Šetalice da ili ne?

odgovora

Objavljeno

Moje misljenje je da vreme prohodavanja ne zavisi od setalice , moje sestre sin je prohodao sa 9 meseci , a koristili su setalicu , po citav dan je provodio u njoj , jeo , pio , igrao se , pa i u dvoriste kad su izlazili on je bio u setalici ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moje misljenje je da prohodavanje ne zavisi od setalice. To su sad neke nove pretpostavke.

Mi smo imali cam setalicu koju smo dobili polovnu ali u odlicnom stanju.

On je nju obozavao, a ja sam mogla svasta da uradim po kuci. U ogradicu nije hteo.

Setalica je nama bila najiskorisceniji predmet za bebe koji smo imali u kuci. Kukove smo redovno snimali isli na sistematski i sve je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad vidim ovu temu tek ... Mi smo prvo dobili od s&s neku jeftiniju , koristio je mesec dana i razvalio sediste :D al ta je jurila ko luda , prelazila i preko tepiha i igracaka e posle smo uzeli Chicco i koristio je oko mesec dana i posle nije hteo( nece preko tepiha i igracaka :D ) , nema mira da sedi u njoj , onda se mama dosetila pa mu ponovo iznela onu prvu , ali bez sedista :D samo rupa u sredini :D e to mu je isto bilo super dve nedelje i to je to .... Sve ukupno jesam za setalicu ali umereno , i obavezno posle kontrole kukova ...

Mene jedino brine sto se Markic cesto izdize na prstice pa sumnjam da mu je to ostala navika od setalice :/

Moja mala Marina (sestricina) seta na prstima zbog dubka. Sad im 10m, a sa 6 su poceli da je stavljaju u dubak...

Ja ipak nisam za dubak, moje ce dete da odraste u kavezu, tj ogradici :lol:

Mala Marina se pre neki dan u dubku prevrnula, uzgred budi receno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo planirali da kupujemo, ali smo dobili nenadano. I moram da priznam da je opštenarodno veselje :D Čim je stavim ona počne da radi ustima brrrm brrrrrm :) Bude u njoj dok ja pokupim veš, obučem se za šetnju i tako to, otpilike dvadesetak minuta do pola sata dnevno. U svakom slučaju, nemam ništa protiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za setalice. Iako je bio u setalici, lijepo je propuzao, prohodao... Nije hodao na prsticima ni jedan dan, a i u fazi prohodavanja je bio cvrst i pri padu se docekivao na ruke.

Nasa setalica je ispod kreveca, pa je i sada zna izvuci i sjesti kao da vozi auto. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala za svo troje.................ali ni jedno nije htelo u nju.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo ih sa zadovoljstvom koristili od 6-12 meseci...na puzanje i prohodavanje negativno ne utiče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sad kupili dubak sa opcijom ljulje tako da sad samo sedi u njoj bez dodirivanja poda.Necu ga spustiti bar do 8 meseci.Mislim da je ranije prerano.On je sad 7 meseci.Voli da bude u dubku.Sva decica koju znam su koristila i nikom nista ne fali.Nije mi jasno zasto je stetan.Ja i zelim da mi dete sto kasnije prohoda.Sto kasnije znaci kad predje godinu.Nisam za ranije prohodavanje.Sve u svemu mislim da je dubak super stvarcica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao devojke... :lol: Mislim da je Beki htela da kaže da neće forsirati dete da prohoda kako bi trebalo već sa godinu dana...tj. da se neće zabrinuti ako i ne prohoda do tada...

Elem...ja jesam za šetalicu, tj, dubak, ja sam moju decu stavljala sa 6 meseci, tj. kada je potvrđeno da su kukovi ok...već sa 8-9 meseci su vozali...propuzali sa 6-7 meseci, a prohodali sa 12-13 meseci...meni je to bilo olakšanje kada treba da pripremam ručak, usisam kuću, operem kupatilo. Nisu oni ceo dan u dubku...samo kada ne mogu da ih imam stalno na oku..ostalo vreme su bili na podu. I tada kada su prohodali izbacili smo i dubak i kolica...za ručicu i u šetnjicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao devojke... :lol: Mislim da je Beki htela da kaže da neće forsirati dete da prohoda kako bi trebalo već sa godinu dana...tj. da se neće zabrinuti ako i ne prohoda do tada...

Elem...ja jesam za šetalicu, tj, dubak, ja sam moju decu stavljala sa 6 meseci, tj. kada je potvrđeno da su kukovi ok...već sa 8-9 meseci su vozali...propuzali sa 6-7 meseci, a prohodali sa 12-13 meseci...meni je to bilo olakšanje kada treba da pripremam ručak, usisam kuću, operem kupatilo. Nisu oni ceo dan u dubku...samo kada ne mogu da ih imam stalno na oku..ostalo vreme su bili na podu. I tada kada su prohodali izbacili smo i dubak i kolica...za ručicu i u šetnjicu.

Upravo tako.Ja rekoh ne zelim a ne da cu ga sputavati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beki kako nisi za ranije prohodavanje ? ne mozes ti to jednostavno da kontrolises moje dete je smao ustalo i prohpdalo sa 10.5 mes i nista joj ne fali..mislim da nije u redu sputavati ili odlagati kod beba bilo sta narucito hod..Jos nisam nikog cula da tako kaze ne zelim da mi dete rano prohoda , svi oni prohodaju ranije ili kasnije, jednostavno kad budu spremni..

E pa ja ne zelim :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i dalje nisam za dubak...

Nadam se da ce nam dobro posluziti ogradica, tako da za dubak necemo imati potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da usporava prohodavanje, ali ja je ipak nisam koristila, niti je koristim. Luna je prohodala sa 13 meseci iako nikad u hodalicu nije sela, ali je zato sipcila puzeci sve u 16 :lol: E kad sam sa njom izbegla dubak, necu ga ni Aniti davati :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da usporava prohodavanje, ali ja je ipak nisam koristila, niti je koristim. Luna je prohodala sa 13 meseci iako nikad u hodalicu nije sela, ali je zato sipcila puzeci sve u 16 :lol: E kad sam sa njom izbegla dubak, necu ga ni Aniti davati :P

Ja nisam za dubak.A svi me savetuju da stavljam Nadju u dubak,ali ona meni jos nije krenula da se dize na noge,mislim da nije pametno da je stavljam u dubak.Sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da kazem. Moja Andja nikad nije puzala, stavljala sam je u dubak od 7. mjeseca i sa 10. mjeseci je prohodala.

Ja sam prije za dubak nego za ogradicu...i ne treba dijete forsirati ni na jedno ni na drugo vec kad same osjetite da je spremno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam za dubak.A svi me savetuju da stavljam Nadju u dubak,ali ona meni jos nije krenula da se dize na noge,mislim da nije pametno da je stavljam u dubak.Sta vi mislite?

Nama je dr juce rekla da Vuka ne stavljamo u dubak. On je rodjen sa malo krivim stopalima koje smo masirali. Rekla je jos malo da ih masiramo i da ne koristimo dubak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da kazem. Moja Andja nikad nije puzala, stavljala sam je u dubak od 7. mjeseca i sa 10. mjeseci je prohodala.

Ja sam prije za dubak nego za ogradicu...i ne treba dijete forsirati ni na jedno ni na drugo vec kad same osjetite da je spremno...

A sto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja takodje nisam za setalicu i moja beba nece u nju,a svi oko mene mi govore da je stavljam,i nama je doktorka rekla da je ne stavljamo i da nam setalica nije potrebna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto?

Na dubak sam navikla, svi smo se u njemu uglavnom podigli.

Nesto cisto sumnjam da bi Andjela mnogo se zagovarala u ogradici,ona je previse zivahna bila(a i sad je) i sve joj brzo dosadi.

I volim da mi je dijete u vidokrugu dok nesto radim.

Mislim da sam se za dubak prije svega vise opredijelila iz subjektivnih i nego objektivnih razloga, ako izuzmemo da sam dubak imala vec od maloga od djevera i zivim u malom stanu gdje nema sanse da bi stala ogradica. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na dubak sam navikla, svi smo se u njemu uglavnom podigli.

Nesto cisto sumnjam da bi Andjela mnogo se zagovarala u ogradici,ona je previse zivahna bila(a i sad je) i sve joj brzo dosadi.

I volim da mi je dijete u vidokrugu dok nesto radim.

Mislim da sam se za dubak prije svega vise opredijelila iz subjektivnih i nego objektivnih razloga, ako izuzmemo da sam dubak imala vec od maloga od djevera i zivim u malom stanu gdje nema sanse da bi stala ogradica. ;)

Pa da. Kada cujem razloge ZA dubak, ti su. Bice tebi lakse. Ako bas ne budem mogla da ga smirim, probacemo, ali za sada ne bih da ga stavljam, pogotovu zbog stopala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da. Kada cujem razloge ZA dubak, ti su. Bice tebi lakse. Ako bas ne budem mogla da ga smirim, probacemo, ali za sada ne bih da ga stavljam, pogotovu zbog stopala.

Sama ces vidjeti kad je vrijeme, bilo za ogradicu bilo za dubak. Brzo ta faza prodje, ne treba se puno opterecivati. U svakom slucaju, ne moze ni jedno ni drugo da skodi,moze samo da koristi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zasto porediti ogradicu i dubak. U ogradici se dete igra samostalno u ogranicenom, sigurnom prostoru i samo se dize na noge kad je za to spremno.

U dubku dete, htelo ne htelo, mora da stoji i oslanja se na nogice i stopala, samim tim opterecujuci i kukove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zasto porediti ogradicu i dubak. U ogradici se dete igra samostalno u ogranicenom, sigurnom prostoru i samo se dize na noge kad je za to spremno.

U dubku dete, htelo ne htelo, mora da stoji i oslanja se na nogice i stopala, samim tim opterecujuci i kukove.

Dodala bih samo - i kriveci nogice i stopala i opterecujuci kicmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zasto porediti ogradicu i dubak. U ogradici se dete igra samostalno u ogranicenom, sigurnom prostoru i samo se dize na noge kad je za to spremno.

U dubku dete, htelo ne htelo, mora da stoji i oslanja se na nogice i stopala, samim tim opterecujuci i kukove.

Dodala bih samo - i kriveci nogice i stopala i opterecujuci kicmu.

Tako je devojke,možemo mi ovde raspredati o dubku do mile volje,ta sprava jednostavno nije 'zdrava' za naše mališane,e sada nekome će to i 'pokazati' a neko će proći bez posledica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam za dubak.A svi me savetuju da stavljam Nadju u dubak,ali ona meni jos nije krenula da se dize na noge,mislim da nije pametno da je stavljam u dubak.Sta vi mislite?

Nema potrebe, sto bi je stavljala? Zato sto neko misli da joj je vreme da se dize na noge? Mo's misliti. Sad je bar toplo-na pod i neka sve uci svojim tempom. Stan prilagodi njoj cisto da ne bi razmisljala cime moze da se povredi, i nije ti ni ogradica potrebna.

Tako je devojke,možemo mi ovde raspredati o dubku do mile volje,ta sprava jednostavno nije 'zdrava' za naše mališane,e sada nekome će to i 'pokazati' a neko će proći bez posledica ;)

Potpis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.