Dojenje ili AD mleko

Dojite ili ne   115 votes

  1. 1. Da li ste dojile (dojite) ili ne?

    • Da, krace od 6 meseci
      35
    • Da, duze od 6 meseci
      70
    • Ne
      10
    • 0

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

I nek za ceo dan pojede tako na flasicu istu kolicinu sto bi kasice za jedan obrok, nije dobro jer ce se navici na to slatko i nece hteti da prihvati nista drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jej hvala hvala na savetu :)

Baby, i ja sam mislila da ne ide jabuka sa kasom, ali sam u kuvaru koji imam procitala da se tako uvodi hrana, prvo pirincane pahuljice mesane sa vocem, a tek onda samo voce... mozda i preskocimo taj deo mesanjavoca sa ovom kasom :)

Za danas smo u tom slucaju zavrsili sa kasom, a i ja sam nesto mislila da je odjednom u svakom obroku pirinac preveliko opterecenje za bebanov zeludac.

Bitno da je on ovo poruckao, hvala bogu bice vremena kada ce jesti sve i svasta, a ja jedva cekam da pocnem da mu kuvam i da uzivamo u kasicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcic mozes da pises o ovom uvodjenju u temi uvodjenje cvrste hrane vise njih ce da ti se ukljuci, iscitaj malo temu super saveta ima i ne preporucujem da prvo mu dajes kasicu pirinac + jabuka, pa onda jabuku samo prvo neka proba pirinac nekoliki dana, pa jabuku samu da se navikne tek onda mozes da pravis kombinacije, obicno se na pocetku novi ukus ne daje u nekoj kombinaciji i ok je praviti kombinacije zitarice voce, zitarice povrce naravno da to ide, ali samo polako...Mislim da nemas potrebe da mu dajes na flasicu kasicu tu koja se pravi, bolje odmah da krenes sa kasikom kad budete spremni pa po malo kasicicu jednu pa povecavas svaki dan, neka pije AD bez tih dodataka jer zaista nemas potrebe da sipas pirinac u AD ako beba dobro napreduje, navicice se on na ukuse nista ti ne brini.

My baby zasto ne mesati pirincanu kasu sa vocem ili zitarice to ide i to je super ? videcete vi kad dodju tri obroka kad se krenete lupati po glavi sta da date za dorucak i veceru mesacete i te kako sve i svasta i izmisljati :D

Bas tako, i secati se vremena kad je bilo dosta samo promuckati flasicu :lol: Ako samo nek nam deca ruckaju :)

Inace Andjelcic i moj ti je savet, jednom dnevno je dosta, i ne na flasicu nego napravi kasicu, mozes jedino duplo manju meru jer mi u pocetku nikad nismo pojeli bas celu ciniju, cini mi se da je to sa 200ml mleka jel da?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila sam milupine pahulje pirinca. Samo pirinac bez bilo kakvog ukusa koja se mesa u mleko. Posto pirinac ne daje nikakvu reakciju, resila sam da pocnemo od toga, prosto da oseti ukus u mleku i da pocne da guta nesto malo gusce od mleka...

Danas sam mu ubacila u 150ml mleka samo jednu mericu te bas bistre kasice. Tako cemo nekih nedelju dana, posle cemo da zguscavamo da sa cetiri meseca pocne da jede guscu kasu. Sa cetiri meseca pocinjemo sa jabukom u ovoj kasi, pa posle samo jabuku. Posle sve redom, ali eto, ja sam napravila neki plan. Bila sam kategoricki protiv toga da se deci pre 6m daje nemlecna hrana, ali sam promenila misljenje. Beban je poceo da jede sve manje i cesce Bebelac, ali kada sam mu u 150ml Bebelaca stavila tu jednu mericu pahuljica od pirinca sve je pojeo i jod je vukao iz flasice u prazno. Inace sam mu dala na flasicu sa velikiom rupom za bistre kase a ne na flasicu sa rupom za mleko.

Sada me zanima da li je previse da mu u svaki obrok ubacujem tu jednu mericu pahulja, a ako jeste koliko cesto bi bilo normalno da mu dajem?

1x dnevno, tj.jedan obrok, pre podne...ja sam voće prvo davala posebno, pa sa mlevenom plazmom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

grozim se od pojedinih doktora ,majke mi...malena mi za prvi mesec dobila 400 gr,samo je plakala ja nisam imala dovoljno mleka valjda ili nije bilo kvalitetno,sta znam...i ja kazem jednoj za to ona mi svasta kaze samo sisaj bebu i dodji sledece nedelje,a pregled 20 eura mislim se tebe cu pitati,od tada pocela je dohrana i sad smo hvala Bogu super...a volim povijene bebice i povijala sam je prva 2 meseca posle kupanja bih je povila .da se zagreje...i posle kad se probudi obucem joj benkicu...imala sam extra patronaznu ,i zahvaljujuci njoj sam sve naucila ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

grozim se od pojedinih doktora ,majke mi...malena mi za prvi mesec dobila 400 gr,samo je plakala ja nisam imala dovoljno mleka valjda ili nije bilo kvalitetno,sta znam...i ja kazem jednoj za to ona mi svasta kaze samo sisaj bebu i dodji sledece nedelje,a pregled 20 eura mislim se tebe cu pitati,od tada pocela je dohrana i sad smo hvala Bogu super...a volim povijene bebice i povijala sam je prva 2 meseca posle kupanja bih je povila .da se zagreje...i posle kad se probudi obucem joj benkicu...imala sam extra patronaznu ,i zahvaljujuci njoj sam sve naucila ...

Vidim sve te lepo naucila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

grozim se od pojedinih doktora ,majke mi...malena mi za prvi mesec dobila 400 gr,samo je plakala ja nisam imala dovoljno mleka valjda ili nije bilo kvalitetno,sta znam...i ja kazem jednoj za to ona mi svasta kaze samo sisaj bebu i dodji sledece nedelje,a pregled 20 eura mislim se tebe cu pitati,od tada pocela je dohrana i sad smo hvala Bogu super...a volim povijene bebice i povijala sam je prva 2 meseca posle kupanja bih je povila .da se zagreje...i posle kad se probudi obucem joj benkicu...imala sam extra patronaznu ,i zahvaljujuci njoj sam sve naucila ...

mislim da mao ta patronazna nema pojma al ajde sad <_<

A dr ti je ovo dobro rekla :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

grozim se od pojedinih doktora ,majke mi...malena mi za prvi mesec dobila 400 gr,samo je plakala ja nisam imala dovoljno mleka valjda ili nije bilo kvalitetno,sta znam...i ja kazem jednoj za to ona mi svasta kaze samo sisaj bebu i dodji sledece nedelje,a pregled 20 eura mislim se tebe cu pitati,od tada pocela je dohrana i sad smo hvala Bogu super...a volim povijene bebice i povijala sam je prva 2 meseca posle kupanja bih je povila .da se zagreje...i posle kad se probudi obucem joj benkicu...imala sam extra patronaznu ,i zahvaljujuci njoj sam sve naucila ...

Prvo : Ne postoji nekvalitetno mleko dojilje ! Drugo , ni jedna dohrana ne moze biti zdravija i bolja od majcinog mleko , trece : Za dobro dojenje treba strpljenja i rada i najlakse je gurnuti cucli i flasicu bebi u usta i reci kako bolje napreduje od dohrane . Mene dusa boli sto je meni sa Markova 4 meseca nestalo mleko jer nije imao ko da pe isprasi po turu i kaze mi da ne treba da odustajem .... Al makar sad znam za drugo dete sta cu !

Trmalja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbinjavam se na greskama u kucanju , ponelo me :D Mada se cesto osecam kao ..

images.jpg

dok citam sopstvene postove :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

je li normalno da beba dobija 400 gr mesecno i da place po celi dan i noc?!znam da nije nista zdravije kao majcino mleko ali kad zena nema mleka jel treba da se ubije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

je li normalno da beba dobija 400 gr mesecno i da place po celi dan i noc?!znam da nije nista zdravije kao majcino mleko ali kad zena nema mleka jel treba da se ubije?

Meni se cini da ti nisi nasla dovoljno dobrog pedijatra da ti objasni neke stvari ;) I to nije tvoja greska vec onih sto bi trebalo da nam budu uvek na raspolaganju, a uglavnom ih boli uvo za sve. Beba moze da dobije i 400g mesecno i moze da vristi po ceo dan, jer je ipak ona mala beba i ne place uvek zbog gladi... Najcesce bebe placu upravo zbog mamine nervoze kad pomisli da nema dovoljno mleka, sto je cesto potkrepljeno od strane raznoraznih "strucnjaka". I niko ne treba da se ubija, samo treba da da sve od sebe, sto, ponavljam, nekad i nije moguce jer ni ne znas sta to zapravo znaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne Nadja nisi dobro shvatila.Ona je nasla dobrog pedijatra koji joj je savetovao samo da doji,ali po njoj taj pedijatar nema pojma :wacko: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne Nadja nisi dobro shvatila.Ona je nasla dobrog pedijatra koji joj je savetovao samo da doji,ali po njoj taj pedijatar nema pojma :wacko: .

Procitala sam i to, ali znas i sama kakvi su pedijatri, najverovatnije joj je to izdiktirao po komandi samo da je skine... Drugo je kad dr lepo, mirno, stalozeno i argumentovano objasni sta, zasto i kako pa onda tu nemaju vise sta da traze razni pametuljci koji pokusavaju da ti uvrte u glavu da ti mleko nije dovoljno kvalitetno :wacko: Al' dobro, da ne gresim dusu, mozda je covek stvarno i pokusao lepo ali ona nije htela da slusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

grozim se od pojedinih doktora ,majke mi...malena mi za prvi mesec dobila 400 gr,samo je plakala ja nisam imala dovoljno mleka valjda ili nije bilo kvalitetno,sta znam...i ja kazem jednoj za to ona mi svasta kaze samo sisaj bebu i dodji sledece nedelje,a pregled 20 eura mislim se tebe cu pitati,od tada pocela je dohrana i sad smo hvala Bogu super...a volim povijene bebice i povijala sam je prva 2 meseca posle kupanja bih je povila .da se zagreje...i posle kad se probudi obucem joj benkicu...imala sam extra patronaznu ,i zahvaljujuci njoj sam sve naucila ...

Eh,što svi doktori nisu tako grozni kao ta doktorica. ;) Ja sam po izlasku iz porodilišta svratila do neonatologa da čujem par saveta.Prvo je drečala kako sam ja prva mama koja je i došla po savjet ostale se prave pametne i bla,bla.A onda mi rekla da kupim Aptamil,jer oni nemaju para pa kupuju bebama bebelac.Ja guska kupila Aptamil,ali sva sreća završio je u smeću.Ernica nije smak sveta sad,ti si vjerovatno htjela sve najbolje za svoju bebu.Ali,sledeći put da znaš-imaćeš onoliko mlijeka koliko beba sisa.Živ čovjek griješi,i uči se na greškama.Ovdje dolaze mame koje imaju i dosta iskustva,i svačije iskustvo ti može pomoći.Nemoj sve gledati iz jednog ugla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zeneee,zar nije najlakse da se doji i najzdravije?nisam ja bila nimalo nervozna,po savetu sam posle podoja ponudila caj,ona je nenormalno gutala caj,tako halapljivo...posle sam joj ponudila dohranu i popila je 240 ml ...zar to nije glad?imala sam lose iskustvo sa dojenjem zaista ,iz dojki mi je tekla krv,zaista nema potrebe da osudjujete,i vi ste mame...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zeneee,zar nije najlakse da se doji i najzdravije?nisam ja bila nimalo nervozna,po savetu sam posle podoja ponudila caj,ona je nenormalno gutala caj,tako halapljivo...posle sam joj ponudila dohranu i popila je 240 ml ...zar to nije glad?imala sam lose iskustvo sa dojenjem zaista ,iz dojki mi je tekla krv,zaista nema potrebe da osudjujete,i vi ste mame...

Moja tolko nije pila ni sa 6 meseci :blink:

Ja ti iskreno savetujem da malo iscitas ovaj forum ;) ;) ;)

Kamilica i majat volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A možda beba plače zbog grčeva? Naši su bili strašni...240ml je jako jako mnogo za tako malu bebu.Moj je sisao 120ml deseti dan, pa se patronažna krstila . Neke bebe toliko piju i sa par meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A možda beba plače zbog grčeva? Naši su bili strašni...240ml je jako jako mnogo za tako malu bebu.Moj je sisao 120ml deseti dan, pa se patronažna krstila . Neke bebe toliko piju i sa par meseci.

I ja mislim da su grčevi.Ernice nisi jedina kojoj je išla krv iz dojke.To su sigurno bile ragade,bolje da te naučila patronažna kako da staviš bebu da sisa,nego što ti je preporučila dohranu.Što se količine tiče jesi sigurna da je popila 240 ml?Jesi mislila na dan ili u jednom obroku?Ja ne znam koliko je moja ikad popila,i ne opterećujem se time nemoj ni ti.I sad kad ti jede čvrstu hranu bitno da je jela,a ne koliko.Ne opterećuj se kilažom,koliko god da dobije dobro jer,dok ne gubi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moje dete ne popije više od 210 ml a ima 7 meseci, ali dobro, to je sve individualno. Ni ja ne poštujem isključivo pravila, bila stara ili nova jer smo ljudi i svi smo različiti. Bebe rođene sa 3kg i one rođene sa 5kg ne jedu istu količinu hrane uglavnom. Zgrozila sam se kad mi je jedna komšinica, novopečena majka, ispričala da joj je ovde jedna doktorka rekla da detetu bez obzira koliko urla, ne sme da da više od 90 ml mleka jer eto deca od mesec dana ne smeju piti više :blink: kao bljucka i čim bljucka znači da je dovoljno pojeo :blink: Pobogu, zar dete ne bljucka zbog vazduha kog se naguta i zbog još nerazvijenog sistema za varenje? Svako je danas i doktor, čast izuzecima, ali treba se malo rukovoditi i zdravom logikom. Ajde to za kravlje mleko, slatkiše i so poštujem, jer je logično da nije zdravo za tako malu decu, ali kad bismo svi jeli iste količine hrane i istu vrstu bili bi kao klonirani. Nismo roboti već živa bića i svi smo specifični.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja je retko kad imala grceve zaista ,mozda jednom u 2 meseca...moja beba zaista jede dobro pu pu da ne ureknem...naucila sam i u bolnici kako da sisam bebu ,ali nije pomogalo drage moje kad nisam imala ,posle 20 dana rodjenja,dojke se nisu punile niti sam osecala onaj bol kad mleko nadolazi,od tada je malena pocela sa placom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa koliko ja znam, kad se uspostavi ponuda i potražnja, dojke više ni ne treba da se previše pune i da osećaš bol. Oni ti to očigledno nisu objasnili. To je znak da imaš mleka, a ne da nemaš ;) No biće bolje drugi put,samo opuštencija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa cekaj,ako je imalo mleka po tvom,zasto onda je beba vriskala i dobila malo na kilazi?zasto bi mi u DZ rekli odmah sam dohrana a ova privatno samo sisanje...ne bih da se raspravljam ali znam da nisam imala mleka,beba plakala,zelena stolica,mala kilaza...ali dobro,kao ti sto kazes valjda cu sa drugim imati vise srece i bice samo dojenje kako sam htela i sa malenom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To što je dete plakalo, moguće je da je bio skok u razvoju kad naglo počinje da traži više da jede, pa se ženama učini da nemaju mleka. Pravi doktor će to objasniti a ne odmah gledati da uvali adaptirano. No o tome imaš dosta u temi Dojenje u praksi ;) ima različitih iskustava pa je korisno pročitati da ne skrećemo s teme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa cekaj,ako je imalo mleka po tvom,zasto onda je beba vriskala i dobila malo na kilazi?zasto bi mi u DZ rekli odmah sam dohrana a ova privatno samo sisanje...ne bih da se raspravljam ali znam da nisam imala mleka,beba plakala,zelena stolica,mala kilaza...ali dobro,kao ti sto kazes valjda cu sa drugim imati vise srece i bice samo dojenje kako sam htela i sa malenom

nemoj se ljutiti... niko te ne osuđuje (bar ja mislim), samo želimo da ti objasnimo da nije moguće da žena nema mleka... ako beba samo i isključivo sisa, mleko ne može da nestane, ispari, prestane da se proizvodi... mleko nestaje upravo tako što se polako jedan po jedan podoj zamenjuju sa dohranom... 400 gr prvi mesec nije za brigu, zelena stolica ne znači glad... niko te ne napada, ti si želela da budeš sigurna da je tvoja beba sita i dala joj dohranu i to je ok... to sam i ja radila prvih mesec dana... nisi želea da rizikuješ sa dojenjem jer nisi bila sigurna da imaš mleka, dala si AD i to je sasvim u redu... sigurno su te dojke i bolele čim su krvarile, pa još beba plače na tvom mestu bih i ja dala AD i ne bih se više patila i brinula da li ima mleka ili nema... tako da, opušteno ;)

ernica i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno ,hvala ti na odgovoru :)) bar si iskrena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.