Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

Grudnjak OBAVEZNOOOOO...koliko sam se samo pokajala što ga nisam ponijela...A i bade mantil znači...posebno preko noći...i tona uložaka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

#MILENICA# ja bih na tvoj spisak ubacila još jedne papuče (u kojima ćeš se tuširati), papirni ubrusi (da obložiš dasku wc šolje, a čak može da posluži i za brisanje) a izbacila badem mantil

Blanka pominje za bebu benkice, to sve zavisi od porodilišta do porodilišta jer npr u KBC Zemun što se tiče bebe potrebno je samo papers.

Što se tiče brusa za dojenje, poženo ga je imati već drugi dan posle porođaja. Do duše sve zavisi koliko su vam "bradavice" osetljive. Znam da sam se ja prešla pa nisam ponela i zato me je treći dan u porodilištu sošlo da se skinem gola.

Kod nas u betanije za bebe nemaju nista cak nosimo i nase cebence da imamo cime pokriti bebu,a i meni je bade mantil samo smetao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nosila tovar stvari :D

- ulosci - 5 pakovanja

- spavacica, carape, papuce (klompe, njihove plasticne sam koristila za kupanje)

- higijenske gacice za jednokratnu upotrebu

- higijena (kupka, sapun, dva peskira, gaze, cetka ...)

- ogrtac

- grudnjak za doilje

- kasnije su mi donjeli i pidzamu, spavacica me izludjivala

- Pelene za bebu

Bilo je jos nesto ali nikako da se sjetim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenkse ajde molim vas neka od vas koja se poradjala u Visegradskoj da napise sta sve treba za poneti... Pliiiiiiiiz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grozno, pa meni ce trebati putna torba :D

A u Vrbasu isto sve moras poneti, za bebu nemaju maltene nista, drugarica mi se nedavno porodila, odnela je malu torbu sa stvarima a posto je sa svakim danom videla sta je sve zaboravila ( i sta zapravo treba al nije na spisku ) pa joj muz svakodnevno donosio, i izasla je sa dve torbe i bebom :)

A sto je najgore ja cu morati da kupim specijalno za tu priliku i spavacice i bade mantil, jer ove moje kratke, cipkane ili svilene definitivno nisu za bolnicu :) Ili da uzmem mamine pamucne jer mi se ne bacaju pare na te stvari koje ce mi trebati samo za tih par dana tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam spavacice pozajmila od sestre,Nosila ih tad samo.I porodila sam se u Vrbasu,2006.Tad su trebale za bebu samo pelene,maramice i krema.Pamucne i benkice su njihove.Sad ne znam kakvo je stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u betanije za bebe nemaju nista cak nosimo i nase cebence da imamo cime pokriti bebu,a i meni je bade mantil samo smetao

Stvarno zalosno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno zalosno.

Zaista uzasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenkse ajde molim vas neka od vas koja se poradjala u Visegradskoj da napise sta sve treba za poneti... Pliiiiiiiiz...

Ja nosila : mrezaste uloske 5 kom, spavacicu, bade mantil, 2 peskira, Licnu higijenu, povidon jod (ili rivanol) plazmu i vodu (trebace ti kada se porodis da se zasitis)

Za bebu nisam nosila nista ( sobzirom da sam se porodila 01.01 dobila sam novogodisnji paketic i iz tog paketica ostavila sam im pelene - to su trazili) kada sam izlazila tata je doneo za bebca sta ce da obuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno zalosno.

Stvarno jeste zalosno i sto je jos gore niko ne cini nista d ase to promeni :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da se porodim u Dragise Misovic... Spakovala sam sledece:

Naravno dokumenta koja trebaju, a u torbu:

Mrezaste gacice 5 komada

Mrezasti ulosci 5 pakovanja

Carape termo 3 para(ipak je zima)a ja bez carapa ne mogu da zaspim :lol:

Tufere za grudi i brus za dojenje...

Peskiri, 1 veliki, 2 mala

Kupku za intimno pranje

Neutralni bebi sapun

Cetkicu, pastu za zube, cesalj, traku za kosu, dezodorans, stapice za usi

Parfem xD

Becutan kremu

Toalet papir 3 rolne(da se nadje, od viska glava ne boli :lol: ), dva pakovanja maramica, vlazne maramice..

Kese za prljav ves...

I dodacu plazmicu, sokic neki i vodu, i case plasticne...

A za bebu samo pampers pelene... Posto to traze

Barbarice, pripremi se za dopunu! U Dragisa Misovica, kako koji doktor udje u sobu, tako mi izbije pare iz dzepa! :angry: Svasta su mi nesto trazili da donesem, sto za mene, sto za bebu! Jedina stvar koja mi je zaista trebala je melem za bradavice, posto su mi bile upaljene zbog dojenja! U svakom slucaju, super si se opremila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenkse ajde molim vas neka od vas koja se poradjala u Visegradskoj da napise sta sve treba za poneti... Pliiiiiiiiz...

Sve sto si napisala nosis, od analiza ti trebaju krvna grupa, poslednji ultrazvuk i ctg, vaginalni (mislim i cervikalni) bris ( ali ako ih ne izvadis, izvade ga oni tamo, kao meni :), no big deal), a za sebe , kao sto rekoh, ono sto si vec napisala, klasika, spavacice, za licnu higijenu, voda...za bebu pre 2god. nisu trazili bukvalno nista dok je u porodilistu, samo za izlazak nosis pampers, nekoliko tetra pelena ( jednu za nosiljku, jednu da pokrijes nosiljku, jos jednu da je na toj presvuce sestra i jos koju, nece da skodi), odelce i to je to.

E da, ponesi i tetra pelene u porodiliste, da imas da na nju spustis bebu kad ti je donesu, na nesto sto ZNAS dA Je cisto!

koliKO se sEcam, to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam sve poruke iz ove teme i mogu da kazem da su mi stvarno dosta pomogle... Ja licno posle porodjaja ne bih mogla bez gacica... Mislim cime drzati ulozak onda? :huh: A vidim da su ih sve nosile do vizite tako da....

Inace zanima me gde ste kupovale te mrezaste uloske i mrezaste gacice ( prvi put cujem za njih ) ? Takodje bih Filipu htela da pitam posto nisam bas najbolje razumela, da li je i u toku trudnoce bolje da se koriste uljane ad kapi za grudi i bradavice? Sta ste od analiza ponele sa sobom kad ste krenule na porodjaj? Ja neemam nista od analiza, mi smo jedino krv i urin davali i ti rezutati su mi kod doktora..

Mene vec polako hvata panika oko porodjaja, a vec pocetkom februara planiram da pocnem sa pakovanjem trudnicke torbe... Zelim da mi sve bude spremno na vreme a ne da bude kao i uvek sve u poslednji cas... Kao sto neko ovde rece pa da kupujem na putu za porodiliste...

Ona ce izgledati otprilike ovako:

-licna karta, zdravstvena knjizica, krvna grupa...

-mobilni telefon, punjac za mob., nekoliko peskira i spavacica, pedzamice, gacice, carapice, papuce, bade mantil, toalet rolna, sapun, pap.maramice, kese za prljav ves, p.za zube i cetkicu, casa, sredstva za licnu higijenu, plazmicu i flasicu vode...

A za bebicu: pampers pelene, pamucne pelene i pavlovicevu mast

ako mi nesto nedostaje, dodajte... :)

Bebo dimic mislim da je to otprilike ono sto ce i tebi trebati u porodilistu, sem mozda spavacica ako oni daju ili sta vec, mada ja to njihovo bas i ne bih nosila...

Stvarno dosta para i stvari treba ali to je sve ono sto se mora i sto je neizbezno...

Ako imaš Tempo negde blizu kupi mrežaste uloške tamo, tamo su najjeftiniji. Mislim da tamo ima i mrežastih gaća ali nisam sigurna.U apoteci ih sigurno ima. Koliko sam ja razumela ovde u porodilištu ti ne daju da nosiš druge sem tih mrežastih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice, mislim da ne smeš parfem, ni da ga koristiš neko vreme nakon porođaja, jer beba prepoznaje tvoj miris i on je umiruje i tamo gde miriše kao mama beba hoće da jede. Odn. ako se naparfemišeš možeš da imaš problem sa sisanjem. Tako sam ja barem čula od iskusne mame...jer sam isto razmišljala o parfemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da se porodim u Dragise Misovic... Spakovala sam sledece:

Naravno dokumenta koja trebaju, a u torbu:

Mrezaste gacice 5 komada

Mrezasti ulosci 5 pakovanja

Carape termo 3 para(ipak je zima)a ja bez carapa ne mogu da zaspim :lol:

Tufere za grudi i brus za dojenje...

Peskiri, 1 veliki, 2 mala

Kupku za intimno pranje

Neutralni bebi sapun

Cetkicu, pastu za zube, cesalj, traku za kosu, dezodorans, stapice za usi

Parfem xD

Becutan kremu

Toalet papir 3 rolne(da se nadje, od viska glava ne boli :lol: ), dva pakovanja maramica, vlazne maramice..

Kese za prljav ves...

I dodacu plazmicu, sokic neki i vodu, i case plasticne...

A za bebu samo pampers pelene... Posto to traze

Ovo boldovano ti je višak u torbi, jer ako planiraš da dojiš dezodorans i parfeme ćež morat da izc+baciš iz upotrebe do daljnjeg... a što se tiče kupke za intimno pranje ni nju nećeš smeti koristiti "do daljnjeg" tj. ako budeš imala epiziotomiju....

I nemoj preterivati sa ostalim stvarima, sve ti to neko može kasnije doneti, jer ti niko neće pomagati oko torbe kad kreneš na porođaj, već sve sama vučeš za sobom... :angry: ( tako je barem kod nas u Betaniji)

i ne zaboravi ubrus dodati na spisak, on će ti više trebati nego toalet papir :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam da kažem za mrežaste gaće... :lol: njih ima u apoteci, ali u bolnici ćete ih koristiti... pa skoro nikako... u početku ćete morati ležati sa skupljenim nogama u kolenima " da bi se dole luftiralo", a pogotovo ukoliko bude epiziotomije... brže će zarastati ako se "luftira" :lol: :lol: :lol:

I vidim da niko ne spominje podmetače za krevet... to je kod nas trebalo, a i kod kuće je praktično u početku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, vidiš, vidiš iskusne mame znaju!!! Ima da smrduckamo, ali za naše bebice će to biti lepše od svakog parfema :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako imaš Tempo negde blizu kupi mrežaste uloške tamo, tamo su najjeftiniji. Mislim da tamo ima i mrežastih gaća ali nisam sigurna.U apoteci ih sigurno ima. Koliko sam ja razumela ovde u porodilištu ti ne daju da nosiš druge sem tih mrežastih.

VIDECU KOLIKO SU PO APOTEKAMA, A SVEJEDNO ZA KOJI DAN MORAMO DO NISA DA KUPIMO ONO STO MI JE POTREBNO PA MOZDA SVRATIMO I DO TEMPA... ALI NISAM ZNALA DA IH IMA TAMO U PRODAJI...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice, mislim da ne smeš parfem, ni da ga koristiš neko vreme nakon porođaja, jer beba prepoznaje tvoj miris i on je umiruje i tamo gde miriše kao mama beba hoće da jede. Odn. ako se naparfemišeš možeš da imaš problem sa sisanjem. Tako sam ja barem čula od iskusne mame...jer sam isto razmišljala o parfemu.

MOZDA I MOZE ALI NEKI SLABIJI... STIK NE MIRISE JAKO, JA CU SAMO NJEGA DA PONESEM, A PARFEME I OSTALO NE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam da kažem za mrežaste gaće... :lol: njih ima u apoteci, ali u bolnici ćete ih koristiti... pa skoro nikako... u početku ćete morati ležati sa skupljenim nogama u kolenima " da bi se dole luftiralo", a pogotovo ukoliko bude epiziotomije... brže će zarastati ako se "luftira" :lol: :lol: :lol:

I vidim da niko ne spominje podmetače za krevet... to je kod nas trebalo, a i kod kuće je praktično u početku.

MARICE, JEL NIJE PROBLEM I KORISCENJE STIKA? JA SAM PLANIRALA DA PONESEM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, vidiš, vidiš iskusne mame znaju!!! Ima da smrduckamo, ali za naše bebice će to biti lepše od svakog parfema :D :D :D

:lol: :lol: :lol: DA, DA... BICE PUNO OCARAVAJUCIH MIRISA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MARICE, JEL NIJE PROBLEM I KORISCENJE STIKA? JA SAM PLANIRALA DA PONESEM...

Ja nisam NIŠTA koristila, al svakako svaki put pre podoja sam prala grudi, pa odmah i taj deo, kad sam već u blizini :lol: :lol: :lol: tako da nisam ni imala potrebe za stikovima i dezodoransima... Meni se dešavalo da kad promenim gel za tuširanje imam problema sa dojenjem jedno vreme dok se beba ne navikne na novi miris, a tuširala sam se odmah nakon podoja da bi stiglo malo da izlapi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam NIŠTA koristila, al svakako svaki put pre podoja sam prala grudi, pa odmah i taj deo, kad sam već u blizini :lol: :lol: :lol: tako da nisam ni imala potrebe za stikovima i dezodoransima... Meni se dešavalo da kad promenim gel za tuširanje imam problema sa dojenjem jedno vreme dok se beba ne navikne na novi miris, a tuširala sam se odmah nakon podoja da bi stiglo malo da izlapi....

A KAD MOZE DA SE POCNE SA TUSIRANJEM POSLE PRIRODNOG PORODJAJA? CIME PRATI INTIMNE DELOVE?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A KAD MOZE DA SE POCNE SA TUSIRANJEM POSLE PRIRODNOG PORODJAJA? CIME PRATI INTIMNE DELOVE?

ja sam se tusirala taj dan, popodne.

A za pranje, meni je glavna sestra preporucila sebamed neutralni sapun, on je kao najbolji za epiziotomiju. ne znam da li je stvarno najbolji, ali menije prijao, na kraju krajeva, neutralan je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A KAD MOZE DA SE POCNE SA TUSIRANJEM POSLE PRIRODNOG PORODJAJA? CIME PRATI INTIMNE DELOVE?

Ja sam se tuširala nakon par sati, čim sam se odmorila i naspavala, a prala sam se samo vodom, a tek nakon par dana uvela sam sebamed sapun, s tim što ja nisam imala epiziotomiju, al sam radila onako kako su nas u školici učili...

I čime god budeš prala intimni deo, dokle god bude lohija biće i neprijatnih mirisa, al će to brzo proći :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.