Прелазак са цуцле на шољу

odgovora

Objavljeno

Да ли сте и када успели да навикнете дете да пије из шоље?

Ја сам чула да то треба урадити до прве године, због зуба и каснијег говора.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana pije na solju,ne drzi je sama ja joj pomazem jer kad to sama radi,cim popije koliko joj treba ostatak tecnosti hladno prospe. Pocela je sa nekih 10 meseci od pr. Prvo je pila jogurt iz male soljice za kafu jer je ta bila zgodna. Cim sam videla da to prolazi odmah smo izbacili flasicu. Kad idemo napolje nosimo flasu sa nekom mekanom cevcicom. E da, pije na cevcicu sokic i cokoladno mleko. To jako smesno izgleda, iz tri daha popije ceo mali tetrapak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo negde oko prvog rođendana (možda malo i pre) prešli na šolju, ali onu sa kjunom... vodu sad pije iz flašica sa sport zatvaračem, mleko i jogurt još uvek iz šolja sa kljunom... a čok.mleko, milkshake i sokove na cevčicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se nikad i nismo navikli da pijemo iz flasice,sve na solju,tako je i najbolje,kao mali jeddva da je hteo da pije dohranu iz flasice pa sam odustala,sad sve pije iz case,ili iz flase,.. naravno ja mu pomaze jer sve bi prosipao da pije sam,.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mom bebcu probala da dam iz solje sa kljunom kad je imao 4 ipo meseca,od tada koristimo i flasicu i solju,ne buni se ni za jedno ni za drugo sad ima 6 meseci :) Mislim da je sve stvar navike,mada ne treba ih nikad forsirati da rade ono sto ne zele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana pije na solju,ne drzi je sama ja joj pomazem jer kad to sama radi,cim popije koliko joj treba ostatak tecnosti hladno prospe. Pocela je sa nekih 10 meseci od pr. Prvo je pila jogurt iz male soljice za kafu jer je ta bila zgodna. Cim sam videla da to prolazi odmah smo izbacili flasicu. Kad idemo napolje nosimo flasu sa nekom mekanom cevcicom. E da, pije na cevcicu sokic i cokoladno mleko. To jako smesno izgleda, iz tri daha popije ceo mali tetrapak :D

Ne mogu ni ja tako brzo da ga popijem!To sam prvi put u zivotu videla,da tako malo dete posrce za cas!Dusica ujnina. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nazalost nikako da se odviknemo od cucle... :( Pije iz case/solje odavno,od 6.meseca,sad vec drzi sam casu,retko prospe(samo ako je jaaako zedan),isto kao bacina cerkica posrce za minut sve sto pije slamcicom(obozava da pije na slamcicu,kad vidi da ce dobiti nesto na slamcicu obraduje se vise nego novoj igarcki :) )...

Ali nazalost,cucla je i dalje prisutna.To mu dodje kao stvar za smirivanje,uteha.Pije caj pre spavanja popodne(tj.zaspi sa cuclom),i uvece se uspava sa mlekom,a ako se padne,povredi ili slicno odmah trazi cuclu,i place dok ne dobije... Pokusali smo vec par puta sa odvikavanjem ali nam nije uspevalo... Sad mu rastu 3ke,jos malo pa su napolju,tako da cu pokusati malim trikom da ga prevarim.Naime,jako mu se dopada aventova Magic cup koju koristi njegova mala drugarica,stalno joj otima,pa sam mislila da odemo zajedno do apoteke i da zamenimo cuclu za to sa tetom iz apoteke,i ako trazi rekla bih mu da nemoze,da smo ostavili kod tete... Mislim da ce sad vec upaliti,dosad je bio mali za ovaj mali trik...

Nadam se da ce uspeti,a ako ne... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOJA BEBA NIKADA NIJE NI PROBALA DA PIJE NA FLASICU,DOJIM JE JOS UVEK,PA I NA ZNA STA JE FLASICA.PIJE OD 6 MESECA NA SOLJU SA KLJUNOM,IMA I DRSKICE SA STRANE,A OVIH DANA IDEMO DA KUPIMO BEZ DRSKICA.A POCECU POLAKO I U PRAVOJ SOLJI DA JOJ DAJEM,PA CEMO VIDETI KAKO IDE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela je neko vreme, po malo, da pije iz solje ali posle toga kako se zagrcnula sada ni pod razno, kaze "NE!" i kraj! Samo njena casica dolazi u obzir :) Pa neka je, ponudicu joj nakon nekog vremena opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas pokusali,otisli kupili avent magic cup(mada da ponovim-zna i sam da pije iz solje,case),i nije bilo problema,dao je teti flasicu... Ali kas je doslo vreme za popodnevnu dremku....uzas... Izdrzali smo nekako,posle puuuno plakanja je zaspao u stolici,gledajuci svoje pesmice...i onda se probudio i poceo je pakao... :( toliko je plakao i tako dugo,da smo mu dali flasicu(mada smo obecali sebi da necemo,da cemo izdrzati),jer smo vec pomislili da ce mu pozliti ili nesto... :( Ipak cemo mi malo sacekati,nek izrastu te 3.,pa cemo pokusati ponovo... nema nam druge... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo koristili cuclu i flasicu vec od starta isli na Tommee Tippee casu sa cvrstim kljunom. Od kad je pocela piti vodu (nesto pre 6 meseci) otad i sama drzi casu. Prva joj je imala jednu rupicu pa smo kasnije presli na one sa dve i tri.

Od nesto pre prvog rodjusa pije i na cevcicu (Nuby casa) i iz obicne case. Otad kod kuce pije iz obicnih casa i solja, a za poneti smo izmenjali pa nekih 90% sto se mogu naci u radnjama ki zadrzali se na TT Bisphenol A free.

Sad smo skroz batalili case i nosimo flasice sa vodom i cuturicu za odrzavanje toplote. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa nekih 4 mes. kupila sam Nuk-ovu flasicu sa kljunom i drskama i Viki je lepo prihvatila,te sada iz nje pije vodu. Sacekala bih jos malo sa klasicnom soljom,ali treba probati,da bar vidim kako ce na to reagovati. Koliko cu problema imati tek cu videti. Mislim da je najbolje ponuditi svaki put da proba iz solje,pa ce se tako navici i zaboraviti cuclu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče smo Filipu kupili NUK flašicu sa čvrstim kljunom(nisam znala kako bih to nazvala dok nisam pročitala MICILICIN post, hvala)...baš se bori da nauči...ali teško, nešto mu se ne sviđa. Baci ju na pod i bježi od nje...Izgleda mu se više sviđaju silikonske cucle jer se igra sa njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lenuska je sama trazila iz case sa godinu dana,mozda i manje....bilo joj je zanimljivo....jos ne pije sama jer se sva ispoliva ali super nam ide....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo pre desetak dana izbacili flasice. mislila sam da ce biti problem jer je uvece pred spavanje pio mleko iz flasice a danju pred spavanje caj. jednostavno sam mu jedno vece mleko nasula u solju i stavila slamku i to je bilo to. preko dana nam skuvam caj i stavim mu vitamin c praskic i on sav srecan pio 'tamin c' iz solje. ni jednom nije vise ni spomenuo flasicu, znaci mogla sam ja to mnoooooooogo ranije da uradim!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo pre desetak dana izbacili flasice. mislila sam da ce biti problem jer je uvece pred spavanje pio mleko iz flasice a danju pred spavanje caj. jednostavno sam mu jedno vece mleko nasula u solju i stavila slamku i to je bilo to. preko dana nam skuvam caj i stavim mu vitamin c praskic i on sav srecan pio 'tamin c' iz solje. ni jednom nije vise ni spomenuo flasicu, znaci mogla sam ja to mnoooooooogo ranije da uradim!!!

Ja o ovome vec jako dugo razmisljam i ne znam sta da radim. Luka jos od pre prvog rodjusa pije sve iz case iliti solje. Ali npr mleko ujutru i uvece iz flasice. Ne znam kako da to ukinem. Meni kad su to ukinuli prestala sam da pijem mleko do dana danasnjeg. Plasim se da se i Luki to ne desi. Sto puta sam mu ponudila mleko iz solje i nije bilo sanse da ni da proba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjela flasicu koristi somo uvece pred spavanje, jogurt, sok pije iz case ili solje, a vodu iz cese sa pipkom da bi mogla sama. Milosu sam flasicu izbacila sa 18mes, kad smo se selili i uvece nisam mogla da je nadjem.

Seceru sto ne probas sa cesom sa pipkom da nebude naglo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahahahahahahahah ja nisam dobro pročitala i kontam prelazak sa tute na wc šolju hahahahahahha

Da ne krenu da čitam postove provalila bi se malo žešće sa rečenicom "mi smo taj problem riješili sa uloškom za wc šolju" ???????? hahahahhahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj nani e stvarno si pish. :lol:

mian nece da pije uopste mleko ni iz cega sto nije flasica. Cak i kad mu promenim onaj krug gore na flasici , ne znam kako se zove ono sto zavrces na flasici, posto imamo 5 plavih i samo je jedan narandzast, ako stavim narandzast on nece da pije. :blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj nani e stvarno si pish. :lol:

mian nece da pije uopste mleko ni iz cega sto nije flasica. Cak i kad mu promenim onaj krug gore na flasici , ne znam kako se zove ono sto zavrces na flasici, posto imamo 5 plavih i samo je jedan narandzast, ako stavim narandzast on nece da pije. :blink::blink:

mi smo pre nedelju dana izbacili flasicu,pije na solju i slamcicu,kad sam rekla mami preko tel. ona me tako fino izgrdila u fazonu kako ti nije zao ti si pila mleko na flasicu do prvog razreda :blink: :blink: :blink: ne brini se jednom ce prestati kad bude spreman..jesi li pokusala sa obecanjima (ono kao kupice ti mama auto ako popijes iz solje mleko) mozda upali ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pitah na nekoj izgleda pogresnoj temi, a i ovde cu sad da pitam: kad su vasa deca pocela da koriste slamcicu? Moje dete hoce da pije iz solje mleko uvece, ali ujutro jos siki, pa nemamo zamenu za cuclu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo pre nedelju dana izbacili flasicu,pije na solju i slamcicu,kad sam rekla mami preko tel. ona me tako fino izgrdila u fazonu kako ti nije zao ti si pila mleko na flasicu do prvog razreda :blink::blink::blink: ne brini se jednom ce prestati kad bude spreman..jesi li pokusala sa obecanjima (ono kao kupice ti mama auto ako popijes iz solje mleko) mozda upali ;)

Ma kakvi. Luki da obecas i celu prodavnicu igracaka on ce da kaze "daj igracke, nece pije mleko" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pitah na nekoj izgleda pogresnoj temi, a i ovde cu sad da pitam: kad su vasa deca pocela da koriste slamcicu? Moje dete hoce da pije iz solje mleko uvece, ali ujutro jos siki, pa nemamo zamenu za cuclu :lol:

Pa ne secam se tacno. sa godinu, godinu ipo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne secam se tacno. sa godinu, godinu ipo.

Perica uopste ne kapira cemu to sluzi, a jos i ne radi. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Perica uopste ne kapira cemu to sluzi, a jos i ne radi. :lol:

Pa dobro. Da li postoji iko ko ne zna da pije na slamcicu kao odrastao?! :lol:

Naucice!!!

Mada i sta ce mu to!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.