Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

Ti podmetaci su super.Nama su rekli same menjajte posteljinu,kao tu je,a kad god smo otvorile ormaric on skoro prazan.I za bebu isto mozes,nama je jedan stajao na stolu za presvlacenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame sa iskustvom,

U devetom sam mesecu i treba da pripremim torbu, ali da bih to uradila potrebna mi je informacija od nekog ko se porodio u Visegradskoj da ne bih duplirala stvari koje cu dobiti u poklon paketu.

Interesuje me, zapravo, KADA se tacno dobija paket? Negde citam na izlasku iz porodilista (u tom slucaju ne mogu da racunam na sadrzinu paketa dok smo u porodilistu), a negde sam nasla informaciju da se dobija jutro posle porodjaja (onda neko moze da pokupi pamucne stvari za bebu, da ih propere i vrati mi ih na koriscenje).

Molim vas, recite mi koja je od ovih informacija tacna, da ne bih duplirala sve pelene, benkice...

Za sada sam stavila na spisak za kupovinu ono sto je potrebno a ne dobija se u torbi i to mi je sve jasno, no ovo prethodno me zbunjuje :)

I jos jedno pitanje: na jednom forumu je neko ostavio komentar da mu je bas u Visegradskoj dodeljen otvaran paketic i da su neke stvari (one najvrednije - prekrivac npr.) nedostajale. Da li ste cule nesto o tome, ili daleko bilo to dozivele? Ako je istina, onda je to uzasno.

Izvinjavam se ako je neko vec pisao o ovim stvarima, trudila sam se da iscitam sto vise, ali nisam procitala sve odgovore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey, moj ti je savet da se ne oslanjas na tu torbu sto se dobija u porodilistu.

Kad god je oni davali i sta god bilo u njoj, to nije dovoljno i svejedno ces morati da dokupljujes jos stvari.

Ti se na vreme spremi i kupi bar osnovno za bebu, a to sto dobijes u torbi ces kuci iskoristiti.

Za bebu u porodilistu ponesi 5 tetra pelena, 2 svedske, dve benkice, pakovanje pampersa, vlazne maramice i pavlovicevu kremu.

To je ono najosnovnije, sta ti ne zatreba, vratices kuci, a sta ti budu trazili donece ti muz.

Za kradju tih stvari iz tog paketa nisam cula. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Kamilice!

Tako cu i da uradim. Nisam zelela da probam da ustekam na sitnicama, nego sam gledala s prakticne strane, ali izgleda da je tesko biti praktican u ovom gradu u kojem svako porodiliste ima svoju politiku i samo nas bezveze zbunjuju... Moram, onda, da dokupim jos koju tetra pelenu, mislim da sam uzela samo 3 kom. Ostalo sam pripremila bas kako si napisala. Jedva cekam :)

Najvaznije o cemu treba da vodim racuna zapravo je kit za maticne celije, a ovo ostalo.... Sta bude zafalilo, mm nek donese i gotova prica, a paket je dobrodosao kad god.

Kad smo vec kod politike svakog od porodilista, da priupitam jos (uz izvinjenje zbog off topic-a):

Da li i koliko naplacuju epidural u Visegradskoj? i

Da li i koliko naplacuju prisustvo muza na porodjaju?

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epidural 20 000

Prisustvo muza 5 000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame sa iskustvom,

U devetom sam mesecu i treba da pripremim torbu, ali da bih to uradila potrebna mi je informacija od nekog ko se porodio u Visegradskoj da ne bih duplirala stvari koje cu dobiti u poklon paketu.

Interesuje me, zapravo, KADA se tacno dobija paket? Negde citam na izlasku iz porodilista (u tom slucaju ne mogu da racunam na sadrzinu paketa dok smo u porodilistu), a negde sam nasla informaciju da se dobija jutro posle porodjaja (onda neko moze da pokupi pamucne stvari za bebu, da ih propere i vrati mi ih na koriscenje).

Molim vas, recite mi koja je od ovih informacija tacna, da ne bih duplirala sve pelene, benkice...

Za sada sam stavila na spisak za kupovinu ono sto je potrebno a ne dobija se u torbi i to mi je sve jasno, no ovo prethodno me zbunjuje :)

I jos jedno pitanje: na jednom forumu je neko ostavio komentar da mu je bas u Visegradskoj dodeljen otvaran paketic i da su neke stvari (one najvrednije - prekrivac npr.) nedostajale. Da li ste cule nesto o tome, ili daleko bilo to dozivele? Ako je istina, onda je to uzasno.

Izvinjavam se ako je neko vec pisao o ovim stvarima, trudila sam se da iscitam sto vise, ali nisam procitala sve odgovore.

Ja sam se porodila pre 20 dana u D.Misovic i tamo Paket daju kada se izlazi iz bolnice....

Ja sam iskreno prezadovoljna sta se dobija....Kako sam ocekivala ...super daju...U tom paketu dobijas i za tebe i za bebu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I u Visegradskoj se daje kad se krene kuci.

Ja sam zadovoljna sa stvarcicama, zeku smo lepo iznosili prvih mesec dana kad je bilo hladnije vreme, prekrivac je super, sa njim se pokrivamo nocu, stalno ga perem na 95 stepeni i ni boju nije promenio, pamuk je super. Bodic, zeka, kapica i prekrivac, nase su stvarcice zelene boje. 10 tetra i 5 svedskih, nama su svedske velike pa ih presavijemo na stomacicu, mogu celu da je umotam. A tetra su ok, s obzirom da nisu porubljene ne izvlace se koncici, kao nove su, a otkuvane bezbroj puta za 3 meseca. Torba je ok, samo da ima malo vise dzepica i pregrada. Dobije se jos 30 sterilnih gazica, povidon jod, mrezasti ulosci, pakovanje nekih pelena Bambo cini mi se, stavljala sam joj preko dana kad joj cesce menjam pelenu, nisu nesto, ali smo ih potrosili. To je to koliko se ja secam. Da, i knjiga se dobije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I u Visegradskoj se daje kad se krene kuci.

Ja sam zadovoljna sa stvarcicama, zeku smo lepo iznosili prvih mesec dana kad je bilo hladnije vreme, prekrivac je super, sa njim se pokrivamo nocu, stalno ga perem na 95 stepeni i ni boju nije promenio, pamuk je super. Bodic, zeka, kapica i prekrivac, nase su stvarcice zelene boje. 10 tetra i 5 svedskih, nama su svedske velike pa ih presavijemo na stomacicu, mogu celu da je umotam. A tetra su ok, s obzirom da nisu porubljene ne izvlace se koncici, kao nove su, a otkuvane bezbroj puta za 3 meseca. Torba je ok, samo da ima malo vise dzepica i pregrada. Dobije se jos 30 sterilnih gazica, povidon jod, mrezasti ulosci, pakovanje nekih pelena Bambo cini mi se, stavljala sam joj preko dana kad joj cesce menjam pelenu, nisu nesto, ali smo ih potrosili. To je to koliko se ja secam. Da, i knjiga se dobije.

Ju,pa ovo je super :blink: A kod nas-beda od poklona naspram vaših... Becolino kupka,vl.maramice i minijaturna kremica, 1 Pampers pelena (?!), pampers neseser sa pakovanjem od 12 vl.maramica, uzorak Sudokrema. neke brošure i to je sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima. Videla sam spisak celog paketa na sajtu grada i stvarno se odusevila, mislim da daju stvari koje te lepo "pokrpe" za prvi period, treba jos, naravno, dokupiti neke sitnice, ali bas lepo sto se sve to dobija i sto nije neki dz kvalitet. Mene je jedino bunilo kad se urucuje paket, jer mi je jedna prijateljica rekla da ga je u Visegradskoj dobila cim se porodila, tacnije odmah narednog jutra - pa je njena mama uzela te stvarcice i odnela kuci, preprala ih i vratila joj iste veceri i ona ih je tamo imala na koriscenje. Kad bih znala da je to stvarno tako, ne bih duplirala i vukla neke stvari, taman bih rasterretila torbu. Ali, nema veze. Kupila sam i spakovala sve, za svaki slucaj, pa nek ima i duplo. Jedino sto sam imam celo koferce plus veliku torbu na rame stvari - kao na neko ozbiljno putovanje da idem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad sam ja bila u Visegradskoj, u maju, sve mame su dobijale pakete na otpustu.

Tamo ti za bebu ne treba nista, jedino ako si mislila na tetra pelene da ih koristis u bolnici. A ako su i sad zeke dugih rukava ja mislim da je vruce da beba izadje u tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad sam ja bila u Visegradskoj, u maju, sve mame su dobijale pakete na otpustu.

Tamo ti za bebu ne treba nista, jedino ako si mislila na tetra pelene da ih koristis u bolnici. A ako su i sad zeke dugih rukava ja mislim da je vruce da beba izadje u tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče torbe za porodilište evo spiska šta sam ja nosila i šta mi je zaista trebalo:

- spavaćice 3 kom. ( doduše mi smo izašli tek 5-ti dan zbog žutice tako da su mi moji doneli još 2);

- papuče - 2 para ( jedne za sobu i jedne za tuš kabinu );

- mrežaste higijenske gaće 1-2 pakovanja po 5 komada;

- mrežasti ulošci - 4-5 pakovanja ( ja sam potrošila 9 ili 10 pakovanja za tih 5 dana jer sam ih menjala svaki put kada bih išla u wc, pa dok nisam skontala da lepo upijaju stavljala po 2 kom., a koristila ih i umesto toalet papira-nakvasim vodom pa se obrišem - prija na ranu :) );

- toalet papir, papirni ubrus ili papirni podmetač za wc šolju;

- veliki peškir za tuširanje - 1 kom.

- mali peškiri - 2 kom.

- pribor za ličnu higijenu ( umesto kupki najbolje je poneti sapun ili kupku za bebe, nešto blago što neće smetati bebi prilikom dojenja );

- peškirić, pamučni pokrivač ili 2-3 tetra pelene na koji ćeš spustiti bebu kada je dojiš ili kada leži pored tebe;

- pampers pelene ( vel.1 new born ) otprilike 6-7 kom. po danu;

- vlažne maramice;

- punjač za mobilni ( bitna stavka :lol: );

- lanolin za bradavice, pumpica za izmlazavanje i silikonske bradavice ( po potrebi se može i naknadno doneti );

- krema za hemoroide ( i to se može naknadno doneti );

- plazma keks ( spas za glad posle porođaja ili za grickanje između obroka );

- mleko;

- voda;

- sok od jabuke ( na predavanju su nam objasnili da je on najblaži za bebin stomačić, kao i jabuke što se voća tiče );

- šolja ili plastične čaše;

- hemijska olovka ( popunjavali smo neke upitnike, a niko u sobi nije imao olovku :D ).

- zdravstvena knjižica, lična karta, uput za porodilište, krvna grupa...

Ja sam sve stvari popakovala u kese pa u putnu torbu ali u Zemunskoj dozvoljavaju unos torbi tako da su kese bile suvišne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče torbe za porodilište evo spiska šta sam ja nosila i šta mi je zaista trebalo:

- spavaćice 3 kom. ( doduše mi smo izašli tek 5-ti dan zbog žutice tako da su mi moji doneli još 2);

- papuče - 2 para ( jedne za sobu i jedne za tuš kabinu );

- mrežaste higijenske gaće 1-2 pakovanja po 5 komada;

- mrežasti ulošci - 4-5 pakovanja ( ja sam potrošila 9 ili 10 pakovanja za tih 5 dana jer sam ih menjala svaki put kada bih išla u wc, pa dok nisam skontala da lepo upijaju stavljala po 2 kom., a koristila ih i umesto toalet papira-nakvasim vodom pa se obrišem - prija na ranu :) );

- toalet papir, papirni ubrus ili papirni podmetač za wc šolju;

- veliki peškir za tuširanje - 1 kom.

- mali peškiri - 2 kom.

- pribor za ličnu higijenu ( umesto kupki najbolje je poneti sapun ili kupku za bebe, nešto blago što neće smetati bebi prilikom dojenja );

- peškirić, pamučni pokrivač ili 2-3 tetra pelene na koji ćeš spustiti bebu kada je dojiš ili kada leži pored tebe;

- pampers pelene ( vel.1 new born ) otprilike 6-7 kom. po danu;

- vlažne maramice;

- punjač za mobilni ( bitna stavka :lol: );

- lanolin za bradavice, pumpica za izmlazavanje i silikonske bradavice ( po potrebi se može i naknadno doneti );

- krema za hemoroide ( i to se može naknadno doneti );

- plazma keks ( spas za glad posle porođaja ili za grickanje između obroka );

- mleko;

- voda;

- sok od jabuke ( na predavanju su nam objasnili da je on najblaži za bebin    stomačić, kao i jabuke što se voća tiče );

- šolja ili plastične čaše;

- hemijska olovka ( popunjavali smo neke upitnike, a niko u sobi nije imao olovku :D ).

- zdravstvena knjižica, lična karta, uput za porodilište, krvna grupa...

Ja sam sve stvari popakovala u kese pa u putnu torbu ali u Zemunskoj dozvoljavaju unos torbi tako da su kese bile suvišne.

:o Pa ovo vise stvari nego kad krenem na letovanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u torbu spakovala plazmu i bonžitu da imam grickanje.Kad sam se porodila,babica me pitala jel imam šta za jelo,ja joj rekla da imam plazmu,a ona je odmah poslala mm(bio je sa mnom na porođaju)da mi kupi nešto konkretno,a plazmu da ostavim za grickanje.Kupio mi je pileće belo i smazala sam u slast koliko sam bila gladna,plazma mi ne bi bila dovoljna.Tako da imajte nekog u pripravnosti da vam donese pravu klopu,meni je bar apetit bio ogroman od kako se porodih.To je bilo u gradskoj bolnici,ne znam kakvi su po tom pitanju u drugim porodilištima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u torbu spakovala plazmu i bonžitu da imam grickanje.Kad sam se porodila,babica me pitala jel imam šta za jelo,ja joj rekla da imam plazmu,a ona je odmah poslala mm(bio je sa mnom na porođaju)da mi kupi nešto konkretno,a plazmu da ostavim za grickanje.Kupio mi je pileće belo i smazala sam u slast koliko sam bila gladna,plazma mi ne bi bila dovoljna.Tako da imajte nekog u pripravnosti da vam donese pravu klopu,meni je bar apetit bio ogroman od kako se porodih.To je bilo u gradskoj bolnici,ne znam kakvi su po tom pitanju u drugim porodilištima.

Slazem se sa ovim.Treba nesto konkretno da se jede.Ja sam dva puta pala u nesvest kada su me doveli u sobu,jer nisam imala nista konkretno da jedem,samo plazmu.A treba i da se seta.Dakle,obavezno da se pojede nesto sa puno kalorija posle porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa ovim.Treba nesto konkretno da se jede.Ja sam dva puta pala u nesvest kada su me doveli u sobu,jer nisam imala nista konkretno da jedem,samo plazmu.A treba i da se seta.Dakle,obavezno da se pojede nesto sa puno kalorija posle porodjaja.

ja cu ovaj put jedno peceno pilence da zamotam u foliju :P ko oni u Ko to tamo peva...da mi se nadje

Anonymous i B.mama volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cu ovaj put jedno peceno pilence da zamotam u foliju :P ko oni u Ko to tamo peva...da mi se nadje

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sve zavisi od bolnice do bolnice (kako je neko vec prethodno i napomenuo) i naravno od toga kada se ide (dali je letnji ili zimski period).

U svakom slucaju meni je za prvih nekoliko sati bilo potrebno:

1. dokumentacija (licna karta, zdrav.knjizica, potvrda o krvnoj grupi, poslednji nalazi, uput), naravno ovo i nije pod obavezno, sve moze nakndadno da se dostavi

2. mobilni telefon (odmah nakon porodjaja su mi ga dali da obavestavam o radosnoj vesti wink.gif a i malo ti ubije vreme koje treba da provedes budan posle porodjaja)

3. spavacica 2 kom (u KBC Zemun moras da imas sve svoje, tako da je jedna za porodjaj a druga posle da se presvuces)

4. mrezasti ulosci (2 kesice)

5. mrezaste gacice (2 kom)

6. kupka za telo

7. papirni ubrus

8. papuci (za kupanje, meni je dosta znacilo kao i drugim porodiljama)

9. papuce ili klompe za sobu

10. peskir

11. platnena pelena

12. pelena pampers za bebicu

13. OBAVEZNO plazma i voda ili jogurt (sta je kome ukusnije)

E, posle toga vec je i vreme da ti stigne poseta pa tako i radostan tata (ukoliko se otreznio tongue.gif ) moze da donese sta je jos sve potrebno.

Samo da navedem i to da sam ja nosila bademantil i samo mi je smetao. Nisam ga ama bas ni jednom obukla. A poradjala sam se u decembru.

lepo je imati sve na jednom mestu popisano.

ne znam kakva je politika u betoniji, sta treba i sme da se unosi.

zimus kad sam operisala bartolinijevu spas mi je bio sto su mi na vreme javili da je te nedelje neko ubacio neko jako dezinfekciono sredstvo i da su se muke sve ispristile od glave do pete. tako da sam donela komplet posteljinu sa sve jastukom od kuce.

za rez je bio spas mrezaste uloske natopljene hladnom vodom menjati svako malo plus neki lek koji mi je moj lekar dao za brzo skidanje otoka. kod kuce su mi pomagali svako vece sa ispiranjem mlakom vodom, jodom, tantum rosa i na kraju kantarion ulje i sve je proslo bez ikakvih infekcija.

znala sam da je hrana losa, tako da su mi moji svaki dan donosili klopu, a u frizideru za pacijente sam uvek imala svoje mleko. solja hladnog mleka + suve sljive su mi resavali problem wc-a i muka koje bi napinjanje na svezu ranu moglo da napravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za Betaniju ti treba isto kao i za svako drugo porodilište osim posteljine. Napisaću šta je meni bilo potrebno za tih 5 dana tamo ( ležala sam na patologiji dan pre CR)

-zdravstvena knjižica i analize

-spavaćice (4 komada- s tim da je bio jul i toplo, možda su ti i 3 dovoljne)

-mrežaste gaćice perive 1 pakovanje (5komada)-možeš ih prati

-mrežasti ulošci 6 pakovanja (poneseš 3 pa ti neko donese)

-lična higijena

-papuče za tuširanje i za sobu

-peškiri

-nepromočivi podmetači 5 komada (ja sam ih potrošila i više,ali sam ih menjala i čiste)

- lanolin i komperese za bradavice (da ti se nađe)

-punjač za tel.

- gel za dezinfekciju ruku

- toalet papir i papirni ubrusi

- plazma, sok od jabuke i voda

- tuferi za grudi (ako ti nadođe mleko, imaš jednokratne povoljne u DM-u ili perive (koje preporučujem) Aventove)

-platnene pelene za grudi i da imaš za bebu da legne (4 komada)

za bebu:

Pampers (3 za dan,3 za noć, u principu su mi ih donosili,a ponela sam ih 20ak)

mala Pavlovićeva

vlažne maramice

Ako sma nešto zaboravila,napisaću ;)

lolipop voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala girl_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i jos nesto...

reci mi kako stoje stvari sa posetama? ako sam dobro razumela zabranjene su posete. kako ti onda donose to sto ti zafali od pelena, spavacica ili sta vec?

kod mene u gradu su posete od pola dva pa sat vremena i tad neko od familije dodje pomogne trudnici da se okupa, istrese joj posteljinu, ostavi sta treba, donese rucak i ide.

da li je dozvoljeno u betoniji da ti neko donese hranu spakovanu u neko plasticno pakovanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poseta nema. A ni nisu mi bile potrebne. Čuješ se sa svima preko tel-a, mogu da vide bebu preko monitora i to je to. Stvari ti šalju tako što na kesu napišu ime,prezime i br.sobe i daju dole na prijem,odakle ih jedna žena nosi po sobama. Njoj možeš da daš da snese dole ako imaš prljavog veša i sl.,ali onda tvoji moraju da sačekaju.

Hrana ne sme da se nosi, niti donosi. Supice su mi prijale,čajevi, prođu tih par dana, ni ne sećam se hrane više,a bila sam tamo 5 dana,od toga 2 na infuziji... Plazma mi je bila skroz dovoljna.

Ja sam se posle CR sama tuširala,nije mi bila potrebna pomoć ,osim sestre da mi izvadi kateter. Onda ne treba ni ženama posle prirodnog ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hrana ne sme da se nosi, niti donosi. Supice su mi prijale,čajevi, prođu tih par dana, ni ne sećam se hrane više,a bila sam tamo 5 dana,od toga 2 na infuziji... Plazma mi je bila skroz dovoljna.

Ja sam se posle CR sama tuširala,nije mi bila potrebna pomoć ,osim sestre da mi izvadi kateter. Onda ne treba ni ženama posle prirodnog ...

nemaju frizider za pacijente?

u mom gradu je zabranjeno samostalno tusiranje kada imas dole rez bilo porodjajni ili kao onaj moj od zimus. preporuka je da vlaznom maramicom predjes dole svaki put kad ides u wc, a ujutru i uvece te pentraju na onaj sto i neka od sestara te ''okupa''. tacnije sipa mlaku vodu i brise nekim cudima, pa prelije jodom i jos necim, silazis i ides u krevet. i dobijas grdnju ako sam cackas i ides da se tusiras, jer ''ako povredis ranu i pukne, ima sama da se zasivas''.

dakle, dobro je raspitivati se unapred. svako porodiliste i bolnica su ocito prica za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sledeceg puta nosim slanik tj so :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemaju frizider za pacijente?

u mom gradu je zabranjeno samostalno tusiranje kada imas dole rez bilo porodjajni ili kao onaj moj od zimus. preporuka je da vlaznom maramicom predjes dole svaki put kad ides u wc, a ujutru i uvece te pentraju na onaj sto i neka od sestara te ''okupa''. tacnije sipa mlaku vodu i brise nekim cudima, pa prelije jodom i jos necim, silazis i ides u krevet. i dobijas grdnju ako sam cackas i ides da se tusiras, jer ''ako povredis ranu i pukne, ima sama da se zasivas''.

dakle, dobro je raspitivati se unapred. svako porodiliste i bolnica su ocito prica za sebe.

Izvini a u kom gradu zivis? Meni je van svake pameti da s bilo kakvom hemikalijom , pogotovo ne vlaznim maramica ma koliko bile blage, da se brises pored rane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.