Šetalice da ili ne?

odgovora

Objavljeno

Drage mamice imam jedno pitanje,moja Milica ima 8 meseci i nedelju dana i puzi ali ne baš sigurno ali strašno ima želju da stoji i da pokuša da hoda i to se vidi kada je držim pod pazuhom ,pitala sam fizijatra da li smem da je stavim malo u šetalicu a ona je izričito rekla da to ne dolazi u obzir da nije dobro ni za kukove ni za kičmu.Ja je doduše malo stavim tek koji minut i vidim da joj se sviđa mada još uvek ne zna šta treba da radi u njoj ali ja ne znam da li to da radim ili ne ,jel ima neko neki predlog ? Hvala ! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam za nju definitvno, nisam je koristila! Procitaj malo po netu, i vidjeces da se apsolutno ne preporucuje iz svih razloga koje ti preporucuje dr!

Dodala bih ti moje licno iskustvo, moj sin je dugo puzao, poceo sam da ustaje i hoda uz namjestaj i tako naucio da se cuva, prelazi sve prepreke i od kada je prohodao rijetko pada, a kada padne doceka se na ruke! Djeca koja se nauce na setalicu, uglavnom ne umiju da se cuvaju i padaju na glavu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne pomislis da necemo da odgovorimo, ali imamo vec temu :rolleyes:

Setalice ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја моје дете нисам стављала у дубак, осим за сликање и на пола сата кад смо му спремали први рођендан па смо склонили оградицу. Нисам га ни шетала за ручице као неке маме, јер мој Срђа је био буцкасто дете које пузи, па сам очекивала да неће скоро да прохода. Кад се 4 септембра подигао уз столицу и пустио 4 корака нисам могла да верујем и скакала сам до плафона. А кад је 15 септембра почео да се пушта по десетак корака и да кад падне подигне se i produži da hoda знала сам да је проходао. Иначе годину дана је напунио 9 септембра: ВУБ:: ВУБ:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znači uglavnom ne ili po malo pa dobro činimi se da ćemo ipak puzati.hvala svima na odgovoru ! Pozzz! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam protiv dupka, vec je receno koje su posledice, starije dete ga nije imalo ali ova mala... to je bio jedini nacin da bude sigurna kad moram nesto hitno da obavim jer je uzasno nemirna. rano je pcela da puzi 6mes, u dubak smo je stavljali po par minuta od 8meseci a u 9 je vec pocela da pravi prve korake tako da vise nije htela da udje u njega. mislim da nije strasno povremeno ga koristiti ali bas ako morate. Bolje cebe na pod, okolo jastuci i mekane igracke. i zdravije i bebcu zanimljivije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca nisu htela u setalicu...vristali bi kada bih ih stavila...oboje su prohodali u 10. mesecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo je koristili od 7 do 11 meseca, super meni super njemu B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam protiv! Nudili nam na korisceje, nudili da kupe kao poklo, svemu sam rekla ne. Mala je lepo puzala i sa 9.5 meseci prohodala. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi kupujemo ogradicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам у потпуности за ходаљку, зашто да не?! Па и ја сам била у њој и све ОК. У оградици неће да буде, беззе бачене паре. Филип има 7 мјесеци и за пар дана набављамо ходаљку, не могу више да га носим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam nista protiv dupka. Zasto da ne?! Samo ako dete bude htelo, stavljacu ga/je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ko , bese, rece da su doktori protiv dupka?! Sad odjednom ne valja. Pa i ja sam prohodala u dupku i nista mi ne fali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam ništa protiv dupka..koristila ga sa prvim detetom, koristićemo ga najverovatnije i sa bebcem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Данас смо набавили ходаљку, па ћемо видјети како ће ју Филип прихватити...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto da ne. Ako dijete hoce zasto ne bi koristili. I ja sam bila u setalici kada sam bila mala, a i Marija je. Samo mislim da ih ne treba stavljati prije 7-8 mjeseca u nju,tj. kada djete bude spremno da samostalno sjedi i kada se odupire na nogice. Sve sto se koristi u nekim normalnim granicama ne moze da skodi.

Za djete je najbolje da puzi, jer ce lakse da nauci i kako da padne i da se popne uz stvari, ali to ne mora da iskljuci koriscenje setalice s' vremena na vrijeme ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put u hodaljci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skroz sam neutralna, mada mnogi sada pricaju da nije dobar, verovatno i nije ako se pretera sa njim ali da se koristi po nekada onda ne moze da steti. Minu smo stavili par puta i nikako joj se nije svideo, nije htela ni da mu pridje a kamoli da sedi u njemu pa nismo ni forsirali. Mozda je zato brze i prohodala sa 11meseci, a propuzala sa 9.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam za setalice. dete kada bude spremno samo ce prohodati. mi nasem detetu nismo kupili setalicu i nije mi zao, prohodao je sa godinu dana i jako je spretan sada. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam moje oboje sa 6 meseci stavljala u dubak, ćerka nije bila mnogo zainteresovana, više je volela na podu da sedi i igra se igračkama, pa nisam forsirala, bila je mirnija, ali je sin bio oduševljen. Mi u kući nemamo tepihe ni pragove, pa je stizao gde god je hteo. Ćerka je prohodala sa 12 meseci, a sin sa 11, oboje su normalno i puzali. Mislim da korišćenje dubka nema veze kad će dete prohodati, i da: ja glasam za dubak. I još jedna napomena: pa neće dete ceo dan biti u dubku, obično je u njemu kad vi želite nešto po kući da uradite, pa vam je tada na oku. A ostalo vreme puzi, prohodava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje mene zanima vase misljenje na temu dubka, kada je pravo vreme da pocnemo da stavljamo nase bebice u dubak. moja Sara 4.6 puni 6 meseci ali je veoma cvrsta i jaka kada je drzim izdize se sama na prstice. Zanima me kakva su vasa iskustva i kada ste vi poceli decu da stavljate u dubak. pozdrav od mame dace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje mene zanima vase misljenje na temu dubka, kada je pravo vreme da pocnemo da stavljamo nase bebice u dubak. moja Sara 4.6 puni 6 meseci ali je veoma cvrsta i jaka kada je drzim izdize se sama na prstice. Zanima me kakva su vasa iskustva i kada ste vi poceli decu da stavljate u dubak. pozdrav od mame dace

Ovu temu imas pod "Setalice, da ili ne"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 9 meseci i ja sam pocela po malo da je stavljam u dubak, tko sam i sa starijom devojcicom doktori savetuju da se ne koristi ranije. Esad neki savetuju da se uopste nekoristi ali meni mnogo znaci da bih mogla nesto da uradim a da mi je na vidiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dubak ne može ni da koristi ni da šteti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin je sa 9,5 mes.prohodao a dubak je koristio od 5mes.i pomoglo mu je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.