Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

Ona mi je rekla da kupim AVENTovu, ali ja je nisam nasla pa sam kupila BABYLOVE. Na njoj pise da se koristi kad se doji. Nemam nikakav problem, ali rekla mi je da koristim preventivno i da cu tako pripremiti bradavice za dojenje i da necu imati problema. Ne znam da li je to deletvorno i neophodno, ali ja njoj verujem pa poslusam sve sto mi kaze.

Ma, naravno da treba da slušaš...ako su ti rekli, maži...neće ti nauditi, može ti samo pomoći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Lanolin platila oko 1200 dinaara, nisam jos pocela, dr mi je rekao 7 dana pre porodjaja da pocnem, pogotovo sto su moje bradavice bas osetljive... Ja znam da moju sestru nisu pustili 5 dana iz Fronta dok joj nije krenulo mleko...

A pumpicu sam i ja kupila Avent manuelnu...

Ja sam dobila Aventovu manuelnu...

Moram nešto da vam ispričam za nosiljke za bebe. Bili smo danas u bolnici u vreme kad se vrši "isporuka" beba, i vidimo jednog ćaleta (pristojnog izgleda, nije neki soc. slučaj) sa polovnom nosiljkom za bebu koja je UŽASNO prljava, pazite, i mi ćemo uzeti polovnu od mm-a kolege, samo za tu svrhu da transportujemo mališu iz porodilišta kad bude tome došlo vreme, ali brate mili OPERI JE, a on sem što je doneo tu prljavu nosiljku, on ju je još i stavio na pod u bolnici...Sestra koja je bila u prolazu ga je samo pogledala i pitala "Jel to za bebu? Ako jeste, pa čoveče stavite je bar na stolicu!!!" A on, vidiš da mu je tek tad sinulo da to treba da se pazi, i da to nije kofer za garderobu?! Mogu da zamislim šta će žena da mu uradi kad vidi tu nosiljku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona mi je rekla da kupim AVENTovu, ali ja je nisam nasla pa sam kupila BABYLOVE. Na njoj pise da se koristi kad se doji. Nemam nikakav problem, ali rekla mi je da koristim preventivno i da cu tako pripremiti bradavice za dojenje i da necu imati problema. Ne znam da li je to deletvorno i neophodno, ali ja njoj verujem pa poslusam sve sto mi kaze.

hello devojke, naravno da je delotvorno!!! rekoh ja da pocnete da mazete, no slabo slusate. takodje, nemorate kupovati onaj skupi lanolin, ili multi mam koji je bas skup, ovaj u dm je super, nesto smesno je bio kad sam ga kupovala pred prvi porodjaj nekih 160din.

ne radi se o tome da treba da ga koristi neko ko ima problema sa bradavicama vec upravo da ne bi nastali problemi..

uvucene bradavice su vec nesto drugo, i ja sam u pocetku koristila silikonske nastavke dok se moje nisu malo izvukle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na nekom sajtu sam nasla ovak spisak:

Za mamu:

- mrezasti ulosci

- mrežaste gaće

- spavacice na veliki V izrez ( mogu se dobiti i bolničke)

- gel za tusiranje

- bade mantil

- japanke, ili neke papuce za tuširanje

- nekoliko peškira

- rivanol za ranu u slucaju epizotomije, ili slicno tome.

- plazam kekse

- flašica vode

- naravno zdravstvena knjizica

- krvna grupa ( na udano prezime, ne vredi devojacko)

- poslednji nalazi cervikalnog i vaginalnog brisa i nalaz krvi

Ja sam krvnu grupu radila pod starim prezimenom... Znate li nesto o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodite racuna sa gelovima za tusiranje i sapunima da vam ne dospeju na ranu od epizotomije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel u Visegradskoj imaju spavacice ili se nose svoje????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na nekom sajtu sam nasla ovak spisak:

- krvna grupa ( na udano prezime, ne vredi devojacko)

Moj ginekolog mi je dala da vadim krvnu grupu (novu) kada sam promenila prezime. U principu nije za moranje odnosno, ako ti se zadesi porođaj a da nemaš kompletnu dokumentaciju, primaju te.

Jel u Visegradskoj imaju spavacice ili se nose svoje????

Ako me sećanje dobro služi moja drugarica je koristila njihove. (bar za sam porođaj). A posle je koristila svoje. E sad to je bilo pre dve godine, ne znam da li se nešto promenilo u međuvremenu?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ginekolog mi je dala da vadim krvnu grupu (novu) kada sam promenila prezime. U principu nije za moranje odnosno, ako ti se zadesi porođaj a da nemaš kompletnu dokumentaciju, primaju te.

Ako me sećanje dobro služi moja drugarica je koristila njihove. (bar za sam porođaj). A posle je koristila svoje. E sad to je bilo pre dve godine, ne znam da li se nešto promenilo u međuvremenu?!

Dobro te secanje sluzi :) Za porodjaj daju ti njihovu a posle mozes i svoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel u Visegradskoj imaju spavacice ili se nose svoje????

stasice ti se poradjas u visegradskoj...ko ti vodi trudnocu tamo.....?meni je doktorka rekla da ponesem svoje spavacice jer su njihove krajnje katastrofa...raspadaju se...imaju rupe....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stasice ti se poradjas u visegradskoj...ko ti vodi trudnocu tamo.....?meni je doktorka rekla da ponesem svoje spavacice jer su njihove krajnje katastrofa...raspadaju se...imaju rupe....

meni trudnocu vodi dr. Petronijevic, super lik!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima :) Moram priznati da su mi jako znacili vasi komentari i predlozi sta treba poneti u porodiliste, ali posto sve dobro znamo da u svakom porodilistu razlicite stvari traze, i dozvoljavaju da se unesu samo odredjene stvari, znacilo bi mi kada bi mi neke od vas koja se skoro porodila u Nisu napisala svoje iskustvo kao i spisak zaista potrebnih stvari za mene i bebu :rolleyes:

U 34 sam nedelji i uskoro krecem sa spremanjem torbe :) Jedva cekam ....Pozdrav :rolleyes::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel su pampers pelene obavezne da se ponesu u porodiliste...?da li mogu neke druge..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel su pampers pelene obavezne da se ponesu u porodiliste...?da li mogu neke druge..?

Mogu bilo koje samo da bude upravo za novorođene tj. 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na čemu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bradavice mazala AD kapima, uljanim, po savetu strine koja je medicinska sestra, sta mislite o tome, ne znam da li je to dovoljno ili treba da uzimam i neku kremu :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bradavice mazala AD kapima, uljanim, po savetu strine koja je medicinska sestra, sta mislite o tome, ne znam da li je to dovoljno ili treba da uzimam i neku kremu :blink:

pantenol kremu...meni to odgovara...tako su me svi savetovali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto imam tu kremu kuci, ali nikad mi nije palo na pamet, mazala sam samo ove kapi, sad cu bas da pocnem nju da koristim :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel zna neko mozda koliko kostaju apartmani u visegradskoj....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto imam tu kremu kuci, ali nikad mi nije palo na pamet, mazala sam samo ove kapi, sad cu bas da pocnem nju da koristim :huh:

Ja sam mazala AD kapi uljane a kada sam se porodila stavlja sam na bradavice multi mam komprese (odlicne su)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel zna neko mozda koliko kostaju apartmani u visegradskoj....?

Ja kada sam se poradjala a to je bilo januara 2010 apartman je kostao malo vise od 4.000 dinara dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko pampers pelena odneti u porodiliste??? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko pampers pelena odneti u porodiliste??? :blink:

Mislim da treba odneti 20 komada, ali nisam sigurna, zaboravna sam nešto :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ono jedno pakovanje je valjda dovoljno...sve zavisi kolko se ostaje u porodilistu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odnijela ono malo pakovanje...tako da sam dio vratila kući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.