Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

Ja sam odnijela ono malo pakovanje...tako da sam dio vratila kući.

ovo spakovanje sto sam ja uzela ima 43 komada... ponecu pola valjda joj nece trebati sve... pojma nemam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo spakovanje sto sam ja uzela ima 43 komada... ponecu pola valjda joj nece trebati sve... pojma nemam :(

Doneće ti neko ako bude zafalilo, ne brini se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo spakovanje sto sam ja uzela ima 43 komada... ponecu pola valjda joj nece trebati sve... pojma nemam :(

ako ti zafali...lako ce ti neko doneti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetima!!!! Sta bih ja bez vas!!!! MWAH! ;):rolleyes:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na nekom sajtu sam nasla ovak spisak:

Za mamu:

- mrezasti ulosci

- mrežaste gaće

- spavacice na veliki V izrez ( mogu se dobiti i bolničke)

- gel za tusiranje

- bade mantil

- japanke, ili neke papuce za tuširanje

- nekoliko peškira

- rivanol za ranu u slucaju epizotomije, ili slicno tome.

- plazam kekse

- flašica vode

- naravno zdravstvena knjizica

- krvna grupa ( na udano prezime, ne vredi devojacko)

- poslednji nalazi cervikalnog i vaginalnog brisa i nalaz krvi

Ja sam krvnu grupu radila pod starim prezimenom... Znate li nesto o tome?

I ja sam na devojacko,nista mi nisu rekli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam na devojacko,nista mi nisu rekli

ja imam karticu da sam dobrovoljni davalac krvi sa krvnom grupom tako da mi ne pada na pamet da idem opet da vadim to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je ok...bitno samo da imas nesto gde ti pise krvna grupa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo je da nikako ne nosite kesu - u Visegradskoj pise da je obavezna kesa a ja sam je jedina ponela, svi ostali normalno poneli torbe a moja kesa se jadna iscepala pa sam mm terala da mi donosi praznu torbu sledeceg dana. Ono sto mislim da je vazno da imate kada izadjete iz porodjajne sale a nije na tim spiskovima je:

- PLAZMA KEKS JER STE GLADNI A KO ZNA KAD CE SLEDECI OBROK

- VODA

- ZVAKE ILI ONA TECNOST ZA ISPIRANJE ZUBA JER NEKO VREME NE MOZETE DA USTANETE

- vlazne maramice ili ono sredstvo za dezinfekciju ruku

- kesu/e koje cete korisiti kada idete da se tusirate jer bar u Visegradskoj ne postoje nikakve kukice u tus kabinama pa je prava sreca ako ne pokvasite sve sto ste poneli sa sobom u kupatilo

eto to su neke sitnice ali zivot znace u tim trenutcima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam karticu da sam dobrovoljni davalac krvi sa krvnom grupom tako da mi ne pada na pamet da idem opet da vadim to....

Ja imam isto to, ali sam morala da vadim jer mi je ta knjizica na devojacko prezime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam nekih mesec dana spremila sve sto treba ali nisam pakovala. kada su mi pocele kontrakcije i kada smo po stoti put procitali da tako izgledaju prave kontrakcije onda smo citali sa spiska i pakovali.. taman malo da ubijemo vreme dok ne krenemo. sad nisam jos kupovala..

ono sto je obavezno, bar za betaniju su oni nepropustivi podmetaci..

ja sam ih na gomile potrosila, cim se malo isprlja ako dolazi dr sestra vice ZAMENITE TO SA CISTIM, SREDITE MALO- kao da mi dr dolazi u goste!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ono sto je obavezno, bar za betaniju su oni nepropustivi podmetaci..

ja sam ih na gomile potrosila, cim se malo isprlja ako dolazi dr sestra vice ZAMENITE TO SA CISTIM, SREDITE MALO- kao da mi dr dolazi u goste!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ono sto je obavezno, bar za betaniju su oni nepropustivi podmetaci..

ja sam ih na gomile potrosila, cim se malo isprlja ako dolazi dr sestra vice ZAMENITE TO SA CISTIM, SREDITE MALO- kao da mi dr dolazi u goste!!!

Pozdrav svima! Molim vas da neko napiše kakvi su to podmetači za krevet? Gde se to može nabaviti?

i mene to zanima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mene to zanima :D

U apotekama imas da kupis ja sam nosila 5 komada i bilo mi je dosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam videla u Tempu na odeljenju za bebe. A ima i u apotekama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru devojke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Italiji je ovako:

Za bebu:

-odelce,

- bodi,

-carapice,

- cebe,

-kapica.

Za mamu:

- ulosci,

-spavacica,

-mrezaste gacice,

-majice,

-pasta i cetkica za zube

-cesalj

- dokumenta sva (za one koji imaju drzavljanstvo samo dokumenta vezana za trudnocu, za one koji nemaju obavezna dozvola za boravak).

Sapuni, peskiri, kreme, pelene to nije potrebno ima u bolnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala prepunu torbu stvari i sve mi je trebalo:

Mrezasti ulosci,peskiri,sapun ili kupka,spavacice,grudnjak,ulosci za grudi,papuce,cesalj,gumica za kosu,casa za sok,plazma,sok (nama nisu dali da pijemo vodu u porodilistu),cetkica za zube,kaladont.Pozeljno ponijeti tablete protiv bolova,ja sam pila Rapten K.Zdravstvena knjizica,licna karta,nalaz krvne grupe.

Za bebu nije nista potrebno,vec taj dan kad tata dolazi po bebu i mamu,donosi odjecu koju ste pripremili.Otprilike ovo:

Pampers,pamucna pelena,svedska pelena i odjeca za bebu.

Napominjem da se obavezno ponese grudnjak i ulosci za grudi,jer poslije porodjaja,mlijeko bas mnogo nadolazi,i curi iz grudi,pa ako nemate iste,bicete stalno mokre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam tako nesto ponela, malo vise (rivanol za epiz., brijace, klizme, kremu za lice, vlaz.maramice, kese, lagani ogrtac, tol.papir, obicne maramice, pumpicu za izmlaz., punjac za mob....), razmisljala sam o grudnjaku i uloscima -al' rekoh, sta znam, prvorotka sam, ne verujem da ce to bas nesto odmah mnogo da krene??? Ne znam, mozda i spakujem???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

razmisljala sam o grudnjaku i uloscima -al' rekoh, sta znam, prvorotka sam, ne verujem da ce to bas nesto odmah mnogo da krene??? Ne znam, mozda i spakujem???

Ponesi ti za svaki slucaj. Meni nije toliko mlijeko nadoslo u porodilistu, koliko su mi ulosci znacili da ih kvasim hladnom vodom i stavljam obloge na upaljene grudi. Pravu "poplavu" sam imala kada sam dosla kuci, pa sam te uloske kupovala skoro cijelo vrijeme dok sam dojila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponesi ti za svaki slucaj. Meni nije toliko mlijeko nadoslo u porodilistu, koliko su mi ulosci znacili da ih kvasim hladnom vodom i stavljam obloge na upaljene grudi. Pravu "poplavu" sam imala kada sam dosla kuci, pa sam te uloske kupovala skoro cijelo vrijeme dok sam dojila.

Da znas, hocu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo predloga mog doktora za torbu za porodiliste - pored spavacica na dugmice (da se ne bismo cijele svlacile prilikom dojenja :rolleyes: ), ulozaka (vata oblozena mrezicom, nikako one uloske koje koristimo prilikom menge), ves za jednokratnu upotrebu i td, treba ponijeti i sterilne gaze koje cemo koristiti umjesto toalet papira, koji moze inficirati ranu. Tim gazama treba i cistiti ranu nakon tusiranja (prvih dana tusiranje samo mlakom vodom, nakon cega gazu mozemo natopiti jodom ili bivacin praskom i potapkati ranicu). Predlozio je da sa sobom ponesemo i ampulice gvozdja (zaboravila sam kako se zovu, u apoteci sigurno znaju), koje mozemo piti ukoliko nam padne hemoglobin nakon porodjaja, a oporavice nas za kratak period.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo predloga mog doktora za torbu za porodiliste - pored spavacica na dugmice (da se ne bismo cijele svlacile prilikom dojenja :rolleyes: ), ulozaka (vata oblozena mrezicom, nikako one uloske koje koristimo prilikom menge), ves za jednokratnu upotrebu i td, treba ponijeti i sterilne gaze koje cemo koristiti umjesto toalet papira, koji moze inficirati ranu. Tim gazama treba i cistiti ranu nakon tusiranja (prvih dana tusiranje samo mlakom vodom, nakon cega gazu mozemo natopiti jodom ili bivacin praskom i potapkati ranicu). Predlozio je da sa sobom ponesemo i ampulice gvozdja (zaboravila sam kako se zovu, u apoteci sigurno znaju), koje mozemo piti ukoliko nam padne hemoglobin nakon porodjaja, a oporavice nas za kratak period.

Mislim da se potrebe za poneti razlikuju od grada do grada. Npr., kod nas ne dozvoljavaju licne spavacice (inace su njihove "razvrcane" na "V" :lol: , sto kaze tvoj doktor, zbog dojenja). Ovde sam cula i za bebe trba poneti pampers pelene, vlaz.maramice i pavlovicevu kremu, ali to stvarno necu poneti, donece mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, gaćice, kod nas u bolnici ih nismo smjele nositi, a kada naiđe vizita slijedi brzo skidanje...

A zasto niste smeli da nosite? I zasto brzo skidanje? pa ako krvari zena sta ce? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto niste smeli da nosite? I zasto brzo skidanje? pa ako krvari zena sta ce? :mellow:

Na nekim odeljenjima "vlada" mišljenje da ulosci mogu da uspore zaceljenje i povećavaju rizik od stvaranja bakterija a moja drugarica je dobila objašnjenje da ukoliko (nedaj Bože) se zdravstveno stanje porodilje ugrozi na je svaka sec bitna i da bi u tim momentima gaćice znale da budu bitna prepreka u spašavanju života.

Možda ima istine u svemu tome ali imala sam sreće da u KBC Zemunu je dozvoljeno korišćenje uložaka, samo u vreme vizite ne, iz razloga što je uvek postoji šansa da načelnica odeljenja želi da te pregleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su dosta značile gaćice za jednokratnu upotrebu, i naravno mrežasti ulošci. Ni mi nismo smele nositi gaćice kada nailazi vizita. Uz osnovni pribor za ličnu higijenu, mene su spasle i vlažne maramice, jer prva dva dana posle carskog nisam baš bila u stanju da odem do WC-a.

Ono što me je podiglo na noge sok od jabuke + plazma + domaća pileća supica koju mi je mm donosio.

Za bebu su mi tražili pampers.

P.S. Da, znate one nove spavaćice sa rupom za dojenje? Meni je to bilo krajnje nepraktično, tako da sam tražila da mi mm donese onu klasičnu na raskopčavanje. I ne želim da reklamiram, ali istina je: aventina pumpica za dojenje, vredi svaki dinar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.