Isplata roditeljskog dodatka

odgovora

Objavljeno

Ciki, dobro nam dosla.

E sad da li pitas za roditeljski dodatak ili za visinu nadoknade za porodiljsko bolovanje?

U svakom slucaju devojke su dosta pisale o tome na temi: Porodiljsko bolovanje (klikni) i na temi Trudnicko i porodiljsko bolovanje (klikni) pa vidi tamo da li ima odgovor na tvoje pitanje, ukoliko ga nema, postavi ga tu ponovo, pa ce ti sigurno neko odgovoriti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ciki, dobro nam dosla.

E sad da li pitas za roditeljski dodatak ili za visinu nadoknade za porodiljsko bolovanje?

U svakom slucaju devojke su dosta pisale o tome na temi: Porodiljsko bolovanje (klikni) i na temi Trudnicko i porodiljsko bolovanje (klikni) pa vidi tamo da li ima odgovor na tvoje pitanje, ukoliko ga nema, postavi ga tu ponovo, pa ce ti sigurno neko odgovoriti. ;)

HVALA NA POMOC,

MOJE PITANJE NIJE VEZANO SA PORODILJSKOM BOLOVANJEM , NEGO ZA RODITELJSKI DODATAK KOJI JE JEDNOKRATNI POMOC OD DRZAVE KOJA SE DOBIJA ZBOG POPULACIJE ( NPR ZA PRVO DETE DOBILI SMO OKO 39.000 DIN AKO SE DOBRO SECAM)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazite mi molim,vas imam vec jedno dete sad ckamo blizance u ovom slucaju kako nama pripada taj porodiljski dodatak, jer kolko sam ja upucena taj iznos zavisi od broj deca u prorodici kako gledaju blizance

hvala na odgpovore

ps ja sam nova na forumu molim ostale mame da mi pomogne dok se ne uhodam hvala

Roditeljski dodatak ces ostvariti za drugo dete (oko 4.500 ) i trece dete (oko 8.000 din) na 24 meseca. Ako ti je prebivaliste na teritoriji AP Vojvodine, dobices i od njih naknadu za blizance.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je bio rod.dodatak ai isplata sa biroa...idem posle da konacno sebi nesto kupim...

A kakva je to isplata sa biroa? Je l` to ima veze sa nadoknadom za nezaposlene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke, treba mi informacija... kad traze potvrdu o prebivalistu deteta- za roditeljski dodatak, jel to onaj isecak st sam dobila kad sam prijavila dete ili je to neki dodatni papir? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke, treba mi informacija... kad traze potvrdu o prebivalistu deteta- za roditeljski dodatak, jel to onaj isecak st sam dobila kad sam prijavila dete ili je to neki dodatni papir? :unsure:

Da. to je taj isecak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko vremena prodje od podnosenja zahteva do resenja? Ja sam predala 29. ili 30. i jos nista nisam dobila. Vidim da je MiAl2005 dobila posle par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko me secanje sluzi, negde oko mesec dana. A tek posle tri meseca ja se "obavestila" da sam odmah mogla i da podignem pare (biser) ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. :) Ma, sta se brinem kad ce. Mora jednog dana. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. :) Ma, sta se brinem kad ce. Mora jednog dana. :D

"a suska, al ces da se nabrojis" :lol:

Ma kad god doslo, dobro doslo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. to je taj isecak.

Hvala na info... ne znam vise kad cu da stignem sve da skupim od papira, mm radi po citav dan a sve sluzbe rade do 4... :( valjda cu se dokopati tih para!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu. ;)

Ma, ne treba nesto previse papira za roditeljski. Ja sam sve zavrsila u roku od sa vremena. Dobro, jesam imala izvode pa nisam morala da vadim njih, ali ni za to ne treba puno vremena. Jedino sam poludela sto sam pola sava cekala u Centru za socijalni da bih dobila uverenje da brinem o svom detetu. Bez pardona su me poslali ispred da cekam dok oni napisu par svari i da bi direkor potpisao parce papira! Pola sata sam cekala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel to uverenje daju isti dan, ja sam cula da se kao ceka do nedelju dana... :angry: imam njen izvod i prijavu prebivalista, fali mi moje drzavljanstvo i ta potvrda iz socijalnog... ali isplati se!!! :lol: i jos jedno pitanje: jel moram da otvaram racun u postanskoj stedionici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel to uverenje daju isti dan, ja sam cula da se kao ceka do nedelju dana... :angry: imam njen izvod i prijavu prebivalista, fali mi moje drzavljanstvo i ta potvrda iz socijalnog... ali isplati se!!! :lol: i jos jedno pitanje: jel moram da otvaram racun u postanskoj stedionici?

Ovde u Zemunu dobijes sutra dan.

Sto se tice z-r u stedionici, nema potrebe da otvaras, oni ce ti automatski otvoriti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde u Zemunu dobijes sutra dan.

Sto se tice z-r u stedionici, nema potrebe da otvaras, oni ce ti automatski otvoriti. ;)

He he, i mi smo zemunke! hvala na odgoviru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde u Zemunu dobijes sutra dan.

Sto se tice z-r u stedionici, nema potrebe da otvaras, oni ce ti automatski otvoriti. ;)

He he, i mi smo zemunke! hvala na odgoviru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam vadila papire za socijalno trazili su mi potvrdu iz sud-a da nisam lisena roditeljskog staranja :blink: , ej ... alo ... za moje rodjeno dete!

Inace, dosta sam brzo zavrsila sa skupljanjem papira!

Danas sam dobila resenje, sad cekamo parice! Obecala sam Dunjici da kupim nesto od zlata od tih para!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam vadila papire za socijalno trazili su mi potvrdu iz sud-a da nisam lisena roditeljskog staranja :blink: , ej ... alo ... za moje rodjeno dete!

Inace, dosta sam brzo zavrsila sa skupljanjem papira!

Danas sam dobila resenje, sad cekamo parice! Obecala sam Dunjici da kupim nesto od zlata od tih para!

hahahahaaa Neznam Anchi, izgleda da si im sumnjima :lol:

E pa to i kod nas traze ali to vadis u socijalnom ne u supu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam vadila papire za socijalno trazili su mi potvrdu iz sud-a da nisam lisena roditeljskog staranja :blink: , ej ... alo ... za moje rodjeno dete!

Inace, dosta sam brzo zavrsila sa skupljanjem papira!

Danas sam dobila resenje, sad cekamo parice! Obecala sam Dunjici da kupim nesto od zlata od tih para!

Mi trazimo Uverenje iz Centra za socijalni rad da roditelj nije lisen starateljstva nad detetom ili nad decom prethodnog reda rodjenja. To je jedan od uslova za dobijanje prava na roditeljski dodatak. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam vadila papire za socijalno trazili su mi potvrdu iz sud-a da nisam lisena roditeljskog staranja :blink: , ej ... alo ... za moje rodjeno dete!

Inace, dosta sam brzo zavrsila sa skupljanjem papira!

Danas sam dobila resenje, sad cekamo parice! Obecala sam Dunjici da kupim nesto od zlata od tih para!

Pa, zato se i uzima ta potvrda iz Socijalnog, da nisi lisena roditeljskog staranja. Ja sam u socijalnom to uzela.

A tebi stiglo resenje? Kad si predala zahtev?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kakva je to isplata sa biroa? Je l` to ima veze sa nadoknadom za nezaposlene?

Da, to je ta isplata, za ne zaposlene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi trazimo Uverenje iz Centra za socijalni rad da roditelj nije lisen starateljstva nad detetom ili nad decom prethodnog reda rodjenja. To je jedan od uslova za dobijanje prava na roditeljski dodatak. :rolleyes:

Potrebno je za socijalno:

- uverenje iz sud-a da nisam lisena roditeljskog staranja,

- izjava 2 svedoka da mm i ja neposredno brinemo o detetu,

- fotokopija moje licne karte i

- potvrda iz sup-a o prijavi prebivalista za Dunjicu.

Ovo mi je sve trebalo za socijalno, pa sam sa ostalim papirima nosila u Deciju zastitu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, zato se i uzima ta potvrda iz Socijalnog, da nisi lisena roditeljskog staranja. Ja sam u socijalnom to uzela.

A tebi stiglo resenje? Kad si predala zahtev?

Stiglo. Predala sam prosle nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potrebno je za socijalno:

- uverenje iz sud-a da nisam lisena roditeljskog staranja,

- izjava 2 svedoka da mm i ja neposredno brinemo o detetu,

- fotokopija moje licne karte i

- potvrda iz sup-a o prijavi prebivalista za Dunjicu.

Ovo mi je sve trebalo za socijalno, pa sam sa ostalim papirima nosila u Deciju zastitu.

Ocigledno da je drugacije od grada do grada.

Prvi put cujem da neko trazi izjavu dva svedoka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocigledno da je drugacije od grada do grada.

Prvi put cujem da neko trazi izjavu dva svedoka.

Bas su komplikovani!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.