Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

E ljudi sta vi sve dobijate,kod nas sirotinjski pa nema gde,smesno mi je i da komentarisem koliko nicega dobijaju bebe i mame ccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas mame ne dobijaju nista, a bebe bukvalno reklamni paketic. Jedna pelena, jedna kremica, vise se i ne secam, bez veze nesto...

I ja sam nosila paket pelena, mislim da je 30tak komada, newborn 1. I taman smo sve tamo potrosili, bili smo nedelju dana. I maramice i pavlovicevu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za bilo koga ko ima tačnu informaciju:

Pripremam se za porođaj u Narodnom frontu i pakujem torbu.Jasno mi je šta treba da ponesem od stvari za sebe, ali ne znam šta da ponesem za bebu. Kad sam se prvi put porodila u zemunskoj bolnici,nisam bila u BF, pa nisam ništa ni nosila za bebu, osim na otpustu. Osim toga, zanima me potrebna dokumentacija: uput, krvna grupa, brisevi, nalaz od krvne slike i urina.Da li neko zna da li je potrebna i koprokultura, test na žuticu...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Info od pre sat vremena

Gradska bolnica Zvezdara

 

- Lična dokumenta (ZK,LK,krvna grupa,po mogućstvu uput)

- Pribor za ličnu higijenu

- Dva pakovanja mrežastih uložaka

- Peškir

- Papuče

Pitala sam i tetu na šalteru,za svaki slučaj,kaže da spisak važi za sve,bez obzira da li se porađaju ili će ležati iz nekog drugog razloga.

Dakle,spavaćice,pelene za bebu i ostale drangulije-ništa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Info od pre sat vremena

Gradska bolnica Zvezdara

 

- Lična dokumenta (ZK,LK,krvna grupa,po mogućstvu uput)

- Pribor za ličnu higijenu

- Dva pakovanja mrežastih uložaka

- Peškir

- Papuče

Pitala sam i tetu na šalteru,za svaki slučaj,kaže da spisak važi za sve,bez obzira da li se porađaju ili će ležati iz nekog drugog razloga.

Dakle,spavaćice,pelene za bebu i ostale drangulije-ništa

To se onda promenilo. Ja sam oba puta nosila obavezno pelene, vlazne maramice i pavlovicku u torbi za porodiliste, jer je to odmah trebalo za BF program u kome su sada sve mame i bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se onda promenilo. Ja sam oba puta nosila obavezno pelene, vlazne maramice i pavlovicku u torbi za porodiliste, jer je to odmah trebalo za BF program u kome su sada sve mame i bebe.

Ja sam baš zato i svratila da proverim,da nešto sa onog spiska postavljenog ovde,ne zaboravim jer mm radi od jutra do sutra pa nije u mogućnosti da dolazi i donosi ako nešto zafali

Imam troje velike dece i nikad ništa nije trebalo sem ovoga što sam već napisala.Doduše,kad sam rodila najmlađe 2003-će tražili su da tate donesu pelene iako je bolnica dobijala dovoljno svega,ali su sestre nosile kućama,mada ni tad nisam htela da donosim,nije me bilo briga da iz svog džepa nadoknađujem ono što država plaća a one razvuku.I nikad me niko nije pitao jesam li dala pelene ili nisam.Tada je baby-friendly još bio opcija hoćeš-nećeš

Ja sam punih 38 nedelja,čekam svaki dan,iako mi je doktorka jutros žurila da ne zakasnim u laboratoriju sa brisevima,pa nije ništa rekla kad bi mogao da nastupi dan D,ali ako bude nekih promena,javiću se ‚‚live‚‚ iz porodilišta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l se poradjala neka skoro u Visegradskoj? Ako bi mogla da mi napise sta sve ide u tu famoznu torbu, vidim da su samo nijanse u pitanju ali ipak, ne bih nesto da zaboravim. Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l se poradjala neka skoro u Visegradskoj? Ako bi mogla da mi napise sta sve ide u tu famoznu torbu, vidim da su samo nijanse u pitanju ali ipak, ne bih nesto da zaboravim. Hvala unapred

Sada ću po sećanju:

- sve za ličnu higijenu

- peškiri (mali, veliki)-br. zavisi od tebe :) Računaj na jedan nakon klistiranja.

- grudnjak (meni nije trebao)

- mrežaste gaćice( mislim da sam imala 10kom.)

- mrežasti ulošci (imaj 1-2 pakovanja, kasnije ti mogu doneti)

- toalet papir

- podmetač za krevet

- papirna navlaka za wc šolju

- spavaćica

- tuferi za grudi (nisam koristila)

Za bebu ne treba ništa.

...ali pošto su kreveti bili neudobni i nekako strmi :) od kuće su mi doneli veliki peškir kako bih bebcu napravila udobno gnezdašce :wub: Može i jedna tetra.

I vodica i plazmica. Kasnije će ti doneti još :)

Suprug mi je kupio kasnije silikonske bradavice i lanolin pošto su me sestre ubedile da mi trebaju ali su me samo namučile. Lanolin je super stvar.

Dodaću ako se još nečeg setim.

E sad, možda će ti trebati pumpica i još svašta, ja sam opisala svoju torbu ;)

Ivushka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih dodala i papuče!

Ponesi kućne, ali na prijemu reci da nemaš, jer se dobijaju plastične, pa dobro dođu za tuširanje.

Takođe, sem papuča sam nosila i octanisept za ranu i bade mantil (njega mi je mm doneo kasnije). 

I ja sam nosila navlake za wc šolju, ali ih nisam koristila, već naprskala octaniseptom i obrisala. Mislim da ne bih imala vremena da otvorim i stavim navlaku :D 

Spavaćicu nisam nosila, a promenila sam 3 kom. Takođe su mi posteljinu menjali jednom. Možda sam samo imala sreće.

 

Mislim da je to to.

I ja sam negde pisala šta sam, sve radila od analiza, a na kraju je trebalo doneti samo uput, knjižicu i krvnu grupu.

Mada, ponovo bih odradila sve, pa Bože moj :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto papuče sam zaboravila ;)

imala sam ja jedne za sobu a druge za tuširanje

a bade mantil mi nije trebao. Zavisi i od perioda kad se porađaš. Nekome je praktičan a meni bi bio višak.

Kad spomenu Ivuška, meni su promenili jednom posteljinu i dali novu spavaćicu ali sam ja tražila. Teško da će se sami ponuditi. Jedino ako je baš, baš prljavo, promeniće zbog vizite ne zbog porodilje.

E i ovo je bitno :) nas su zbrzali pa se ne sredih :D za izlazak a neke žene su nosile i šminku. Samo da znaš :D

Dobro to je već neka druga torba.

Ivushka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto papuče sam zaboravila ;)

imala sam ja jedne za sobu a druge za tuširanje

a bade mantil mi nije trebao. Zavisi i od perioda kad se porađaš. Nekome je praktičan a meni bi bio višak.

Kad spomenu Ivuška, meni su promenili jednom posteljinu i dali novu spavaćicu ali sam ja tražila. Teško da će se sami ponuditi. Jedino ako je baš, baš prljavo, promeniće zbog vizite ne zbog porodilje.

E i ovo je bitno :) nas su zbrzali pa se ne sredih :D za izlazak a neke žene su nosile i šminku. Samo da znaš :D

Dobro to je već neka druga torba.

Ja nosim klompe. Jedino u njima sam stabilna.Milisila sam i japanke zbog tuširanja,ali se plašim da se ne okliznem u njima,nema ko da me skuplja sa pločica ;)

Ali sam ovaj put spakovala i šminku.Nadam se da ću imati vremena da nabacim ratničke boje,dok oni pripreme otpusne liste ne bih li ličila na nešto kad silazim niz one famozne stepenice,da ne poplašim dragog. Iz prethodnih iskustava znam da nekako treba da ubijem vreme od kontrolnog pregleda posle vizite do izlaska na slobodu,imam utisak da to traje satima,pa mi je ovo došlo kao idealno rešenje...

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene drage:angel:i ja cu da ponesem sminku, a da li cu stici da se nasminkam, pojma nemam, ne znam kako cu se osecati u toj pozitivnoj frci:lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam i ja moje iskustvo :D Papuče obavezno plastične,one sa pijace,jeftine,jer čisto sumnjam da ćete hteti da ih nosite kući posle hodanja po bolničkom WC-u...Lanolin obavezno,i pumpicu za izmuzavanje,kad mleko krene lako dođe do upale,a i bebi treba neko vreme da se navikne na sisanje,a do tad su bradavice već ispucale.Lanolin pomaže sa tim.

Moj vam je savet i da ponesete Dianatal,to je gel za lakši porođaj,samo se prvo dogovorite sa babicom da vam ga da kad porođaj počne.Ja sam ga koristila za svoj prvi porošaj,lakše je,brže i manje boli (ja sam imala epidural,pa za bol ne bih znala, ali tako kažu),a i ja sam prošla bez ušivanja.

Osim toga,ponesite i kutiju plazme ili nešto slično za taj prvi dan,dok vam muž ne donese pravu hranu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anice kako ide sa tim gelom, videla sam reklamu u dz i bas me zanima htela bih da koristim za porodjaj. Kada se stavlja? Koliko kosta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav zenske! Ko e skoro poradjao u Dragise Misovic da mi napise spisak za porodiliste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam skoro ali nista se nije promenilo. Jedino ako sam nesto zaboravila. Treba ti sledece: ulosci, mrezaste gace, licna higijena (tu stavi ono osnovno sto mislis da ce ti trebati za tih par dana), peskiri, toalet papir, lanolin, za bebu pampers i vlazne. Spavacica, papuce i bade mantil su njihovi.Mozes da ubacis i vodu i plazmu. Trebace ti.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I to sve u kesu, nedozvoljavaju torbe.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok hvala! Taman da rasteretim onda kesu. Jel sve pakijem u jednu kesu ili odvajam u dve jednu za porodjaj i drugu za sobu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes slobodno u jednu. Ali gledaj da ti ulosci budu na vrhu. Jedino ti oni trebaju posle porodjaja. Sve drugo dobijas u sobi. Uloske i telefon ti donosi sestra kad sve bude gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage, interesuje me da li ove mrezaste gacice treba da se peru kad se kupe, znam da su jednokratne, ali na pakovanju pise da se peru na 60°C, nista mi nije  jasno. Mislim kao kad kupite nesto novo, pa prvo operete pre oblacenja, a ovo su ipak gacice. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam, one se vode kao jednokratni proizvod, već spreman za "upotrebu" . Uputstvo za pranje je tu ako želiš da ih zadržiš i posle korišćenja. Ja ih pre upotrebe nisam prala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prala pre upotrebe i tih 6 pari koliko sam imala sam oba puta nosila u porodiliste,nisam ih bacala,kod mene su zene u sobi prale i susile u porodilistu jer su po dva para ponele,a prakticne su i mnogo komotnije,ne steze,ne zulja ma extra su.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje, šta mi sve treba za betaniju prilikom porođaja, šta sve treba da ponesem sobzirom da se porađam za koji mesec? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.