Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

inace,kad sam pre neki dan bila u betaniji na uz...porodilje su dolazile sa PUTNIM TORBAMA TAMO! :lol: stvano ima mnogo stvari i ovde na mom spisku pise da ih treba podeliti u 4 kese ,radi lakse organizacije.u jednu kesu da budu potrebna dokumentacija,spavacica,papuce,bade mantil i rezasti ulosci),druga(za poraodjajnu salu ,peskir,sapun,wc papir,ulosci),treca (za odeljenje,podmetaci za krevet ,ulosci,mrezaste gacice,papirni ubrusi, licna higijena,peskir ,ad kapi,pumpica za melko,toplomer),cetvrta(za bebu,pelene,benkice,pavloviceva,valzne maramice,sapun ,pokrivac)

Jeste smesno, ali i ja sam izdvojila jednu sportsku torbu. Ovo sa kesama nije losa ideja ;) , tacno znas sta je za gde.

Mislim da cu otici sutra do apoteke da uzmem za sebe neke stvarcice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste smesno, ali i ja sam izdvojila jednu sportsku torbu. Ovo sa kesama nije losa ideja ;) , tacno znas sta je za gde.

Mislim da cu otici sutra do apoteke da uzmem za sebe neke stvarcice.

ja sam taj ,,sitnis`` ostavila za pred kraj,sad kupujemo vece stvari.ali da ima mnogo stvari-ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savjet je da uzmete neki melem za bradavice. Ja sam imala problem sa ragadama, jako su krvarile, boljele, strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savjet je da uzmete neki melem za bradavice. Ja sam imala problem sa ragadama, jako su krvarile, boljele, strašno.

PISE DA SE UZME LANOLIN...ja sam pocela da korisitim onaj melem iz dm-a za bradavice,jer su mi postale preosetljive,pa ih ovako negujem i pripremam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pametno...ja to nisam znala...plakala sam koliko je boljelo.

U bolnici mi nisu dali da mažem LANOLINOM(nit bilo čim), njihov komentar je bio da pokušam ja da liznem lanolin. Tako da je moj Filip uz mlijeko dobio i primjese krvi, strašno kada se sjetim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uljane AD kapi su odlicne, samo pre svakog podoja operite grudi mlakom vodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mi je to lep period života kad sam se pakovala za porodilište. I pripremala za dolazak bebe. Stvarno sam uživala

oljica007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svim trudnicama želim lak porođaj i brz oporavak posle istog.

Drage moje, srećno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svim trudnicama želim lak porođaj i brz oporavak posle istog.

Drage moje, srećno

Hvala puno! h090.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje pakujte torbe :rolleyes: , moja devojka je pozurila i izasla cim sam usla u 9 mesec, 26 dana pre termina :lol:

U svakom slucaju punooooo srece vam zelim od srca :D

Danas idem u shoping. :) Nema vise odlagaja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecno svim buducim mamicama :)))))))

Hvala. Trebace nam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja, skoro od pocetka trudnoce, mazem bradavice uljanim AD kapima. Sad sam kupila i onaj melem iz DM jer pise da ne mora da se ispire pre dojenja. Da li ga neko koristi u toku dojenja? Jel ga ispirete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvih nekoliko meseci koristila liniju Multi mam (lanolin i komprese) i svima ih toplo preporucujem, cak i da se ponese u bolnicu (meni je bilo potrebno vec drugi dan)

Komprese su malo skuplje i ima ih svega 5 ili 10 kom (nisam sigurna) ali sam ih makazama sekla na dva manja dela i stavljala na samu bradavicu. Extra mi je pomoglo. E kad se sav melem upije sa komprese stavljala sam lanolin. Na upustvu lepo pise da je u potpunosti organskog porekla i da se ne mora prati pre podoja. Cak sam i probala. Ok je ukusa :P

Ragada se bas brzo zaceli (nema ni krastice, vec se odmah nekako osusi i podmladi koza).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo, svim buducim mamam da pozelim lak i brz porodjaj i sto kraci boravak u bolnici.

A sto se tice stvari za poneti sve zavisi od porodilista. Konkretno, ja sam se poradjala u KBC Zvezdara i tamo su na spisku pored dokumentacije navedene sledece stvari:

- papuce ( ja bih dodala gumene zato sto u njima ulazis pod tus ),

- spavacica 2 kom, ( mada imaju i njihove koje nisu lose ),

- pribor za licnu higijenu,

- mrezasti ulosci ( poneti 2 paketa, ali da ti neko kasnije donese jos ) meni su mnogo mesta zauzimali u torbi

- bade mantil ( koji mi nicemu nije koristio ),

- peskiri 2 kom.

Za bebu samo mali paket pampersa, a za izlazak tata donosi tog dana i za bebu i za mamu garderobu.

Ono sto bih ja dodala jeste obavezno neko dezinfekciono sredstvo i gomila wc papira. Nije da sam provodila vreme u wc-u pa da mi je zato trebalo toliko, vec sam se ja porodila carskim rezom pa je odlazak u toalet vrlo nezgodan i hteo - ne hteo moras da sednes na dasku. Pa prvo dobro dezinfikujes i obrises a onda oblozis tonom toalet papira :rolleyes:

I ove mrezaste gace su zakon. Oni kao ne daju zbog vizite, ali bas je bezvezno pridrzavati ulozak nogama. Pogotovo sto on bezi i pomera se. A i ono hodanje, drzi se za stomak preko rane, skupi noge da ovo cudo ne ispadne :D

E meni hrana i pice nisu bili potrebni jer nisam smela da jedem i pijem posle operacije. Posle ti oni polako uvode sta smes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svim trudnicama želim lak porođaj i brz oporavak posle istog.

Drage moje, srećno

Hvala, draga! h020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas idem u shoping. :) Nema vise odlagaja. :)

Samo napred :) sutra ulazis u 9-ti mesec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne sutra. Za par dana. Nego znam sebe, za sve cekam poslednji trenutak, pa ako i za ovo budem cekala, kupovacu usput, do porodilista. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeee ja sam usla u devetiiii, prije sat vremena! :D

Sutra idemo u kupovinu, samo malo sam u dilemi koju kozmetiku kupiti za bebina...

Mozda da pratim ono- ako ne znas sta je dobro, znas sta je skupo, ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana sa srecom. Pa da brzo prodje i ovih par dana pa da ti cestitim i ono najlepse sto sledi. :lol:

E, sto se tice kozmetike, mi smo u pocetku koristili samo onaj beby sapun Merimin ali se pokazalo kao pogresnim jer mnogo isusuje kozu bebi. Tako da su nam se pojavili ekcemi. Pedijatar nam je preporucijo SebaMed kolekciju (ona je za malo osetljiviju kozu bebe). Naveli su da je dovoljno da kupimo samo sampon i da ga koristimo i kao sampon i kao kupku, ali mi smo kupili posebno i kupku. Prezadovoljni smo. Jeste malko jaca cena (bar ovde) ali evo traje vec 6 meseci :rolleyes: A sto se tice kreme Pavloviceva a ulje Bekutanovo. Mada u prvih nekoliko nedelja smo koristili samo Pavlovicevu a za lice Pantenol (dok se nije "iscistilo").

Inace, kuma mi navodi da u Nemackoj pedijatri preporucuju da se beba kupa u cistoj vodi a samo kosica da se pere samponom i bez ikakvih krema (cak i izmedju prepona i prevoja, to mi malko cudno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Ana! :)

Nadam se da i kod nas po apotekama ima Seba med kozmetike, jer vidim da je to najbolja kozmetika za bebinu osjetljivu kozu. Uzecu sampon i kupku...

Kako me hvata neka lagana trema.... Valjda necu pogrijesiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne sutra. Za par dana. Nego znam sebe, za sve cekam poslednji trenutak, pa ako i za ovo budem cekala, kupovacu usput, do porodilista. :)

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Ana! :)

Nadam se da i kod nas po apotekama ima Seba med kozmetike, jer vidim da je to najbolja kozmetika za bebinu osjetljivu kozu. Uzecu sampon i kupku...

Kako me hvata neka lagana trema.... Valjda necu pogrijesiti.

Uzimi za pocetak samo sapun seba med, (kada malo poraste onda kupkicu i sampon,mada sampon ti i netreba jedino ako ne bude neki kosati bebironac:) ) i losion i zastitna krema za lice, ova krema je odlicna :)))))

Pozdrav devojkeeeeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos da dodam posto je moja devojka imala,a ima i sada, jako osetljivu kozu koristila sam penaten kremu u predelu guze kad se malo zacrveni, a ima sada i neka BEPANTHEN od Bayer-na odlicna je i ona. I treba ce vam puder s'obzirom da je leto. Takodje Penaten puder je odlican ali ja neuspevam vise da ga nadjem pa sam ga zamenila Chicco.

To je moje iskustvo,sto ne znaci da ce svim bebama prijati isto ;)

I jos da, losion za glavicu, da se ne bi stvorila temenjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, Borjana, sad svaki dan mozemo da ocekujemo da se izgubis na par dana sa foruma?! :lol: :lol: :lol:

I meni se blizi 9. Za 7, 8 dana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, Borjana, sad svaki dan mozemo da ocekujemo da se izgubis na par dana sa foruma?! :lol: :lol: :lol:

I meni se blizi 9. Za 7, 8 dana. :)

Jeeesteee! b0302.gif

Mada, nema pravila... mozes ti i prije mene! :lol::D :D

Marijeta 81, to sam i htjela da znam- sta je najbolje za prve bebine dane. Uzecu i sapun i kupku (kod nas u bolnici koriste kupke).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.