Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

Ja sam se porodila u Višegradskoj pre mesec dana. Ono sto sam ja spakovala, a šta mi je zaista trebalo je:

- nepromočive podloge za krevet - posteljina se ne menja i to je jedini način da ne ležite na krvavoj posteljini.

- nekoliko pakovanja mrežastih uložaka i mrežaste gaćice

To je najvažnije, ostalo može muž da vam donese:

- spavaćica - prvi dan sam bila u njihovoj, a posle sam prešla u svoju

- šolja, cedevita, plazma

- asepsol za wc

- pribor za ličnu higijenu

- papuče za sobu i papuče za tuširanje

- vlažne maramice - za osveženje do prvog tuširanja. Kako sam završila na CR, one su me spasile, tuširanje je dozvoljeno tek treći dan kada skinu gazu sa rane.

- čarape za zimogrožljive

- wc papir

- kesa za prljav veš

Što se tiče pampersa, ja sam im dala jedno pakovanje koje mi je muž naknadno doneo, ali nisam ni morala...

Ono što sam ponela, a nije mi trebalo:

- bade mantil - bila je vrućina

- pavlovićeva i maramice za bebu

Sto se tiče kese, prvi put čujem da tako MORA. Ja sam ponela manju torbu, veličine kao one sportske, za trening.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Zrenjaninu je potrebno da se ponese 20 kom.pampers pelena?

Da,u Zrenjaninu traze da donesemo pelene i uzimaju ih svakodnevno kad presvlace bebe.A ne znam za druge bolnice,svuda je drugacije.

Lepotance meni su tako rekli za kesu da mora biti papirna "zbog bakterija".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami zene, treba poveca putna torba, pa pogledajte koliko samo mesta zauzmu mrezasti ulosci, bade mantil i peskiri?Neverovatno, kao da idemo u rat, a tako mu i dodje, i u ratu se krvari ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami zene, treba poveca putna torba, pa pogledajte koliko samo mesta zauzmu mrezasti ulosci, bade mantil i peskiri?Neverovatno, kao da idemo u rat, a tako mu i dodje, i u ratu se krvari ;)

Hahaha, sltako si me nasmejala :D A za torbu si upravu, ja cu mozda stvari premestiti u vecu. Kod nas se nosi samo ono sto je trudnici potrebno, i mrezaste uloske, tako su mi rekli (ja sam spakovala pribor za licnu higijenu, spavacice, peskire, bade mantil, sobne papuce, vlazne maramice, toalet papir, ves i tako to i mrezaste). Gacice mrezaste mi doktorka nije rekla, ali sam ja ipak uzela 2 para, da probam cisto, pa ako mi odgovaraju donece mi moji jos... A za mrezaste uloske sam rekla da uzmem posebnu torbu :lol: , cooovece koliko mesta zauzimaju... A za bebu mi je rekla da se donosi sve naknadno, da ce mi reci kad ostanem u bolnici, pa da mi moji donesu... Pozdraaaav! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,usla sam u 36-u nedelju i pocela sam sa pakovanjem i koliko vidim potrebna je putna torba.Malo sam se i zanela pa pored svih stvari koje mi trebaju pocela sam da pakujem i svoju omiljenu solju,2 u 1,...kao da ne idem da se porodim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,usla sam u 36-u nedelju i pocela sam sa pakovanjem i koliko vidim potrebna je putna torba.Malo sam se i zanela pa pored svih stvari koje mi trebaju pocela sam da pakujem i svoju omiljenu solju,2 u 1,...kao da ne idem da se porodim :lol:

:) :)

Ja sam svoju KESU spakovala u 38 nedelji.

I to samo neophodno, ostalo su mi donosili, tačnije moja babica jer je dolazila 2 puta na dan...

A za drugi put nosim kuvalo i kafu, znači bez toga ne ulazim u sobu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za drugi put nosim kuvalo i kafu, znači bez toga ne ulazim u sobu :)

:lol: :lol: Znaci da ne vadim solju i kafe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drami axaxaxaxaax a ja cu bogami i pivdzanu axaxax Ja udjoh u 40tu, torba mi je spakovana toliko dugo da ima i prasine po njoj :) Iz Rume si? Super, i moj muz je odatle rodom, inache chist sremac iako je odrastao u BGD. Veliki pozdrav "Ljubinka sine ide tata i rat"" xaxaxaax

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toliko sam se smorila u poslednjih mesec dana da prizeljkujem da se porodim ranije,mada znam da je bolje da izguram do termina.Zato stalno gledam u spakovanu torbu,pa stalno nesto dodajem,kao treba mi ogledalo,cesalj,korektor,..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: Znaci da ne vadim solju i kafe

Nikako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala drami potpuno te razumem, prvi put mi ne bese tako neurozno pred kraj, bas sam bila cool, a sada ... a i matorija sam valjda sta li ;) Posto si iz Rume, gde ces se poradjati Mitrovica ili NS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenetina jos vecam i za SM i za NS sam cula i pozitivne i negativne komentare.Mitrovica mi je blize,trudnoca mi je prosla bez komplikacija pa se mozda odlucim za SM.Jesi li cula nesto za SM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam cula, ama bas nista, za Betaniju jesam razlicite komentare,ali kao sad je u principu ok, ma ti ces u zavisnosti sta ti je blize i kako krene. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, niko nije jos uvek odgovorio na pitanje gde se mogu kupiti ti novi ulosci za porodilje, ajte molim vas dajte tu informaciju :)

Ja sam za prviporodjaj imala uredno spakovanu torbu ali se ne secam sta je sve bilo. Sada pakujem po secanju, sta mi je trebalo:

- po prijemu u porodiliste i pregledu, kada rese da te hospitalizuju, ides na tusiranje, klistiranje i onda na sto, sto znaci da ti je za prvu fazu potrebno:

- papuce (ja sam imala samo te jedne koje mogu i da se kvase jer se u principu ne setas previse po sobi

- sapun ili kupka (ja nosim neki intimo sapun koji moze i za tusiranje da posluzi)

- peskir za tusiranje

- toalet papir

- spavacica

- kesa - da spakujes ono sto skines i das muzu da odnese kuci, veca kesa jer je lakse da spakujete i obucu i jaknu, da ne bi pravila guzvu u sobi)

- voda, plazma i mali sok od jabuke (kad posle porodjaja odes u sobu da imas nesto da se osveziz)

- labelo (usta su mi bila skroy osusena)

- zvake - nije lose da ih zvaces jer nije dobro piti mnogo vode zbog nadolazenja mleka

- mrezaste uloske

- podmetac za krevet (ja sam opet kupila flufosan u aksi, ok su)

- cetkica i pasta za zube, sapun za ruke, alkohol ili neki drugi dezinficijens

a kod kuce ceka druga torba, koju muz donosi kasnije:

- dva peskira

- pidzama (mada je bolje bolnicku nositi, ako su ok

- casa

- sok od jabuke

- za bebu (na zvezdari) pelene, pavloviceva, neki peskir da ne lezi na posteljini na krevetu

- carape

- jos mrezastih ulozaka

- jos podmetaca za krevet

I naravno, ceka i treca torba kod kuce, a to je ona sa garderobom za vas i zabebu, ono sto cete da obucete - neke komotnije stvari,jakna, obuca (ako ste svoju spakovali i sl)

Eto, mislim da je to sve, mozda jos nesto treba spakovati...ppo potrebi sve mogu da vam donesu kassnije

I naravno, dokumentacija koja je potrebna ide u prvu torbu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz, evo sve smo procitali supruga i ja i spakovali...

dva pitanja...

1. jedna babica nam je rekla da je bolje rucno izmuzavanje od pumpice, kakva su vasa iskustva?

2. da li moze da se unese mali lap top ili i pad...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz, evo sve smo procitali supruga i ja i spakovali...

dva pitanja...

1. jedna babica nam je rekla da je bolje rucno izmuzavanje od pumpice, kakva su vasa iskustva?

2. da li moze da se unese mali lap top ili i pad...?

jeste bolje rucno pogotovo ako se radi o vecim grudima, ( mojim nije pomogla pumpica - pa sam molila patronaznu sestru da mi pokaze i spasila sam se ) ali i pumpica je spas! samo duze traje i treba vise strpljenja

moze lap samo da ga neko ne ukrade....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz, evo sve smo procitali supruga i ja i spakovali...

dva pitanja...

1. jedna babica nam je rekla da je bolje rucno izmuzavanje od pumpice, kakva su vasa iskustva?

2. da li moze da se unese mali lap top ili i pad...?

Rucno izmuzavanje je mozda bolje, ali ja sam u porodilistu umalo nagrabusila, jer ti sestra pokazekako i ode, a ja onda podojim dete pa se izmlazam malte ne do sledeceg podoja....trajalo je u nedogled, ukocile mi se ruke....ipak mislim da je pumpica mnoooogo bolja varijanta, posebno sto kad ti treba mozes mleko i da sacuvas i upotrebis (kad ti ides na kontrolu in sl.pa da neko nahrani bebca)

Sto se uredjaja tice, mislim da ti niko to nece braniti, bass ako imaju nekapraila, ali mislim da je ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zelim da pitam jel je neko upucen sta mi swe treba za porodjaj u Wrbaskoj bolnici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za front sam ja nosila sledece ( bitno je da naglasim da sam se letos porodila)

-dokumenta i analize

-tolet papir

-ubruse za ruke (lakse je sa njima obloziti wc solju kada zelite u toalet)

-peskir za ruke i za tusiranje

-sapun neutralni

-kozmetika (stik, pasta, cetkica...)

-papuce za tusiranje tj za plazu

-OBAVEZNO cepice za zatvor (iako nikada niste mozda imali tih problema nakon porodjaja cete imati problema da idete u wc zbog rane od uzivanja)

-mozete poneti i kremu za bradavice jer cete u pocetku verovatno imati problema sa bradavicama

-mrezaste gace i uloske

-vlazne maramice

-plazma i sok i plasticna casa i voda

-.... znam dA Spavacice nisam jer imaju njihove, museme za krevet isto nisam jer svaki krevet ima musemu,

-brushalter ne daju da se nosi ali ja sam ga prosvercovala, ponela sam i one uloske za grudi ali mleko mi je tek krenulo kada sam dosla kuci sto ne znaci da ce i vama,pa spakujte i to da ne sedite sa mokrom spavacicom jer mleko nekontrolisano samo krene da lije,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

brushalter je meni samo jos vise iritirao bradavice i smetao mi a cepici mi nisu bili potrebni nema potrebe ako zatreba kupice neko i doneti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Subotickoj bolnici treba poneti:

-2 para papuca(jedne za sobu,jedne za tusiranje)

-2 spavacice otvorene za grudi

-mrezaste uloske

-10 musema za jednokratnu upotrebu

-bade mantil

-pribor za licnu higijenu(cetkicu,pastu,sapun,stik,kupku,wc papir,cesalj,krema za lice..)

-2 peskira

-pribor za jelo,casa

-antibakterijsko sredstvo za ruke

-mrezaste gacice

-(telefon,punjac,fotoaparat,labelo,lanolin,AD uljane kapi)po zelji

-carape

ZA BORAVAK BEBE U BOLNICI:

(sve u posebnu kesu)

-Pavlovicevu kremu

-Pampers br1 (10-15kom ne mora biti pampers)

-vl.maramice

-pam.pelena za lezanje

ZA IZNOSENJE BEBE:

(naknadno donesu)

-bodic

-stample

-carapice

-kapica

-pamucna pelna

-dunjica ili cebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiraš to sve da nosiš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yes,taj smo spisak dobile pri poseti porodilistu,a i drugrice koje su se porodile u poslednje vreme kazu da treba...Posle kazu ne nositi torbu,kako? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yes,taj smo spisak dobile pri poseti porodilistu,a i drugrice koje su se porodile u poslednje vreme kazu da treba...Posle kazu ne nositi torbu,kako? ;)

Pa upravo to...treba da vučeš bar 2 kese...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je u Visegradskoj obavezno:

*2 para papuca,jedne za sobu,jedne za tusiranje(gumene ili one za plazu)

*2 spavacice

*bade mantil

*cetkica, pasta ,sapun,wc papir, ubrusi

*peskir za tusiranje

*casa za vodu(plasticna)

*mrezaste gacice, minimum 3

*mrezaste uloske, 2 pakovanja

*museme za jednokratnu upotrebu

A evo sta cu ja jos da ponesem, punjac i telefon, kremu za telo, kremu za strije(kazu da prvih dana posle porodjaja ako ne mazes ostanu strije), Peskir za bebu da ne lezi na njihovoj posteljini, cetku za kosu, plazmu i sokic jer znajuci sebe nikad ne bih mogla da jedem njihovu hranu sto tamo daju, vlazne maramice. Ako se setim jos neceg pisem...

A torba koju ce mi dragi doneti jeste:

*jos mrezastih ulozaka

*pelene za bebu(pampers i tetra)

*stvari za bebu sto ce joj obuci kad izlazimo( nebitno je sta, nosiljka i cebe su obavezni, a od stvarcica, to je po izboru majke)

*moje stvari da obucem

Mozda jos nesto, kad se spakujem pisem sta ima unutra ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.