Komarci

odgovora

Objavljeno

Ne znam da li smo negdje pominjali, ali zanima me, da li postoji neko sredstvo namjenjeno protiv krpelja? Neka mast, sprej ili slično? Ja ih se užasavam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li smo negdje pominjali, ali zanima me, da li postoji neko sredstvo namjenjeno protiv krpelja? Neka mast, sprej ili slično? Ja ih se užasavam...

Ja znam za neke ali su svi za 2+.... jedino možda neki Čikov ako ima....0+

Akija je letos ujeo, ali sam na vreme primetila i sve je prošlo OK :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki pa kazi koje je to sredstvo. Mi smo 2+ :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se to niko ne boji krpelja osim Bace i mene?

KRPELJ1_1277879104.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam kremu potiv krpelja i komaraca, naziv je ANTI BRUMM SENSITIVE. Koristili smo je prosle godine, ni jedan komarac je nije ujeo. Kupljena je u CH, kosta oko 15-ak chf (prosle godine).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i ja ću ga kupiti...iako smo mi 1,5+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Victoria, šta misliš ima li u DM-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fuj Filipa, gde ga nadje. Ma racunaju jos nije sezona parkova i zelenih povrsina.

A mi se uveliko valjamo po travi.

Hvala Maki,valjda ga ima po apotekama. Tako mi se nesto smeskas ispod brka, kao da si mi bacila koskicu. E Maki, Maki :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Victoria, šta misliš ima li u DM-u?

Jao, ne znam. Ovde ga ima u svim apotekama i drogerijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam se konsultovala sa pedijatrom (posto se spremamo u avgustu put Grcke) i rekao mi je da je OK da koristim Chiccov preparat protiv komaraca (kao preventiva), a da u slucaju ujeda koristim fenistil gel..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek za varijantu da koristite nešto što ne morate da mažete na kožu. :rolleyes:

A tečni raid je super - nema ni jednog komarca u sobi, provereno - ja ga koristim godinama. Stavim ga u najudaljeniju utičnicu u sobi i mirno spavam. Mene inače žderu komarci kad sam napolju. :lol:

Ako mislite da je štetan - ja mislim da je još štetnija hemija koju nanosite na kožu. :lol:

A kad ste napolju:

Ako vas ujede - ponesite sodu bikarbonu i namažite sa malo vode na mesto ujeda. Ko ima problem da se naduje od ujeda - nek koristi Fenistil gel .

Meni je Stefana nešto ujelo prošlog vikenda za oko - zatvorilo mu se kad je ujutro se probudio. Doktorka nam je dala Fenistil gel - i posle tri mazanja - zaboravili smo na traumu. Rekla nam je da je moguće da je od pauka, ali i da od komarca isto može da se naduje jer je mali a i u pitanju je očni kapak....

On se ništa nije bunio... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja lično nemam osećaj da komarci postoje, jer me ne ujedaju :D (ne sviđam im se nikako :lol: ), ali primetim da su ipak tu, kada Aleksa od jednog ujeda, dobije još 3-4 tačkice, koje prerastaju u velike crvene tačke, pa oteknu, pa budu tvrde...e onda ga pre izlaska napolje namažem autanom, a u kući imam one rasterivače sa tabletama, što se stave u struju i zaista deluje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I, da koristili smo i Fenistil i Hiper hama gel i ovaj drugi je bolje delovao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I, da koristili smo i Fenistil i Hiper hama gel i ovaj drugi je bolje delovao...

E tačno nanjušiš koji me problem muči i ubih se tražeći temu :)

Emu su sinoć ne izujedali nego ..... hm... ne mogu da nađem adekvatnu reč. Ajde možda nebi bilo strašno da svaki ujed nije praćen sa plikom, tako da njene rukice izgledaju kao da ima ospice. Upravo sam namazala sa Hiper hama gelom pa .... videćemo kako će ublažiti.

Koliko dugo treba da "čekam" na vidno poboljšanje? Ovo pitam kako bih znala da li ima "vajde" da je mackam sa Hiper hama gelom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E tačno nanjušiš koji me problem muči i ubih se tražeći temu :)

Emu su sinoć ne izujedali nego ..... hm... ne mogu da nađem adekvatnu reč. Ajde možda nebi bilo strašno da svaki ujed nije praćen sa plikom, tako da njene rukice izgledaju kao da ima ospice. Upravo sam namazala sa Hiper hama gelom pa .... videćemo kako će ublažiti.

Koliko dugo treba da "čekam" na vidno poboljšanje? Ovo pitam kako bih znala da li ima "vajde" da je mackam sa Hiper hama gelom.

Pa, bogami 4-5 dana...maži je 3-4x dnevno...tako sam bar ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno. Iskreno se nadam da će nam to pomoći. Baš izgleda neprijatno bar "na videti" a sad nešto se preterano ne žali da je svrbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno. Iskreno se nadam da će nam to pomoći. Baš izgleda neprijatno bar "na videti" a sad nešto se preterano ne žali da je svrbi.

Ma te kvrgice jesu strašne za gledanje, ali je svrab za dete još strašniji.

Eto, mi sa Fenistilom smo to prošli za 3 dana. Sve zavisi koliko otekne - a našem stefanu se naduje da šiznem. Pitam se kako toliko da otekne... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma te kvrgice jesu strašne za gledanje, ali je svrab za dete još strašniji.

Eto, mi sa Fenistilom smo to prošli za 3 dana. Sve zavisi koliko otekne - a našem stefanu se naduje da šiznem. Pitam se kako toliko da otekne... ?

Ja iskreno mislim da je to oblik alergijske reakcije na ubod. Nadam se da će takve rekacije vremenom "isčeznuti"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice imas li mozda savet u vezi ujeda komaraca?Neznam dal postoji ta tema al kad sam vec ovde da te upitam jer su mi Jocu jako izujedali i ima velike otoke po rukama,neke su mi babe predlozile da joj mazem margarin ali mi se to ne cini kao dobra ideja a kontam da si ti verovatno bolje upucena.Jel postoji neka mast il slicno?Ceo dan mi je nervozna,verovatno je to pece i svrbi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice imas li mozda savet u vezi ujeda komaraca?Neznam dal postoji ta tema al kad sam vec ovde da te upitam jer su mi Jocu jako izujedali i ima velike otoke po rukama,neke su mi babe predlozile da joj mazem margarin ali mi se to ne cini kao dobra ideja a kontam da si ti verovatno bolje upucena.Jel postoji neka mast il slicno?Ceo dan mi je nervozna,verovatno je to pece i svrbi...

Prva pomoć je umočiš prst u vodu i soda bikarbonu pa joj namažeš.

Druga je - kupi Fenistil gel i maži joj. To je super gel, mi smo dobili kad nam je pauk u spavanju glocnuo berkana za oko... :blink:

Meni je Stefan osetljiv kad ga ujede komarac i otekne mu i onako se na vrhu napravi kao čvodugica, pa se desi da kad mu spadne otok ta čvorugica stoji po nedelju dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i joci je slicno tako,hvala u svakom slucaju,sutra cu joj kupiti gelic da mazemo,strasno izgleda.Sta ima novog,nisam par dana bila kod mene se svasta izdesavalo i jos uvek se desava pa slabo i imam vremena?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kavadarci

odoh u OT, nasi su svi u kavadarcima !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete su komarci izubijali na moru. Reakcije na koži su bile užasne, a osim toga ona je ubode češala do krvi. Filipa je svedok na šta je moje dete ličilo :D . Koristili smo neki gel na biljnoj bazi (herba jao ili nešto slično) i nije puno pomogao. Prošle godine smo koristili one flasterčiće protiv komaraca i bili su dobri, a ove godine autan i na svakom malom mestašcu koje nismo premazivali pojavljivao se ubod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.