Komentari za tekst "I u ovoj godini značajan pad novorođenih beba u Srbiji"

Komentara
4
Ostavite komentar
Anita Pekic suprug i ja smo se borili sa ne plodnoscu 3 godine. Dva spontana uzas. Na kraju radjeni testovi koji su bili pod obavezom su kostali 100000 ( drzavni fond ne podržava i nema aparaturu,slali su nas privatno pod obavezom) dinara odradili smo to i dobili bebu. Trombofilija je u pitanju. Dok sam održavala trudnocu FRAKSIPARIN injekcijama (bez kojih nisam mogla da iznesem trudnocu) desilo se da su te inekcije u bolnici nestale i morali smo da ih kupujemo 10 inekcija je 3500 dinara ,a primaju se 9 meseci svaki dana . Poenta koliko parova nije u mogućnosti da sebi priušti tu borbu ,a drzaava ne Cini nista povodom toga !
Na zalost,plate su porasle ali cene su sve vece . Tako da dodjemo na isto zivimo u drzavi gde za decu nemamo nikakve pogodnosti niti uslove za radjanje i gajenje istih . Nije cilj da se rodi sto vise dece ,a da budu svi gladni i zive u nemastini. Na zalost sve sto ima veze sa decom je preskupo . Takodje ranije zene nisu morale da rade pa su mogle da sede kuci i gaje decu ,a sad nije tako. Ja imam jedno dete i da ostanem kod kuce ziveli bi u oskudici. Moje porodiljsko primanje iznosi 19.500 dinara pelene na mesecnom nivou su 8000 dinara ,a adaptirano mleko na mesecnom nivou je 15000 . Postoje zene koje ne primaju ni to . Pa vi razmislite zasto je natalitet opao.
Nešto mi se ne uklapa vaša statistika sa stvarnim stanjem? Proverite ponovo a pouzdano znam jer se u Leskovackom porodilistu rodilo barem 110 beba manje do 1 maja 2021.Zato što je u tom periodu bilo 100 porođaja manje nego prošle godine? Proverite i sami ali pad je sigurno 20 do 30% u celoj zemlji ako neko ne lazira podatke?
To pokazuje koliko nam je dobro, ostecene smo tokom porodiljskog odsustva, za dete se dobija novac koji ne moze da pokrije ni troskove opremanja, pri tom treba da pocnemo da radimo dok dete ne napuni godinu dana i da platimo ko ce da ga cuva jer ne mozemo da ga upisemo u vrtic, jer ne prmaju svi vrtici tako mali decu, a pri tom nema ni mesta za upis za svu decu, tako se u Srbiji podstice natalitet. Jadno.
Vratite se nazad na tekst
Ostavite komentar


Dojenje u javnosti je i dalje za mnoge tabu tema »