Roditeljski dodatak

odgovora

Objavljeno

Vidim da pominjes da si "nezaposlena porodilja" i da si dobila jednokratnu pomoc od grada. E,sad,posto i ja spadam u tu kategoriju,nezaposlena sam,trebala sam da podnesem zahtev za te pare,ali nisam znala da je sve to vremenski ograniceno na tri meseca. Ustvari,ja sam se debelo zeznula. Nisam imala pojma da su pomoc nezaposlenim porodiljama i roditeljski dodatak potpuno dve razlicite stvari. Mislila sam da nam sleduje samo jedna nadoknada i da je to to. Medjutim,u cetvrtak mi mama svrati u 27.marta i daju joj dva formulara za popunjavanje,ali nam kazu da smo za taj prvi t.j. za pomoc nezaposlenim porodiljama zakasnili :( . Kazu da je rok samo tri meseca. Porodila sam se 30.09 i sad smo u problemu zbog te tri nedelje.

Interesuje me da li je neko mozda podnosio zahtov nakon isteka roka i da li ti mozda nesto znas o tome. Ne znam kakva je procedura,a place mi se kad pomislim da su nam pare tek tako iskliznule... :(

Ako si zakasnila za pomoc nezaposlenim porodiljama nece ti prihvatiti zahtev nakon isteka 3 meseca. :(

Ja ti savetujem da pozuris sa skupljanjem papira za roditeljski dodatak, da bar te parice dobijes na vreme.

Je l' neko zna kad je isplata roditeljskog? Meni je u januaru pre 20tog stiglo resenje, rekli su mi kad sam predavala da je uplata svakog 20tog u mesecu, pa se nadam da ce to biti ovog meseca. Sutra 20ti... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si zakasnila za pomoc nezaposlenim porodiljama nece ti prihvatiti zahtev nakon isteka 3 meseca. :(

Ja ti savetujem da pozuris sa skupljanjem papira za roditeljski dodatak, da bar te parice dobijes na vreme.

Je l' neko zna kad je isplata roditeljskog? Meni je u januaru pre 20tog stiglo resenje, rekli su mi kad sam predavala da je uplata svakog 20tog u mesecu, pa se nadam da ce to biti ovog meseca. Sutra 20ti... :rolleyes:

Ti pitas za onih 30000 sto daju?Ja sam podigla,a da resenje nisam ni dobila.I da,isplata je svakog 20.u mesecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti pitas za onih 30000 sto daju?Ja sam podigla,a da resenje nisam ni dobila.I da,isplata je svakog 20.u mesecu.

Jes, za tih 30hiljada :)

Je l' si cekala samo jedan mesec ili duze? :) Uh, bas sam nestrpljiva... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jes, za tih 30hiljada :)

Je l' si cekala samo jedan mesec ili duze? :) Uh, bas sam nestrpljiva... <_<

Da,cekala sam jedan mesec.Podigla sam bez resenja za minut :lol: Javi jel si podigla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje.Pošto sam izgubila rešenje za roditeljski , hoću moći i dalje da dižem parice bez rešenja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje.Pošto sam izgubila rešenje za roditeljski , hoću moći i dalje da dižem parice bez rešenja ?

Naravno, uz licnu kartu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostalo mi je da izvadim jos taj papir u Centru za socijalni rad. Da li se to tamo brzo zavrsava? Pitam da znam da li da idemo sa bebom ili da je ostavim kod mojih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Папир да се непосредно бринеш о детету? Ми смо га добили за мање од минут времена. Толико ћеш и ти вероватно ако није ред.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Minut? Super. A tamo gde podnosim te papire? Da li i to ide brzo ako nije guzva naravno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Minut? Super. A tamo gde podnosim te papire? Da li i to ide brzo ako nije guzva naravno?

Da,taj papir dobijes za minut,moras ga popuniti tamo i predati,a potvrdu cekas nedelju dana.Onda sve papire koje si skupila nosis u 29.novembra i tamo nema guzve,brzo se zavrsava..barem je meni bilo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,taj papir dobijes za minut,moras ga popuniti tamo i predati,a potvrdu cekas nedelju dana.Onda sve papire koje si skupila nosis u 29.novembra i tamo nema guzve,brzo se zavrsava..barem je meni bilo tako.

Isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je sve potrebno od dokumentacije za potvrdu centra za socijalni rad da majka nije lisena roditeljskog prava? Da li neko zna? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je sve potrebno od dokumentacije za potvrdu centra za socijalni rad da majka nije lisena roditeljskog prava? Da li neko zna? :unsure:

Izvod za bebu, mamino drzavljanstvo i mamina kopija licne karte. Barem kod nas samo to uzimaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvod za bebu, mamino drzavljanstvo i mamina kopija licne karte. Barem kod nas samo to uzimaju.

+ potvrda iz suda da nisam osudjivana i kopija zdravstvene knjizice, raspitala sam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

+ potvrda iz suda da nisam osudjivana

Koliko se beše čeka ta potvrda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Član joxim je ostavio prouku:

Da li neko zna gde se ide u socijalno za opstinu Novi Beograd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Član joxim je ostavio prouku:

Da li neko zna gde se ide u socijalno za opstinu Novi Beograd?

Ja sam pre 3-4 godine išla negde u ulicu Goce Delčeva 42 ( blizu okretnice 16) a da li je još uvek tamo, stvarno ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila u Centru za socijalni rad prosle nedelje i od papira su mi trazili bebin izvod, fotokopije licnih karata mene i muza i papir iz Prvog osnovnog suda da se protiv mene ne vodi postupak za oduzimanje roditeljskog prava iliti roditeljstva. I cekala sam nedelju dana na taj papir iz socijalnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovakoc. Ja sam u Bgdu i išla sam u Centar za Socijalni na opštini Vračar. Donela sam sva dokumenta:

- moje državljanstvo

- bebin izvod (kopija)

- potvrda prebivališta bebe

- potvrda da nisam rešena roditeljskog prava

- kopija lk

- kopija overene zdravstvene

i dobila uverenje od njih u roku od 5 minuta. Potvrdu da nisam osuđivana mi nisu tražili.

Najduže sam čekala potvrdu iz suda jer sam preko neta naručila istu pa je trebalo par dana da se to izda pošto im se sistem nešto zeznuo.

I da znate, da ne budete lude kao ja što sam umalo zapucala put Novog Bgd-a po potvrde. Preko neta lepo sve naručite, tamo vam daju opcije gde hoćete da podignete uverenje:

Услужни центар општине Нови Београд, Блок 70, Јурија Гагарина 81

Услужни центар општине Борча, Ивана Милутиновића 12г

Булевар Михајла Пупина 16

Тимочка 15

Устаничка 14

Палата правде Савска 17

a na licu mesta (ili u pošti ako vam je tako lakše) platite taksu i sve završite. Gospodski. :)

http://prvisud.rs/uverenja1/title.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Imam jedno pitanje za vas - da li mame koje su vojni osiguranici imaju pravo na roditeljski dodatak? Moj suprug je vojno lice, a ja sam osigurana preko njega i sada ne znam da li i ja imam pravo na roditeljski dodatak. :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Imam jedno pitanje za vas - da li mame koje su vojni osiguranici imaju pravo na roditeljski dodatak? Moj suprug je vojno lice, a ja sam osigurana preko njega i sada ne znam da li i ja imam pravo na roditeljski dodatak. :unsure: :unsure:

Pravo na roditeljski dodatak ima svaka porodilja. I ja sam u fazi predavanja papira za isti, pa sam se raspitala. Iscitsaj malo ovu temu, ovde pise sta ti je sve potrebno od dokumenata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Raspitala sam se ja sta je sve potrebno od papira samo me je malo zbinilo moje vojno zdravstveno :blink: Ocekujem blizance pa ne bih bas da izgubim dva roditeljska dodatka. :P Hvala na odgovoru, nadam se da je tako ;) :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Raspitala sam se ja sta je sve potrebno od papira samo me je malo zbinilo moje vojno zdravstveno :blink: Ocekujem blizance pa ne bih bas da izgubim dva roditeljska dodatka. :P Hvala na odgovoru, nadam se da je tako ;) :*

Nemas razloga da brines, u tom slucaju se knjizice overavaju na godinu dana, znaci da je tebi vec sad overena za celu 2012 godi. Pravo na rod. ces imati, jer si osigurana preko supruga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru, Nanny. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel može neko da mi pomogne ako ima iskustva? Ja i dalje nisam promenila ličnu kartu posle venčanja. Da li će biti problem da dobijem roditeljski dodatak? Pošto mi je devojačko prezime upisano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.