VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Evo šta sam ja sve radila - nisu sve ovo mutacije, nešto su samo faktori koji utiču na koagulaciju. 

protrombinsko vreme

aPTT

lupus antikoagulans (LA1)

antitrombin III

protein C

protein S

APCR

homocystein

antikardiolipinska (IgM At, IgG At)

antifosfolipidna (IgM At, IgG At)

PAI 

protrombin II 

faktor V (leiden V)

MTFHR

Uradila sam još i vreme koagulacije, vreme krvarenja i kompletnu ks. 

Babily i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema to veze ako imas dete...a sad je npr problem u trombofiliji....jednostavno se ona tad nije aktivirala..

Moja drugarica ima dete...pa je imala tri spontana...uradila trombo i uvideli gresku...sad je opet trudna,prima vece doze fraxija..i sve je u redu...

Ja bih volela da nadju vise nesto, samo da sve  bude ok.  A tako mi je taj hematolog rekao a ja naravno pojma nisam imala o bilo cemu, jos me uhvatila panika kad su mi pomenuli trombofiliju i onu najmanju. Mada u prethodnim pobacajima nisam primala nista. Sad su mi dali fraxiparin ali pre 4 dana tek i to zbog d-dimera velikog. Malo sam ljuta, zato sto sam dosla prvo iz tog razloga,da mi ispitaju sve moguce uzroke pobacaja. 3 meseca sam se jurila sa njima samo oko tih analiza da bih tek 10-og marta krenula sa novim procesom VTO. I sad opet da bude isto...:mellow: A ja do tada kao pala sa marsa, niti sam sta znala o VTO niti sam ja tu nesto puno citala, reko' lako cu ja, nemam nikakav problem, 'ajde prvi pobacaj - desava se ali bar se primilo. I onda sam krivila sebe, mozda nisam dovoljno mirovala, taj prvi VTO cak smo otisli na zimovanje posle 5 dana (niko nije rekao da ne moze a ja gledala to kao normalnu trudnocu). Ali eto primilo se, a tada nisam mirovala ni najmanje. Kad se drugi put primilo, tada sam mirovala bas i pazila ali opet isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo šta sam ja sve radila - nisu sve ovo mutacije, nešto su samo faktori koji utiču na koagulaciju. 

protrombinsko vreme

aPTT

lupus antikoagulans (LA1)

antitrombin III

protein C

protein S

APCR

homocystein

antikardiolipinska (IgM At, IgG At)

antifosfolipidna (IgM At, IgG At)

PAI 

protrombin II 

faktor V (leiden V)

MTFHR

Uradila sam još i vreme koagulacije, vreme krvarenja i kompletnu ks. 

Margaritta, i ja sam ovo sve radila. I sve je ok, za one dve mutacije sto su nasli to su rekli da to moze biti uzrok kasnijeg pobacaja ali retko. To su mi analize od pre 3 meseca.

Margaritta i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily...nemoj negativu...odmah sve crno....mozdaa imas malog borca koji se ne da.....ehej....test je pozitivan....moras biti jaca....veruj...uzdigni se...:angel:

Babily i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily...cim beta budeeee ogroomnaaa suuutraaaa....predlazem ti da sutra uradis i tsh.....

Pravac u ponedeljak kod hematologa....pricaj mirno i stalozeno....mislim da bi trebala vece doze fraxija da primas...

 

Babily i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily...nemoj negativu...odmah sve crno....mozdaa imas malog borca koji se ne da.....ehej....test je pozitivan....moras biti jaca....veruj...uzdigni se...:angel:

 Joj znam, sve se jos nadam ali zbog prethodnog iskustva a i tog jucerasnjeg krvarenja opet sam skepticna. Krvarenje je stalo, trajalo nekih pola sata do 45 min. Sad mi je braon ono i dalje ali tek kad uzmem papir da obrisem, na ulosku nista. Hvala na ohrabrenju.:wub:

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuda se desavaju....zapamti tooo...i citaj neke lepe stvari...gledaj komedije...psihaaa...razgovaraj sa sobom...onako iskreno...kao nikad do sad u zivotu...pravi planoveee....bori se...pa sta ako dva puta nije uspelo,obrisi to breme sa ledja...ne zivis u proslosti.....

Plusic, Jeca 90, Babily i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuda se desavaju....zapamti tooo...i citaj neke lepe stvari...gledaj komedije...psihaaa...razgovaraj sa sobom...onako iskreno...kao nikad do sad u zivotu...pravi planoveee....bori se...pa sta ako dva puta nije uspelo,obrisi to breme sa ledja...ne zivis u proslosti.....

Aaaa sad sam iskucala ogromnu poruku pa mi se izbrisala grrr...

Ja sam inace ceo zivot veliki optimista, uvek sam sve gledala pozitivno i uvek sam smatrala da za sve postoji resenje. Ali valjda sam malo postala pesimisticna zbog svega, Znam ja da ce to biti, mora biti, samo bojim se da nece u skorije vreme.

Mi smo u zadnjih godinu i po dana bas forsirali to sa VTO, ovo je cetvrti pokusaj za to vreme. Zato sto nam je doktor taj prvi rekao da ne treba praviti velike pauze, kaze ljudi znaju da urade jednom pa se razocaraju i odustanu neko vreme pa opet krenu za godinu do dve.

E sad, naravno problem su i finansije. Bas smo pricali o tome kako li je ljudima koji imaju problem a nemaju para da sve to isprate....:(

Znam da ima preko drzave ali ne znam kako to ide, sta kad ne uspe prvi put? Da li imaju ogranicen broj pokusaja?

 

I jos da dodam na kraju, ostala su mi dve kutije gonala od 75, to sam trebala da primim ali zbog visokog estradiola zadnja dva dana su rekli da ne primam vise gonal. Pa ako znate nekoga kome bi moglo da koristi, poklonicemo. Uredno stoje u frizideru nekih 17 dana.

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi idete privatno?

Imas pravo tri puta preko drzave i nista nije komplikovano....skupis rezultate pa zakazes prvu komisiju pa drugu...otprilike cekas oko cetiri meseca .. maximalno...

Moj neuspeh se desio 28.12.2016....kod ginekologa sam bila 15.01.2017. po upute...a krenula sa skupljanjem rezultata 15.02.2017....Znaci...odmah se izdignes i ides ponovoo...

Ima dosta devojaka u grupi koje neuspeh dozive ...i odmah krenu u novu akciju...Pozzz za moje borce...Zoze...Mia..

jassa, Gagagagagaga i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A evo spisak mojih analiza... mozda nekome nekad bude od koristi...

Anti-HCV, Fibrinogen, TOXO (IgM, IgG), Rubella (IgM, IgG), HBs antigen, HIV 1/2, TPHA (Aglutinacija), Antitela prema Cardiolipinu (IgM, IgG), Anti-Fosfolipid skrining (IgM, IgG), Antitela prema B2 glikoproteinu (IgM, IgG), Auto-antitela (IgG) prema TPO (AMC), Auto-antitela (IgG) prema tireoglobulinu (ATG), Auto-antitela (IgG) prema antigenima nukleusa (ANA), Imuni kompleksi PEG, Lupus antikoagulans, Lupus antikoagulans Potvrdni, Lupus antikoagulans Index, APCR (rezistencija na aktivisani protein C), Protein S, Protein C, Antitrombin, aPTT, Plazminogen Inhibitor 1 (PAI-1), MTHFR C677T, Leiden V, R506Q, Protrombin II G20210A

Prolaktin, DHEA-S, AMH, FSH, LH, Estradiol, Progesteron, Testosteron, Androstendion, Inhibin B, Kortizol u serumu, T3, T4, TSH

 

OGTT sa insulinemijama

 

Bakterije, Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma

 

I histeroskopija sa eksploracijom matericne duplje, biopsijom endometrijuma, histopatoloskom i mikrobioloskom analizom dobijenog tkiva. 

 

 

E sad mozda mi je nesto i promaklo, imam brdo papira.

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze se vec naredni mesec u toku ciklusa vaditi hormoni,mislim da li ce biti ok od stimulacije?ja.pokupim nalaze za 2 nedelje a u proces se zavrsio za nekih 3,5 meseca.

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi idete privatno?

Imas pravo tri puta preko drzave i nista nije komplikovano....skupis rezultate pa zakazes prvu komisiju pa drugu...otprilike cekas oko cetiri meseca .. maximalno...

Moj neuspeh se desio 28.12.2016....kod ginekologa sam bila 15.01.2017. po upute...a krenula sa skupljanjem rezultata 15.02.2017....Znaci...odmah se izdignes i ides ponovoo...

Ima dosta devojaka u grupi koje neuspeh dozive ...i odmah krenu u novu akciju...Pozzz za moje borce...Zoze...Mia..

Da, da. Sve privatno do sada. Prva tri puta smo radili u Grckoj. Sad cetvrti u Jevremovoj. Nismo ni pokusavali preko drzave, em smo tad bili neinformisani o svemu tome em nam se nije cekalo ni casa.:D U zadnjih godinu i po dana ja sam zamorce, svi doktori rekli da sam zdrava skroz a nikad vise nisam bila po doktorima i nadavala se krvi, plus dva ciscenja pa histeroskopija itd. Mozda mi je zato malo svega i preko glave, stalno neke analize i nesto a na kraju nije mi nista. 

 

Tako i treba, ne odustajem ni ja, ako ovo ne uspe, sledecu menstruaciju idemo ponovo. Nagovarali me tamo da mi ubace 2 ali smo mi ovaj put insistirali da bude jedan embrion pa sta Bog da... 

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze se vec naredni mesec u toku ciklusa vaditi hormoni,mislim da li ce biti ok od stimulacije?ja.pokupim nalaze za 2 nedelje a u proces se zavrsio za nekih 3,5 meseca.

Tako je Nensi....kad si organizovan....za dve nedelje je sve gotovo...

Npr....ja sam nekih sedam dana pred ciklus uradila sve briseve,uz i virusologiju...kad sam dobila ciklus odradila i hormone....sve ide relativno brzo samo  administracija malo koci...tj ta pravila zakazivanja komisija...

Eto ja sam uradila hormone ...drugi mesec od neuspesnog vto-a....doktor je dao zeleno svetlo....rezultati hormona su bili isti i pre vto-a....

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam posle dvoje dece imala dva spontana  i u trecoj primala terapiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nensy, Babily bas mi je zao..napred i borimo se dalje..odma krenite sa papirima da skrenete lose misli..

Dia cestitaaam..da to bude jedna lepa skolska trudnoca :)

Tako je Buba ;) nemamo vremena za cekanje, glavu gore i sve se da resiti..da vam iskreno kazem ja i zaboravila da mi vto nije uspela :D ma ko ce se vracati na to sta je bilo, imamo mi pametnija posla ;) ljubim vas zenske :*

Izmenjeno od strane Mia-ns
Plusic, Jana jana i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozzzz,koliko dana ranije treba da zovem Betaniju da zakazem spermogram? Trebalo bi sledece nedelje da ga uradim(mislim muz da ga uradi), pa ne znam da li je rano danas da zovem za sledecu nedelju? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke drage imam pitanje vezano za raznorazne terapije...Koliko sam razumela ...onaj ko dobije terapiju za insulin i kortizol to PIJE i pre postupka i tokom stimulacije i posle transvera i tokom trudnoce.

...ko dobije terapiju za koagulaciju PIJE Kardiopirin pre postupka,a onda BOCKANJE FRAXIJEM tokom stimulacije,posle transvera i malo u trudnoci.

Znam da je sve individualno,al ovako obicno bude...ili gresim????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako idu te sheme?Koliko sam mogla da zakljucim...

Duga...ima kontracepciju i stimulaciju.Koliko dana sa pije ta kontracepcija i koji dan ciklusa pocinje?Kog dana onda krece bockanje tj stimulacija i koliko to traje?

Kratka valjda ima samo bockanje tj stimulaciju i pocinje prvi dan ciklusa i traje 12 dana???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozzzz,koliko dana ranije treba da zovem Betaniju da zakazem spermogram? Trebalo bi sledece nedelje da ga uradim(mislim muz da ga uradi), pa ne znam da li je rano danas da zovem za sledecu nedelju? Hvala

Mi smo cekali skoro dve nedelje...kako bi fosli na red..

sportiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke drage imam pitanje vezano za raznorazne terapije...Koliko sam razumela ...onaj ko dobije terapiju za insulin i kortizol to PIJE i pre postupka i tokom stimulacije i posle transvera i tokom trudnoce.

...ko dobije terapiju za koagulaciju PIJE Kardiopirin pre postupka,a onda BOCKANJE FRAXIJEM tokom stimulacije,posle transvera i malo u trudnoci.

Znam da je sve individualno,al ovako obicno bude...ili gresim????

Sto se tice terapije za insulin,kortisol...da tako se pije....ali doktori gledaju da je prekinu oko 12 nedelje...

Fraxi...isto...neko daje do pozitivne bete,neko do 12 nedelje...neko ga prima celu trudnocu..zato se meri D dimer..

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako idu te sheme?Koliko sam mogla da zakljucim...

Duga...ima kontracepciju i stimulaciju.Koliko dana sa pije ta kontracepcija i koji dan ciklusa pocinje?Kog dana onda krece bockanje tj stimulacija i koliko to traje?

Kratka valjda ima samo bockanje tj stimulaciju i pocinje prvi dan ciklusa i traje 12 dana???

Uglavnom daju kontracepciju da pijes ceo ciklus...i oko drugog dana se pocinje sa stimulacijom...zavisi kakvi su LH i E2...

Pod dugom semom postoji i bockanke od 21.-og dana ciklusa tj.sa inekcijom superfakta...tada mozes da zanemaris prirodan ciklus...jedno vreme se samo mere LH i E2...dok se ne krene sa stimulacijom...trajalo oko mesec dana..

Kratka sema...isto oko drugog-treceh dana..u zavisnosto od rezultata...i otprilike traje oko desetak dana...naravno zavisi kako tvoje telo odreaduje na stimulaciju..

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Buba82, upravo zakazala za 3. maj, nema nista ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buuuubo,mnooogo ti hvala!

Znaci u obe seme je mesec dana kontracepcije?A posle toga...

Duga-bockanje mesec dana,kratka bockanje 10 dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buuuubo,mnooogo ti hvala!

Znaci u obe seme je mesec dana kontracepcije?A posle toga...

Duga-bockanje mesec dana,kratka bockanje 10 dana?

Pa da...otprilike...

Mada postoji mogucnost ako je UZ dobar kao i hormoni da bude bockanje i samo stimulacijom....znaci da Nema kontracepcije i superfakta..

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.