Spinalna ili opšta anestezija???

odgovora

Objavljeno

Ja sam se porodila u opstoj anesteziji i mogu da kazem da mi je sad zao jer nisam odmah videla bebu. A iskustvo mi je bilo skroz ok. Volela bih da sa drugom bebom (jednog dana) porodim se u spinalnoj i nek ide zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za ovo sam prvi put cula od drugarice koja mi je preporucila da se porodim pod kako ona rece lokalnom anestezijom. carski na zivo, ali bez bolova. greeejt.

jel to to? kasape te i ti si jos svestan svega toga. c035.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za ovo sam prvi put cula od drugarice koja mi je preporucila da se porodim pod kako ona rece lokalnom anestezijom. carski na zivo, ali bez bolova. greeejt.

jel to to? kasape te i ti si jos svestan svega toga. c035.gif

Hahaha, to je to!!!! Javi iskustvo sa astala ^_^

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za ovo sam prvi put cula od drugarice koja mi je preporucila da se porodim pod kako ona rece lokalnom anestezijom. carski na zivo, ali bez bolova. greeejt.

jel to to? kasape te i ti si jos svestan svega toga. c035.gif

Jeste to to, ali nije baš tako kako ti zamišljaš. Ništa se ne oseti, plus si zaklonjena paravanom, pored tebe je anesteziolog koji sve vreme priča sa tobom.

Ako budem i sad morala na CR, sigurno se ponovo porađam uz spinalnu!

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boli su me za spinalnu jedno petnaestak minuta, i na kraju nisu mogli da nadju taj zivac pa su se plasili da ne zakace nesto neplanirano i na kraju sam zavrsila pod totalnom, s tim sto sam kao i zene koje se porode pod spinalom posle morala 24h da lezim! :D :D

Nakon operacije su me bolele dve tacke na kolenima, tj jedna na jednom, druga na drugom kolenu, na identicnom mestu, kao kad nesto utrne jako pa boli. I posle 2 meseca je proslo skoro skroz.

Ne boli me gde su me bockali, ledja me bole samo i iskljucivo od Strahinje.

Eto, moje iskustvo sa spinalom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle iskustva sa totalnom mislim da ne bih mogla psihicki da izdrzim spinalnu. A i mislim da je bolje ovako. Rez mora da boli, prvo ustajanje je tesko u oba slucaja, nema bockanja tolikog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaCrnka, ovo mi je bila 4ta totalna, i mogu ti reci da mi je ulazak u nju bio najgori ubedljivo, pod onim bolovima nije nimalo naivno.

Ma, neka anestezija mora, nijedna nije fina, samo sto totalna uvek "upali" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I tebi su bese krenuli bolovi pre zakazanog CR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle dve spinalne - i opet je toplo preporučujem. Oba puta sam prošla super! Drugi put mi je malo nekako drugačije delovala i mnogo sam više osećala šta se radi, ali svakako nikakav bol. Ovog puta sam osetila i rezove i sve, dok prvi put do izgurivanja bebe nisam osetila ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I tebi su bese krenuli bolovi pre zakazanog CR?

Vece pre krenule kotrakcije, primili su me uvece u bolnicu, uradili ctg, UZ i pregled, bila skroz zatvorena i posle 2 sata mi pukne vodenjak, celu noc bolovi jer su konji cekali da se otvorim 5 prstiju iako sam def isla na carski. A beba karlicno i visoko, do ujutru sam se jedva 3 prsta otvorila i otisla na moj planirani carski u 9h :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vece pre krenule kotrakcije, primili su me uvece u bolnicu, uradili ctg, UZ i pregled, bila skroz zatvorena i posle 2 sata mi pukne vodenjak, celu noc bolovi jer su konji cekali da se otvorim 5 prstiju iako sam def isla na carski. A beba karlicno i visoko, do ujutru sam se jedva 3 prsta otvorila i otisla na moj planirani carski u 9h :D

:blink: :blink: :blink:

Strahota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: :blink:

Strahota.

Nedelja noc, babicama se nije radilo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke ja bi trebalo na carski spinalni..phoenix posto smo iz istog grada novog Sada ko te je sad poradjao..cestitam na bebici..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala tri carska reza, prvi je bio pod opstom anestezijom i bilo je grozno, drugi pod epiduralnom, a treci pod spinalnom anestezijom. Porodjala sam se sva tri puta u Narodnog Fronta kod istog lekara. Meni je Narodni Front ok ali je velika guzva. Toplo preporucujem epiduralnu anesteziju za carski rez, malo je neprijatno, oseca se cimanje stomaka dok ne izvade bebu ali nista ne boli. Isto tako i sa spinalnom anestezijom. Ne oseca se bol, samo je utrnutost i oduzetost nogu mozda malo veca nego kod epiduralne. Mana spiralne anestezije je ta sto moras 24 sata da provedes u horizontali na ledjima bez mrdanja, bez jastuka iz nekog razloga tako da ti duze ostaje mokracni kateter i naravno kako anestezija popusta bol se javlja i to prvo pousta odozgo od stomaka pa do stopala. Epiduralna anestezija je tu mnogo bolja jer nema mirovanja osim onog standardnog za carski rez i mozes sama sebi da doziras anesteziju protiv bolova tako da bukvalno bol je drasticno manji nego kod spinalne ili lokalne. Mana epiduralne je ta sto se ona placa i to cini mi se oko 12000 din u frontu, a u visegradskoj oko 20000 din, samo je u dragise misovica besplatna. nadam se da sam makar malo pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u oktobru prosle godine porodila carskim rezom u Novom Sadu u spinalnoj anesteziji posto je beban bio okrenut karlicno.Moja iskustva su pozitivna,samo uvodjenje spinalne anestezije ne boli,samo mali ubod u kicmu,imala sam divnog anesteziologa koja je pricala sa mnom u toku operacije tako da je sama operacija prosla jako brzo.Neprijatno je samo cimanje malo,posto se beban poprecke zaglavio i osecaj kada ne osetis noge je grozan.Ali nisam imala nikakve mucnine i vrtoglavice posle operacije.Porodila me je dr Bogavac koja je na losem glasu,posto je u nekom fazonu Ami Winehouse,ali ja sam imala vezu i bila je jako fina prema meni.Mada sam cula svasta lose o njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke ja bi trebalo na carski spinalni..phoenix posto smo iz istog grada novog Sada ko te je sad poradjao..cestitam na bebici..

Prvi put dr Vejnović, drugi put dr Petrović. Obojica su vrhunski odradili posao. Petrović radi Vejnovićevu metodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam morala da se porodim carskim rezom po preporuci doktora, a radi problema sa vidom. Željela sam da se porodim prirodno pošto je to po mom mišljenju ipak najzdravije, ali su doktori iz navedenog razloga bili protiv. Porodila sam se u spinalnoj anesteziji i za mene je to bilo pozitivno iskustvo. Prva dva dana treba pregurati, a nakon toga se sve vraća postepeno u normalu. Brže sam se oporavila od drugih koje su bile sa mnom u porodilištu jer sam dosta šetala za razliku od njih, pa to preporučujem i ostalima da urad - iako će im se možda činiti da ne mogu avakog sčledećeg puta biće sve lakše. Toliko od mene i srećno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nedelja noc, babicama se nije radilo :D

Ovim nasim babicama se nikad ne radi... <_<

*andjelcic* i Dzo volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a radi problema sa vidom

Imam dioptriju -5 koja i dalje raste, redovne glavobolje i migrene sa aurom. Jel znas sta treba da uradim od pretraga za oci , bojim se da ovi nasi nesto ne zeznu i puste me da se poradjam prirodno i da ne bude belaj posle zbog napinjanja. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam dioptriju -5 koja i dalje raste, redovne glavobolje i migrene sa aurom. Jel znas sta treba da uradim od pretraga za oci , bojim se da ovi nasi nesto ne zeznu i puste me da se poradjam prirodno i da ne bude belaj posle zbog napinjanja. :(

I ja imam diopter -5,50, plasim se da ne se desi nesto i sta bi mozelo da se desi u tokom porodjaj? Moze li da dojde do slepilo ili samo namaluvanje na vidot?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da odete kod svog oftalmologa na pregled i po misljenje. I ja sam isla na cr iz tog razloga, tj. ona mi je dala nalaz i misljenje za cr. Zbog napinjanja bi moglo doci do porasta ocnog pritiska.

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam dioptriju -5 koja i dalje raste, redovne glavobolje i migrene sa aurom. Jel znas sta treba da uradim od pretraga za oci , bojim se da ovi nasi nesto ne zeznu i puste me da se poradjam prirodno i da ne bude belaj posle zbog napinjanja. :(

Treba da odete kod svog oftalmologa na pregled i po misljenje. I ja sam isla na cr iz tog razloga, tj. ona mi je dala nalaz i misljenje za cr. Zbog napinjanja bi moglo doci do porasta ocnog pritiska.

I ja sam imala predlog od oftalmologa zato sto imam visoku dioptriju, s' tim sto sam ja u trudnoci imala +5.25 i -5.0, ali meni doktori na komisiji nisu uvazili misljenje i predlog za cr. Od mene su trazili da mi oftalmolog napise zahtev za cr. Posto sam imala i drugih problema zbog kojih sam morala da idem na carski rez, zahtev sam dobila od orl lekara zbog centra za ravnotezu.

Budi oprezna kod oftalmologa, da napise konkretno i direktno da je on taj koji trazi carski rez, jer mislim da nece svaka komisija prihvatiti "samo" predlog.

Na zalost. :(

Sto se anestezije tice, je l' zbog glaukoma nije problem da se porodis pod spinalom? Ne znam zasto sam to povezala... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam isla na komisiju. Niko me nije poslao. Moj dr iz doma zdravlja je upisao u karton, a u porodiliste (isla sam dve nedelje ranije na dogovor) sam nosila taj nalaz i misljenje. Niko nije pravio nikakav problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila pre dva meseca, carski u spinalu. Pre porodjaja obavezan je razgovor sa anesteziologom, kako bi se videlo da li je pacijent kandidat za spinal ili total ili moze oba, pa je odluka na nama. U spinalu se oseca svaki dodir (cupanje, pomeranje), bebu odmah vidite, na dva minuta ali sasvim dovoljno da zaboravite na ostatak (zasivanje). Nikakve boli nema, ne boli ni uvodjenje katetera niti se oseca bol jos bar sat i po nakon operacije. Anesteziolog i tehnicar su bili pored mene sve vreme, pricali sa mnom, pokusali da me opuste, cak nudili i mob da mi donesu da okrenem muza. Nemate cega da se plasite, koju god vrstu anestezije da izaberete, nisu lekari kasapini i svakako svi u operacionoj sali znaju sta rade. Nakon carskog, a i u sledecih par dana, dobicete dovoljno analgetika da se ublazi bol. Ono na sta treba baciti akcenat, po mom misljenju, jeste da li ste spremni da budni otpratite ceo porodjaj, neko se prepadne, neko ne podnosi mirise iz sale...Moje iskustvo je pozitivno i glasam za spinal :)

* h o n e y 85* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2 minuta su ti držali bebu da vidiš?! Gde si se porađala? Ja sam ih obojicu videla, prineli mi ih da ih poljubim i pokazali pol, ali to je ukupno 5 do 10 sekundi.

*Sole* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.