Šetalice da ili ne?

odgovora

Objavljeno

Hvala puno svima na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dodala bih samo - i kriveci nogice i stopala i opterecujuci kicmu.

To i nasa dr kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To i nasa dr kaze.

Ja nikad o tome nisam sa dr pricala...niti mi je ona ista na ovu temu sugerisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam protivnik stavljanja u setalicu,dubak,jer mislim da se dete sputava tako.Mi smo je dobili za babine i stoji mi u kuhinji i Vuka stavljam bas kad moram da mi ne place u drugoj sobi.

Kod njega je sve islo redom,propuzao,poceo da ide iz lezeceg u sedeci i obrnuto,sad se oslanja na namestaj,ogradicu od krevetica ili na stranicu u mrezastoj ogradici i ustane i napravi sam korak dva.Ja sam pocela da ga uzimam ispod pazuha pa da probam da mu kao pomognem da stoji ali nece,odbija,valda mu zanimljivije sam kad se puza i ustaje.

Mislim da roditelji koriste setalicu posto nemaju strpljenja da idu za njima,da paze da se ne udare,....bar ove mame sto poznajem misle da ce im dete samo odmah prohodati,e pa nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam protivnik stavljanja u setalicu,dubak,jer mislim da se dete sputava tako.Mi smo je dobili za babine i stoji mi u kuhinji i Vuka stavljam bas kad moram da mi ne place u drugoj sobi.

Kod njega je sve islo redom,propuzao,poceo da ide iz lezeceg u sedeci i obrnuto,sad se oslanja na namestaj,ogradicu od krevetica ili na stranicu u mrezastoj ogradici i ustane i napravi sam korak dva.Ja sam pocela da ga uzimam ispod pazuha pa da probam da mu kao pomognem da stoji ali nece,odbija,valda mu zanimljivije sam kad se puza i ustaje.

Mislim da roditelji koriste setalicu posto nemaju strpljenja da idu za njima,da paze da se ne udare,....bar ove mame sto poznajem misle da ce im dete samo odmah prohodati,e pa nece.

Mislim da je trebalo reci vecina roditelja. Ja sam imala i jos uvijek imam dosta strpljenja za svoje dijete, trcala sam i trcim po cijeli dan za njom... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šetalica ne pomaže detetu. Prostornu orjentaciju i ravnotežu, kao i koordinaciju uspravnog hoda i vida (deca uče da gledaju ispred sebe i u pod, eventualne prepreke i svoje noge) dete razvija bez ikakvih pomagala do svojih ruku kojima se pridržava.

Prvo puzi (najčešce prvo u rikverc),

onda hoda bočno tzv kruzing, sa pridržavanjem sa obe ruke paralelne sa telom,

onda hoda frontalno, sa osloncem jednom rukom. Puzi kad nema siguran oslonac.

Šetalica pomaže roditeljima da predahnu i ne paze svaki sekund da se dete ne razbije ko tikva kad krene da uči da hoda. :rolleyes: Ja na nju neću trošiti pare.

Obezbedite prostor, neka pod bude čist i topao, i pustite dete da se samo kreće. Manje će padati ako mu date da puzi. Sticanje iskustva je jako bitno, ovde se uči da bude samostalno, od malih nogu, da samo prelazi celu sobu. Ne trebate vi da izigravate šetalicu, prilagodite stvari za koje beba može sama da se prihvata.

Tako kažu lekari, ja sam sve nabubala, samo još da krenem sa praksom. :D

Hellen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako i treba. mi smo ili na podu, ili u ogradici, doduse, retko u ogradici, ali ajde... Sveki zapela za dubak, ali jok! Ne dajem pa makar kupila neki od 1000 evra, ne dajem dete u dubak ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.