Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

За све оне које се надају да ће се породити чим уђу у 9. да вам кажем: има наде. Наиме ја сам се трећи пут породила чим сам ушла у 38. недељу, тј. било је 37,2. Овако, отишла сам у понедељак да извадим брисеве и докторка када је кренула да узима брисеве се изненадила и питала да ли има ко да ме вози у породилиште. Брисеве сам оставили на анализу, али их никад нисам подигла. Сутрадан сам се породила. Хвала Богу све је било у реду, а било је на граници са превременим порођајем. Додуше, и прве две девојчице сам родила 2 недеље пре очекиваног термина, тако да је осећај одличан, када не мораш да чекаш.

Можда и није право место за ову тему, али видим да једва чекате, рекох да вам ово кажем. Желим вам свима пуно среће и здраве бебе.

Hvala..ja samo pravim društvo ovim mamama što bi brzo da se porode..inače, što se mene tiče, može i sledeće godine :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala..ja samo pravim društvo ovim mamama što bi brzo da se porode..inače, što se mene tiče, može i sledeće godine :lol: :lol: :lol:

Брзо ће проћи и твоје чекање, док се окренеш ево те у порођајној сали.

Чекање је баш досадно. Једва човек чека да види то мало створење. Нема ничег лепшег на свету...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Брзо ће проћи и твоје чекање, док се окренеш ево те у порођајној сали.

Чекање је баш досадно. Једва човек чека да види то мало створење. Нема ничег лепшег на свету...

Naravno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas konačno opremila komplet torbu.. :rolleyes:

Jupiii!Znaci bebci,ajde polako... :lol:

Ja imam osecaj kao da se beba skroz spustila dole... Kao da se "otvaram"... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jupiii!Znaci bebci,ajde polako... :lol:

Ja imam osecaj kao da se beba skroz spustila dole... Kao da se "otvaram"... :blink:

Begaj bwe..još nam rano :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ja samo prokomentarišem kratko: do porodjaja mi je ostalo još 20-tak dana (sitnoooo!), pa ovih dana pakujem stvari za porodilište. ŠOKIRALA sam se kad sam čula da ne daju porodiljama da nose donji veš :o mada su mi rekli kasnije da pre vizite ja skinem veš, pa obučem kad oni odu. Bez-veeezeee! Ovde kod nas ne daju da porodilja donese svoje papuče (nego daju one njihove braon gumene katastrofalne od kojih mi se javlja asocijacija na gerontologiju!), ne daju da doneseš svoju spavaćicu (nego one njihove flekave i iscepane pa u njima izgledaju porodilje kao strašila-kad se moja drugarica porodila i ja joj otišla u posetu pitala sam se zašto izgleda kao da se zagrnula šatorskim krilom, ali mi bilo glupo da joj kažem, a sad mi je jasno!!!), ne daju torbu nego kese kao švercerka da idem i još u apotekama u ovoj zabiti nema tufera za grudi,nema mrežastih gaćica, nema da se kupi steznik za porodilje itd.

STVARNO sam zabrinuta kako će sve to da prodje i umesto da porodilji olakšaju ionako težak period pre i posle porodjaja i učine da to izgleda humano i koliko-toliko civilizovano - oni stvaraju osećaj kao da idem u zatvor,a ne na porodjaj! :angry:

Čuj - može ovo , ne može ono! Baš se iznervirah! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je do termina 20 dana. Danas sam se smilovala da spremim torbu, strasno sam sujeverna, mislim kada spremim torbu , odmah ce mi zatrebati, i kako je krenulo sa nekim bolovima nocas, mozda ima veze ovo sujeverje. Bas me sve ovo brine nocas. Vidim neka od vas je nabrojala stvari za bebu za porodiliste, kod nas su bebe do izlaska iz bolnice briga bolnice-drzave, t.j.u porodilistu imaju sve sta im je potrebno. Ili mozda grijesim? Pa zasto nam se odbija pola plate kao doprinos za zdravstvo, a to zdravstvo da nista ne nudi, stvarno, vrlo cudno??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zasto nam se odbija pola plate kao doprinos za zdravstvo, a to zdravstvo da nista ne nudi, stvarno, vrlo cudno??

Odbija nam se da bi placali lekove dedama i babama koji posle ne pustaju trudnice ni da sednu dok cekaju u laboratoriji... :angry:

Dabo,svaka ti cast! :) Ja bih umrla od brige da mi torba nije spremna-u 1.trudnoci me je cekala cak od 7.meseca-stalno bih razmiljala o tome:sta ako mi zatreba?! :D

Devojke srecno svima! ;)

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svoju torbu spremila, odnosno ono što je potrebno za torbu..nisam još popakovala, ali ima vremena heheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da vas pitam, kada kazete da ne mogu gacice u porodilistima, mislite li na pamucne, regularne gacice, ili na mrezaste? ja sam nosila mrezaste, niko mi nije pravio frku (10ak min pre vizite bi nas obavestili da ih skinemo, ali to mi je bilo ok i razumljivo) a ne kapiram kako je moguce biti bez ikakvih gacica??? a nisam ni pomisljala na pamucne sa svim onim uloscima i cudima, cini mi se da ne bih ni mogla da ih obucem, jer nisu dovoljno duboke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oblacila pamucne gacice, one dublje i sire (razumije se, u druge vise i nisam mogla da se uvucem :lol: ). Odmah nakon porodjaja, kada su me sredile, sestre su otisle po moje uloske i gacice, a da i pelenu! :P u ovim godinama!

Kada naidje vizita, samo ih malo spustim, oni pogledaju, i milina. Stvarno ne znam kako bi izgledalo da lezim (ili hodam :blink: ) bez vesa, a sa onim debelim usloscima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mogu gaćice, ali se one naravno skidaju kada bude vizita, ujutru..dodju prvo sestre i obaveste nas da se pripremimo za vizitu..tada nastupa skidanje gaćica :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Papirne ubruse!

4 zene sa ranom na 1 wc, stalno imas sta da brises :)

Peskire!

dva za tusiranje (jedan za predeo oko rane, drugi za ostalo), jedan bebi iza ledja, jedan da pokrijes bebu, podmes joj dok sisa

Plasticne papuce!

krv kaplje po podu, a niko ne moze da se sagne da obrise (a cistacice dodju 1 dnevni u betaniji)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ja samo prokomentarišem kratko: do porodjaja mi je ostalo još 20-tak dana (sitnoooo!), pa ovih dana pakujem stvari za porodilište. ŠOKIRALA sam se kad sam čula da ne daju porodiljama da nose donji veš :o mada su mi rekli kasnije da pre vizite ja skinem veš, pa obučem kad oni odu. Bez-veeezeee! Ovde kod nas ne daju da porodilja donese svoje papuče (nego daju one njihove braon gumene katastrofalne od kojih mi se javlja asocijacija na gerontologiju!), ne daju da doneseš svoju spavaćicu (nego one njihove flekave i iscepane pa u njima izgledaju porodilje kao strašila-kad se moja drugarica porodila i ja joj otišla u posetu pitala sam se zašto izgleda kao da se zagrnula šatorskim krilom, ali mi bilo glupo da joj kažem, a sad mi je jasno!!!), ne daju torbu nego kese kao švercerka da idem i još u apotekama u ovoj zabiti nema tufera za grudi,nema mrežastih gaćica, nema da se kupi steznik za porodilje itd.

STVARNO sam zabrinuta kako će sve to da prodje i umesto da porodilji olakšaju ionako težak period pre i posle porodjaja i učine da to izgleda humano i koliko-toliko civilizovano - oni stvaraju osećaj kao da idem u zatvor,a ne na porodjaj! :angry:

Čuj - može ovo , ne može ono! Baš se iznervirah! :angry:

sve stio si navela kao negativno u stvari ima svoje logicno objasnjenje...pored onoga tamo ne idemo na izbor za mis :lol: vec na porodjaj...kao prvo papuce-klistiraju te,iudes u tus koji koristi jos koliko drugih zena,moras uci obuvena,da se ne okliznes itd,zato su te gumene,jer sa njima mozes u vodu i brzo se suse,pa jos bolje sto tamo dobijes papuce nego da treba da posebno kupujes gumene papuce kao mi ovde u NS(sve donosis sam,kupila sam par gumenih krokodilki,posle ne znam sta cu sa njima jer ne nosim takve stvari)

drugo GACE NE ZBOG INFEKCIJA,nisu oni zeljni tebe da gledaju,nego vecina zena pukne ili biva sivena na porodjaju,pa IMA RANU KOJA KRVARI ,zato boljej flekaj ta njihova,,satorska krila`` nego svoju novu spavacicu i ne rizikuj od komplikacija zato sto su ti ,,gace drage`` :lol:

pakovanje stvari u kese je PRAKTICNIJE,tako su i nama savetovali,obelezis kesu koja je za sta ,da se lakse snadjes i da ne rovaris po putnoj torbi kad ti nesto zatreba,ovako !.kesa za porodjajnu salu,2.kesa za odeljenje,3.kesa za bebu...veruj mi-mnogo prakticnije!

nadam se da sam te bar malo oraspolozila i objasnila ti...na kraju krajeva sve zelimo da taj porodjaj DOBRO PRODJE i da se sto pre vratimo kuci,A KAKO CEMO TAMO IZGLEDATI,STVARNO NIJE BITNO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svoju torbu spremila, odnosno ono što je potrebno za torbu..nisam još popakovala, ali ima vremena heheh

imismo se opremlili,sad cekamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Claro i ostale mamice,jel su vama torbe spakovane ili sam samo ja skroz poludela? laugh.gif

Bokicina mikice ako ima promene za Betaniju ti dodaj,spakovala sam torbu po tvom uputsvtu... wink.gif Hvala... smile.gif

Ps:Torba mi je sad mnogo manja nego 1.put,ima manje nepotrebnih stvari ali ima vise plazmeee... laugh.gif

nema promena koliko ja znam...sta vise,spiska koji sam ovde navela mi je dala prijateljica koja se porodila proslo godine i dobila ga je u skolici,oavj sto sam ja u mojoj skolici dobila je OSKUDNIJI :angry: tako da mi je drago da imam ovaj,detaljn o objasnjen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imismo se opremlili,sad cekamo :)

Ja pametna kupila sve spavaćice sa bratelama, ima se smrznem..sreća pa je bade mantil debeo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pametna kupila sve spavaćice sa bratelama, ima se smrznem..sreća pa je bade mantil debeo :lol:

SAMO NEK SI TI NAMA NASMEJANA I LEPA!!! ;) ZBOG TEBE CEMO DA ORGANIZUJEMO IZBOR ZA MIS PORODILISTA !! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SAMO NEK SI TI NAMA NASMEJANA I LEPA!!! ;) ZBOG TEBE CEMO DA ORGANIZUJEMO IZBOR ZA MIS PORODILISTA !! :lol::lol::lol:

hahahahha..nemoj slučajno lentu da zaboraviš :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahha..nemoj slučajno lentu da zaboraviš :lol:

sa sve krunicom cu da dodjem! :lol::lol:

skroz si blesava!!! kako ti je steva??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa sve krunicom cu da dodjem! :lol::lol:

skroz si blesava!!! kako ti je steva??

hehe..steva je malo bolje, krenuo da pije antibiotik i odmah se primećuje razlika..al sada ja malo bolujem..izgleda tako mora :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema promena koliko ja znam...sta vise,spiska koji sam ovde navela mi je dala prijateljica koja se porodila proslo godine i dobila ga je u skolici,oavj sto sam ja u mojoj skolici dobila je OSKUDNIJI :angry: tako da mi je drago da imam ovaj,detaljn o objasnjen

Ja krecem sled.nedelje u skolu za trdunice,pa cu javim ako ima promena... :D ali kontam,zasto bi bilo?! ;) Ma janbitnije-voda,hrana su vec u torbi! :D Ja inace lezim koliko god mogu,stalno me boli,stomak mi se haos spustio,malo se brinem sad vec... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Claro ne brini se nista,ja sam se 1.put poradjala u novembru,nosila spavacice sa dugim rukavima i skuvala se,toplo je tamo zbog bebirona(ber je tako u Ns.)... ;)

Nego,pazi se zeno,nemoj sad da nam zaboljevas,jos malo pa nam je vreme... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Claro ne brini se nista,ja sam se 1.put poradjala u novembru,nosila spavacice sa dugim rukavima i skuvala se,toplo je tamo zbog bebirona(ber je tako u Ns.)... ;)

Nego,pazi se zeno,nemoj sad da nam zaboljevas,jos malo pa nam je vreme... :)

Mislim da sada i kod nas je toplo, postavili su svuda klime..joj ženo, rado se ne bih razbolela, čuvam se koliko mogu..upravo navaljujem na voće i vitamine.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ti navali! ;) Moju kg.ionako neces stici,hihihi... :P:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.