Probiotici

odgovora

Objavljeno

Zanima me da li vasem detetu dajete neki probiotic i koji?????

Ja sam mojima davala probiokid imuno...medjutim cula sam danas za neke YOMI krem medvedice koji su jako dobri u jacanju imuniteta....Izgledaju kao cokoladice male i valjda se daje jedna dnevno.

Pisite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam čula da je probiokid imuno dobar, ali je nama naša dr rekla da do tri god ne bi trebalo da joj dajem ništa za jačanje imuniteta osim ako ne postoji neki razlog za to... tako da ja njoj ništa ne dajem... mislim da nije loše posavetovati se sa lekarom pre nego što se odluči da se nešto daje deci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja njima dajem probiokid imuno samo kada su bolesljivi....ovako ne...ipak je bolje da ga oni sami stvaraju...jako sam zadovoljna probiokidom imuno....ali cu probati i ovaj drugi...pa vam javljam utiske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da ce moje iskustvo nekome koristiti...moja beba je pila desetak dana antibiotike-penicilin(zbog upale uva,prehlade...)ali mi niko nije rekao da bi uz antibiotike i par dana posle trebalo da pije i neki probiotik!Pa smo zaradili gljivicu Kandidu,koja se dosta dugo leci....Naime,posle upotrebe antibiotika obavezno dajte detetu probiotik jer antibiotici ubiju i normalnu,nepatogenu crevnu floru pa se te gljivice u crevima prenamnoze...otkrili smo ih tek kada joj se i spolja pojavilo nesto slicno pelenskom osipu,i uradili analizu stolice...nema neke upadljive i opasne simptome pa moze dugo da ostane neotkriveno...popila je posle toga dve kutije Probiotik forte i cr.flora joj se normalizovala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mojim klincima dajem probiotike povremeno u principu kada se setim Probiokid imuno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I još da dodam da dajem napr. 10-15 dana pa mesec-dva pauza,pa opet i tako u krug :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da ce moje iskustvo nekome koristiti...moja beba je pila desetak dana antibiotike-penicilin(zbog upale uva,prehlade...)ali mi niko nije rekao da bi uz antibiotike i par dana posle trebalo da pije i neki probiotik!Pa smo zaradili gljivicu Kandidu,koja se dosta dugo leci....Naime,posle upotrebe antibiotika obavezno dajte detetu probiotik jer antibiotici ubiju i normalnu,nepatogenu crevnu floru pa se te gljivice u crevima prenamnoze...otkrili smo ih tek kada joj se i spolja pojavilo nesto slicno pelenskom osipu,i uradili analizu stolice...nema neke upadljive i opasne simptome pa moze dugo da ostane neotkriveno...popila je posle toga dve kutije Probiotik forte i cr.flora joj se normalizovala

Hvala na dobrom savetu. Ovo nam naravno nikada niko nije spomenuo. Ufffffffff :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

И ја им дајем после антибиотика,исто тако 10-15 дана,па онда 2-3 месеца пауза...давала сам им после антибиотика а нисам ни знала да тако делују...хвала на савету....јако је користан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj,kad zavrsite uptrebu antibiotika tek onda dajete probiotik ili uporedo i jedno i drugo? Janu smo danas vodili kod dr i ima anginu pa joj je dala Panklav. To je antibiotik pa me zato interesuje kako dajete probiotik,bas nesto nisam skontala. Sva sam neispavana od Janine temperature pa sam malo fijuuuuuuu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam davala dan posle zavrsetka antibiotika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu i drugi put

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj,kad zavrsite uptrebu antibiotika tek onda dajete probiotik ili uporedo i jedno i drugo? Janu smo danas vodili kod dr i ima anginu pa joj je dala Panklav. To je antibiotik pa me zato interesuje kako dajete probiotik,bas nesto nisam skontala. Sva sam neispavana od Janine temperature pa sam malo fijuuuuuuu

Nama je pedijatar rekao da se daje istovremeno... Probiotik ne moze da steti, samo da pomogne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili savet od doktorke da pijemo probiotik par dana pre odlaska na more i na moru. Obrazlozila je da je to odlicna preventiva jer deca na moru obicno dobiju proliv zbog promene klime, namirnica, morske vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je tačno, i mi se toga pridržavamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel moze neko da mi kaze od koliko meseci beba sme da bije probiotik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je doktorka rekla da moze kad se uvede svo meso.

Ja sam uzimala Probiotic (ivancic), a ne Probiotic imunokid. Objasnili su mi da su sadrzaji isti, samo deciji ima ukus vanile. Ja sam istresala kapsulu u zitarice (kasu) i tako mu davala. Ukus ne promenjen. Samo je deciji skuplji.

Kao preventiva se daje 3-5 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel moze neko da mi kaze od koliko meseci beba sme da bije probiotik?

Liobif koji sadrži Lactobacillus rhamnosus može da se daje bebama od rođenja.

I ja detetu od samog početka dajem probiotik a ne taj kidimuno. Direktno mu istresem sadržaj u usta. On se ne buni jer je navikao na razne (ne)ukuse. :) On običan c vitamin gricka od godinu dana i strese se i traži još. Isto je i sa propolisom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja slicno dajem detetu pred put, promenu klime. tri cetiri dana probiotik, obican u caj, sok, hranu.. sve jedno... nikada se nije desilo da se razboli od promene klime. znate kad odete na more a deca par dana povracaju, prolivi, temperature i sl... ovo leto smo vodili i sestrine cerke sa nama, prvo smo bili na ohridu desetak dana a potom na moru jos 13, one su bas osetljive, ali smo ih kao i nase dete podvrgli terapiji probiotika par dana pred odlazak i isto tako i pred polazak i sve je bilo ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo ,bzog problema sa stolicom,dobili probiotikekao terapiju.pijemo plavi ,,probiotik`` od ivancic i sinova i torlakov ,,biolif``.ja munto razmutim u malo vode(rekli su,i da mu ne dajem probiotik sa mlekom) i dam mu na flasicu,ako vidim da mu ,ne ide`` stavim i malo secera da zavaram ukus.

ovaj savet za antibiotike/probitoke je odlican!imacu to u vidu,kao i ovo za letovanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dajem Oliveri vitamine sa prebiotikom. I nemamo problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enav. možeš li mi reći kako se zove taj vitamin sa probiotikom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, reklama. Pikovit sa prebiotikom. Ide za decu stariju og godinu dana. Ima lep ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala...ne brini za reklamu...sve za dobrobit naših klinaca :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba ima atopiski dermatit i imala je jake stomacne grceve koji su trajali maltene do 5 punih meseci.

primetila sam da joj je bilo mnogo bolje stanje kad je pila probiokid imuno.

davala sam u vodu 100ml po pola kesice dnevno.

tada je imla dva meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.