Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

Mislim da sve zavisi od bolnice do bolnice (kako je neko vec prethodno i napomenuo) i naravno od toga kada se ide (dali je letnji ili zimski period).

U svakom slucaju meni je za prvih nekoliko sati bilo potrebno:

1. dokumentacija (licna karta, zdrav.knjizica, potvrda o krvnoj grupi, poslednji nalazi, uput), naravno ovo i nije pod obavezno, sve moze nakndadno da se dostavi

2. mobilni telefon (odmah nakon porodjaja su mi ga dali da obavestavam o radosnoj vesti ;) a i malo ti ubije vreme koje treba da provedes budan posle porodjaja)

3. spavacica 2 kom (u KBC Zemun moras da imas sve svoje, tako da je jedna za porodjaj a druga posle da se presvuces)

4. mrezasti ulosci (2 kesice)

5. mrezaste gacice (2 kom)

6. kupka za telo

7. papirni ubrus

8. papuci (za kupanje, meni je dosta znacilo kao i drugim porodiljama)

9. papuce ili klompe za sobu

10. peskir

11. platnena pelena

12. pelena pampers za bebicu

13. OBAVEZNO plazma i voda ili jogurt (sta je kome ukusnije)

E, posle toga vec je i vreme da ti stigne poseta pa tako i radostan tata (ukoliko se otreznio :P ) moze da donese sta je jos sve potrebno.

Samo da navedem i to da sam ja nosila bademantil i samo mi je smetao. Nisam ga ama bas ni jednom obukla. A poradjala sam se u decembru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ijaaaaaaaaaao, sta sve tu trebaaaaaaa :lol:

hvala svima na angazmanu, ulosci su no.1 koliko vidim .... hhaahahaha

joj, zivo me zanima kako ce sve to izgledati TOG dana ..................................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ijaaaaaaaaaao, sta sve tu trebaaaaaaa :lol:

hvala svima na angazmanu, ulosci su no.1 koliko vidim .... hhaahahaha

joj, zivo me zanima kako ce sve to izgledati TOG dana ..................................

Draga moja...tih danaaaaaa...

Ustanovili smo da su ulošci najpotrebniji...ali i obavezno flašica neke tekućine u torbi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tih dana, a?! hahahahahaha

jao, samo da sve dobro prodje i taj bol da se izdrzi :))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za Kraljevacko porodiliste sam sigurna da ne treba da se nosi spavacica. Oni daju njihove (koje su, po pricama porodilja, katasrofa... pocepane i flekave) Samo zbog takvih spavacica treba poneti bade mantil. Svakog je sramota da izadje u onakvoj spavacici kad dodje poseta.

Za bebu i ovde treba samo pampers, pavloviceva i vlazne maramice. Anchi, mislim da je tako i u KSu.

Zna li neko koliko kostaju te mrezaste gacice? Ja ih ovde nisam nasla. Doduse, nisam ni pitala u svim apotekama. :) I, neko rece da treba da se ponese 10 pari gacica... Zasto toliko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su ulošci za dojenje super došli, jer mi je spavaćica bila sva mokra od mlijeka...A pošto mi je bilo hladno bojala sam se da mi bude mokro na grudima.

isto!!to obavezno treba da se ponese!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za Kraljevacko porodiliste sam sigurna da ne treba da se nosi spavacica. Oni daju njihove (koje su, po pricama porodilja, katasrofa... pocepane i flekave) Samo zbog takvih spavacica treba poneti bade mantil. Svakog je sramota da izadje u onakvoj spavacici kad dodje poseta.

Za bebu i ovde treba samo pampers, pavloviceva i vlazne maramice. Anchi, mislim da je tako i u KSu.

Zna li neko koliko kostaju te mrezaste gacice? Ja ih ovde nisam nasla. Doduse, nisam ni pitala u svim apotekama. :) I, neko rece da treba da se ponese 10 pari gacica... Zasto toliko?

Ja sam 5 komada platila oko 200 din.Mada su mi bile male,tako da sam trazila da mi donesu moj ves.I mrezaste uloske sam nosila ali su mi ipak bili bolji ovi regularni sensitive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovde je tako nesto ( 5 kom. oko 170/200 rsd). Iz licnog iskustva je dovoljno 5-6 kom. jer se one mogu otkuvavati ako ti bas bas bude zatrebalo.

Sanja 89 je napomenula upotrebu obicnih ulozaka. Ovde je to zabranjeno jer oni nisu 100% pamucni i povecava se rizik od infekcije. Tako da prvih par dana (dok ne izadjes iz bolnice) preporucuju se obicni mrezasti. Ja sam ih koristila zaista dugo (preko 20ak dana) i nije strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tih dana, a?! hahahahahaha

jao, samo da sve dobro prodje i taj bol da se izdrzi :))))))

oces-neces nemas kud,moras da izdrzis :)

da,ulosci,tecnost i obavezno neki keks,ja sam umrla gladna i jedva docekala dorucak,porodila sam se u 23h a za dorucak dobila jedno kuvano jaje i parce margarina,sreca pa sam imala neku plazmu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za Kraljevacko porodiliste sam sigurna da ne treba da se nosi spavacica. Oni daju njihove (koje su, po pricama porodilja, katasrofa... pocepane i flekave) Samo zbog takvih spavacica treba poneti bade mantil. Svakog je sramota da izadje u onakvoj spavacici kad dodje poseta.

Za bebu i ovde treba samo pampers, pavloviceva i vlazne maramice. Anchi, mislim da je tako i u KSu.

Zna li neko koliko kostaju te mrezaste gacice? Ja ih ovde nisam nasla. Doduse, nisam ni pitala u svim apotekama. :) I, neko rece da treba da se ponese 10 pari gacica... Zasto toliko?

Ja sam placala u januaru 2komada u pakovanju cinimi se nekih 60 dinara, nema potrebe 10 komada, ja sam u porodilistu za 5 dana potrosila samo jedan paketic tj 2 para gacica. Pa i u Visegradskoj su spavacice bile katastrofalne, zato sam i ponela moje. A te mrezaste gacice imas po apotekama, a verovatno ih imas i u porodilistu-odnosno dole u holu gde prodaju bebi opremu, nosiljkice,benkice,pelene...itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima. :)

Marijeta 81, ovamo ne daju da nosis svoju spavacicu. Moras da nosis njihovu. Moja sestra je, ne znajuci za ovo, obukla svoju spavacicu, sestre su joj rekle da slobodno vrati po muzu kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama za obicne uloske nisu rekli nista,ni za spavacice.Ja sam ponela svoju spavacicu,i pidzamu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovih dana planirala da spremim torbu, ali kada sam pogledala spisak, nikako da se pokrenem... Ima, brate, toga i previse! :huh:

Spisak sam dobila od snajke koja se porodila u bolnici u kojoj cu i ja, jer mi je tako sigurnije da necu ponijeti nepotrebne stvari...

Ovdje se cak nosi i adaptirano mlijeko i flasica, u slucaju da ja ne budem imala mlijeka... Za bebu od pelena, preko sampona i kupke, pa sve do kreme i maramica. Ja nosim tri spavacice, ali i peskire, i jos dosta toga...

Danas sam rekla MM da idemo u kupovinu, moram i to da zavrsim... Blizi se, blizi... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih dodala ASEPSOL ili neki alkohol...da se dezinfikuje onaj ormaric na kome vam stoje stvari pored kreveta...a za wc i kupatilo i da ne pricam...nije da oni ne ciste ...nego zene mogu da budu mnooogo aljkave.

Mada je mene asepsol sprej terao na kasljanje,pa me bolela rana od naprezanja,mozda bolje neke maramice...ili tecnost... I OBAVEZNO flasica vode,soka...

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, puno, puno stvarcica ... :unsure:

Ovih dana pocinjem da spremam torbu. Mozda je jos uvek rano ali ... Dr kaze da je za sada sve ok i da nije jos uvek kriticno ali mi je pomerio termin za 8 dana pre :blink:, tj. za 09.09.

Bas me je uhvatila panika :( :( :( Za 20-tak dana idem na pregled sa svim rezultatima koji su potrebni za porodjaj. Bas mi je sumnjiv dr :unsure: a i bebac.

Ovde kod nas u porodilistu ne dozvoljavaju nosenje svojih spavacica, samo njihovih.

Inace, porodiliste mi je jako blizu, cak ga vidim sa prozora spavace sobe ;) , tako da sve sto ne ponesem, mm ce doneti.

Drage moje, drago mi je sto se ovako druzimo i znam da na vas mogu da se oslonim kad god mi treba savet, a da ne dobijem odgovor "Rano ti je da razmisljas o torbi za porodiliste!" ... itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, puno, puno stvarcica ... :unsure:

Ovih dana pocinjem da spremam torbu. Mozda je jos uvek rano ali ... Dr kaze da je za sada sve ok i da nije jos uvek kriticno ali mi je pomerio termin za 8 dana pre :blink:, tj. za 09.09.

Bas me je uhvatila panika :( :( :( Za 20-tak dana idem na pregled sa svim rezultatima koji su potrebni za porodjaj. Bas mi je sumnjiv dr :unsure: a i bebac.

Ovde kod nas u porodilistu ne dozvoljavaju nosenje svojih spavacica, samo njihovih.

Inace, porodiliste mi je jako blizu, cak ga vidim sa prozora spavace sobe ;) , tako da sve sto ne ponesem, mm ce doneti.

Drage moje, drago mi je sto se ovako druzimo i znam da na vas mogu da se oslonim kad god mi treba savet, a da ne dobijem odgovor "Rano ti je da razmisljas o torbi za porodiliste!" ... itd.

Meni je dva meseca stajala torba u kolima! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, puno, puno stvarcica ... :unsure:

Ovih dana pocinjem da spremam torbu. Mozda je jos uvek rano ali ... Dr kaze da je za sada sve ok i da nije jos uvek kriticno ali mi je pomerio termin za 8 dana pre :blink:, tj. za 09.09.

Bas me je uhvatila panika :( :( :( Za 20-tak dana idem na pregled sa svim rezultatima koji su potrebni za porodjaj. Bas mi je sumnjiv dr :unsure: a i bebac.

Ovde kod nas u porodilistu ne dozvoljavaju nosenje svojih spavacica, samo njihovih.

Inace, porodiliste mi je jako blizu, cak ga vidim sa prozora spavace sobe ;) , tako da sve sto ne ponesem, mm ce doneti.

Drage moje, drago mi je sto se ovako druzimo i znam da na vas mogu da se oslonim kad god mi treba savet, a da ne dobijem odgovor "Rano ti je da razmisljas o torbi za porodiliste!" ... itd.

Dobra si!! :lol: Pa i bolje, bices mirnija :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci, bolje je torba da ceka, nego da budes nespremna. ;)

Ja nikako da se smilujem da kupim sve potrebne stvari i da spremim na gomilu. :) A dan D mi se blizi sve vise i vise. :D I presrecna sam zbog toga. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovih dana planirala da spremim torbu, ali kada sam pogledala spisak, nikako da se pokrenem... Ima, brate, toga i previse! :huh:

Spisak sam dobila od snajke koja se porodila u bolnici u kojoj cu i ja, jer mi je tako sigurnije da necu ponijeti nepotrebne stvari...

Ovdje se cak nosi i adaptirano mlijeko i flasica, u slucaju da ja ne budem imala mlijeka... Za bebu od pelena, preko sampona i kupke, pa sve do kreme i maramica. Ja nosim tri spavacice, ali i peskire, i jos dosta toga...

Danas sam rekla MM da idemo u kupovinu, moram i to da zavrsim... Blizi se, blizi... :D

Isti slucaj i kod mene. :) Uzela sam da napisem spisak, a njemu nema kraja. :) Sve me neka muka uhvatila. :)

Blizi nam se , blizi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje pakujte torbe :rolleyes: , moja devojka je pozurila i izasla cim sam usla u 9 mesec, 26 dana pre termina :lol:

U svakom slucaju punooooo srece vam zelim od srca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje pakujte torbe :rolleyes: , moja devojka je pozurila i izasla cim sam usla u 9 mesec, 26 dana pre termina :lol:

U svakom slucaju punooooo srece vam zelim od srca :D

Hvala, sreca ce nam i te kako trebati! :D

U subotu definitivno spremam torbu, jer za dva dana ulazim u 9. mjesec. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecno svim buducim mamicama :)))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo spisak koji sam ja dobila za NS betaniju od prosl e godine...(trebala bih da dobijem i sad kad krenem u skolicu,pa ako im anekih promena-dodacu)

ZA MAMU

spavcice(minimum 2 kom)

papuce 9sa kojima se moze pod tus)

bade mantil

pribor za higijenu

mrezasti ulosci (oko 30 kom)

mrezaste gacice(2-3kom)

manji peskir(2kom)

roln apapirnih ubrusa

podmetaci za krevet(4-5kom ili vise)

ad kapi ili lanolin za bradavice

pumpica za melko

toplomer

ZA BEBU

jednokratne pelene (normalan porodjaj 10 kom,carski rez 24)

platnene pelene(3-5kom)

benkice(2 kom)

pokrivac(pamucni,bez dlacica,moze i peskir)

malo pakovanje pavlkoviceve

vlazne maramice(malo pakovanje)

bebi sapun

vreca(dzak) za bebu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace,kad sam pre neki dan bila u betaniji na uz...porodilje su dolazile sa PUTNIM TORBAMA TAMO! :lol: stvano ima mnogo stvari i ovde na mom spisku pise da ih treba podeliti u 4 kese ,radi lakse organizacije.u jednu kesu da budu potrebna dokumentacija,spavacica,papuce,bade mantil i rezasti ulosci),druga(za poraodjajnu salu ,peskir,sapun,wc papir,ulosci),treca (za odeljenje,podmetaci za krevet ,ulosci,mrezaste gacice,papirni ubrusi, licna higijena,peskir ,ad kapi,pumpica za melko,toplomer),cetvrta(za bebu,pelene,benkice,pavloviceva,valzne maramice,sapun ,pokrivac)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecno svim buducim mamicama :)))))))

HVALA!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.