Vaspitačice

odgovora

Objavljeno

Moja deca, sin od 4,5 g i cerka od 15,5 meseci idu u vrtic i ja sam prezadovoljna sa vaspitacicama, posebno sa vaspitacicama koje paze cerku. Nikada nije dosla kuci umazana i sa punim pampersom. Da li ste vi zadovoljne sa vaspitacicama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jos nismo krenuli u vrtic ali nadam se da ce nas sada primiti. Da li cu biti zadovoljna? Mislim ne! Prosto smatram da niko ne ume da se brine o mojoj smizli kao sto to ja znam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam teta u vrtiću( vaspitačica) i mogu vam reći da je to najbolji posao na svijetu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jesam! Privatni je vrtic u pitanju, drugi po redu od kad smo krenuli i zadovoljni smo i ovim a bili smo i prethodnim. Najbitnije mi je da ona zeli da ide, da joj dovoljno individualne paznje posvecuju, da je sita, nije zedna, presvucena, cista i da ima puno toga da mi isprica o svom danu kad popodne stigne kuci! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja deca idu u privatni vrtic...izgleda da u tom grmu lezi zeka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel neko zna neke privatne jaslice u centru Bg (tu negde oko Beogradjanke) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel neko zna neke privatne jaslice u centru Bg (tu negde oko Beogradjanke) ?

Tesko... Mi smo na Vracaru i sve privatne vrtice za koje sam znala-zatvorili su se!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... ja sam vaspitacica koja nikako da nadje posao ... a na pitanje, dali su vaspitacice koje rade u privatnim vrticima bolje od onih, sto rade u drzavnim, jednostavno nek se uporedi broj dece u grupi ... ja iskreno ne znam kako rade koleginice sa po 40oro malisana ... da svako dete ode kuci zdravo i citavo i jos da ih naucis necemu, da ne govorim o pripremi za skolu ... inace, i mi planiramo od septembra u vrtic, a juce sam upoznala (nadam se nasu) vaspitacicu i odusevljena sam ... i da koleginice, slazem se da je ovo najlepsi posao na svetu (ah, ta tronedeljna praksa :) ) ...

lolipop voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tesko... Mi smo na Vracaru i sve privatne vrtice za koje sam znala-zatvorili su se!!!!

Mi smo komsinice! :)

Nase vaspitacice su stvarno ok. U pitanju je drzavni vrtic. Mislim da to nema veze sa ustanovom vec sa tim kakva je ko osoba (vaspitacica). Kad je sin bio u jaslicama vaspitacice su mu bila dva skota. Ruzno je sto ih tako nazivam, ali stvarno su bile uzasne. Prvo sam mislila da su takve samo prema nama, ali kasnije kada su presli u vrtic, iz razgovora sa drugim roditeljima videla sam da su takve bile prema svima. I dan danas se najezim kada ih se setim. Hvala Bogu pa odose obe u penziju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam vaspitačica :) ali radim sa "velikom" decom, tj. predškolcima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takodje jos jedna koleginica, radila sam sa svim uzrastima u vrticu, ali ne sa jaslenim. sada sam na porodiljskom bolovanju i moj sincic ce od sledeceg septembra u jaslice.

poruka za sve mame:

imajte razumevanja za te zene ipak nije samo vase dete tamo ima ih dosta, pa ako nekad i dojde umazano nije kraj sveta. pomozite im da upoznaju vase dete tako ce najbolje da se utice na njihov razvoj i psihicki i fizicki, jer bez dobre saradnje samo detetu moze da bude lose.

lolipop voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji idu u privatni vrtic i ja sam pezadovoljna vaspitacicama. Jako zavisi od osobe kakv ima stav prema vrticu, da li ga vidi kao cuvaliste dece ili vaspitnu ustanovu, koliko voli posao, i da nije umorna od dugogodisnjeg rada. moj sin je prvo krenuo u drzavni vrtic i tamo je imao predivnu vaspitacicu koja je motivisana da deca uce. i voli da radi sa njima. Predivna zena. A onda ga prebacim u vrtic koji mi je blizi, i sta da vam kazem o vaspitacicama koje me svako jutro docekaju sa dve cigare u ustima? vidi se da su vec umorne od posla i da nemaju volje... <_< <_<

I onda sam ga nakraju prebacila u privatni vrtic.

Kud li ga nisam ostavila kod one prve vaspitacice.

Cela ekipa je tamo bila divna. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja razumem vaspitacice u drzavnim vrticima u Srbiji jer za njih nimalo nije lako da rade sa tim brojem dece! :unsure:

Ovde u grupi 0-2 ide jedna vaspitacica na troje, u grupi 2-3 jedna na cetvoro i u grupi 3-4 jedna na osmoro dece. U tim uslovima i one mogu pod manjim stresom normalno raditi i paziti na svu decu, a i deca su sita, presvucena i zadovoljna aktivnostima i ukazanom paznjom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel neko zna neke privatne jaslice u centru Bg (tu negde oko Beogradjanke) ?

moje dete od maja krece u www.decjisvet.com mislim da oni imaju vise objekata u beogradu i cini mi se i u centru. ja sam juce bila na razgovoru sa vlasnicom i sve mi deluje izuzetno korektrno, cena je samo onako... 240 eur od 7 do 18h ili 180 eur od 7 do 13h, grupe su uzrastne, decu do tri godine cuvaju pedijatriske sestre, a preko tri vaspitaci, imaju puno strucnih saradnika koji dolaze, logopedi, filolozi (engleski tri puta nedeljeno) pedijatar jednom nedeljno, vajar, nutricionista, psiholog, sve ulazi u cenu.

volela bih i ja da cujem da li ima neko dete koje vec ide u neki od ovih vrtica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete od maja krece u www.decjisvet.com mislim da oni imaju vise objekata u beogradu i cini mi se i u centru. ja sam juce bila na razgovoru sa vlasnicom i sve mi deluje izuzetno korektrno, cena je samo onako... 240 eur od 7 do 18h ili 180 eur od 7 do 13h, grupe su uzrastne, decu do tri godine cuvaju pedijatriske sestre, a preko tri vaspitaci, imaju puno strucnih saradnika koji dolaze, logopedi, filolozi (engleski tri puta nedeljeno) pedijatar jednom nedeljno, vajar, nutricionista, psiholog, sve ulazi u cenu.

volela bih i ja da cujem da li ima neko dete koje vec ide u neki od ovih vrtica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajooj! ja sam bila spremna da izdvojim 200e za ceo dan... toliko i bebisiterku placam a bas sad to i nije ista situacija... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je sa 16.meseci krenuo u privatan vrtic i-NE DAJ BOZE NIKOME!Ajde to sto je jedna od vaspitacica imala izuzetno zlu facu,ali da mi dete posle tri dana posalju sa ranama od ojeda na guzi...............ostala sam bez teksta.Prvo sam pomislila da nije od neke hrane,pa malo jaci prolivcic,ali kada se to posle nedelju dana desilo ponovo,shvatila sam da ga uopste ne presvlace!Do krvi mu je guza bila ojedena,ja sam mislila da ce ih MM pobiti sve tamo!Uspeli smo da ga upisemo u drzavni vrtic i stvarno su mu vaspitacice PREDIVNE!Znaci,nekada ni novac nije presudan,zavisi nesto i od toga kakvi smo ljudi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je sa 16.meseci krenuo u privatan vrtic i-NE DAJ BOZE NIKOME!Ajde to sto je jedna od vaspitacica imala izuzetno zlu facu,ali da mi dete posle tri dana posalju sa ranama od ojeda na guzi...............ostala sam bez teksta.Prvo sam pomislila da nije od neke hrane,pa malo jaci prolivcic,ali kada se to posle nedelju dana desilo ponovo,shvatila sam da ga uopste ne presvlace!Do krvi mu je guza bila ojedena,ja sam mislila da ce ih MM pobiti sve tamo!Uspeli smo da ga upisemo u drzavni vrtic i stvarno su mu vaspitacice PREDIVNE!Znaci,nekada ni novac nije presudan,zavisi nesto i od toga kakvi smo ljudi!

Grozno! Ja se toga najvise bojim kod privatnih vrtica, ne znam kakvu kontrolu prolaze vaspitacice, posebno kad nisu registrovani kao vrtici, nego igraonice i slicno... ko sve tu moze da radi, ne znam... srecom, mi imamo super iskustvo sa privatnim vrticem (ovo malo sto ide, tek treci mesec, ali smo stvarno przadovoljni)... a za drzavne ipak ima procedura koja mora da se ispostuje, zna se ko moze biti vaspitac, mada je tacno da sve zavisi od osobe, pojedinca... i opet cu vrisnuti dok ne podje u drzavni :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam iskustva sa vaspitacicama u privatnim vrticima, pa ne mogu o njima da pricam. U drzavnom vrticu imate raznih osoba, mislim vaspitacica, znam da sam Sarinim vaspitacicama bila prezadovoljna, dok je bila u jaslicama, stvarno se nije desavalo da dodje kuci a da nije presvucena, a kamoli ojed. Ali, uvek ima neko ali :) kad njene vaspitacice odu na odmor, to je muka. Menjala su ih neka dva baksuza, koja jedva kazu dobar dan, i kada ih pogledam meni matoroj se place, a kamoli detetu koje sa njima ostane celog dana. Jednom prilikom sam gledala kako majka ostavlja dete kod jedne od tih vaspitacica. Dete place, sto je i normalno za period adaptacije, ona majku ubedjuje da izadje, a dete odvodi u praznu sobu, gde nema dece, i zatvara vrata, uz pretnju da prestane da place !!! Verujte da sam se ja najezila. Dete sedi i dalje i naravno place, a soba je u staklu, sve se vidi u hodniku. Verujte da mi je doslo da jurim zenu po ulici koja je ostavila svoje dete, i da joj kazem, da uzme dete i bezi sto dalje. Eto, na svu srecu, nisam nailazila na takve vaspitacice, ali kazem da ima raznih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ćerka i sin su krenuli vrlo rano u vrtić, tj, jaslice. Ćerka sa godinu i po, a sin sa godinu dana u državni vrtić. Vaspitačice u jaslicama su predivne i zaista vode računa o deci, a i veoma su kreativne i vole svoj posao, tako da uče pesmice i crtaju, uče ih da sami jedu, skidaju patofne, stavljaju ih na nošu...Kada je ćerka prešla u vrtić, jedna vaspitačica je bila ok, a ova druga prava veštica, žalili smo se na nju, bila je suspendovana, ali pošto je bila pred penzijom, vratili su je...nisam razmišljala o privatnom vrtiću, jer nisam sigurna da imaju kvalifikovane radnike za taj posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mi dajemo jaslicama pelene ili su ukljucene u cenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mi dajemo jaslicama pelene ili su ukljucene u cenu?

Trebalo bi da od politike vrtica zavisi a i na cenu utice... Kod nas su recimo uvek bile ukljucene pelene, ali posto smo mi bili bambuso-pelenasi :lol: pakovali smo svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mi dajemo jaslicama pelene ili su ukljucene u cenu?

U drzavnim sigurno znam, a nisam cula ni da u privatnim dobijas pelene... Bar mi ne dobijamo.

Mozda bi ih onda jos redje presvlacili, jos i da ustede? :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mi dajemo jaslicama pelene ili su ukljucene u cenu?

Svako donosi svoje pelene, u proseku 3 dnevno, toliko ih puta i presvlače, jedino ako ima nekih nepredviđenih okolnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sta sam cula u autobusu.. Pricaju dve vaspitacice.. Jedna kaze, zali se: "Jao, danas su mi sva deca dosla!" A druga joj odgovara: "Ja to resavam po kratkom postupku. Otvorim i vrata i prozor i sutra polovina njih ne dodje!"

Mislim, sta reci? Cast izuzecima, ima i divnih ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.