Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

Imajući u vidu da tamo možeš da biraš da li hoćeš babyfrendly ili ne, zavisi i šta treba da poneseš. Za babyfrendly treba da nosiš sve od pampersa do štramplica i dr.odelca. Ako ćeš da budeš u ovoj "klasičnoj" varijanti onda ti treba samo pampers pelena i to 4kom dnevno (br jedan) i bar dve platnene pelene (na to možeš spustiti bebu kada ti je donesu na podoj). Dakle za prvi dan da imaš 4 kom a kasnije može i suprug da ti donese ;)

Ana, hvala ti puno na ovim odgovorima :lol: ne znam ni sama sta cu i kako cu, posto nosim blizance pa mi je malo frka moram dobro da razmislim, ali tebi naravno hvala sto si mi odgovorila :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo baš malopre ovde na forumu pročitah da na Zvezdari za baby freindly opciju (tamo više ni nema druga), za bebu je potrebno doneti samo pelene, kremu i vlažne maramice, pošto se za vreme boravka tamo koriste njihove benkice itd. Naravno, kad se izlazi iz porodilišta, nosi se odelce, nosiljka, tetra pelene i jedna švedska. Dakle, treba se dobro raspitati, pošto je očigledno drugačije od porodilišta do porodilišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo baš malopre ovde na forumu pročitah da na Zvezdari za baby freindly opciju (tamo više ni nema druga), za bebu je potrebno doneti samo pelene, kremu i vlažne maramice, pošto se za vreme boravka tamo koriste njihove benkice itd. Naravno, kad se izlazi iz porodilišta, nosi se odelce, nosiljka, tetra pelene i jedna švedska. Dakle, treba se dobro raspitati, pošto je očigledno drugačije od porodilišta do porodilišta.

Da, svuda je drugacije. Nama su trazili pelene, kremu i vlazne maramice, a za izlazak odelce, dunjicu ili nosiljku. Mislim da neki preteruju kada kazu po 5 bodica po 5 benkica itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, mozda sam pogresila gde sam postavila temu.

Zanima me da li neka od vas zna kakav je doktor Perovic iz Zemunske bolnice? Posto bi trebalo on da me porodi, pa zbog toga pitam :D

Hvala vam unapred :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se neko porodio skoro u D.Misovic, sta je sve tamo potrebno da se ponese?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, mozda sam pogresila gde sam postavila temu.

Zanima me da li neka od vas zna kakav je doktor Perovic iz Zemunske bolnice? Posto bi trebalo on da me porodi, pa zbog toga pitam :D

Hvala vam unapred :D

Draga Mrvice, uputila bih te da pogledaš temu Porodiliste u Zemunu.

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=233

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih samo dodala vise pakovanja mrezastih ulozaka,mrezastih gacica i musema...Meni je u bolnici trebalo 8 pakovanja mr.ulozaka,10 gacica i 6 musema.Naravno uvek neko moze doneti jos :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana....šta je musema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana....šta je musema?

Ona podloga sto se stavlja na krevet da ne procuris na isti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame,i ja sam na putu da to postanem,i to vrlo brzo.Nisam jos nista pripremila za bebu,pa me interesuje sta je potrebno bukvalno od a do z,interesuje me i sta ce mi biti potrebno kad krenemu bolnicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame,i ja sam na putu da to postanem,i to vrlo brzo.Nisam jos nista pripremila za bebu,pa me interesuje sta je potrebno bukvalno od a do z,interesuje me i sta ce mi biti potrebno kad krenemu bolnicu

hany, evo teme na kojoj možeš dobiti sve odgovore KLIK :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se neko porodio skoro u D.Misovic, sta je sve tamo potrebno da se ponese?

Megi. ja trenutno imam ovaj spisak za D.Misovic....

Potrebno je poneti:

par peskira,pribor za licnu higijenu,4 pakovanja mrezastih ulozaka i nekoliko pari mrezastih gaca,pakovanje pampersa,dve flasice vode,kutija plazme, i svi papiri koji ce ti trebati za prijem (licna karta,zdravstvena knjizica,papir sa krvnom grupom,zeleni uput,poslednji izvestaj sa uz-a,potisan papir za epidural,kompletna k.s. i rezultati briseva) punjac i mobilni telefon. I iskljucivo primaju spakovano u kesama torbe ne primaju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neko ima iskustva sa porodilistem u Sremskoj Mitrovici i sta treba tamo poneti pred porodjaj? pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neko ima iskustva sa porodilistem u Sremskoj Mitrovici i sta treba tamo poneti pred porodjaj? pozdrav :)

Evo tema na kojoj su devojke pisale o tome...KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, počela sam da pakujem torbu rukovodeći se uglavnom onim što ste pisale da vam je trebalo. Obaveštenje na Zvezdari, gde planiram da se porodim, vrlo je šturo, tako da sam u nedoumici šta da ponesem. Da li se neka od vas skoro porodila tamo, šta ste nosile?

Ja sam za sad spremila mrežaste gaćice i uloške, spavaćice, peškire, pribor za ličnu higijenu, papuče, grudnjak za dojenje, tupfere i lanolin, a za bebu sam uzela jedno pakovanje pelena, pavlovićevu i vlažne maramice. Unapred hvala na odgovorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, počela sam da pakujem torbu rukovodeći se uglavnom onim što ste pisale da vam je trebalo. Obaveštenje na Zvezdari, gde planiram da se porodim, vrlo je šturo, tako da sam u nedoumici šta da ponesem. Da li se neka od vas skoro porodila tamo, šta ste nosile?

Ja sam za sad spremila mrežaste gaćice i uloške, spavaćice, peškire, pribor za ličnu higijenu, papuče, grudnjak za dojenje, tupfere i lanolin, a za bebu sam uzela jedno pakovanje pelena, pavlovićevu i vlažne maramice. Unapred hvala na odgovorima :)

grudnjak ti ne treba kad nadodje mleko nece ti pasti na pamet da ga nosis...moj savet je da poneses i svoju posteljinu jer je retko ima i podmetace za krevet da ne bi krvarila po posteljini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da procackam ovu temu ..... :)

Doslo je vrijeme da i ja spermim torbu za bolnicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da procackam ovu temu ..... :)

Doslo je vrijeme da i ja spermim torbu za bolnicu :)

Uh, zelim ti srecu Topaz :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se spakovala...sto je sigurno sigurno..na vreme... :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se spakovala...sto je sigurno sigurno..na vreme... :rolleyes: :rolleyes:

Ja sam se spakovala kada sam usla u deveti. I iznad kompa, na parcetu plute sam napisala sta jos da mi donesu uz torbu :D velikim slovima da ne zaborave!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se spakovala kada sam usla u deveti. I iznad kompa, na parcetu plute sam napisala sta jos da mi donesu uz torbu :D velikim slovima da ne zaborave!

Dobar predlog... ;) moracu i ja mom zaboravnom muzu tako da zalepim... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, zelim ti srecu Topaz :wub:

hvala :D

Ja se spakovala...sto je sigurno sigurno..na vreme... :rolleyes: :rolleyes:

Pa ja sam kontala da nema potrebe prije devetog mjeseca ali što kažeš - šta je sigurno sigurno je :) ... trebala sam i ranije

Ja sam se spakovala kada sam usla u deveti. I iznad kompa, na parcetu plute sam napisala sta jos da mi donesu uz torbu :D velikim slovima da ne zaborave!

I ja sam ovo uradila, napravila spisak ali nisam ga još uvjek nigdje okačila :)

Napravila sam i spisak šta za bebu da donesu u porodilište :) i njega ću da zakačim za nosiljku :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala :D

Pa ja sam kontala da nema potrebe prije devetog mjeseca ali što kažeš - šta je sigurno sigurno je :) ... trebala sam i ranije

I ja sam ovo uradila, napravila spisak ali nisam ga još uvjek nigdje okačila :)

Napravila sam i spisak šta za bebu da donesu u porodilište :) i njega ću da zakačim za nosiljku :P

Uh ja sam i za bebca sve spakovala. Od pelena do kapice ;) Da se razumemo, ja sam opterecena ponekad i mislim da niko ne moze kao ja da uradi nesto. Tako da-posto su mi donosili rucak jer je hraan bljak, ja sam spremila plasticne posudice i objasnjavala maami kako ce sta da mi spakuje :lol: (da vidis kako nam je medicinska dokumentacija slozena-hronoloski, po vrsti oboljenja :blink: ) ali mogu da ti kazem da je to jako dobro. Oni su uzbudjeni u tim trenucima i pola stvari bi zaboravili! Svakog jutra je mm stizao uzvestaj koje su njegove obaveze u toku tog dana. I nije bilo nepredvidjenih situacija. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja sam i za bebca sve spakovala. Od pelena do kapice ;) Da se razumemo, ja sam opterecena ponekad i mislim da niko ne moze kao ja da uradi nesto. Tako da-posto su mi donosili rucak jer je hraan bljak, ja sam spremila plasticne posudice i objasnjavala maami kako ce sta da mi spakuje :lol: (da vidis kako nam je medicinska dokumentacija slozena-hronoloski, po vrsti oboljenja :blink: ) ali mogu da ti kazem da je to jako dobro. Oni su uzbudjeni u tim trenucima i pola stvari bi zaboravili! Svakog jutra je mm stizao uzvestaj koje su njegove obaveze u toku tog dana. I nije bilo nepredvidjenih situacija. ;)

Kao da sam ja pisala....Iste smo ...ali bukvalno iste... Sto bi se reklo sve po PS-u :lol: :lol: :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja sam i za bebca sve spakovala. Od pelena do kapice ;) Da se razumemo, ja sam opterecena ponekad i mislim da niko ne moze kao ja da uradi nesto. Tako da-posto su mi donosili rucak jer je hraan bljak, ja sam spremila plasticne posudice i objasnjavala maami kako ce sta da mi spakuje :lol: (da vidis kako nam je medicinska dokumentacija slozena-hronoloski, po vrsti oboljenja :blink: ) ali mogu da ti kazem da je to jako dobro. Oni su uzbudjeni u tim trenucima i pola stvari bi zaboravili! Svakog jutra je mm stizao uzvestaj koje su njegove obaveze u toku tog dana. I nije bilo nepredvidjenih situacija. ;)

hahahaha

Iskreno receno mene je interesovalo samo jedno, da li je A sita, čista i naspavana. Za ostalo sam samo govorila sta mi treba ....

Sada cu malo drugacije da se pripremim ... ostavicu tacne upute posto pord A ima i S a on je jos mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.