Čarapice leti - da ili ne

odgovora

Objavljeno

Ja bi 'ukinula' čarape da mogu :P .....bez sve šale,kada god mogu,deca su mi bosa :D

Moj odgovor je NE zato sto kada bi neko meni naturao carape po ovoj vrucini 'ladno bi mogla da ga ubijem.

Upravo ovako i ja mislim. Bilo to dete od godinu dana ili beba od mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne oblacimo carapice pretoplo je,i po kuci i u setnji smo uglavnom u atlet bodicima.Nocu ga jedino pokrijem pred zoru pelenicom,cebencetom ili maramom zazvisi posto je otvoren prozor a moj malisa ne voli da bude pokriven nikako,sve zgura sa sebe.Kad se probudi da klopa sav je topao i on i nogice znaci da mu je dobro :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakve čarapice.... i bez čarapica je prokuvavanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete ni zimi ne trpi carapice i sreca pa nosi hula-hop inace bi i na minusu bio bos ... nocu mu obucem kad je napolju ludacki minus ali on ih svakako sam skine ... Tako da NE , NIKAKO !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na moru? U sred leta u carapicama i obuvena?

Super ti je taj pedijatar. ;) A kad bude doslo vreme za prohodavanje, verovtano ce ti reci kako dete treba da hoda boso.

Ja, koja ne volim da idem u onu temu "cudno", samo zbog pedijatara cu da idem tamo da se cudim, majke mi. :lol:

pa zar ne treba da bude boso pri prohodavanju? :blink:

ja citala da treba i taman kao ekstra sto nam prohodavanje sleduje na leto (sada) kada je svakako bosa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dakle, moj odgovor je NE, NIKAKO za carapice leti... cemu to?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi 'ukinula' čarape da mogu :P .....bez sve šale,kada god mogu,deca su mi bosa :D

I moja... Nema nista bolje, pogotovo kad su napolju, cim stignemo na igraliste-izuvanje, i nema ravnih tabana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo problema sa carapicama...

Dok spava ili smo u setnji, naravno nije u carapicama, ali kada je budan obavezno je na parketu i tada jednostavno mora da ima carapice. Posle upale bubrega i problematicnih bubrega nemam nameru uopste da razmisljam o tome da li mu je hadno bez carapica, jedini problem je u tome sto je on naucio da ih skida. :o Svaki dan izgubimo bar po jednu carapicu negde u kuci... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

carapice leti dete treba da ima...naravno neke mame hoce da izigravaju pametnice,ali deci jos ne radi cirkulacija kako treba...patronazna mi je rekla da trebaju kad dete puzi ,ili trckara,parket je uvek hladan vak i leti a deca su osetljiva...naravno svako za svoje dete radi kako zeli...ali pricam sta je meni receno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

carapice leti dete treba da ima...naravno neke mame hoce da izigravaju pametnice,ali deci jos ne radi cirkulacija kako treba...patronazna mi je rekla da trebaju kad dete puzi ,ili trckara,parket je uvek hladan vak i leti a deca su osetljiva...naravno svako za svoje dete radi kako zeli...ali pricam sta je meni receno

ali naglasavas da nas ima 'pametnica' :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam onda pametna :D Ja svojoj deci oblacim carape kad bas bas moram ;) a sto se S. tice nebi ih nosila nikada :D

Kamilica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad puze i hodaju moraju da nose,jer bebama su uvek hladni tabani,jer im cirkulacija nije regulisana ...sad drage zene vi najbolje znate kako zelite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebe nemaju dobru termoregulaciju. njima su stopala hladna prirodno da bi mogao na taj nacin krvotok da se hladi, pogotovo kda su fizicki aktivne.

Ne pametujem nista, samo predlazem svakom da za svaki savet od bilo kog medicinskog radnika trazi objasnjenje, argument. Medicina je nauka, pa mora postojati uve argument zasto nesto treba ili ne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo celo leto bili bez carapica. Nisam luda da na +40 obuvam bebi carape.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

carapice leti dete treba da ima...naravno neke mame hoce da izigravaju pametnice,ali deci jos ne radi cirkulacija kako treba...patronazna mi je rekla da trebaju kad dete puzi ,ili trckara,parket je uvek hladan vak i leti a deca su osetljiva...naravno svako za svoje dete radi kako zeli...ali pricam sta je meni receno

Na visokm temeraturama ne trebaju carapice, pa zamisli da ti na plus 40 nosis carape. :angry:

kad puze i hodaju moraju da nose,jer bebama su uvek hladni tabani,jer im cirkulacija nije regulisana ...sad drage zene vi najbolje znate kako zelite...

Najbolje je da prohodaju bosi. Kad puze i hodaju, bebe su vec velike i aktivne, pa im se tako potstice cirkulacija i nogice su im retko kad hladne.

Leti posebno, najbolje bi bilo da hodaju po travi bosi, idealno je da hodaju bosi po pesku.

A ovo za pametnice necu da komentarisem! <_<

wida i bojanans volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam obuvala Nadji carapice,a i spava sada bez carapica.Sada kada je krenulo malo hladnije vreme i ona puzi,seta,obuvam joj carapice,jer u hodniku,kupatilu i kuhinji su plocice,nemamo tepih i hladno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakve čarapice leti... taman posla...

ta patronažna nema pojma :D isto tako je trebala da ti kaže i da bebe nemaju razvijenu termoregulaciju, pa ako ih pretoliš i obuješ čarapice na +40 ona neće moći da se ohladi kako treba znojenjem... koja je poenta obuti čarapice kada je spoljašnja temperatura veća nego telesna?

ni sada joj ne obuvam kad spava... ko još spava u čarapama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kao sto Kamilica reci ajd nosi ti na +40...oblacim dete onako kako oblacim i sebe..mi imamo laminat na podu i ne samo da bi joj bilo vruce nego i slajfuje u carapama....nije nikad spavala u carapama niti planiram da to radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izvela sam malenu pre neki dan ,i sretne nas nas pedijatar i takodje to da li moja patronazna ima pojma itekako ima :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja potvrdjujem da nema pojma ta tvoja patronazna sestra ... Pa svi imamo nase pedijatre , neki su strucniji neki manje strucni i evo i nasa je podrzala hodanje po travi , pesku cak i po kamencicima bez obuce ! Prvenstveno zbog tabana. A carape leti , nema svrhe , cemu kad je spoljasnja T veca od T tela ? Sta se time postize ?! Eventualno zimi za spavanje i to one pidzamice iz jednog dela ali carape sam skine ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ernice, pa nije ta patronazna Bog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja potvrdjujem da nema pojma ta tvoja patronazna sestra ... Pa svi imamo nase pedijatre , neki su strucniji neki manje strucni i evo i nasa je podrzala hodanje po travi , pesku cak i po kamencicima bez obuce ! Prvenstveno zbog tabana. A carape leti , nema svrhe , cemu kad je spoljasnja T veca od T tela ? Sta se time postize ?! Eventualno zimi za spavanje i to one pidzamice iz jednog dela ali carape sam skine ...

Ni zimi nema čarapa kad se spava :P Sam ti reko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ernice, pa nije ta patronazna Bog...

mislim da nema potrebe za ovakvo izrazavanje,posebno ako si mama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da nema potrebe za ovakvo izrazavanje,posebno ako si mama

Ne razumem... Ne vidim ovde nista uvredljivo, samo htedoh reci da je i ona ljudsko bice i moze da pogresi, posto je jedino Bog sveznajuc i nepogresiv. Ako hoces iskreno, mislim da ti je sve pogresno rekla, i za dohranu i za carapice i uvijanje u kiflu (ako sam dobro razumela da si i to radila). Ali ja razumem da si ti mlada, trazila si autoritet, nekog kome ces slepo verovati i nasla si ga u njoj. No i sama vidis da svi govore da ona gresi, cak ti je i pedijatar to rekao, tako da nikad nije kasno da se osvestis. A to sto sam mama samo znaci da znam i sama da svako ima svoj savet i da se ne treba svega drzati k'o pijan plota vec treba najpre osluskivati svoju bebu i raditi onako kako njoj odgovara...

B.mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.