Fraxiparin u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Pipi pokušavam da ti pošaljem poruku ali neće...

Nadam se da ne grešim, da si trudna? Koja si nedelja? :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi pokušavam da ti pošaljem poruku ali neće...

Nadam se da ne grešim, da si trudna? Koja si nedelja? :*

jesam, draga, 16. nedelja :)

idem malo off, ali sam procitala da si imala hipertireozu u trudnoci, jesi li pila neku terapiju? Do kad si pila terapiju za IR?

 

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Pipi draga, CESTITAMMMMM !!!

Bas sam se obradovala, retko ulazim, vidim ti poslednja pisala na ovoj temi i zagolica me. kad ono... Bravo,bravo,bravo, zelim ti jednu jako dosadnu trudnocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima.Ja sam u 11.nedeli trudnoce iz drugog pokusaja vto,Inace sam homozigot za mthfr i pai.primala sam od transfera fraxi 0,3,proveravala d dimer u 8.nedelji bio 0,91,hematolog rekao da je to ok u trudnoci ali mi je povecao dozu na 0,4.Prosle nedelje ponovo proveravala d dimer bio 0,7.Sta mislite da li je to ok? i da,sinoc slucajno dala fraxiparin  u misic,u ruku,nisam dobro procenila,sta mislite da li se apsorbovao.SAda na mestu uboda imam oteklinu i cvor,a kada sam izvukla iglu dosta leka mi je iscurelo nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, imaces jos 101 tacku, crvenilo, hematom, svrab...tako da ne brini.:rolleyes:

Ja sam jedno dvaput zaboravila bocku, umesto uvece bocnem se ujutru i tako,

Kako znate koje su vrednosti D dimera?

Ja imam kontrolu tek u septembru a prekontrolisala bih stanje da vidim da l su oke vrednosti buduci da sam se par puta tako presla.

 

Maja1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mg,posto d-dimer raste u trudnoci,kao sto verovatno znas,meni rezultate tumaci hematolog,jer na papiru iz labosa nema referentnih vrednosti.Bar je tako kod nas,a radila sam na dva razlicita mesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mg,posto d-dimer raste u trudnoci,kao sto verovatno znas,meni rezultate tumaci hematolog,jer na papiru iz labosa nema referentnih vrednosti.Bar je tako kod nas,a radila sam na dva razlicita mesta.

Pa tako sam i pretpostavila. A kontrola mi tek za 2 nedelje. No zadovoljicu se sa KKS pa da mi to bude neki prvi pokazatelj. 

Na KKS sto sam vadilau domu zdravlja sestra nije uspela da nadje tromobocite ( mada je sasvim logiccno da ih ima).

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sve prepustila doktorki,sve je ovo jos novo za mene,ne znam mi sta cu posle 32. nedelje kada se predtaje sa Aspirinom...Obicno se informisrm bolje o svemu,nesto sam sada zakazala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje vratila se od hematologa samo mi je dala novi izvestaj

pitala sam je o povezanosti pai 1 i IR i reka mi je da nije povezano da ga cesto povezuju zato sto se slucajno poklopi da osoba ima oba

yaboravila sam da je pitam a cula sam da moras primiti fraxi i kad vadis zub...malo mi je to cudno sta vi mislite<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesam, draga, 16. nedelja :)

idem malo off, ali sam procitala da si imala hipertireozu u trudnoci, jesi li pila neku terapiju? Do kad si pila terapiju za IR?

 

U trudnoći sam 'se opustila' sa 14 nedelja kada su prestale mučnine, bez terapije pa raspalila po testu uglavnom više nego čokoladi i u drugom trimestru dobila sam gestacijski dijabetes, a mislila sam da je IR pod kontrolom... i hipertireozu, kažu često ide jedno sa drugim. A verovatno delom i od tokolize. Imala sam terapiju celu trudnoću samo za simptome, za tahikardiju koja je išla ponekad i preko 150 otkucaja, prvo nifelat, kasnije verapamil, a kad je počeo i pritisak i metildopu i bromazepam. Kad sam se porodila nakon par dana su se stabilizovali šećer, štitna i pritisak, ali kad prestanem da dojim nastavljam sa terapijom za ir. Ja sam jednom baksuz, uvek baksuz. :P

Obrafovala si me :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje vratila se od hematologa samo mi je dala novi izvestaj

pitala sam je o povezanosti pai 1 i IR i reka mi je da nije povezano da ga cesto povezuju zato sto se slucajno poklopi da osoba ima oba

yaboravila sam da je pitam a cula sam da moras primiti fraxi i kad vadis zub...malo mi je to cudno sta vi mislite<_<

iMeni ne zvuči čudno, znam za to. 

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iMeni ne zvuči čudno, znam za to. 

hvala..eto imam jedan problematican sad zavisi sta ce reci stomatolog dal moze da se spasi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tako sam i pretpostavila. A kontrola mi tek za 2 nedelje. No zadovoljicu se sa KKS pa da mi to bude neki prvi pokazatelj. 

Na KKS sto sam vadilau domu zdravlja sestra nije uspela da nadje tromobocite ( mada je sasvim logiccno da ih ima).

Mala, dok si na terapiji trebalo bi da vadis d dimer i trombocite svake 3-4 nedelje.

Imas negde medju nasim pisanijima referentne vrednosti za trudnocu po trumestrima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima.Ja sam u 11.nedeli trudnoce iz drugog pokusaja vto,Inace sam homozigot za mthfr i pai.primala sam od transfera fraxi 0,3,proveravala d dimer u 8.nedelji bio 0,91,hematolog rekao da je to ok u trudnoci ali mi je povecao dozu na 0,4.Prosle nedelje ponovo proveravala d dimer bio 0,7.Sta mislite da li je to ok? i da,sinoc slucajno dala fraxiparin  u misic,u ruku,nisam dobro procenila,sta mislite da li se apsorbovao.SAda na mestu uboda imam oteklinu i cvor,a kada sam izvukla iglu dosta leka mi je iscurelo nazad.

ok, d dimer raste u trudnoci, povecao ti je dozu zbog toga, ali nije neko veliko povecanje. 

Fraksiparin se apsorbovao, ne brini, a krv ti je vec razredjena stalnom upotrebom.

Svima se desavaju kiksevi, poneke modrice, zaboravljanje.

Imam osecaj kao da se sve nekom drugom desavalo.

Maja1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, Leni, da li znate koliki d-dimer treba da bude u 2. trimestru?

Skocio mi je od proslog puta i to me sada nervira, otici cu u petak da ga izvadim ponovo i to u zavodu za transfuziju, kazu da tamo daju i ref. vrednosti po nedeljama trudnoce.

Citala sam da je za 1. trimestar do 500, za 2. do 1000, za 3. do 1500. Da li ste i vi gledale po tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, Leni, da li znate koliki d-dimer treba da bude u 2. trimestru?

Skocio mi je od proslog puta i to me sada nervira, otici cu u petak da ga izvadim ponovo i to u zavodu za transfuziju, kazu da tamo daju i ref. vrednosti po nedeljama trudnoce.

Citala sam da je za 1. trimestar do 500, za 2. do 1000, za 3. do 1500. Da li ste i vi gledale po tome?

ej, kod nas su druge vrednosti, ono 0, nesto ili 1, nesto

Evo sad cu da pogledam moje izvestaje( ne znam zasto ih cuvam...)

22. nedelja-1,22

26. nedelja-1,17

Znam da neki hem podizu terapiju kad predje 1, odn 1000, ali moja je rekla da je sve normalno

Znam da je jedna starija trudnica imala skoro 3 i da su joj podigli na 1,0 terapiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi,meni je u 16. nedelji D dimer bio632ng/mg,i doktorka je rekla da je to u redu.Koliko je kod tebe?Primas Fraxi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi,meni je u 16. nedelji D dimer bio632ng/mg,i doktorka je rekla da je to u redu.Koliko je kod tebe?Primas Fraxi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne primam fraxi jos uvek, samo pijem aspirin.

D-dimer mi je sad u 18. nedelji bio 490, a u 16. nedelji 320, pa mi to deluje kao da je malo vise skocio.

Koliko sam shvatila 1,22 bi bilo oko 1220 po ovom nasem.

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini,ako dr misli da nije alarmantno,nema razloga za sekiraciju.I ja sam jos uvek na Aspirinu,posle odmora opet radim analize pa na kontrolu.Sutra radim i protoke,prosli put du bili odlicni.

Kakvo je kod tebe stanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sta je meni hematolog rekao za vrednosti d dimera u trudnoci normalne su

Za prvi trimestar do 0.95ug/ml ili do 950ng/ml

Za drugio tromesecje do 1,29 ili 1290

Za trece do1,7 ili 1700

leni i pipi duga čarapa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni,rekla si da mi i nije nesto povecala dozu fraxija,da li mislis da mi treba veca doza za ovu vrednost d dimera od 0,91

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam ni bila kod hematologa od kad sam zatrudnela, inace sam bila privatno. Rekao mi je da kada zatrudnim proveravam d-dimer na 3-4 nedelje, ako skoci da se vidimo. Za sada je u ref. vrednostima.

Merenje protoka je kada se kolor doplerom posmatra prokrvljenost materice, jel tako? Mislim da je meni to radjeno sad na ekspertskom u 16. nedelji. 

Zoxx, na koliko ti bese proveravas d-dimer? Ti bese nisi iz Bga, da li se uopste negde d-dimer radi drzavno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam Pipi,kod nas moze i drzavno,j radim kako-kad,kada zaboravim uput od doce idem privatno.Inace,drzavno e radi u Zavodu za transfuyiju,tako da i u Bg-u sigurno moze,samo se raspitaj gde. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.