Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

Ja sam taza mama.Nosila sam : pribor za licnu higijenu,uloske od vate sa mrezicom(vise pakovanja ponesi) ,3-4 manjih peskirica, 1 veci peskir za bebu ,punjac za mob, toalet papir,moja beba novine, vlazne maramice,pampers pelene,pavloviceva mast za bebu,jednu plasticnu casu za vodu,gumicu za kosu obavezno(smetace ti kosa sigurno :rolleyes: ).To ti je osnova,ostalo ako ti bas nesto zatreba ,suprug ce ti naknadno doneti.Svoje stvari za bebu i sebe ne moj da nosis jer u porodilistu ne daju.Bar ne kod nas u Kragujevcu.Veliki pozdrav i srecno.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posto sam opsesivac :P izvukla sam sve savete sa ove teme i evo ih na gomili :)

/ne mora sve, zavisi od porodilista, i ne mora sve odmah, moze neko kasnije da donese/

ZA MAMU

1. sobne papuce i plasticne papuce (za tusiranje)

2. jednokratne, mrezaste gacice (5-10 komada)

3. mrezasti ulosci (5 paketa)

4. pamucni brushalter za dojenje

5. ulosci za dojenje (10 komada)

6. kucni ogrtac ili frotir sa dzepovima

7. 1 veliki i 2 manja peskira tj dva za tusiranje (jedan za predeo oko rane, drugi za ostalo) + peškiri za bebu)

8. toalet papir, vlazne maramice

9. pribor za licnu higijenu (ne zaboraviti brijač)

10. carape ili soknice (3 para)

11. plasticna casa

12. plasticne kese (za prljav ves koji se salje kuci)

13. Lanolin ili Multimam mast sa lanolinom za bolne bradavice (početi od 34 nedelje)

14. Pumpica za mleko (vecina preporucuje Avent, rucnu)

15. podloga za krevet (za dva dana 5-6 komada)

16. spavaćice (jedna za porodjaj a druga posle da se presvuces) na veliki V izrez ili na kopčanje

17. Plazma, voda i sok (obavezno)

18. papirni ubrusi za brisanje ruku (praktičniji od peškira)

19. mobilni i punjač

20. neko dezinfekciono sredstvo za WC dasku

21. nesto protiv bolova npr brufen, analgin, Rapten K.

22. rivanol za epiz

23. čepići za klistiranje, mikroklizma (ne mora)

ZA BEBU

1. jednokratne pelene (normalan porodjaj 10 kom, carski rez 24)

2. platnene pelene (3-5kom)

3. benkice (2 kom)

4. pokrivac (pamucni, bez dlacica, moze i peskir)

5. malo pakovanje Palvoviceve

6. vlazne maramice (malo pakovanje)

7. sebamed bebi sapun - SebaMed kolekcija je za malo osetljiviju kozu bebe. Dovoljno je kupiti samo sampon jer se koristi i kao sampon i kao kupka

8. vreca (dzak) za bebu

9. peškiri za bebu: jedan bebi iza ledja, jedan da pokrijes bebu, podmes joj dok sisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posto sam opsesivac :P izvukla sam sve savete sa ove teme i evo ih na gomili :)

/ne mora sve, zavisi od porodilista, i ne mora sve odmah, moze neko kasnije da donese/

melani, dobra si.

mozda da umesto mrezastih ulozaka probas porodiljski ulozak?

proveren na GAK bg i u NS.

nema mrezice koja se zalepi za epiziotomiju,uh..

Zove se maternity pad.

i da mrezaste gacice,podmetaci za postelju 60x90 cm,za mamu, a ima i manjih za bebu.

I da, bolje je poneti one podloske za wc solju nego da nosis dez.sredstvo. veruj mi,nece ti biti do toga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sveže porođena, savetujem vam da ne preterujete sa punjenjem torbe, samo će vas zbuniti kad počnete da tragate za stvarima u njoj, onako zabunjene posle porođaja. S obzirom na to da ćete, ako sve bude ok što svima želim, u porodilištu biti najviše 48 sati nakon porođaja (ja sam bila 40) razmislite šta vam je neophodno za taj period. Uglavnom ćete se baviti bebom sve vreme i neće vam mnogo padati na pamet da se uređujete, mackate itd. Evo šta je meni trebalo, a sve ostalo što sam spakovala bilo je suvišno:

- 2 spavaćice

- 2 peškira

- 3 pakovanja mrežastih uložaka

- 3 nepromočiva podmetača za krevet

- punjač za telefon

- Plazma

- voda

- pribor za ličnu higijenu

Dok se ne bavite bebom, uglavnom ćete grickati Plazmu, gledati u plafon ili spavati :P

Za bebu mi je trebala Pavlovićeva, vlažne maramice i Pampers. Sve ostalo je bilo njihovo (benkice...).

A ako vami zatreba nešto dodatno, uvek neko može da vam donese naknadno, a ne da se mučite i teglite teške torbe (bar kod nas trudnice same nose torbe kad stignu i kad prođu prijem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni nama nisu bile dozvoljene gacice,ali ne znam da li je bila i jedna porodilja a da ih nije nosila..jednostavno je lakse kad ih imas na sebi...u zr spavacice su njihove <_< i to mi se nije dopalo,ali ne mozes da nosis svoje,ne daju...+ sve sto su vec pisali,da se ne ponavljam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao drugarice,

ja sam nova na forumu,pa sam htela da podelim nešto sa Vama i naravno da me posavetujete.Još mi je rano da spremam torbicu za bolnicu,ali hoću da prikupim što više informacija.Moja dobra drugarica se porodila pre neki dan i rekla mi je da je koristila neke nove uloške,nisu oni klasični sa mrežicom,nego neki novi,ja mislim da mi je rekla da su Danski,pitaću je još,i kaže mi da se oduševila što je napokon našla nešto što može da zameni one stare kje su i naše bake koristile.Pa Va s molim da mi kažete da li je neka od Vas koristila iste ili čule nešto o njima.

Hvala Vam unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao drugarice,

ja sam nova na forumu,pa sam htela da podelim nešto sa Vama i naravno da me posavetujete.Još mi je rano da spremam torbicu za bolnicu,ali hoću da prikupim što više informacija.Moja dobra drugarica se porodila pre neki dan i rekla mi je da je koristila neke nove uloške,nisu oni klasični sa mrežicom,nego neki novi,ja mislim da mi je rekla da su Danski,pitaću je još,i kaže mi da se oduševila što je napokon našla nešto što može da zameni one stare kje su i naše bake koristile.Pa Va s molim da mi kažete da li je neka od Vas koristila iste ili čule nešto o njima.

Hvala Vam unapred

Ja nisam čula za te nove varijante, ali zaista toplo preporučujem dobre stare mrežaste uloške. Evo dve nedelje ih koristim, i stvarno mogu da kažem da ih ne osetim. Uzela sam one plave Boni, i jako su mekani i fini, stvarno nemam zamerki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

melani, dobra si.

mozda da umesto mrezastih ulozaka probas porodiljski ulozak?

proveren na GAK bg i u NS.

nema mrezice koja se zalepi za epiziotomiju,uh..

Zove se maternity pad.

i da mrezaste gacice,podmetaci za postelju 60x90 cm,za mamu, a ima i manjih za bebu.

I da, bolje je poneti one podloske za wc solju nego da nosis dez.sredstvo. veruj mi,nece ti biti do toga..

Larice.mrvice

i ja sam čula za te Maternity uloške za porodilje,drugarica mi se skoro porodila i koristi ih,ali takođe ima problem kad je vizita,mora da stavi mrežaste.Takođe sam čula od par porodilja da su probale te kaako ti kažeš Maternity pad i da su se super pokazali.Da su čak i sestre bile srećne što se nešto novo pojavilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam koristila te klasične mrežaste (za ove nove nisam čula) i super su mi bili, mekani su, ne osete se. Kada sam došla kući probala sam one tanke sa krilcima ali sam kratko izdržala :) tvrdo, žulja...

Što se tiče torbe, ja sam se pre mesec dana porodila u Višegradskoj, ponela sam veliku kesu nisu gledali niti pitali šta nosim a ponela sam: bademantil, spavaćice, grudnjak, peškire, papuče, mrež. gaćice, mrež. uloške, vlažne maramice, obične maramice, neseser (četkica, pasta za zube, češalj, krema, labelo, konac za zube, sapun, wc papir).

Nisam ponela a trebalo mi je: flaša vode (nisam mogla da ustanem iz kreveta da bih pila vode pa su mi drage koleginice iz sobe, koje su bile sposobne za to, donele; na osoblje ne računajte, ljubazni su ali nemaju vremena),

nešto za grickanje i slano i slatko (stigla sam taman na, oskudnu, večeru u 18h a doručak je tek ujutru u 8 :rolleyes: , s obzirom da prethodnu noć i ceo dan nisam jela ništa bila sam baš gladna, izmorena i nemoćna)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Larice.mrvice

i ja sam čula za te Maternity uloške za porodilje,drugarica mi se skoro porodila i koristi ih,ali takođe ima problem kad je vizita,mora da stavi mrežaste.Takođe sam čula od par porodilja da su probale te kaako ti kažeš Maternity pad i da su se super pokazali.Da su čak i sestre bile srećne što se nešto novo pojavilo.

Ovde kada je dolazila vizita morali smo da sklanjamo sve, nikakvi ulošci nisu dolazili u obzir; podigneš spavaćicu skloniš uložak raširiš noge i čekaš, mogle smo plahtom da se pokrijemo dok ne dođu do nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde kada je dolazila vizita morali smo da sklanjamo sve, nikakvi ulošci nisu dolazili u obzir; podigneš spavaćicu skloniš uložak raširiš noge i čekaš, mogle smo plahtom da se pokrijemo dok ne dođu do nas.

Draga Dzilijana,

ne mislim ja na te sa krilcima,to su za ciklus,ovi su kako kaže moja drugarica baš pravljeni za porodilje,mekani su i ako je veća ranica sa jednim pokriješ je celu,ne trebaju dva tri mrežasta.

Hvala ti na savetima,srce si

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Dzilijana,

ne mislim ja na te sa krilcima,to su za ciklus,ovi su kako kaže moja drugarica baš pravljeni za porodilje,mekani su i ako je veća ranica sa jednim pokriješ je celu,ne trebaju dva tri mrežasta.

Hvala ti na savetima,srce si

Dzilijana, postoji ulozak za porodilje i on nije mrezast. I nije kao onaj za ciklus, kao sto kaze Darija.

Ja sam koristila mrezasti ulozak i znam da je strasno neprijatno sklanjati ga sa epiziotomije ;-(

Cula sam od medicinskog osoblja da je dobar,imala sam ga priliku i videti u Hrvatskoj, navodno se moze i sterilisati.

Vredi probati,zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam se nakanila da odem do bolnice po spisak potrebnih stvari i sada moram pola torbe da ispakujem... :angry:

U Senćanskoj bolnici je potrebno sledeće:

- Dokumentacija:

Lična karta,

Zdravstvena knjižica

Krvna grupa i RH faktor,

Rezultat testa na žuticu,

Rezultat analize vaginalnog sekreta,

Koprokulture,

Medicinsku dokumentaciju vezanu za trudnoću kao i rezultati ultrazvučnih i ginekoloških pregleda,

Rezultat poslednje analize krvi i urina

***Pacijentkinje kod kojih je izvestan carski rez treba da imaju i laboratorijske nalaze:

vreme krvarenja, vreme koagulacije, PTT, urea, kreatinin, mokraćna kiselina, ŠUK, internistički pregled i EKG.

- Za majku:

Papuče (sobne i plastične)

Bade mantil

Peškir (2 komada)

Mrežasti ulošci (30 komada)

Pribor za ličnu higijenu

- Za bebu:

Pampers pelene "Newborn" (10 komada)

Vlažne maramice

Peškir (1 komad)

- Za otpust novorođenčeta:

Jastuče za iznošenje bebe

Pampers pelene (1 komad)

Pamučne pelene (1 komad)

Švedske gaće (1 komad)

Benkica

Odelce

Kapica

Naravno, ja ću pored svega navedenog poneti i mrežaste gaće, kao i pavlovićevu mast za bebirona (za svaki slučaj).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da kupim mrezaste uloske za porodiliste,pa me interesuje da li je neko koristio boni mrezaste uloske,cula sam da su bolje od niva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da kupim mrezaste uloske za porodiliste,pa me interesuje da li je neko koristio boni mrezaste uloske,cula sam da su bolje od niva

Novina je da ne moraju mrezasti,vec mogu porodiljski ulosci. 100%celuloza. upijaju super i redukuju neprijatne mirise.

Zovu se maternity pad,abri let.

Probaj,bolji su od mrezastih :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novina je da ne moraju mrezasti,vec mogu porodiljski ulosci. 100%celuloza. upijaju super i redukuju neprijatne mirise.

Zovu se maternity pad,abri let.

Probaj,bolji su od mrezastih :rolleyes:

A GDE IMA DA SE KUPE I KOJA JE CENA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala

A GDE IMA DA SE KUPE I KOJA JE CENA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da je u svakom gradu drugaciji spisak stvari za bolnicu.U Zrenjaninu je potrebno:

ZA MAJKU:

-obavezno u plasticnoj kesi

-bade mantil

-papuce (sobne i plasticne)

-5-6 pak. mrezastih ulozaka

-1 veliki i 1 mali peskir (ali meni je bilo potrebno vise pa su mi na svakoj poseti donosili ciste)

-pribor za licnu higijenu

ZA BEBU:

-pampers (2-4 kg) 20 komada

-pavloviceva

-vlazne maramice (mada su ih samo jednom koristili,uglavnom su prali bebe)

ZA IZLAZAK IZ BOLNICE,ZA BEBU:

- pampers

-1 tetra pelena

-1 svedska pelena

-benkica

-odelce

-kapica

-carapice (ako odelce nema zatvorena stopala)

OD DOKUMENATA:

-uput za bolnicu

-knjizica

-licna karta

-krvne krupe (moja i mm)

-svi rezultati koje imam

***Meni su trazili samo knjizicu ,uput i licnu kartu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna sta se nosi u Zrenjaninsko porodiliste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a pelene koje se nose za bebu u porodiliste bas moraju da budu pampers?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna sta se nosi u Zrenjaninsko porodiliste?

Evo ja sam bas dala spisak za Zrenjaninsko porodiliste.

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a pelene koje se nose za bebu u porodiliste bas moraju da budu pampers?

Na spisku koji sam ja dobila za bolnicu je pisalo da bas treba pampers mada sam posle videla da su neke zenice donosile i druge pelene i nisu pravili problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Zrenjaninu je potrebno da se ponese 20 kom.pampers pelena? Ja cu najverovatnije da se poradjam u Narodnom frontu ,i nasla sam ovaj spisak na netu.Pominje se samo jedna pampers pelena,i to kada beba izlazi iz porodilista .Da li neko zna jel ovaj spisak dovoljan ? Pozzz

http://www.gakfront.org/dokumenti/poneti_porodiliste.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na spisku koji sam ja dobila za bolnicu je pisalo da bas treba pampers mada sam posle videla da su neke zenice donosile i druge pelene i nisu pravili problem.

pitam jer imam celo pakovanje nekih pelena iz dm-a koje sam dobila od sestre pa da e nacinjem bezveze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za porodiliste na Zvezdari, da li trebaju peleme, mislim ne idem u Baby friendly? Hvala devojke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.