Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Alergija na polen

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
5 odgovora na ovu temu

#1 evangelina

evangelina
  • Član
  • 466 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 03 April 2011 - 05:28 PM

Imate li iskustva sa alergijom na polen kod dece kako se kod vase dece ispoljavala,koji je konkretno alergen u pitanju,i zna li iko koja je najniza starosna granica za alergo testove?Mi vucemo kijavicu,kasalj,crvenilo ociju vec mesec dana,prehlade i virusi su iskljuceni a pre 3 dana je dobio i koprivnjacu.Prepisan mu je pressing 3 dana,a za alergo testove je navodno sa 19 meseci jos mali.
Posted Image

#2 Kruela De Vil

Kruela De Vil
  • Član
  • 18 posts

Objavljeno 05 April 2011 - 12:13 PM

Uros je alergican trenutno na polen trave.Posumnjala sam jer mi je bilo nelogicno da dete bude prehladjeno mesec i vise dana.Uradili smo alergo test i to iz krvi,tako da nema mesta traumama kao sto je slucaj sa bockanjem, ali sve to nije narocito merodavno kod male dece jer se sve do 3.godine kod dece sklone alergijama, alergije smenjuju, povlace, dolaze nove...Primer,moze sad da bude alergican na grinje,a kroz par meseci da se ta alergija povuce i javi nova, npr. na kucnu prasinu.U svakom slucaju, to nije razlog da se ovakve stvari okarakterisu kao bezazlene,vec ih treba pratiti

#3 Kruela De Vil

Kruela De Vil
  • Član
  • 18 posts

Objavljeno 05 April 2011 - 12:23 PM

Zaboravila sam da ti kazem,nakon pressinga,trebalo bi sacekati 21 dan pa tek onda raditi a test,i izbegavati antibiotike, crni i beli luk, bar 7 dana pre testiranja.Naime, beli luk ima slicno dejstvo kao antibiotici, pa moze dati lazno negativan rezultat na testiranju, dok je crni priznat od strane Svetske zdravstvene organizacije u lecenju alergija, posebno inhalacionih, jer smanjuje nivo histamina, pa tako i on moze umnogome uticati na rezultate.Ukoliko se ustanovi postojanje alergije na inhalacione alergene, ne bi bilo lose da mu u ishranu sto cesce ubacujes crni luk, zbog dejstva koje sam spomenula, kao i zbog toga sto smanjuje kijanje, nadrazaj u nosu, kasalj, i salivaciju.Ovo nisu bapski lekovi, ovo je zaista savremena medicina, ukoliko si skepticna, uostalom, ne moze da skodi... wink.gif

#4 profesorka

profesorka
  • Član
  • 6 posts

Objavljeno 05 April 2011 - 12:40 PM

(Kruela De Vil @ 5.04.2011, 12:23) View Post
Zaboravila sam da ti kazem,nakon pressinga,trebalo bi sacekati 21 dan pa tek onda raditi a test,i izbegavati antibiotike, crni i beli luk, bar 7 dana pre testiranja.Naime, beli luk ima slicno dejstvo kao antibiotici, pa moze dati lazno negativan rezultat na testiranju, dok je crni priznat od strane Svetske zdravstvene organizacije u lecenju alergija, posebno inhalacionih, jer smanjuje nivo histamina, pa tako i on moze umnogome uticati na rezultate.Ukoliko se ustanovi postojanje alergije na inhalacione alergene, ne bi bilo lose da mu u ishranu sto cesce ubacujes crni luk, zbog dejstva koje sam spomenula, kao i zbog toga sto smanjuje kijanje, nadrazaj u nosu, kasalj, i salivaciju.Ovo nisu bapski lekovi, ovo je zaista savremena medicina, ukoliko si skepticna, uostalom, ne moze da skodi... wink.gif

kad si spomenula crni luk i ubacivalje u ishranu, da li je svejedno u kom obliku se luk konzumira? na pr. je l' moze dinstani luk ili postoji odredjen nacin kako da se konzumira?

#5 evangelina

evangelina
  • Član
  • 466 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 05 April 2011 - 05:17 PM

(Kruela De Vil @ 5.04.2011, 12:23) View Post

E vidis to za crni luk nisam znala,ali sad kad vratim film bas u periodu kad mu je izbila koprivnjaca nije ga jeo,dok ga inace ovako konzumira,posebno sad mladi crni luk.Samo vice luka,luka kad ga vidi.Ja sam se cak bojala da ne preteruje,ali eto nisam znala da je dobar za te njihove probleme.Inace,zvala sam jednu privatnu laboratoriju,rade alergo test iz krvi,i oni su mi rekli da sacekam bar tri nedelje od pressinga
Posted Image

#6 Kruela De Vil

Kruela De Vil
  • Član
  • 18 posts

Objavljeno 05 April 2011 - 07:21 PM

(profesorka @ 5.04.2011, 12:40) View Post
kad si spomenula crni luk i ubacivalje u ishranu, da li je svejedno u kom obliku se luk konzumira? na pr. je l' moze dinstani luk ili postoji odredjen nacin kako da se konzumira?

Najbolje bi bilo svez,cisto par puta da gricne ako nista drugo
(evangelina @ 5.04.2011, 17:17) View Post
E vidis to za crni luk nisam znala,ali sad kad vratim film bas u periodu kad mu je izbila koprivnjaca nije ga jeo,dok ga inace ovako konzumira,posebno sad mladi crni luk.Samo vice luka,luka kad ga vidi.Ja sam se cak bojala da ne preteruje,ali eto nisam znala da je dobar za te njihove probleme.Inace,zvala sam jednu privatnu laboratoriju,rade alergo test iz krvi,i oni su mi rekli da sacekam bar tri nedelje od pressinga

Ima na sajtu astma.rs sve o ovome,moje dete je nema ali cesto posetim taj sajt jer mnoge bolesti koje nas spopadnu odvedu nas tamo.Mislim na bolesti disajnih organa

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika