Čarapice leti - da ili ne

odgovora

Objavljeno

Mi nosimo hulahopkice kad idemo napolje, a hladno je. Pantalone preko i to je to.

Kakvo spavanje u carapama?

Jesam li ja shvatila da vasa deca spavaju sa carapama????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Termin mi je sredina maja... Prva setnjca ce da "padne" sredinom juna. Carape-da ili ne obzirom da je beba od mesec dana u pitanju? Ili su letnje zeke (pamucne,na bretele sa zatvorenim stopalima) idealno resenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA mojoj Unici ne skidam carapice... Malo preko dana kad je bas vruce jer joj se znoje nogice a ovako ne... Plasim se da se ne prehladi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA mojoj Unici ne skidam carapice... Malo preko dana kad je bas vruce jer joj se znoje nogice a ovako ne... Plasim se da se ne prehladi...

A da li ti nosis carape kad je napolju 30-35-40 stepeni? Kako ce da se prehladi ako je bez carapa? Jednostavno proveris, ako su joj hladne nogice obujes carape (mada tesko da ce joj biti hladne na 35 stepeni :lol: ), ako nisu ne trebaju joj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Budu joj obicno hladne a vlazne... Naravno kad je baaas vruce skinem joj. Ona je sad i malo prehladjena pa gledam da je sto manje skidam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Budu joj obicno hladne a vlazne... Naravno kad je baaas vruce skinem joj. Ona je sad i malo prehladjena pa gledam da je sto manje skidam...

slatkim malim bebacima su noge uvek vlazne i hladne. ponasaj se i oblaci je kao sto se ti oblacis. oni imaju odlicnu cirkulaciju,ne brini. naravno,ako je sada bolesna ponasaj se u skladu sa tim,ali kasnije je raskomoti,uzivaju da su bosonogi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne obuvam detetu čarape na 25+.

Čak šta više, imamo dvoriše i mm ga pušta da bos trči po dvorištu, on je oduševljen.

A i dobro je za stopala.

Ja sinu ne obuvam čarape ni kad spava - spava bos :-)... Nek se navikava još od sad...

Mene inače čarape izluđuju (i pored njih brus, ni ništa više) :P , nosim samo zimi kad moram.. napolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete spava boso, a po kuci je u carapicama

Jao i ja mrzim carapeeeeeeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu mozda skuvati sina :) Stalno je u carapicama, i spava u njima. Ni sama ne znam sta da radim, kad ga obujem , vruce mu, a kad je bos uvek mu hladne nogice. Imate li neki savet? Da li je normalno da mu budu hladne nogice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu mozda skuvati sina :) Stalno je u carapicama, i spava u njima. Ni sama ne znam sta da radim, kad ga obujem , vruce mu, a kad je bos uvek mu hladne nogice. Imate li neki savet? Da li je normalno da mu budu hladne nogice?

Ne pise kolika je beba,ali ja mislim da su bebama inace nogice hladne.Moji su bili bosi i sad bi bebu pustala bosu,ali nagazi brojne igracke po podu pa se povredi zato je bosa u sandalama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne pise kolika je beba,ali ja mislim da su bebama inace nogice hladne.Moji su bili bosi i sad bi bebu pustala bosu,ali nagazi brojne igracke po podu pa se povredi zato je bosa u sandalama :rolleyes:

[/quo

Ima cetiri meseca. Ja se samo bojim da se ne razboli, jos problema, tesko da bih prezivela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakve čarapice,siroto dete,moje ga evo šetka se samo u pampersu a i prosle godine joj ipak i pored silnih komentara nisam obuvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li nosite po ovom vremenu carapice deci? ja luki jos uvek nosim, ali sve nesto razmisljam da nije mozda vreme da ih skinemo skroz....

mi smo non stop nosili čarapice i zimi i leti do ovog leta. Pošto se Srđa non stop otkriva tako da spava samo u pidžami

Mi nosimo hulahopkice kad idemo napolje, a hladno je. Pantalone preko i to je to.

Kakvo spavanje u carapama?

Jesam li ja shvatila da vasa deca spavaju sa carapama????

aha, dobro si shvatila. To je jače od mene :blink:

slatkim malim bebacima su noge uvek vlazne i hladne. ponasaj se i oblaci je kao sto se ti oblacis. oni imaju odlicnu cirkulaciju,ne brini. naravno,ako je sada bolesna ponasaj se u skladu sa tim,ali kasnije je raskomoti,uzivaju da su bosonogi :P

joj ja nisam mogla da zamislim da mu ne obujem čarapice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nosimo čarapice po kući jer ništa drugo neće da obuče i sa tim se ponekad svađamo ali dobro... Nemam u stanu tepihe pa moram da je teram. Napolje kada idemo ipak moram da joj stavim čarapice nazuvice retki su momenti kada joj ne oblačim a što se tiče spavanja... spava bez čarapica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne nosimo carapice, em je vruce em je ona u fazi kad su joj stopala jako zanimljiva pa voli da mrda prsticima i gleda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo non stop nosili čarapice i zimi i leti do ovog leta. Pošto se Srđa non stop otkriva tako da spava samo u pidžami

aha, dobro si shvatila. To je jače od mene :blink:

joj ja nisam mogla da zamislim da mu ne obujem čarapice

:blink: :blink: :blink:

I nemate problema sa gljivicama i sa neprijatnim mirisom?!

Nadam se da drugoj bebi neces to da radis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: :blink:

I nemate problema sa gljivicama i sa neprijatnim mirisom?!

Nadam se da drugoj bebi neces to da radis :)

A sto tako??? Ja mojoj Jani nisam skidala carapice celo leto, a bile na moru mesec ipo dana......one nazuvice male, ali uvek je bila obuvena.....nama je tako pedijatar rekao, i ja sam se toga pridrzavala, i nije nam nosic procureo nijednom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto tako??? Ja mojoj Jani nisam skidala carapice celo leto, a bile na moru mesec ipo dana......one nazuvice male, ali uvek je bila obuvena.....nama je tako pedijatar rekao, i ja sam se toga pridrzavala, i nije nam nosic procureo nijednom....

Na moru? U sred leta u carapicama i obuvena?

Super ti je taj pedijatar. ;) A kad bude doslo vreme za prohodavanje, verovtano ce ti reci kako dete treba da hoda boso.

Ja, koja ne volim da idem u onu temu "cudno", samo zbog pedijatara cu da idem tamo da se cudim, majke mi. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mozda bas i nisam trebala da se javim na ovoj temi. Ali mi je dosadno, pa piskaram gdje stignem. :D

Misku sam pretezno obuvala carapice, i to onda kada mu se javljao ekcem (znaci, cesto), jer je znao nogice tako jako cesati da prokrvare. I spavao je u njima, kao sto i sada, uostalom, jer se ponovo poceo buditi i cesati.

Inace, da nemamo problem sa ekcemom, vjerovatno mu ne bih obuvala, sem ako nije bas hladno. Nocu smanjimo temperaturu u stanu, a on se otkriva. Zato sada obujem carapice, i utrpam pidzamu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na moru? U sred leta u carapicama i obuvena?

Super ti je taj pedijatar. ;) A kad bude doslo vreme za prohodavanje, verovtano ce ti reci kako dete treba da hoda boso.

Ja, koja ne volim da idem u onu temu "cudno", samo zbog pedijatara cu da idem tamo da se cudim, majke mi. :lol:

Hahahahaha, e opet si me nasmejala :lol::lol::lol:

Pa doktorka je to povezala sa bebinom cirkulacijom.....a i ja sam primetila kada je bez carapica, cak i leti na moru, da su joj nogice ledeeeeene!!! A nikada joj stopala nisu smrduckala, i nije imala nikakva gljivicna oboljenja....daleko bilo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mozes cirkulaciju da poboljsas tako sto ces oblaciti carape. Kod beba je to normalna pojava i to ne znaci da ce biti bolesna ako joj na 30C ne oblacis carapice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi 'ukinula' čarape da mogu :P .....bez sve šale,kada god mogu,deca su mi bosa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne nosimo carapice, em je vruce em je ona u fazi kad su joj stopala jako zanimljiva pa voli da mrda prsticima i gleda :D

Ja bi 'ukinula' čarape da mogu :P .....bez sve šale,kada god mogu,deca su mi bosa :D

potpis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj odgovor je NE zato sto kada bi neko meni naturao carape po ovoj vrucini 'ladno bi mogla da ga ubijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Carape deci leti ne - nikako, posebno ne za vreme spavanja.

I ide mi po malo na zivce onaj izgovor oko slabe cirkulacije - carape ne resavaju problem slabe cirkulacije. ;)

Cesto vidjam i napolju decu u sandalama i carapama na ovoj vrucini. Nije mi jasno sta ce im samo carape na sandale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.