Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Najraniji simtomi poroda

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
93 odgovora na ovu temu

#81 bebac2012

bebac2012
  • Član
  • 6 posts

Objavljeno 10 June 2012 - 08:39 PM

Epa ovako, evo i mog iskustva.:-) Sto se tice bola u preponama, bolelo me je pa skoro mesec dana pre porodaja. Sto se kontrakcija tice ne znam da li sam ih imala, jer kao sto kazu to su mogli da budu jaki pokreti bebe. Dan pre porodjaja sam, jao kad se setim prala stvari na ruke, ribala, cistila, i taman da odem na kupanje osetim kao da imam nenormalno belo pranje, obrisem se maramicom i uocim neko sluzavo cudo braon boje i uspanicim se. Obucem se polako i krenem u bolnicu. Stave me na ctg i tada sam imala samo 1 kontrakciju koja je imala vrednost 100. Na pregledu sam otvorena 0.75 prsta, a za svaki slucaj da me ostave na odeljenje. Cele noci sam imala kontrakcije na svakih 6 min i trajale su po skoro 30 sekundi. Kada sam se pozalila sestri i kada sam otisla kod doktora nista, to su navodno pripremni bolovi. Menja se doktor, i dolazi novi u vizitu. Pozalim se njemu, on kaze da mi urade ctg i pregled. Na ctg-u opet nista, imam bolove ali ctg ne pokazuje to. Cekam na pregled, i doktor me automatski salje na porodiliste, kaze pocela sam da se otvaram. Na porodilistu su mi uradili ctg gore sam imala nenormalne kontrakcije, cudila sam se. Od 10h su mi krenule jace kontrakcije, nisam mogla da stojim kad nalete. Bile su sve cesce i jace. Oko 1 sam otisla na pregled, otvaram se polako a za 2h bi trebalo da se porodim po njima. U 14h mi doktor busi vodenjak, od tad do 15h sam imala nepodnosljive bolove. Kazu mi da zbog bebine glave ne smem da sedim nego da setam. Kakvo setanje, stojim nad lavoboom i povracam neku zelenu tecnost. U 15h sam usla u salu i za 20 min sam se porodila. Kada se rodio moj Luka sve sam zaboravila nicega se ne secam. I eto to je to. P.S. MOJE ISKUSTVO NIJE NALIK MENSTRUACIONOM BOLU, NEGO MNOGO JACE, A TREBA RAZMISLJATI DA SE SVE ZAVRSAVA BRZO AKO SLUSATE DOKTORA I DATE SVE OD SEBE DA SE SKONCENTRISETE

#82 bebac2012

bebac2012
  • Član
  • 6 posts

Objavljeno 10 June 2012 - 08:40 PM

(nani @ 28.11.2010, 14:22) View Post
Znam da postoji tema o porodu ali mene konkretno interesuje koji su vama bili prvi znaci poroda .... cak i oni par dana ranije. Dakle ne porod konkretno nego ono sto ga je nagovjestavalo

da li ste ga osjetili ranije i kako ..... jeste li imali neke bolove nalik na menstruacione i sl tome ....

ne znam da li sam u dobrom forumu smjestila temu posto set tada jos bile trudne tongue.gif

Mozda panicim ili mi je u podsvjesti to sto su mi rekli da cu vjerovatno da rodim prije termina (ironijom sudbine mozda i prenesem tongue.gif )ali ja vec 3-4 dana konstantno osjecam one menstruacione bolove ... u pocetku samo ujutru ili poslije spavanja a sada su se ti jutarnji bolovi polako pretvorili u one cjelodnevne, gacice su mi stalno mokre kao da sam se upiskila, prepone me nevjerovatno bole, stalno sam u toaletu, nervozna sam, javljaju se ostri bolovi u donjem dijelu stomaka a bebu osjetim intenzivnije nego ikada ranije.

opet kazem mozda je to normalna faza prije pripreme za porod ali mene opet interesuju vasa iskustva ....

Prvog imam termin kod doktorice ali ja njima vise nista ne vjerujem ...

#83 Nice

Nice
  • Član
  • 9253 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 21 June 2012 - 04:34 PM

Moje iskustvo: cetiri dana pre termina, idem na CTG, na njemu nikakvih kontrakcija, sve pet, dr mi kaze da dodjem dva dana nakon termina jer mi po njenom misljenju porodjaj nece ni tad, ali eto da dodjem za svaki slucaj. Ja sva vesela naredni dan odem u kupovinu nekih stvari za bebicu, nahodam se samo tako, i dalje sve super. Navece - ledja krecu da me bole nenormalno, bol na svakih 5 minuta, hodam ko zver u kavezu gore dole po sobi, kontam preforsirala sam se s hodanjem, prestace to. Nakon 2-3 sata nista ne prestaje, samo gore i muz me pokupi u bolnicu, kad tamo cvrc, ja vec 4 prsta otvorena blink.gif Tako da kontrakcije i ne moraju biti bas na svaka 2-3 sata na pocetku, kao sto vidite iz prilozenog tongue.gif
Objavljena slika

A leader does not deserve the name unless he is willing occasionally to stand alone. (H. Kissinger)
Money can't buy you happiness, but it does bring you a more pleasant form of misery. (S. Milligan)

#84 Kiki @

Kiki @
  • Član
  • 2371 posts

Objavljeno 04 April 2013 - 03:43 PM

Meni je cep ispao nedelju dana pred porodjaj.....
Nikakvi znaci,bolovi....cak ni lazne kontrakcije nisam osetila :rolleyes:
Na taj dan je poceo vodenjak da prska  i eto slavnog dogadjaja! :)
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#85 MalaCrnka89

MalaCrnka89
  • Član
  • 499 posts

Objavljeno 13 May 2013 - 03:52 PM

Ja sam dan pre isla cesto u wc. Ustala ujutru i opet me teralo u wc, onda je krenuo vodenjak da curka i poceli lagani, kao menstrualni bolovi. Vodenjak pukao ispred bolnice, dok su me spremili za CR ja vec 3 prsta otvorena...
Objavljena slika
:wub: 10.07.2011.
  15.11.2011. :wub:

#86 Mejja

Mejja
  • Član
  • 820 posts
  • Interesi:Tamo gde ljubav stanuje...

Objavljeno 13 May 2013 - 08:59 PM

Meni je sluzavi cep ispao na dan kad sam se trebala poroditi. Cep ispao ujutru a ja se porodila uvece. A noc prije toga su poceli bolovi u ledjima poput menstrualnim. Babica me pregladala kuci i bila otvorena tri prsta, za sat vremena u bolnici skoro pet prstiju bila otvorena, bas je brzo islo,. :)
Objavljena slika
Objavljena slika

#87 Kiki @

Kiki @
  • Član
  • 2371 posts

Objavljeno 14 May 2013 - 02:19 PM

...A sad pred drugi porodjaj...vec imam blage bolove(34 nedelja) :wacko: pa pretpostavljam da cu i te jake kod kuce da osetim da me oteraju u porodiliste...
Za sada to imam kao najraniji simptom :rolleyes:  pretpostavljam da se materica sprema i imam neki utisak da necu ni u ovoj trudnoci docekati dan termina al videcemo...... :unsure:
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#88 sanjabre

sanjabre
  • Član
  • 1079 posts

Objavljeno 14 May 2013 - 09:00 PM

Evo da napisem moja iskustva,prvi put pred termin,tu noc nisam spavala uopste beba je bila uzasno aktivna,a wc mi je bila druga soba :D Na dan termina odem na CTG i dr me pregleda i kaze mi da sam otvorena 3 prsta i kad krenu jaci bolovi da odem u porodiliste,dodjem kuci krv vidim na gacicama,ali bolovi blagi menstrualni,posto je bilo leto i imala sam lubenicu,pre nego sto sam otisla u porodiliste morala sam da pojedem jedno parce ^_^ Odem u porodiliste bez bolova,ali posto sam bila otvorena 3 prsta ubacili me u box i tamo mi probusili vodenjak.

Drugi put isto na dan termina odem na redovnu kontrolu CTG, pregled opet otvorena 3 prsta bez bolova,otisli do prodavnice bebi opreme,do pijace,kupila pizzu, lepo rucala,i beba pocinje da me udara u prepone i od udarca su mi klecala kolena ali nije bilo bolova,odemo u porodiliste otvorena 4,5 prsta i tamo su mi probusili vodenjak.

Oba puta porodjaj bez bolova i bez epidurala,vrlo laka a bebe krupne,e sad za treci put videcemo :)

#89 BgB

BgB
  • Član
  • 2283 posts

Objavljeno 02 September 2013 - 02:00 PM

Ja sam se probudila u sred noci jer sam osetila stezanje u stomaku, i krenula da idem u toalet, cak tri puta u kratkom vremenskom periodu. To mi je bio jasan znak da je krenulo i prirodno sam se iscistila, jer ovde kod nas ni ne rade klistiranje pre porodjaja, tako da je to dobro doslo :)
Onda bolovi u ledjima i kontrakcije.. i to je to.

Par dana pre toga znak je bio ispadanje sluzi (ali nije bila prosarana krvlju, tako da je to bilo neobicno).

Objavljena slika

#90 Spartanka

Spartanka
  • Član
  • 38 posts

Objavljeno 23 January 2014 - 08:16 AM

Pozdrav svima na forumu!

Ovo je i mene brinulo dok nisu krenuli trudovi.Niko mi nije adekvatno objasnio sta su to zapravo trudovi :)

Krenulo je blago krvarenje(braon,stara krv) dva dana pre,pa sledeceg dana jos jace,bez bolova i prisustva sveze,crvene krvi.Pocelo je otvaranje,to sada znam tada nisam imala pojima.
Noc uoci porodjaja krenule su te dugo ocekivane kontrakcije.Naime,stezanje stomaka i potreba da se ide u toalet vise puta u toku noci.Kada su kontrakcije bile na pet minuta pozvali smo hitnu pomoc.Posle sest sati u 39-oj sedmici rodila se moja mrvica Tihana!
Nisam koristila epidural niti kakva druga pomocna sredstva i ne zalim zbog toga :)

#91 MamaNataša

MamaNataša
  • Član
  • 775 posts

Objavljeno 29 March 2014 - 08:57 PM

View Postsanjabre, on 14 May 2013 - 09:00 PM, said:

Evo da napisem moja iskustva,prvi put pred termin,tu noc nisam spavala uopste beba je bila uzasno aktivna,a wc mi je bila druga soba :D Na dan termina odem na CTG i dr me pregleda i kaze mi da sam otvorena 3 prsta i kad krenu jaci bolovi da odem u porodiliste,dodjem kuci krv vidim na gacicama,ali bolovi blagi menstrualni,posto je bilo leto i imala sam lubenicu,pre nego sto sam otisla u porodiliste morala sam da pojedem jedno parce ^_^ Odem u porodiliste bez bolova,ali posto sam bila otvorena 3 prsta ubacili me u box i tamo mi probusili vodenjak.

Drugi put isto na dan termina odem na redovnu kontrolu CTG, pregled opet otvorena 3 prsta bez bolova,otisli do prodavnice bebi opreme,do pijace,kupila pizzu, lepo rucala,i beba pocinje da me udara u prepone i od udarca su mi klecala kolena ali nije bilo bolova,odemo u porodiliste otvorena 4,5 prsta i tamo su mi probusili vodenjak.

Oba puta porodjaj bez bolova i bez epidurala,vrlo laka a bebe krupne,e sad za treci put videcemo :)
Kako volim citati ovakve postove,dobijem neku nadu da cu i ja tako...
Objavljena slika

Objavljena slika

#92 tibavac

tibavac
  • Član
  • 14 posts

Objavljeno 27 April 2014 - 09:27 PM

Moje iskustvo- oko 1h posle ponoci sam imala kontrakcije na svakih 10 min. Kazem ja muzu, on kaze spavaj :) Spavam ja 10. min opet i opet i opet :) Oko 4h se probudim, povracam (u toku trudnoce nijednom nisam povracala). Vratimo se mi u krevet, oko 5h opet povracam... i nista... moj muz se uplasio da cu da dehidriram... oko 7h smo otisli u bolnicu. Urade mi CTG, nemam kontrakcije, kazu mi da idem kuci.... Glavna doktorka je videla da ja ne mogu vise da hodam i urade mi pregled- otvorena 7cm... Kazu muzu da ode u auto po stvari i da dodje u porodjajnu salu :) Medjutim, bebi  je pupcana vrpca bila oko vrata... Ja gurnem- on se vrati i tako u nedeogled... Kazu mi uzimamo vakum ja kazem neeeeeeeeeeeeeeeee... kaze dr ajde jos jednom i ona mi nabije lakat u stomak i rodi se Danilo :) Hvala Bogu pa pvde muz moze da bude u porodjajnoj sali, inace, ne znam sta bih bez njegove podrske ^_^

#93 zoxx

zoxx
  • Član
  • 1516 posts

Objavljeno 27 April 2014 - 11:29 PM

Prvi simptom je bio cest odlazak u toalet...Prirodno ciscenje...Nisam imala klasicne kontrakcije,vec sam osecala strasnu nelagodnost kad legnem,pa sam morala da budem u polu-lezecem polozaju ili da setam...I tako par sati dok sam ja shvatila da je to-to :) 
Objavljena slika

#94 Kristal

Kristal
  • Član
  • 4593 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 27 April 2014 - 11:40 PM

Meni su oba porodjaja krenula sa kontrakcijama na 5 minuta, jako bolnim. Prvi put su me probudili užasni bolovi. Drugi put su krenuli blagi bolovi da bi za manje od sata postali nepodnošljivi. Više se nisu pojačavali dok nisam dobila epidural. Nailazili su kao talasi: prvo se zategne i zaboli donji deo stomaka, pa se bol zrakasto proširi i obgrli ceo stomak i drži ga u grču dvadesetak sekundi. Kad sam dobila epidural, zahvaljivala sam se Bogu i svemu čega sam se setila što sam izbavljena iz tog pakla.
2009. Prvi cvetić - seka
2013. Drugi cvetić - bata

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika