Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

Devojke, imam pitanje, da li da ostavim da mi oni tamo vade krv za krvnu grupu kad se budem poradjala, posto mi je krvna grupa na moje devojacko prezime, a i zdravstvena knjizica, a lična karta na mm. Da li i zdravstvenu knjizicu treba da menjam? Ovo je za Visegradsku

I kada ste zadnji put vadile krv i urin pre porodjaja, jel potrebno da bude nesto blize.

Sto se tice krvne grupe samo im tamo reci da imas krvnu grupu na devojacko prezime pa ce odmah da ti izvade i sutradan ces dobiti koja si krvna grupa,a ti ako hoces mozes da trazis od tvog ginekologa da ti da uput da izvadis,na tebi je da odlucis. ako si kad si usla u 9.mesec radila urin i krvnu sliku onda ti nova ne treba. A sto se tice zdravstvene knjizice moras da je promenis na sadasnje prezime tj.prezime tvog muza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prezime nisam menjala tj zadrzala sam svoje,da li je potrebno da promenim mesto prebivalista,jer to jos uvek nisam uradila ili mogu i bez toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo je bitno da ti je licna karta, zdravstvena knjizica i krvna grupa na isto prezime, i (pretpostavljam?) ista adresa u lk i zdravstvenoj.

A kad bebu budete prijavljivali, mora biti na istoj adresi na kojoj si ti prijavljena.

Djadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate li gde u Bg ima spavacica da se kupe, tacnije spavacice sa dugmicima ili sta je vec najzgodnije za bolnicu? Sve sto sam videla su obicne zatvorene, doduse samo sam bila u Oysho.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa imas na pijaci, turske, na ovaj fazon Spavacica-za-dojilje-i-trudnice_slika_O_3658803.jpg

- a ako hoces bas markirane, to ne znam :D

Kristina86 i JovanaSimic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovim turskim nista ne fali. :D Lepe, pamucne, komotne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam istu spavaćicu kao Hellen, super je, nosila u porodilištu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne fali nista turskim, za tih par dana bolje i ne treba. Hvala! Joj bas je slatka Hellen!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rkomkduj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko može da mi kaže sta sve treba da se ponese za bebu u bolnicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za bebu za izlazak sve zavisi kako zelis da je obuces treba ti jedna svedska i jedna tetra pelena,jedan pampers i vl.maramice,zekica ili benkica i pantalonice,carape,kapica. A za porodiliste ja nisam nosila nista i kad su trazili pampers nisam dala,jer oni to uzmu i ne vrate pa si samo bacio pare,a ni druge majke to ne kupuju,retko koja to donese... A oni i onako bebe uviju u one pelene kao kiflu tako da u sustini za bolnicu ti ne treba nista, samo kad izlazite.

Ivanica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sanjabre,to je tako u Visegradskoj gde bebe nisu sa mamama, ne treba nista osim za izlazak. A gde su bebaci non stop sa mamama tu vec trebaju i pelene, i vl.maramice, pavloviceva, pa neka benkica...

Ivanica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gradska bolnica - Zdvezdara ... Da li se neka od Vas u skorije vreme tamo poradjala? Meni je termin 14.august.I planiram tamo da se porodim, sat je sve trebalo za nas I za bebu,posto je tamo BF ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sanjabre,to je tako u Visegradskoj gde bebe nisu sa mamama, ne treba nista osim za izlazak. A gde su bebaci non stop sa mamama tu vec trebaju i pelene, i vl.maramice, pavloviceva, pa neka benkica...

Pa nije naglasila da je u pitanju BF,ja kazem kako je u vecini porodilista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nije naglasila da je u pitanju BF,ja kazem kako je u vecini porodilista.

Ja koliko znam, u većini porodilišta je BF, i po unutrašnjosti i u Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sanjabre

dobro si me podsetila slusalice za mobilni ;)

i moja torba je spremna...sad cekamo akciju :wacko:

Slusalice mi nisu bile ni na kraj pameti..... :D

Uvek znam da ponesem visak stvari..... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja slušalice nisam koristila ni u porodilištu (a provela sam dva dana na patologiji, jedan u šok sobi, i još tri i po ovako...), a ni sad kod kuće, jer mi se ionako stalno čini da čujem bebu kako plače :rolleyes: zaboravila sam da ih ponesem i kad sam napuštala kuću, da odemo do matičara, da prijavimo bebu :D a pre ih nisam vadila iz ušiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam slusala muziku sutradan od porodjaja,da se malo opustim i prijalo mi je. Cekala sam bebu da je donesu na mazenje i opustala se ;)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam nosila slusalice i svo vreme slusala radio, tj. dok mi nisu doneli bebu treci dan, bas mi je prijalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, u vezi spavacice... i ja sam kupila za porodiliste kao Hellen, mnogo je prijatna i prakticna za dojenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam mnogo svoju bebu cekala a i posete i poruke su me udavile :D pa nisam imala kad.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko znam, u većini porodilišta je BF, i po unutrašnjosti i u Bg

Nema svuda BF,recimo u Visegradskoj ga nema,a tamo sam se poradjala 2x,a idem i treci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema svuda BF,recimo u Visegradskoj ga nema,a tamo sam se poradjala 2x,a idem i treci :)

Višegradska je jedino porodilište u Beogradu gde nema BF. A i nećemo svi u Višegradskoj da se porađamo. ;)

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko je pelena za siroki povoj realno potrebno kupiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.