Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

koliko je pelena za siroki povoj realno potrebno kupiti?

5-10 maksimalno. Barem u našem slučaju je 5 bio dovoljno,ali smo imai neke stare i NI JEDNOM ih nismo koristili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

5-10 maksimalno. Barem u našem slučaju je 5 bio dovoljno,ali smo imai neke stare i NI JEDNOM ih nismo koristili.

onih kockastih ili onih sto idu preko njih? da, ustvari mislis na jedne i druge jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila 20 tetra i 6 svedskih pelena, mada sam od prijateljice dobila jos 10tak svedskih i bilo mi je sasvim dovoljno.

Izabrali ste bas lepo ime za bebca :):wub:

Tangerine i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila 20 tetra i 6 svedskih pelena, mada sam od prijateljice dobila jos 10tak svedskih i bilo mi je sasvim dovoljno.

Izabrali ste bas lepo ime za bebca :):wub:

da...i mm se tako zove :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da...i mm se tako zove :lol:

Znaci, bice Marko junior :)

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo kod pelena...neznalac mora da pita :)

http://www.b92.net/zdravlje/roditeljstvo.php?yyyy=2006&mm=06&nav_id=199576

Jel se ovako radi kao u tekstu?

Ove kockaste su tetra? (njih imam od kad sam ja bila mala jedno 30 komada)

Ove sa strane sto imaju za vezivanje su svedske, jel tako?

A pampers tip pelene prepoznajem :lol: Jel moraju sve tri da se stavljaju kad povijam bebu?

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo kod pelena...neznalac mora da pita :)

http://www.b92.net/z...6&nav_id=199576

Jel se ovako radi kao u tekstu?

Ove kockaste su tetra? (njih imam od kad sam ja bila mala jedno 30 komada)

Ove sa strane sto imaju za vezivanje su svedske, jel tako?

A pampers tip pelene prepoznajem :lol: Jel moraju sve tri da se stavljaju kad povijam bebu?

hahahhahaha e vala neka si pitala i razmiljala ali rekoh aj reci ce ljudi jel ti stvarno imas dete od 14 godina hahha...sad i ja da znam koje su koje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Višegradska je jedino porodilište u Beogradu gde nema BF. A i nećemo svi u Višegradskoj da se porađamo. ;)

Pa ja ne znam da li je jedino,ali znam da nema svuda BF,mislim da Visegradska i nije jedina... u svakom slucaju ja savetujem iz svog licnog iskustva,a za ostalo nek se raspitaju malo sire -_- toliko od mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zemun BF, NF BF, Gradska BF, DM BF. Višegradska nema BF.

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema svuda BF,recimo u Visegradskoj ga nema,a tamo sam se poradjala 2x,a idem i treci :)

Kazem "u vecini je BF",ne svuda, a i ja sam se porodila u Visegradskoj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tetra pelena savetuju 40 a svedskih 20 (ne za porodiliste, nego ukupno kupiti) ako je to bilo pitanje :D

Mada je to previse, mi smo imali 30 tetra i 10tak svedskih i bilo je sasvim dovoljno, iovako masina radi svaki dan u tom periodu..

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahhahaha e vala neka si pitala i razmiljala ali rekoh aj reci ce ljudi jel ti stvarno imas dete od 14 godina hahha...sad i ja da znam koje su koje :P

ahahahahah ja tek sad vidim na tickeru da ti imas dete od 14 godina :D

Evo kako sam ja skapirala:

Tetra pelene- http://img221.imageshack.us/img221/8603/tosamatetrapelene3.jpg

Svedske pelene- http://www.decjisajt.rs/ves/pelene/a-1043

Fensi svedske pelene :D - http://babyroda.rs/shop/177/94/shvedske-gace.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te sto kazes fensi, meni nisu nista valjale..sa cickom..to nema sanse da se lepo utegne kao ove prve koje se vezu..nego uvek rastrockano bude..ove koje se vezu lepo upakujes dete, utegnes, pod konac :D eh kako sam se bila izvestila u vezivanju povoja :D

Aj da ne smaram..

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj da ne smaram..

Ne smaras,!!!!!!!!! Ja bih mogla da se obesim bez saveta ovde!

Ovi moji dusebriznici iz realnog zivota se svi razbezali, a vikali na sav glas: "jaaaaaa cuuu kad ti ostanes trudna" Pa spisak sta ce sve oni :D

Stvarno nista ne znam i da mi nije i tvojih saveta i tudjih saveta tek bih bila zbunjena, a ne zelim da se tako osecam...

Te sto kazes fensi, meni nisu nista valjale..sa cickom..to nema sanse da se lepo utegne kao ove prve koje se vezu..

Eto vidis, a ove prve su jeftine, a ove druge, fensi, oko 1000 din...Ustedela si mi pare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tetra pelena savetuju 40 a svedskih 20 (ne za porodiliste, nego ukupno kupiti) ako je to bilo pitanje :D

Mada je to previse, mi smo imali 30 tetra i 10tak svedskih i bilo je sasvim dovoljno, iovako masina radi svaki dan u tom periodu..

da da to sam pitala, koliko nam kuci treba...a jel to ne treba da nosimo da u bolnici bebe povijaju, jel tako?

i sta se dobije kad se beba rodi u paketicu od garderobe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tetra i švedske ti ne trebaju u bolnici,jedino neka ponesu kad budete izlazili.

Mi smo u paketu dobili torbu,kapicu,bodić,ćebence,kozmetiku za mame i bebe,knjige o bebama,švedske i tetra pelene i paket jednokratnih pelena koje smo ostavili u porodilištu.Možda sam nešto zaboravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko jednokratnih treba poneti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde je baby friendly, ne treba ni tetra ni svedskih pelena, sad nisam sigurna za ova druga porodilista kako ide..

E, da, dobro ste se setile, i u paketu se dobije 10 tetra pelena i valjda 5 svedskih, tako da i to racunajte, platneni pokrivac, benkica, kapica, 2 portikle, bodic, zekica pamucni, kozmetike dosta (bekulino krema, kupka, jos neke kremice koje nisu prave pavloviceve vec neke leve, ali ok..) knjiga o nezi novorodjenceta, povidon jod, 10 sterilnih gazica, neseser..i ne mogu da se setim da li jos nesto bese..mada moguce da to menjaju, da ne bude uvek isti sadrzaj..

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako misliš kada budete izlazili,ja sam nosila 2.Za svaki slučaj,ako se bebana uneredi baš kad se bude spremala da krene kući :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, pa poneses ceo paketic onaj manji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK. Znači jedno manje pakovanje je dosta za porodilište. Pa čim stignemo kući, prelazimo na mpp. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u Višegradskoj i tražili su nam da ili donesemo paketić pelena,ili da ostavimo pelene koje smo dobili.Ja sam ostavila te što smo dobili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nama pakete nisu doneli isti dan, a tu ti je beba pored tebe sve vreme, i treba joj presvuci pelenu :) U Nf..eto, zavisi od porodilista, ali svakako nije na odmet poneti taj manji paket newborn..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još bolje tako, ja ne nameravam da kupujem jednokratne pelene ali šta ćeš kad su za porodilište obavezne. Valjda će nam i u Zemunu dati neki spisak potrepština.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nisu trebale jer beba nije bila pored mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.