo u 6-oj nedelji. Morala sam da lezim da se utoplim. Ipak kazi svom gin.ako te zaista mnogo boli! Mislim da je to sve ok i da ce sve biti ok. Nemoj stalno u glavi da imas prosi spontani, lavice zivot ide dalje, a ti moras da ga pratis!!!

Pozdrav rolleyes.gif

#7 Anchi-KŠ

Anchi-KŠ
  • Član
  • 1624 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 21 March 2010 - 01:08 PM

(*LAVICA* @ 21.03.2010, 10:43) View Post
Pozdrav rolleyes.gif

Imam i ja takve bolove, ali mi je doktorka rekla da je to normalno. Veruj mi, čim osetim bol legnem i ne ustajem dok ne prestanu. Uglavnom mi se to dešava kad sam dugo na nogama ili kad dugo sedim na stolici.
Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

#8 Gasha

Gasha
  • Član
  • 25 posts

Objavljeno 22 March 2010 - 11:28 PM

ja sam u 23.nedelji trudnotje. pre par dana sam osetila tup bol u donjem delu stomaka, bash sam se uplashila. ali vidim da nisam jedina. verovatno je to i zato shto se dosta kretjem, bash retko mirujem, jedino kad spavam-notju smile.gif
sad mi je malo lakshe... pretpostavila sam da je to zbog shirenja materice i sl. ipak, ne zove se ovo dzabe DRUGO STANJE....

#9 sanjci

sanjci
  • Član
  • 55 posts

Objavljeno 23 March 2010 - 01:16 PM

Imala sam ih dosta cesto.Neki put sam jedva hodala od bolova.Ali,nije to bilo  svakodnevno. Poceli su negde  u cetvrtom mesecu.Posto radim u kancelariji i 8 sati sedim morala sam zbog tih bolova da odem na bolovanje.Nisam nikako mogla da sedim a stomak me boli.Dr mi je rekla da dosta nisko nosim i obavezno da nosim pojas pa se desavalo da malo manje boli kada ga nosim.Sada,tri nedelje pred porodjaj i dalje hoce da zaboli ali,ne cesto.Sad je to verovatno vec i zbog velicine stomaka a i vidno je spusten ali,navikla sam vec na sve.Izdrzacu jos malo.Uglavnom,trudila sam se da ignorisem taj bol koliko god mogu jer nije to uvek bas jako boleleo.Nekad da a nekad onako malo.Stisnula sam zube i pokusavala da zivim kao i pre,da setam,budem aktivna koliko-toliko,upraznjavam sex.Ovo poslednje, narvno, samo kada me nista ne boli. smile.gif

#10 Dabo

Dabo
  • Član
  • 304 posts

Objavljeno 24 March 2010 - 12:35 PM

Ja nebi omalovazila bilo kakav bol ispod stomaka ili u ledjima (krstima).  Spokojno samo kada dr.kaze da je sve u redu. ja sam 14.sedmica i od 6.sed. sam imala bolove u ledjima, dr.je odmah uocio (na UZ)kontrakcije, koje su znale biti i veoma jake, iako sam stroga horizontala od kada sam bila na prvi pregled i to uz inekcije progesterona koje su kasnije zamijenjene utrogestanom. Negdje u 13sedmici su bolovi u ledjima prestali ili se jave jako rijetko. Ali od tada pocinju kadkad bolovi ispod stomaka (ne tako cesto ali nekad zna biti vrlo jak) i to je novi problem, dr.ustanovio skracen grlic i najavi moguci serklaz o kojem ce dati konacnu rijec kroz 15 dana.
Po meni ni jedan bol nije bezazlen i sve treba ispitati. Tek kada ljekar kaze ok onda je ok.

#11 Gasha

Gasha
  • Član
  • 25 posts

Objavljeno 24 March 2010 - 10:13 PM

ipak sam se ja posavetovala sa doktorkom i kad me je pregledala dala mi je da pijem gynipral... i sada mi je mnogo bolje  smile.gif

#12 Lena

Lena
  • Član
  • 723 posts

Objavljeno 24 March 2010 - 10:17 PM

Odlicno!!! Bas mi je drago da ti je bolje! wub.gif

#13 Dabo

Dabo
  • Član
  • 304 posts

Objavljeno 25 March 2010 - 11:26 AM

To je vec ok, cuvaj se i pazi sa Ginipralom da prekines da ga uzimas cim udjes u deveti, ja sam ga u prethodnoj trudnoci pila skoro do termina, jedva sam se porodila, indukcija, i sva pomoc osoblja u smjeni gin.akuser.klinike i jedva bebac da iskoci. Poslije cujem od nekih porodilja da sam trebala prekinuti ginipral cim sam usla u deveti (mada ljekari praktikuju da ga daju do 10-15 dana prije termina)

#14 Lena

Lena
  • Član
  • 723 posts

Objavljeno 25 March 2010 - 11:41 AM

Nisam znala za ovo. Ja sam ginipral pila u 8-om mesecu, nekih sest dana. Termin sam prebacila osam dana i jedva sam se porodila sa indukcijom.

#15 Gasha

Gasha
  • Član
  • 25 posts

Objavljeno 25 March 2010 - 08:24 PM

hvala, jeste...sve je super sada...

pa doktorka mi je rekla da tju prekinuti da pijem josh malo, pa ako mi opet bude trebalo...opet tju. zna valjda ona to za deveti mesec. biggrin.gif

#16 Boookica

Boookica
  • Član
  • 231 posts

Objavljeno 25 March 2010 - 08:55 PM

(*LAVICA* @ 20.03.2010, 15:37) View Post
Ima li neko iskustva,sa tupim bolom u donjem delu stomaka,6/7 nedelja.Bila sam kod dr.primam injekcije, ali se mnogo plasim i jako sam zabrinuta, zato sto sam vec imala spontani i pored terapije desilo se ono najgore  sad.gif

Ja sam imala jake bolove,tupe,bas kao i ti.I to od pocetka trudnoce,isla sam na sva ispitivanja i gledali su me svi  moguci ginekolozi i na kraju ispade da je jedno veliko nista....Rodila sam decaka zivog i zdravog....Ne sekiraj se.... wink.gif

#17 *Pufnica*

*Pufnica*
  • Član
  • 64 posts

Objavljeno 25 March 2010 - 10:07 PM

(Boookica @ 25.03.2010, 20:55) View Post
Ja sam imala jake bolove,tupe,bas kao i ti.I to od pocetka trudnoce,isla sam na sva ispitivanja i gledali su me svi  moguci ginekolozi i na kraju ispade da je jedno veliko nista....Rodila sam decaka zivog i zdravog....Ne sekiraj se.... wink.gif

Pozdrav  rolleyes.gif
N*A*S*E* *S*R*C*E

#18 *Pufnica*

*Pufnica*
  • Član
  • 64 posts

Objavljeno 25 March 2010 - 10:11 PM

Ja jednostavno ne mogu dugo da setam i da sedim,a tek sam 7 nedelja, odmah osetim bol u donjem delu stomaka,primam injekcije, uplasena sam i zabrinuta,pozdrav svim trudnicama. huh.gif
N*A*S*E* *S*R*C*E

#19 Dabo

Dabo
  • Član
  • 304 posts

Objavljeno 26 March 2010 - 08:14 PM

Pufnice, hvataj svaki slobodni  trenutak da odmoris i podigni noge, i bice sve u redu, uvijek se mi nekako vise brinemo nego sto je ozbiljna stvar.
Pozzz

#20 *Pufnica*

*Pufnica*
  • Član
  • 64 posts

Objavljeno 26 March 2010 - 09:52 PM

(Dabo @ 26.03.2010, 20:14) View Post
Pufnice, hvataj svaki slobodni  trenutak da odmoris i podigni noge, i bice sve u redu, uvijek se mi nekako vise brinemo nego sto je ozbiljna stvar.
Pozzz

rolleyes.gif
N*A*S*E* *S*R*C*E

1 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 1 gostiju, 0 anonimnih korisnika