Komarci

odgovora

Objavljeno

Unapred se izvinjavam ako je neka vec postavila ovu temu...ja sam pretrazivala ali nisam nasla...

Kako izlazite na kraj sa ovim dosadnim stvorenjima? Moju cerku najvise napadaju...juce je ujeo za rukicu i otekla joj skoro cela ruka, i to bas otekla i sve joj pocrvenelo...malo pre sam u apoteci kupila nesto za mazanje posle ujeda insekata, sada ne znam tacno sta, a ne mogu u drugu sobu da ulazim...raid mi je ukljucen ali ne vredi...Da li ona tecnost za raid ima rok trajanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micika i mi muku mucimo :( .Od mene beze(nisam im dovoljno slatka kaze mm) ali njih dvoje bas napadaju.Leu mazem sa zanza no kremicom,a u toku noci nam je upaljen raid apart tecni,inace star 3 god.i izgleda da radi,jer ih ujutru nalazim mrtve po patosu :D .Posle ujeda je namazem sa nekim stikom sto smo dobili iz Grcke,ali je ipak potrebno dan-dva da joj se povuku tragovi uboda.Kao da nisu ni prskali :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preduhitrila si me sa temom ;)

I mi smo Mini uzeli neki HIPER HAMA GEL posle ujeda i dobar je zaista, ja ga isprobala:) Komarci su bre neki nenormalni postali, nju su odjednom na tri mesta na istoj nozici ujeli i to joj je stajalo vise od dve nedelje! Ona je ludela! Mamicu im njihovu! :angry:

A i uzela sam joj neku narukvicu od komaraca, mada to jos nismo isprobali, prodavacice su mi je ishvalile. Inace pred vecernji izlazak je obavezno namazem chicco-vim roll on-om od komaraca, proslog leta nam je dobro sluzio. Ovde su kao i prskali tako da ne vidim ni da ih ima nesto mnogo..

I tecnost i tablete imaju rok trajanja, oko 3-4 godine valjda. I mi smo neki praistorijski stavili i jos se cudili sto ne pomaze :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene mnogo ne diraju, ili nisam dovoljno slatka ili ne smeju :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam kupila neki gel na h. Izgleda da je bas taj o kome si pisala. Mazala sam joj pa cemo videti efekat. A kako to da madjes mrtve komarce? Ja jos nikada nisam nasla od raida mrtve komarce...moracu da kupim novi aparat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Unapred se izvinjavam ako je neka vec postavila ovu temu...ja sam pretrazivala ali nisam nasla...

Kako izlazite na kraj sa ovim dosadnim stvorenjima? Moju cerku najvise napadaju...juce je ujeo za rukicu i otekla joj skoro cela ruka, i to bas otekla i sve joj pocrvenelo...malo pre sam u apoteci kupila nesto za mazanje posle ujeda insekata, sada ne znam tacno sta, a ne mogu u drugu sobu da ulazim...raid mi je ukljucen ali ne vredi...Da li ona tecnost za raid ima rok trajanja?

pa jel ste kupile ona stik sto sam vam preporucila i za meduze???? :lol::lol::lol:

to je jedino sta mene spasava kad me ujede komarac, jer sam isto alergicnana ujede kao i tvoja cera posto mi isto tako otekne cela ruka...a samo taj stik od amonijaka mi pomaze da me bar ne svrbi i da se ne siri dalje.....ovde kod nas nema komaraca, ali kad idemo na more samo raid tecni palim zbog luke....ma uzas....ne volim komarce bre! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

. A kako to da madjes mrtve komarce? Ja jos nikada nisam nasla od raida mrtve komarce...moracu da kupim novi aparat...

:lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa jel ste kupile ona stik sto sam vam preporucila i za meduze???? :lol::lol::lol:

to je jedino sta mene spasava kad me ujede komarac, jer sam isto alergicnana ujede kao i tvoja cera posto mi isto tako otekne cela ruka...a samo taj stik od amonijaka mi pomaze da me bar ne svrbi i da se ne siri dalje.....ovde kod nas nema komaraca, ali kad idemo na more samo raid tecni palim zbog luke....ma uzas....ne volim komarce bre! :)

Stik sa amonijakom? Ja sam stvarno skroz ali skroz ne upucena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micika i mi muku mucimo :( .Od mene beze(nisam im dovoljno slatka kaze mm) ali njih dvoje bas napadaju.Leu mazem sa zanza no kremicom,a u toku noci nam je upaljen raid apart tecni,inace star 3 god.i izgleda da radi,jer ih ujutru nalazim mrtve po patosu :D .Posle ujeda je namazem sa nekim stikom sto smo dobili iz Grcke,ali je ipak potrebno dan-dva da joj se povuku tragovi uboda.Kao da nisu ni prskali :( :( :(

al' si ti citana opremljena u borbi protiv komaraca!!! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz i dete za 14 dana letovanja imali svaki po 2 ujeda. Ja- 10 za prvo vece dok se nisam setila koliko me zapravo vole! :blink:

Ja oduvek imam problema sa tim nemanima. Sa 10 meseci su me na moru izresetali da sam bila cela tufnasta. Sreca pa mi mala nije na mene.

Svejedno ove godine smo imali za kolica Love Bug Mosquito Repeller aparat-zujalicu koji radi na baterije i u obliku buba mare je. Za malu je kupljen ali sam joj ga ja pozajmljivala kad god izadjemo uvece. Uzela sam i Squeeze And Stick Insect Repellent Patch koji su prirodni (ne mogu da podnesem one sprejeve pune hemije) i pomagali su. Lepila sam ih na noge jer su me tu najvise ujedali. Zujalicu sam nosila okacenu na tasnu kod ramena i to je bilo za gornji deo tela. Od kad sam ih pocela koristiti nisam imala problema, ali to prvo vece nezasticena na keju mislila sam da cu iz sopstvene koze da iskocim!

U kuci nismo imali problema jer su svi prozori imali mreze a i zbog klime smo ih retko otvarali.

Nakon ujeda mazala sam Aloe Lips i cim bi ga stavila svrab je prestajao. Ujedi su ipak potrajali na kozi par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz i dete za 14 dana letovanja imali svaki po 2 ujeda. Ja- 10 za prvo vece dok se nisam setila koliko me zapravo vole! :blink:

Ja oduvek imam problema sa tim nemanima. Sa 10 meseci su me na moru izresetali da sam bila cela tufnasta. Sreca pa mi mala nije na mene.

Svejedno ove godine smo imali za kolica Love Bug Mosquito Repeller aparat-zujalicu koji radi na baterije i u obliku buba mare je. Za malu je kupljen ali sam joj ga ja pozajmljivala kad god izadjemo uvece. Uzela sam i Squeeze And Stick Insect Repellent Patch koji su prirodni (ne mogu da podnesem one sprejeve pune hemije) i pomagali su. Lepila sam ih na noge jer su me tu najvise ujedali. Zujalicu sam nosila okacenu na tasnu kod ramena i to je bilo za gornji deo tela. Od kad sam ih pocela koristiti nisam imala problema, ali to prvo vece nezasticena na keju mislila sam da cu iz sopstvene koze da iskocim!

U kuci nismo imali problema jer su svi prozori imali mreze a i zbog klime smo ih retko otvarali.

Nakon ujeda mazala sam Aloe Lips i cim bi ga stavila svrab je prestajao. Ujedi su ipak potrajali na kozi par dana.

citana izvini, ali te je micilici po opremljenosti prevazisla totalno!!!!! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo zujalicu i stvarno pomaze kada smo napolju ali je ja dodatno mazem zanza no kremicom i takodje je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citana izvini, ali te je micilici po opremljenosti prevazisla totalno!!!!! :lol::lol::lol:

Cuti tu, da znas samo sta mi je sve zaova tamo u kuci imala! Otvorim ja ormar kad unutra 3 razlicita spreja i jedna mazalica protiv komaraca (a sve gusi- da se otrujes kad otvoris ili spricnes)!!! Jos kazu nista im od toga ne pomaze nego neki specijalni sprej moraju ponovo da kupe a samo ga na free-shop-u ima! :blink:

Ja usla u jednu radju za deciju opremu i tamo uzela i zujalicu i patch-eve na preporuku. A Lips mi je za sve- od usta do stopala, sve leci i svuda ga vucem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo chicco aparat na baterije, ali ne pomaže. Bebac je i pored njega sav izujedan. Sad bi mu kupila neku kremicu. Pa žene šta preporučujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuti tu, da znas samo sta mi je sve zaova tamo u kuci imala! Otvorim ja ormar kad unutra 3 razlicita spreja i jedna mazalica protiv komaraca (a sve gusi- da se otrujes kad otvoris ili spricnes)!!! Jos kazu nista im od toga ne pomaze nego neki specijalni sprej moraju ponovo da kupe a samo ga na free-shop-u ima! :blink:

Ja usla u jednu radju za deciju opremu i tamo uzela i zujalicu i patch-eve na preporuku. A Lips mi je za sve- od usta do stopala, sve leci i svuda ga vucem :lol:

ti si pis sa bubamarom i patch-evima..... :)

ali kontam, ja sam alergicna na ujed insekata, ali sva sreca ovde ih ne srecem cesto :)

a i ako me ujedu nije mi se desilo da mi ruka otekne....il' me prosla alergija, il' su komarci u GR drugaciji :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo velikih problema sa komarcima, ali sam na moru koristila zanza no sprej i zaista je ni jedan komarac nije gricnuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo zujalicu i stvarno pomaze kada smo napolju ali je ja dodatno mazem zanza no kremicom i takodje je super.

i mi smo kupili chicco zanza no sprej,a planiram i zujalicu,nastave li ovako!!!!!!!!!!ali nismo sprej jos puno koristili,jer uvece i nismo skitali puno,a preko dana ih i nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo chicco aparat na baterije, ali ne pomaže. Bebac je i pored njega sav izujedan.

Ni nama proslog leta nista nije pomagao...mi smo se salili da ih aparat ustvari privlaci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako to da madjes mrtve komarce? Ja jos nikada nisam nasla od raida mrtve komarce...moracu da kupim novi aparat...

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče je jedan aterirao kod nas...bila sam prilično iznenađenja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Emilija ima tri uboda komacra u zadnja dva dana pa sam sinoc ukljucila autan u struju... za neverovati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa je u petak ugrizao komarac za obraz, strašno koliko je nateklo, ali se i proširilo...kao da je imao par uboda. To me je jako zbunilo, pomislila sam da nije nešto zarazno. U nedelju sam ga vodila na Infektivno...ipak alergija, pa sam ga mazala SINOPEN-om...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas neki veliki komarci, ali samo decu ujedaju...verovatno što su noću otkrivena...isto tvrdo na mestu uboda belo, a okolo crveno, traje evo već 5 dana...ja se poradovala da su boginje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, okolo crveno(oko 1 cm), unutra bijelo i izlazi serozna tečnost!

Baš sam se prepala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel se može pojaviti samo pet boginja(Varicella)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.