Infekcija urinarnog trakta, bakterije u mokraci

odgovora

Objavljeno

UK se radi 7 dana po zavrsetku terapije :blink: Bas je caknuta :D

Nas je stvarno spasavalo sto je pio vode kao lud i jos sam ga stalno nudila. Voda njima to sve lepo ocisti.

Javi kakav je rezultat UK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vidim da je ova moribila cesta, a o ovoj vulgaris ne zna niko nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li bi urinokultura bila pozitivna da u urinu ima bakterija cak i kada uzorak za analizu nije prva jutarnja mokraca? Radili smo urinokulturu i sve je ok al se sad nesto tripujem da mozda nije validno jer uzorak nije bio prvi jutarnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da, sve ok... ne bi bila sterilna sa bakterija ima :)

Mi imamo već četvrti put infekciju.. posle ove terapije AB dobićemo proilaksu i imamo zakazano kod nefrologa za mesec dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li bi urinokultura bila pozitivna da u urinu ima bakterija cak i kada uzorak za analizu nije prva jutarnja mokraca? Radili smo urinokulturu i sve je ok al se sad nesto tripujem da mozda nije validno jer uzorak nije bio prvi jutarnji.

Kod male dece to nije bitno, mokracu mozes da uzmes u bilo koje doba dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da, sve ok... ne bi bila sterilna sa bakterija ima :)

Mi imamo već četvrti put infekciju.. posle ove terapije AB dobićemo proilaksu i imamo zakazano kod nefrologa za mesec dana...

Jaoj :(((

Mi smo na profilaksi godinu dana, Milanu je nenormalno srozan imunitet zato. Ustvari, i nisam mu redovno davala, al' mi je dr na kraju rekla da MORAM. :/

Jeste li radili mikiconu ili nesto, ili tek sad krecete na analize? :( Gde idete kod nefrologa? Mi smo na institutu, tamo je nenormalna guzva, ali stvarno su strucnjaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idemo u Tiršovu... vraća nam se ovaj Proteus mirabilis stalno.... trk sad krećemo, kontam da ćemo onda na UZ i mikiconu i šta već treba :( ma neka, samo da vidimo od čega je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da, sve ok... ne bi bila sterilna sa bakterija ima :)

Mi imamo već četvrti put infekciju.. posle ove terapije AB dobićemo proilaksu i imamo zakazano kod nefrologa za mesec dana...

Hvala :-)

Bas mi je zao,drzim palceve da otkrijete uzrok i resite to sto pre :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idemo u Tiršovu... vraća nam se ovaj Proteus mirabilis stalno.... trk sad krećemo, kontam da ćemo onda na UZ i mikiconu i šta već treba :( ma neka, samo da vidimo od čega je

Mozda i izbegnete mikcionu. Ja drzim palceve da je izbegnete! A i ako je radite, dovoljno je mala da ne zna sta je to tacno i da zaboravi ;) A mozda radi i samo uz da vidi da li ima prosirenja kanalica izmedju bubrega i besike ili nesto? Al' to ce nefrolog tek i da odredi kad vidi sve rezultate. Mene samo nervira sto mora da se ispostuje sugava procedura a to je da dete boluje odredjen period (sto je cesto bas dugo i mucno) da bi dobilo uput dalje za specijalistu! :angry:

Proteus je mnogo bezazlenija nego eserihija, sreca samo da joj se eserihija ne vraca, jer je ona uzasno agresivna.

Milan je godinu dana imao eserihuiju, a 6 meseci imao proteus i izlecili smo je, al' stalno se mesaju i stalno se pojavljuje neka druga. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala amforati :)

Veverice pa jesu otkrili od čega je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shveco, da li kod nefrologa radite samo UZ bubrega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa ne znam :) Imamo zakazan pregled kod nefrologa i to je to :) Verujem da će on onda odrediti šta ćemo sve raditi od analiza, pretpostavlja UZ jer je to uobičajeno, zbog refluksa, suženih kanala itd pa posle toga šta već treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da, prvo je 8meseci imao eserihiju do 5000jedinica sto se ne leci, moguce od nje mu se u medjuvremenu stvorio pesak u bubrezima i pojavila jaka upala bubrega, od peska su krenule sve druge baktrije da se zadrzavaju. Eserihije smo se otarasili, ali uvek vuce nesto i dok ne isliski pesak (a od pre godinu dana izgleda jos nije) verovatno mui nikad urinokultura i nece biti skroz sterilna, jedino sto se u urinu pokazuje "malo" bakterija, ako je ispod 5000jedinica bakterije, sto se inace kako kaz ne leci. A profilaksa se uglavnom pije godinu dana, pa se nadamo da i to zavrsavamo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh: Godinu dana ćemo biti na profilaksi :(:angry:

Jesi uzela onaj čaj Josif Pančić? I čaj od brusnice? Mi ga pijemo, lep je kao sokić i isterala je to malo peska što je imala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi je jasno o čemu si pričala u Greenetu .. ala sam paglu :D a ja zapela da menjaš doktora :D O bože :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka jede I susene brusnice, ja to svom maom dajem I preventivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.