Skolioza i spondiloza

odgovora

Objavljeno

Pre dve godine mi je slucajno nakon sto sam pala na snimanju utvrdjeno da imam skoliozu i pocetak spondiloze nakon cega mi je savetovano da ne podizem nista tesko i malo im je bilo neverovatno da imam 20 godina a vec imam spondilozu. Sta znate o tome? Imate li koji savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh mila... Nisam ni znala da i mlade osobe mogu da imaju spondilozu :( Jesi li imala neku povredu kad si pala ili? Kako su ti dijagnostikovali to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam scoliozu..i bas se plasim, zato sto sam imala 30 stepeni pre godinu dana, a sad mislim da je vise..strasno me boli kicma..svakog dana boli..sad sam trenutno u Italiji ali planiram cim odem kuci da posetim ortopeda. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

millar ti obećala da ćeš malo detaljnije na ovu temu sa sve slikama...ali izgleda da si zaboravila. Ja malo znam o ovome...jer nikoga i ne znam u mojoj oklini sa ovim problemima...možda sam i ja neki slučaj :D ...s vremena na vreme... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj, čekam te... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha...ipak nemam tih problema... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje. Evo i mene kod vas. Imam 27 godina a od skolioze bolujem nekih 15. Imam uzasne bolove,ne mogu dugo da budem u jednom polozaju ako je dugo 10-15 min. Inace ne znam koliko mi je iskrivljenje. Bila sam kod lekara ali mi nista nije rekao. Trenutno sam trudna po treci put i ne znam kako cu u 8,9 mesecu. Ako legnem na ledja ne mogu da se mrdnem. Strasno. A kazu da se u toku svake trudnoce kicma iskrivi za 10 stepeni. Pitaj sunca koliko je kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam spondilozu vratnog i lumbalnog dela. Vratni deo me uglavnom boli kad imam puno posla pa skoro ceo dan ne mrdnem od stola i kad puno pišem. Lumbalni deo me trenutno jako zeza, tu se negde uglavila i išijalgija(valjda se tako zove) ali ne mogu na terapiju bar još mesec dana dok ne prođe oporavak...mislim, tako kaže fizijatar :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.