Komarci

odgovora

Objavljeno

Da to za Autan je tačno...ja Aleksu celog namažem, sem lica, i uvek ga jedan ujede za obraz... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i joci je slicno tako,hvala u svakom slucaju,sutra cu joj kupiti gelic da mazemo,strasno izgleda.Sta ima novog,nisam par dana bila kod mene se svasta izdesavalo i jos uvek se desava pa slabo i imam vremena?!

Fenistil sam i sebi namazala kad me ujeo komarac, da vidim kako i koliko brzo deluje.

Posle minut je prestalo da me svrbi!

:)

Košta oko 420 RSD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama mazo, ja sam potpuno zbunjena ovim adminima.. prebacise post.. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojeli su me juče dok sam brala kupine.

Noge su mu u pečatima, trebalo je da se zakopčam do guše. :)

Pošto sam se dobro isčeškala a nisam se namazala, ništa posle nije pomoglo... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja kupila ono cikovo za bebe posto kazu nije jos za autan,a izujedali je i pocnem da je mazem,a ono ne da ima jak miris,pa uzmem da namazem i sebe ,kad ujutru na podlaktici alergija :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja kupila ono cikovo za bebe posto kazu nije jos za autan,a izujedali je i pocnem da je mazem,a ono ne da ima jak miris,pa uzmem da namazem i sebe ,kad ujutru na podlaktici alergija :blink:

A oni toliko provereni i preporučljivi za bebe?! :blink: :blink:

Ja Stefiju samo Fenistil gel kad ga nešto ujede )nešto kažem jer ga je jednom ujeo pauk za oko kad je spavao i sav mi je bio otekao :().

A komarac - ako odmah vidim, malo sode bikarbone.

Ovako se plašim tih zaštitnih mazalica baš zbog alergija.

A u kući smo ovog leta stavili mreže na sve prozore, sad smo mirni.

Pre smo koristili tečni Raid na struju, al nam je ovo i jeftinije i zdravije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A oni toliko provereni i preporučljivi za bebe?! :blink: :blink:

Ja Stefiju samo Fenistil gel kad ga nešto ujede )nešto kažem jer ga je jednom ujeo pauk za oko kad je spavao i sav mi je bio otekao :().

A komarac - ako odmah vidim, malo sode bikarbone.

Ovako se plašim tih zaštitnih mazalica baš zbog alergija.

A u kući smo ovog leta stavili mreže na sve prozore, sad smo mirni.

Pre smo koristili tečni Raid na struju, al nam je ovo i jeftinije i zdravije.

Ma i ja tecni raid kod decaka u sobi,a kod nje ne kao i to ne valja za bebe,ali nije bilo ni komaraca i kad su poceli da je ujedaju,ja ajde da je zastitim,ono brate jako ubija(miris),a eto meni izasla i alergija...

Nego najgori su oni oktobarski komarci,zato ne mozemo jos da predahnemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosle noci opet napipao komarac Magicu.Rezultat 3 ujeda ali grozni su,veliki,tvrdi,crveni...Uzas! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Našla sam dva komada u kući sinoć - a skinuli smo komarnik da ne moram šalone da otvaram sa spoljne strane...

Zar se nisu smrzi? Ili se samo zavuku negde da prezime? :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Našla sam dva komada u kući sinoć - a skinuli smo komarnik da ne moram šalone da otvaram sa spoljne strane...

Zar se nisu smrzi? Ili se samo zavuku negde da prezime? :angry:

Ti si zaboravila da su novembarski najgori! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si zaboravila da su novembarski najgori! :lol: :lol:

Kao rode... Ne znam samo de su se napasli za celu zimu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuca mi je puna komaraca, kako je pao mrak tako su se pojavili, a na svim prozorima imam mreze. Idem i ubijam ih, nemam Raid, kupice muz sutra, ali se plasim da mi ne ujedu bebu. Ako se to ipak desi, sta da kupim da je mazem? Ona nema ni mesec dana, valjda je nece izujedati :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuca mi je puna komaraca, kako je pao mrak tako su se pojavili, a na svim prozorima imam mreze. Idem i ubijam ih, nemam Raid, kupice muz sutra, ali se plasim da mi ne ujedu bebu. Ako se to ipak desi, sta da kupim da je mazem? Ona nema ni mesec dana, valjda je nece izujedati :(

Jao ne znam i ja sam se to pitala. Pitaj u apoteci, sigurno znaju. ja sam videla jako korisnu stvar. Chicco rasterivac komaraca koji moze da se stavi na kolica, krevetac. Ima u baby prodavnicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ne znam i ja sam se to pitala. Pitaj u apoteci, sigurno znaju. ja sam videla jako korisnu stvar. Chicco rasterivac komaraca koji moze da se stavi na kolica, krevetac. Ima u baby prodavnicama.

To sam i ja cula da je delotvorno.. sad, iz licnog iskustva ne znam jer kako na mene ne idu komarci tako ne vole ni H. Hvala Bogu ;)

Al sam prosle godine bila kupila Chicco sprej protiv komaraca za bebe od 3. meseca i eno ga, stoji mi u kupatilu. I ove godine smo dobili kremu. Al cemo zato ove godine da se naoruzamo onim Autanom protiv krpelja i slicne gamadi ;)

I ja bih pitala u apoteci, al stvarno ne znam da li postoji nesto sto se maze na tako malenu bebicu, mislim da bih i ja radije kupila nesto sto se kaci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitvno za tako male bebe zujalica ZANZA je vrlo korisna. Pravi je i Chicco. Zanza ima zujalice na baterije,pa moze i u kolica,a inace su na struju.

Raid ne kada su bebe tako male!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce popodne smo sa par prijatelja bili na lokalnom izletistu-sumi. Mazali smo se naizmenicno sa Autanom, Zanzzom i Elisa prirodnim sprejem.

Nista nije pomoglo, komarci su nas bukvalno urnisali, sto nas odrasle, sto i decu koju smo bukvalno mazali na 15 minuta ali dzaba. Nista ta hemija nije pomogla. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima, uzecu tu Zanzu sto se kaci na krevetac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima, uzecu tu Zanzu sto se kaci na krevetac.

Javi kako ste prosli, planiram i ja da kupim to sto sam videla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javi kako ste prosli, planiram i ja da kupim to sto sam videla :)

vazi, u utorak cu potraziti u gradu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Chiccov "aparat" što se uključi u struju, za sada je dobar,nije izujedana,a živimo na selu gde baš ima komaraca ! Uključen je baš blizu njenog kreveta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo na selu, ali sva sreca vise ih nema, samo na pocetku leta su se pojavili. Ali zato dobijam nervni slom od muva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chicco ZANZA....hmmmm...pa ne znam, mi koristimo onaj na struju u sobi, u principu je bolje nego sto je bilo, ali nije to to...Ne znam za sprej, ali ovim nisam odusevljena :(!

A moze li neko da me posavetuje...AUTAN JUNIOR moze li za bebe od 6 mes., ja sam kupila, a ona u apoteci i nije bas potkovana znanjem :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuca mi je puna komaraca, kako je pao mrak tako su se pojavili, a na svim prozorima imam mreze. Idem i ubijam ih, nemam Raid, kupice muz sutra, ali se plasim da mi ne ujedu bebu. Ako se to ipak desi, sta da kupim da je mazem? Ona nema ni mesec dana, valjda je nece izujedati :(

mi nismo imali problema sa ovim domacim komrcima ali smo na moru muku mucili pa sam kupila tamo obicad raidov aparat a za ujede smo mazali Fenistil , odmah smiri mesto uboda ... Citam sad vas , pa nisam ni znala da ima poseban aparat za bebe , vidim na sajtu da nije skup pa cemo kupiti i to , zlu ne trebalo ... mada ovde kuci za sad nemamo komaraca .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chicco ZANZA....hmmmm...pa ne znam, mi koristimo onaj na struju u sobi, u principu je bolje nego sto je bilo, ali nije to to...Ne znam za sprej, ali ovim nisam odusevljena :(!

A moze li neko da me posavetuje...AUTAN JUNIOR moze li za bebe od 6 mes., ja sam kupila, a ona u apoteci i nije bas potkovana znanjem :huh:

Mislim da se Autan Junior koristi od 2. godine. Procitaj na uputstvu, trebalo bi da pise.

Nagadjam, u sustini nemam pojma.

Ali, uvek mozes da prskas na kolica, odecu.. ne direktno na bebu.

Ja sam to i sa Chiccovim radila dok je H bila bas bebac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi preporuka sta da uzmem od preparata protiv komaraca, za prije i poslije ujeda, al da odgovara za troje djece od sest, tri i jedne godine:-)
Trenutno imam Mapezz, ostao mi od proslog ljetovanja, ima jos mozda pola bocice. Razmisljala sam da kupim Autan al ja se tu ne umijem snaci te u spreju te roll on te za ovaj te za onaj uzrast itd itd...pritom sam vidjela da je prilicno skup a ne znam koliko je dobar i da li vrijedi te pare.
I cini mi se da se ne preporucuje za djecu ispod 2 god.
Sto se tice onih za posle ujeda ranije sam koristila hiper hama gel, pomagao je al ne bas koliko sam ocekivala. Synopen je isto 2god+ i kortiko je, njega bih mogla povremeno koristiti al za stariju djecu? I na kraju ovaj Fenistil, kakav je, sta sadrzi i kako se koristi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.