Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

Zavisi kad treba da se porodis...

Voda i keks obavezno bez obzira na godisnje doba.

Ja sam letnja porodilja i evo sta sam koristila u betaniji od onoga sto sam ponela...

-podloga za krevet za dva dana 5-6 komada

-mrezasti ulosci 4 pakovanja sam potrosila, gacice, brushalter i ulosci za grudi mi nisu trebali i nisam ih nosila..

- dva peskira za mene

- dva za bebu, sa jednim sam je pokrivala nocu

- benkica i pamucne pelene ( 5-6 kom) i za dva dana 8 pampersa ( moja beba je odma kakila, ali neke nisu pa su manje pampersa trosile)

- pribor za licnu higijenu

- dve spavacice

- jedne papuce i to gumene

- vlazne maramice i pavlovicevu

- carapice, kapica i rukavice za bebu nisam koristila, ali sam imala u torbi

- PUNOOO vode

- i mislim da je to to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U NSu na prijavnici stoji obavestenje da se porodiljama sme doneti samo hrana u originalnom pakovanju i to iskljucivo keks (plazma,bevita i sl.). Ne znam stvarno zasto bi neko nosio cokoladu i voce kad to sve, ukoliko je potrebno moze naknadno da se naruci od MM...

pise da za porodjaj treba imati par kriski limuna da bi se vlazila usta,kad presuse,jer,valjda ne smes da pijes vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pise da za porodjaj treba imati par kriski limuna da bi se vlazila usta,kad presuse,jer,valjda ne smes da pijes vodu.

E, da to je potpuno tacno. Meni je babica (kada je dolazila da vidi koliko sam otvorena) nudila da mi doda na vlaznu gazu vode, da natopim usne. Voda ne sme da se pije jer onda pravi pritisak na besiku pa onda se javlja ogroman problem pri samom porodjaju. Striktno vlazenje usna, nikako da se pije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko porodilišta, toliko čuda hehhe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da to je potpuno tacno. Meni je babica (kada je dolazila da vidi koliko sam otvorena) nudila da mi doda na vlaznu gazu vode, da natopim usne. Voda ne sme da se pije jer onda pravi pritisak na besiku pa onda se javlja ogroman problem pri samom porodjaju. Striktno vlazenje usna, nikako da se pije.

Ja sam babicu preklinjala da mi da vlaznu gazu...a ona nije htela...i sad mi dodje da je zadavim... :angry: Inace "babica" je imala 25god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam babicu preklinjala da mi da vlaznu gazu...a ona nije htela...i sad mi dodje da je zadavim... :angry: Inace "babica" je imala 25god.

uuuuuuuuuu al bi je ja zavalila necim makar nogom :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma iskompleksirana debilka. Uh, kako se jezim od takvih :angry::angry::angry: Takve osobe nisu za tu vrstu posla.

Zato na sva usta hvalim KBC Zemun. Zaista su fenomenalne (bar ono osoblje sa kojima sam se ja susretala). Cak su me pitali ako hocu da ustanem da setam, kako bih ubrzala porodjaj, pa sam se i malko prosetala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KBC Zemun mi je na 2 min.hoda...a ne znam zasto stalno bezim od njega :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KBC Zemun mi je na 2 min.hoda...a ne znam zasto stalno bezim od njega :unsure:

O Citana, pa mi smo stvarno komsinice :rolleyes: Mi nemamo bas 5 ali ima nekih 10min peske :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma iskompleksirana debilka. Uh, kako se jezim od takvih :angry::angry::angry: Takve osobe nisu za tu vrstu posla.

Zato na sva usta hvalim KBC Zemun. Zaista su fenomenalne (bar ono osoblje sa kojima sam se ja susretala). Cak su me pitali ako hocu da ustanem da setam, kako bih ubrzala porodjaj, pa sam se i malko prosetala.

Blago vama kad imate izbora....smrc...e pa stvarno cu se poroditi kod kuce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama kad imate izbora....smrc...e pa stvarno cu se poroditi kod kuce :)

I kod mene ti je slična situacija..al se uzdam u sreću :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Citana, pa mi smo stvarno komsinice :rolleyes: Mi nemamo bas 5 ali ima nekih 10min peske :lol:

Pa dobro...zavisi kojom brzinom setas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama kad imate izbora....smrc...e pa stvarno cu se poroditi kod kuce :)

Posle svega ja se i zapitam nekad da li je to stvarno prednost...Ma najbitnija je sreca...definitivno...dzaba i 100 bolnica...opusteno i pozitivno i bice sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle svega ja se i zapitam nekad da li je to stvarno prednost...Ma najbitnija je sreca...definitivno...dzaba i 100 bolnica...opusteno i pozitivno i bice sve ok

Slažem se :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, devojke, nikako cokolada!!!! Zbog stolice.

Tri stvari toplo preporucujem a i odobrene su u porodilistu

1. Plazma

2. Voda (sto vise to bolje)

3. Jogurt (ali ga odmah popijte zbog visokih temperatura pa da se ne pokvati)

Nikako sok (eventualno sok od jabuke)

Sve ostalo sto vam je potrebno unosicete za vreme dorucka, rucka i vecere.

To zavisi od porodilišta. Tamo gde sam se ja porađala, hrana je bila gadnija od splačina, retko ko može da jede takve gadosti, čak nisam mogla da verujem da neko može da spremi tako odvratnu hranu. Moja preporuka: sok u tetrapaku (koji tokom trudnoće nisam mogla da pijem, a posle porođaja u ogromnim količinama) i neki keksić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, devojke, nikako cokolada!!!! Zbog stolice.

Tri stvari toplo preporucujem a i odobrene su u porodilistu

1. Plazma

2. Voda (sto vise to bolje)

3. Jogurt (ali ga odmah popijte zbog visokih temperatura pa da se ne pokvati)

Nikako sok (eventualno sok od jabuke)

Sve ostalo sto vam je potrebno unosicete za vreme dorucka, rucka i vecere.

To zavisi od porodilišta. Tamo gde sam se ja porađala, hrana je bila gadnija od splačina, retko ko može da jede takve gadosti, čak nisam mogla da verujem da neko može da spremi tako odvratnu hranu. Moja preporuka: sok u tetrapaku (koji tokom trudnoće nisam mogla da pijem, a posle porođaja u ogromnim količinama) i neki keksić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To zavisi od porodilišta. Tamo gde sam se ja porađala, hrana je bila gadnija od splačina, retko ko može da jede takve gadosti, čak nisam mogla da verujem da neko može da spremi tako odvratnu hranu. Moja preporuka: sok u tetrapaku (koji tokom trudnoće nisam mogla da pijem, a posle porođaja u ogromnim količinama) i neki keksić.

I meni je glavni meni bio plazma, "voda voda"(iskljucivo) i sokici :rolleyes:

A bolnicku hranu bolje i da ne spominjem... :wacko: Mozda takva treba da bude :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plazma ZAKON, samo kada se sjetim kako mi je dobro došla, CEDEVITA i DVOJNI C...

Koja reklama za plazmu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela bih jos nesto da dodam sto je meni bilo od velike pomoci kada sam dosla kuci iz bolnice, s'obzirom da sam mogla normalno da sednem tek posle dobrih 50 dana, slauf mi je jako pomogao, sednem lepo na njega, a ne ono sa strane pa se cela iskrivim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela bih jos nesto da dodam sto je meni bilo od velike pomoci kada sam dosla kuci iz bolnice, s'obzirom da sam mogla normalno da sednem tek posle dobrih 50 dana, slauf mi je jako pomogao, sednem lepo na njega, a ne ono sa strane pa se cela iskrivim.

To mi nije palo na pamet, super ideja. I sada kada se sjetim nekih drugarica koje poslije porodjaja nisu mogle lijepo da sjednu, bas mi ih je bilo zao... Izgledalo je kao da se muce, ali onako stoicki- sa osmijehom. :rolleyes:

A sto se Plazme tice, ja je ne volim (niti bilo koji suvi keks). Jel' moze Jaffa? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To mi nije palo na pamet, super ideja. I sada kada se sjetim nekih drugarica koje poslije porodjaja nisu mogle lijepo da sjednu, bas mi ih je bilo zao... Izgledalo je kao da se muce, ali onako stoicki- sa osmijehom. :rolleyes:

A sto se Plazme tice, ja je ne volim (niti bilo koji suvi keks). Jel' moze Jaffa? :P

PA i meni su rekli za slauf ali u februaru mesecu kada nigde nisam mogla da ga nadjem i namucila sam se sa tim sedanjem i sedenjem UH! To je super stvar stvarno...

A JAffa, sto se mene tice moze SVE sto je sa cokoladom ili te sto je slatko! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA i meni su rekli za slauf ali u februaru mesecu kada nigde nisam mogla da ga nadjem i namucila sam se sa tim sedanjem i sedenjem UH! To je super stvar stvarno...

A JAffa, sto se mene tice moze SVE sto je sa cokoladom ili te sto je slatko! :lol:

Pa i ja u januaru :) ali sam pozajmila od kumceta :) hehehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam citala od pocetka, priznajem ali:

pored onih osnovnih stvari poneti (moj savet)

-neki keks

-vodu

-brushalter (ja sam se zeznula i svu odecu dala muzu tamo kad sam se presvukla..kad je krenulo mleko sva sam bila mokra...kad mi je kupio tufere za grudi nisam imala u sta da ih stavim jer sam zaboravila brus..debil ja)

-punjac za telefon..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za porodiliste Dragisa Misovic potrebno je:

- licna dokumenta

- krvna grupa

- cervikalni i vaginalni bris

- onaj neki Absgh djavo, zaboravila sam tacan naziv, odnosi se, valjda, na zuticu

- krvna slika ne starija od 15 dana ukoliko zelite epidural

- mrezaste gace dosta je i 5 kom, uvek ih mozete oprati u kupatilu, ja sam ostala 11 dana i prala gace, stipsa stara :lol:

- mrezasti ulosci, sto vise to bolje

- 2 peskira za pocetak, posle kada ih zakrvavite, neka vam donesu jos :D

- licna higijena

- voda

- keks

- seticu se ja jos...

ono sto je bitno je da vam za ovo porodiliste ne trebaju papuce niti spavacice i bademantili. papuce i bademantil dobijate na prijemu a ciste spavacice se nalaze na hodniku i mozete ih menjati u po noci i dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

- mrezaste gace dosta je i 5 kom, uvek ih mozete oprati u kupatilu, ja sam ostala 11 dana i prala gace, stipsa stara :lol:

Ja sam kupila neke obicne pamucne... U par apoteka pitala za te mrezaste gace, a zene me gledale kao da trazim meso... :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.