Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

Ma samo opušteno ženskice bwe..sve se da pripremiti..moja seka nije stigla da popakuje torbu hehe..donosili joj mi naknadno u porodilište..najbitnije je da je sve proteklo kako treba..a stvari..pa uvek može neko doneti nešto što zafali :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemojte zaboraviti i pleh bureka posto cete crkavati od gladi :lol:

medenica30 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemojte zaboraviti i pleh bureka posto cete crkavati od gladi :lol:

t2032.gif

MM ce biti zaduzen za dostavu! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeee ja sam usla u devetiiii, prije sat vremena! :D

Sutra idemo u kupovinu, samo malo sam u dilemi koju kozmetiku kupiti za bebina...

Mozda da pratim ono- ako ne znas sta je dobro, znas sta je skupo, ili...?

Uzmi samo sebamed sapun, losion i kremu za lice, a za guzu pavlovicevu mast. Nista vise. Veruj mi da ces biti odusevljena ovim sapunom jer sa njim peres i kosicu i telo. Kupke ti nisu prakticne jer se teze ispiru a sapun bas lako isperes. Meni je dolazila babica kuci u prvim danima i rekla mi je samo ovaj sapun. Za merimin je rekla da je nekada bio dobar, a danas je nikakav.

Imas i odlicnu liniju Mustela proizvoda ( malo je jaca cena ).

I jos da ti pozelim da lepo prodjes na porodjaju i bez panike ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzmi samo sebamed sapun, losion i kremu za lice, a za guzu pavlovicevu mast. Nista vise. Veruj mi da ces biti odusevljena ovim sapunom jer sa njim peres i kosicu i telo. Kupke ti nisu prakticne jer se teze ispiru a sapun bas lako isperes. Meni je dolazila babica kuci u prvim danima i rekla mi je samo ovaj sapun. Za merimin je rekla da je nekada bio dobar, a danas je nikakav.

Imas i odlicnu liniju Mustela proizvoda ( malo je jaca cena ).

I jos da ti pozelim da lepo prodjes na porodjaju i bez panike ;)

Danas sam kupila Hippov gel za kupanje (ka kosu i kozu), jer u marketima nema Sebamed kozmetike, a mm navalio da kupim, kao da cu se sutra poroditi. :) Nema veze, njega mogu koristiti za par mjeseci, a sutra idem u apoteku po Sebamed sapun i ostalo...

Hvala na lijepim zeljama. Paniku polako potiskujem druzeci se sa vama! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, spremna je... :D

Ako mi bude jos sta trebalo, mm ce naknadno donijeti.

post-20135-1279570300_thumb.jpg

sandey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, spremna je... :D

Ako mi bude jos sta trebalo, mm ce naknadno donijeti.

E, ala si je slozila, kao da je za ormar :rolleyes: Kod mene sve bilo izdeljeno u nekoliko torbica po danima i tako mi je mm donosio kad mi sta zatreba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ala si je slozila, kao da je za ormar :rolleyes: Kod mene sve bilo izdeljeno u nekoliko torbica po danima i tako mi je mm donosio kad mi sta zatreba.

Spakovala sam otprilike sve sto mislim da ce mi trebati. :unsure:

U porodilistu imamo posebne ormare i mozemo fino da rasporedimo stvari, pa nisam htjela ostaviti nista za poslije- ja cu se tamo odomaciti, da mi bude sto prijatnije. :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana sa srecom. Pa da brzo prodje i ovih par dana pa da ti cestitim i ono najlepse sto sledi. :lol:

E, sto se tice kozmetike, mi smo u pocetku koristili samo onaj beby sapun Merimin ali se pokazalo kao pogresnim jer mnogo isusuje kozu bebi. Tako da su nam se pojavili ekcemi. Pedijatar nam je preporucijo SebaMed kolekciju (ona je za malo osetljiviju kozu bebe). Naveli su da je dovoljno da kupimo samo sampon i da ga koristimo i kao sampon i kao kupku, ali mi smo kupili posebno i kupku. Prezadovoljni smo. Jeste malko jaca cena (bar ovde) ali evo traje vec 6 meseci :rolleyes: A sto se tice kreme Pavloviceva a ulje Bekutanovo. Mada u prvih nekoliko nedelja smo koristili samo Pavlovicevu a za lice Pantenol (dok se nije "iscistilo").

Inace, kuma mi navodi da u Nemackoj pedijatri preporucuju da se beba kupa u cistoj vodi a samo kosica da se pere samponom i bez ikakvih krema (cak i izmedju prepona i prevoja, to mi malko cudno)

Cula sam da u Svedskoj savetuju da se bebe ne kupaju svaki dan, nego samo prebrisu vlaznom krpicom, ne znam, mozda su u pravu :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

narode da li je neko imao na spisku za porodiliste da ponese masinicu za brijanje ali ne plasticni vec onaj metalni brijac?////ja ostala zgranuta kad mi patronazna dala spisak...u isto vreme sam se smejala i nisam mogla da verujem.....zamisli ali ne plasticniiiiiiiiiiiii???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa nebi me iznenadilo da je razlog da se donese metalni brijac da bi mogli da ga dezinfikuju i kasnije ponovo koriste Bljak. Zato se ti lepo sredi pre odlaska u porodiliste

Marinak i mi smo se kupali svako drugo pa nekad i trece vece tako da to ne osporavam ali vlazne maramice?! :unsure: E ta logika mi vec ne ulazi u glavu. Pre bih preporucila parce vate da utapate u bokalcic sa vodom i da time se bebac prebrise (bar smo mi tako radili)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odiliste

Marinak i mi smo se kupali svako drugo pa nekad i trece vece tako da to ne osporavam ali vlazne maramice?! :unsure: E ta logika mi vec ne ulazi u glavu. Pre bih preporucila parce vate da utapate u bokalcic sa vodom i da time se bebac prebrise (bar smo mi tako radili)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilika, zaista nečuveno, i još uslovljavaju koji...ccc...najbolje da se sama središ kad je već takva situacija.

Borjana, ti kao da na put ideš, baš si se pripremila, svaka čast! Ja sam uvek gledala da što manje stvari ponesem, pa ako šta ustreba, neko mi već donese...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilika, zaista nečuveno, i još uslovljavaju koji...ccc...najbolje da se sama središ kad je već takva situacija.

Borjana, ti kao da na put ideš, baš si se pripremila, svaka čast! Ja sam uvek gledala da što manje stvari ponesem, pa ako šta ustreba, neko mi već donese...

E to uslovljavanje meni nije jasno - zivo me interesuje sta se desava sa zenama koje na porodjaj dodju bez uputa, bez analiza i bez opreme, pretpostavljam da se to desava?

i cula sam da pavlovicevu odmah prosvoje i da za dva dana "potrose" celu, da pelene "nestaju" brzinom svetlosti...nije mi problem,ali stvarno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilika, zaista nečuveno, i još uslovljavaju koji...ccc...najbolje da se sama središ kad je već takva situacija.

Borjana, ti kao da na put ideš, baš si se pripremila, svaka čast! Ja sam uvek gledala da što manje stvari ponesem, pa ako šta ustreba, neko mi već donese...

Ma, i ja sam mislila da cu tako, ali kada sam pocela da pakujem... nisam mogla da odolim! :lol:

A to za brijac do sada nisam cula, stvarno pretjeruju! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, jesi li stavila pamučne pelene za bebu? Meni je to puno pomoglo, posebno da beba leži na čistoj površini tokom dojenja i spavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj spisak koji sam dobila glasi ovako>

kompletna medicinska dokumentacija

dve ampule buskopana

tri glicerinska cepica

masinica vec gore pomenuta

mrezasti ulosci pet pakovanja

pribor za licnu higijenu

pampers pelene

vlazne maramice

pavloviceva

dve spavacice

dva peskira

suvi keks slani ili slatki

1 cokolada

jabuke i narandze do 1kg

sok u tetra paku

mleko tetra pak 4 kom od pola litre

sve da bude spakovano u vecoj najlon kesi ne u putnoj torbi ili neseseru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilika...koji kriterijumi vašeg rodilišta....t8703.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma uzas jedan ko zna sta me ceka tamo iza vrata....mislim da cu ipak traziti uput za bg :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo mi nije jasno šta će voće i čokolada, to se kod nas ne preporučuje...Ja sam jela plazma keks i pila sok od borovnice i vodu, bolnička hrana je bila ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, jesi li stavila pamučne pelene za bebu? Meni je to puno pomoglo, posebno da beba leži na čistoj površini tokom dojenja i spavanja.

Pitala sam, ali kazu da nema potrebe. Ipak sam pripremila sa strane, pa ako vidim da budu potrebne, mm ce mi ih donijeti.

Lilika, kod vas se nosi bas dosta hrane.

Kod nas nista ne napominju, ali ti u svaka doba tvoji mogu donijeti bilo sta sto ti se jede. Mi smo snajki nosili i tortu, i cevape, i burek... :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su tako rekli...ali plahte su užasne.

Uf...kada se samo sjetim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam, ali kazu da nema potrebe. Ipak sam pripremila sa strane, pa ako vidim da budu potrebne, mm ce mi ih donijeti.

Lilika, kod vas se nosi bas dosta hrane.

Kod nas nista ne napominju, ali ti u svaka doba tvoji mogu donijeti bilo sta sto ti se jede. Mi smo snajki nosili i tortu, i cevape, i burek... :lol: :lol:

U NSu na prijavnici stoji obavestenje da se porodiljama sme doneti samo hrana u originalnom pakovanju i to iskljucivo keks (plazma,bevita i sl.). Ne znam stvarno zasto bi neko nosio cokoladu i voce kad to sve, ukoliko je potrebno moze naknadno da se naruci od MM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, devojke, nikako cokolada!!!! Zbog stolice.

Tri stvari toplo preporucujem a i odobrene su u porodilistu

1. Plazma

2. Voda (sto vise to bolje)

3. Jogurt (ali ga odmah popijte zbog visokih temperatura pa da se ne pokvati)

Nikako sok (eventualno sok od jabuke)

Sve ostalo sto vam je potrebno unosicete za vreme dorucka, rucka i vecere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa ovog spiska meni nije bilo potrebno sledeće:

-brushalter

-ulošci za dojenje

-sobne papuče

U ovo doba godine mislim da nema potrebe nositi 3 para čarapa, ja sam u januaru šetala bosa. Dovoljno je poneti 2-3 pakovanja uložaka, a muž ili neko drugi će vam donositi svakodnevno koliko vam treba.

Po meni je neophodno poneti neki sok. Ja sam dnevno pila 3-4 tetrapaka sokova, ništa nisam mogla da jedem. Posle porođaja sam večito bila žedna, a česmovača mi je bila fuj.

Ni meni, a i bade mantil jer je bio pakao napolju a i u sobi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.