Zašto mlijeko sa malo mliječne masti?

odgovora

Objavljeno

Svi kažu da treba piti puno nemasnog mlijeka i jogurta, a ne onog sa 3.2 % mliječne masti, ali nigdje ne piše zašto je tako. Neko zna?

Ja inače imam 55 kg, i u 5 sam tjednu trudnoće, i čini mi se logično da pijem punomasno...

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.slobodno mpzes mleko koje hoces,samo nemoj da preterujes.Pola litre dnevno je dovoljno.Opusti se,uzivaj i ne obracaj paznju na takve stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pola litre? to mi je nešto mnogo, ubraja se tu i jogurt? ja dodajem cokolino i medolino tako da tuvjerovatno imam dodatak kalcijuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ubraja se sve-moze i puding,sutlijas...... :lol: A ako bas ne volis mleko,onda da promenim preporucenu kolicinu-najvise 2 solje mleka.Jel ti sad lakse? :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste staro pitanje, ali ima novih trudnica koje mozda imaju istu/slicnu dilemu - bolje je mleko sa manje mlecne masti jer i to mleko (sa manje mlecne masti) ima podjednako proteina i kalcijuma kao i ono sa vise mlecnih masti. Znaci, uneses sve sto bi i sa punomasnim mlekom, a manje kalorija - das sebo prostora da smazes jos nesto :)... Mljac mljac mljac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi kažu da treba piti puno nemasnog mlijeka i jogurta, a ne onog sa 3.2 % mliječne masti, ali nigdje ne piše zašto je tako. Neko zna?

Ja inače imam 55 kg, i u 5 sam tjednu trudnoće, i čini mi se logično da pijem punomasno...

Hvala

Ja pijem samo punomasno :) ... Sve manje masno i nema taj ukus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja oduvek pijem obrano mleko i sve mlecne proizvode sa manje mlecne masti, pa tako i u trudnoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem samo punomasno :) ... Sve manje masno i nema taj ukus...

Probala sam jogurt sa malo mlečne masti ali to nije to...Ne može da se poredi sa dobrom, starom, punomasnom "kravicom". Kao ni pavlaka. Mleko već godinama slabo pijem, skoro nikako ali jogurt svaki dan makar jednu čašu.Sad ga pijem malo više (do 1/2 litre), popijem i šolju mleka svaki drugi-treći dan, ali zato smažem i čašu pavlake dnevno... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dal' je istina da se u trudnoci mora piti slatko mlijeko , aa ja inace ne wolim mlijeko slatko , ni pre ga nisam pila , aa pogotowo nmg u trudnoci , mogu da pijem jogurt , kiselo mlijeko , da jedem pavlaku , swi gowore treba da pijem dnewno 1L mlijeka , al nema sanse , mogu samo da powratim, ii da nmg kasnije nista da jedem posle tog mlijeka , imal sta drugo sem tog mlijeka da se koristi u trudnoci a da je zdrawo ? Ja sam u 18-oj nedelji trudnoce i nosim blizance , ii za sad mi je swe ok hwala bogu , samo me muci to za mlijeko :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dal' je istina da se u trudnoci mora piti slatko mlijeko , aa ja inace ne wolim mlijeko slatko , ni pre ga nisam pila , aa pogotowo nmg u trudnoci , mogu da pijem jogurt , kiselo mlijeko , da jedem pavlaku , swi gowore treba da pijem dnewno 1L mlijeka , al nema sanse , mogu samo da powratim, ii da nmg kasnije nista da jedem posle tog mlijeka , imal sta drugo sem tog mlijeka da se koristi u trudnoci a da je zdrawo ? Ja sam u 18-oj nedelji trudnoce i nosim blizance , ii za sad mi je swe ok hwala bogu , samo me muci to za mlijeko :unsure:

Uopšte ne treba da piješ mleko...a kamoli slatko mleko! Jedeš i piješ šta ti prija... :)Šta sme, a šta ne sme da se jede u trudnoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.