Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Kada se razbolimo u trudnoći

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
152 odgovora na ovu temu

#1 ema31

ema31
  • Član
  • 6 posts

Objavljeno 18 March 2010 - 10:37 AM

Pozdar svim trudnicama
mi smo veliki 8.meseci,34.nedelja,malo zaostajemo po UZ po velicini,ali je sve ostalo ok.
Htela sam da vas pitam,ako neko ima iskustva...ili zna nesto o tome...
Razbolela sam se,upala grla je bila 3 dana,bila sam kod lekara(opste prakse)i kaze da lici na virusnu infekciju,koja je napala grlo.Nista nisam pila od lekova nikakvih,samo sam se lecila prironim stvarcicama.I to je manje vise proslo,ali,sad me nesto stomak kovitla i imam problema sa stolicom,koja je (sama stolica) poput proliva,ali veoma tesko idem u wc,mucim se na wc solji uzasno,i ujedno me onda bole i kosti.Mnogo brinem da u tom mom mucenju ne povredim nekako bebu,i pitam se da li sve ovo moze da skodi bebi,jer u nekim momentima bukvalno se tresem u wc-u.Tako da ne znam da li je ta virusna infekcija prosetala i to creva,ili sta je(da li je hormonski ta dijareja,ili se telo priprema za porodjaj,ili sta...hrana ne verujem).Inace,nemam nikakvu temperaturu,ni nista drugo.Izvnite ako vam sve ovo odvratno zvuci,ali sam se malo uplasila,pa reko da vidim ako neko ima neko iskustvo slicno ovome...
Bebu osecam,mrda.Ali ponekad se desava da pulsira jednakim ritmom 2-3 minuta,kao da je srce,ali ne verujem,znate li sta je to?
Kiss

#2 Gost_Sanja BGD_*

Gost_Sanja BGD_*
  • Gost

Objavljeno 18 March 2010 - 11:47 AM

Mislim da si malo u panici, nista vise smile.gif
I ja sam bila bolesna u trudnoci, samo nista nemoj od lekova, kao sto si vec i uradila, limun, med, cajevi. Za stomak sto vise tecnosti, ne znam, proveri sa lekarom da li bi smela probiotik, obzirom da si vec u osmom mesecu. Supice, i lagana hrana. Bebi ne moze da naskodi, niti moze nekako da se povredi. Samo se opusti, proci ce.
Meni je vrhunac bio kada sam u trudnoci zaradila virusni konjuktivitis, a nisam smela da stavljam kapi u oci. To je bilo mucenje.

#3 ninuska.h

ninuska.h
  • Član
  • 2004 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 18 March 2010 - 12:18 PM

Ja se za divno cudo 6 meseci nisam ni malo prehladila, a sad mi se cini da mi je nos zapuseniji i nasli smo mnoogo bakterija i leukocita u mokraci, sto uglavnom ukazuje na neku upalu, prehladu....bas me je strah, jer ne znam sta je i gde je, ali sva sreca sto sad u ponedeljak idem kod ginekologa pa cemo se dogovoriti.

Nisam opasna, samo slaba sa zivcima :lol:

#4 Lena

Lena
  • Član
  • 723 posts

Objavljeno 18 March 2010 - 12:21 PM

Nemoj da se brines, sigurno nije nista ozbiljno. Ja sam sve vreme trudnoce imala neke bakterije u mokraci a svi ostali nalazi su ili ok. Moguce da si se malo prehladila, nista ozbiljno. Samo se utopljavaj ovo vrem je sada bas varljivo, zacas se razbolis.

#5 ema31

ema31
  • Član
  • 6 posts

Objavljeno 18 March 2010 - 12:26 PM

Mozda se i jesam malo uplasila,ali sta cu...
Sada mi je i mukica malo...
Dodje mi da pozovem lekara da pitam....videcu

#6 ninuska.h

ninuska.h
  • Član
  • 2004 posts

Objavljeno 18 March 2010 - 01:57 PM

Znam da ne moze biti strasno, ali nije dobro imati bakterije u urinarnom traktu ili vagini , jer dete moze pokupiti ih tokom porodjaja.
Bitno je da nije velika stvar, lako se resi, pa se necu ni nervirati

#7 Talia

Talia
  • Član
  • 94 posts

Objavljeno 20 March 2010 - 01:04 PM

To sto pulsira je stucanje  biggrin.gif ,ritmicno kuckanje u stomaku....I mi smo bas cesto stucali,po nekoliko puta dnevno,bili smo izuzetno nemirni pa smo valjda gutali i vise plodove vodice zbog cega se to i desava wink.gif

Sto se prehlade tice,ne nerviraj se,i ja sam imala par bas finih prehlada u trudnoci.Ipak bih ja na tvom mestu otisla kod dr,cisto da ti da nesto da olaksas sebi,ali mislim da zaista nemas razloga da brines zbog bebe.

#8 ema31

ema31
  • Član
  • 6 posts

Objavljeno 20 March 2010 - 01:56 PM

Hvala vam svima na porukicama,savetima,recima...
Bolje mi je skroz,sve je ok,samo mi je stolica teska,odnosno,tesko idem u wc,nije bas zatvor,ali skoro.Valjda su ti problemi karakteristicni u trudnoci.
Sto se tice bebe...stvarno se nadam da nece skoditi.idemo na UZ u sredu pa cu ginekologu sve ispricati,a i videcemo bebu.Veliki je on,ipak kraj sam osmog meseca...
Kiss svima smile.gif

#9 ninuska.h

ninuska.h
  • Član
  • 2004 posts

Objavljeno 20 March 2010 - 07:05 PM

Moje sunce je bas aktivno, ali nikako da uhvatim da stuca....po svim tim objasnjenjima , moje dete ne stuca, ili ja nemam ppojma smile.gif

#10 sanjci

sanjci
  • Član
  • 55 posts

Objavljeno 21 March 2010 - 12:36 PM

Nisam imala nikakvih zdravstvenih problema do sada.Par puta me je bolela glava i to je sve.Cesce me je bolela dok nisam bila trudna.Kijavicu,gripu,bakterije i tako to,hvala dragom Bogu do sada nisam imala.Dosta njih oko mene prelezalo je gripu,moj muz tu oko Bozica imao je bas visoku temperaturu ali,eto, na mene nista nije preslo.Jedino na pocetku trudnoce sam povracala sto je sasvim normalno a ono sto mi se desava u poslednjih 10 dana je da su mi prsti na rukama konstantno utrnuti i jako je neprijatan osecaj.Ima li neko iskustva sa tim?Clankovi su mi bili oteceni jedno par dana ali,za divno cudo to se povuklo.Ja sam mislila posto sam u devetom mesecu da cu tek sad da buknem sa otocima kad ono, pocese da se povlace.Ako me i nesto strefi do kraja izdrzacu.Imam jos manje od mesec dana do termina. smile.gif

#11 Dijana

Dijana
  • Član
  • 18 posts

Objavljeno 23 March 2010 - 05:48 PM

Trebam da se porodim za kojih desetak dana, a ja sam dobila neki abnormalni suvi kasalj koji je sve gori, da cepa grlo i pluca. Antibiotici ne smeju, a prirodni lekovi, toliko ih ima da sam od svakog caja popila po jedan i nista... Veceras idem kod doce pa cu se jos sa njim posavetovati. Ako neko ima dobar lek za ovu napast bilo bi lepo da podeli. Hvala

#12 Anchi-KŠ

Anchi-KŠ
  • Član
  • 1624 posts

Objavljeno 23 March 2010 - 08:47 PM

(Dijana @ 23.03.2010, 17:48) View Post
Trebam da se porodim za kojih desetak dana, a ja sam dobila neki abnormalni suvi kasalj koji je sve gori, da cepa grlo i pluca. Antibiotici ne smeju, a prirodni lekovi, toliko ih ima da sam od svakog caja popila po jedan i nista... Veceras idem kod doce pa cu se jos sa njim posavetovati. Ako neko ima dobar lek za ovu napast bilo bi lepo da podeli. Hvala

Probaj sa dečijim sirupom od belog sleza ili jagorčevine. Odlični su a mi debelice smemo da ih pijemo. Obavezno ispiraj grlo čajem od žalfije (nemoj da ga piješ jer ume da bude i nezgodan). Tako sam se bar ja lečila.
Nadam se da će ti ovo pomoći!
Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

#13 Dijana

Dijana
  • Član
  • 18 posts

Objavljeno 23 March 2010 - 09:53 PM

(Anchi-KŠ @ 23.03.2010, 20:47) View Post
Probaj sa dečijim sirupom od belog sleza ili jagorčevine. Odlični su a mi debelice smemo da ih pijemo. Obavezno ispiraj grlo čajem od žalfije (nemoj da ga piješ jer ume da bude i nezgodan). Tako sam se bar ja lečila.
Nadam se da će ti ovo pomoći!

Hvala puno za savet, naadam se da ce biti bolje, sutra idem po sirup. Mozda kasalj nekom zvuci smesno ali kad si u devetom mesecu trudnoce i ceka te rez na stomaku to ti ni malo nije smesno.

#14 Nata

Nata
  • Član
  • 33 posts

Objavljeno 23 March 2010 - 10:59 PM

U prvoj trudnoci sam dva puta pila antibiotike, prvi put zbog urinarne infekcije, a drugi put zbog toga sto je dr visoku temperaturu pre analiza protumacila kao SIGURNU urinarnu inf.   angry.gif  Za temperaturu sam pila Paracetamol koji se daje i bebama.

Naravno da je bolje ako sve ovo moze da se izbegne ali i trudnice se mogu razboleti.
Svakako da se za sve treba obratiti lekaru.

Pozdrav

#15 Anchi-KŠ

Anchi-KŠ
  • Član
  • 1624 posts

Objavljeno 24 March 2010 - 11:12 AM

Ginekolog mi je preporučio da pijem uz ove sirupiće Palitrex i Febricet. Febricet sam pila samo kod temperature a Palitrex nisam uopšte. Ležanje, čajevi i dečiji sirupići su pun pogodak. Ali ako mora nešto više, to je već viša sila.
Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

#16 Dijana

Dijana
  • Član
  • 18 posts

Objavljeno 24 March 2010 - 11:43 AM

(Anchi-KŠ @ 24.03.2010, 11:12) View Post
Ginekolog mi je preporučio da pijem uz ove sirupiće Palitrex i Febricet. Febricet sam pila samo kod temperature a Palitrex nisam uopšte. Ležanje, čajevi i dečiji sirupići su pun pogodak. Ali ako mora nešto više, to je već viša sila.

Pa i ja nisam bas za antibiotike ali ti decji sirupcici su odlicna ideja. U zivotu nisam popila ovoliko caja i kojekakvih buckurisa. Mogla bih da napisem knjigu.
unsure.gif

#17 Anchi-KŠ

Anchi-KŠ
  • Član
  • 1624 posts

Objavljeno 24 March 2010 - 08:28 PM

(Dijana @ 24.03.2010, 11:43) View Post
Pa i ja nisam bas za antibiotike ali ti decji sirupcici su odlicna ideja. U zivotu nisam popila ovoliko caja i kojekakvih buckurisa. Mogla bih da napisem knjigu.
unsure.gif

Samo mi ne spominji čajeve  biggrin.gif Mislim da u životu više neću da ih pijem. smučili su mi se tada!!!
Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

#18 MamaMjau

MamaMjau
  • Član
  • 5464 posts

Objavljeno 01 April 2010 - 12:53 AM

Ja sam se prehladila u 7. mesecu a jos mi je izbila i alergija po celom telu.Zavrsila sam u Hitnoj na inhalaciji i dali su mi mast da mazem jer alergija nije bila opasna
Objavljena slika

Objavljena slika

#19 crystal

crystal
  • Član
  • 10 posts

Objavljeno 22 May 2010 - 06:45 PM

Od kada znam za sebe imam alergiju na polen.Kada sam bila trudna sa sinom,ta alergija je isparila,fantasticno sam se osecala  smile.gif  A sada u ovoj trudnoci,uzas  blink.gif  toliko sam alergicna da to nije normalno i jos me uhvatila i neka prehlada,pa se trujem cajem,medom i limunom  blink.gif

#20 Elvy

Elvy
  • Član
  • 45 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 24 May 2010 - 07:39 AM

(crystal @ 22.05.2010, 18:45) View Post
Od kada znam za sebe imam alergiju na polen.Kada sam bila trudna sa sinom,ta alergija je isparila,fantasticno sam se osecala  smile.gif  A sada u ovoj trudnoci,uzas  blink.gif  toliko sam alergicna da to nije normalno i jos me uhvatila i neka prehlada,pa se trujem cajem,medom i limunom  blink.gif

joj alergija na polen je užasna, imam je i ja. Probaj šumeći kalcijum to meni pomaže - kašalj i kijavica su smanjeni drastično, a ukoliko imaš problem i sa zapušenim nosom uzmi marisol ili tako nešto na bazi morske soli.

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika