Dojenje i čvrsta hrana

odgovora

Objavljeno

Mame, kako ste zamenile sisanje sa cvrstom hranom? Alex ima 6 meseci, uvela sam mu jedan nemlecni obrok medjutim on jos uvek sisa posle jela... U pocetku mu nisam nudila siku ali je on sam trazio vec posle 1h pa sam mu nudila uvek posle, ponekad popije skroz malo a ponekad kao da nije uopste jeo... Plasim se da se ne prejeda... Evo recimo danas je pojeo kolicinski dosta a sisao je kao da nije jeo uopste pa se posle ispovracao... Sta da radim? Kako da mu zamenim taj jedan podoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu, koliko se ja sećam saveta iz tog perioda, ne treba da mu ukidaš sisanje posle obroka - svojevremeno će sam izbaciti. Ako se ipak ponovi nekoliko puta da ti se ispovraća usled prejedenosti, onda probaj sama da izbacis, a ako traži, daj mu vodice da pije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, kako ste zamenile sisanje sa cvrstom hranom? Alex ima 6 meseci, uvela sam mu jedan nemlecni obrok medjutim on jos uvek sisa posle jela... U pocetku mu nisam nudila siku ali je on sam trazio vec posle 1h pa sam mu nudila uvek posle, ponekad popije skroz malo a ponekad kao da nije uopste jeo... Plasim se da se ne prejeda... Evo recimo danas je pojeo kolicinski dosta a sisao je kao da nije jeo uopste pa se posle ispovracao... Sta da radim? Kako da mu zamenim taj jedan podoj?

Mi isto posle svakog obroka jos i sisamo, isto tako nekad manje, nekad vise...uglavno posle slanog obroka jos sisa dosta (ja joj ga dajem u podne) pa predpostavljam da za taj obrok trazi da se najede dobro jer se on racuna kao rucak...ali kako kad! Ja napravim kasice od 120-140 ml i uvek posle toga jos sisa, medjutim jednom sam samo napravila 180 ml kase od jabuke i tad nije htela da sisa posle i tek je jela ponovo za 3h kao i obicno. Probaj i ti ako bas hoces da ga odviknes od sisanja da das vise kase (ako ce pojesti) pa mozda nece hteti da sisa. Ja moju jos nezelim da odviknem, ipak i dalje mislim da je najbolje moje mleko tako da joj ja namerno dajem tu kolicinu posle koje ce jos i sisati !

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, kako ste zamenile sisanje sa cvrstom hranom? Alex ima 6 meseci, uvela sam mu jedan nemlecni obrok medjutim on jos uvek sisa posle jela... U pocetku mu nisam nudila siku ali je on sam trazio vec posle 1h pa sam mu nudila uvek posle, ponekad popije skroz malo a ponekad kao da nije uopste jeo... Plasim se da se ne prejeda... Evo recimo danas je pojeo kolicinski dosta a sisao je kao da nije jeo uopste pa se posle ispovracao... Sta da radim? Kako da mu zamenim taj jedan podoj?

Mi isto posle svakog obroka jos i sisamo, isto tako nekad manje, nekad vise...uglavno posle slanog obroka jos sisa dosta (ja joj ga dajem u podne) pa predpostavljam da za taj obrok trazi da se najede dobro jer se on racuna kao rucak...ali kako kad! Ja napravim kasice od 120-140 ml i uvek posle toga jos sisa, medjutim jednom sam samo napravila 180 ml kase od jabuke i tad nije htela da sisa posle i tek je jela ponovo za 3h kao i obicno. Probaj i ti ako bas hoces da ga odviknes od sisanja da das vise kase (ako ce pojesti) pa mozda nece hteti da sisa. Ja moju jos nezelim da odviknem, ipak i dalje mislim da je najbolje moje mleko tako da joj ja namerno dajem tu kolicinu posle koje ce jos i sisati !

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nama se dešava da sisa posle slanog obroka, nekad posle sat traži sam da sisa i ja mu dajem. mislim da ce vremenom sam da izbaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nama se dešava da sisa posle slanog obroka, nekad posle sat traži sam da sisa i ja mu dajem. mislim da ce vremenom sam da izbaci.

Evo, do prekuce nismo imali taj problem... A evo juce i danas posle obroka zamo me grabi i hoce da siki... U velikoj dilemi sam da joj dajem jer je na gornjoj granici sa tezinom u odnosu na svoju visinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,interesuje me da li postoji mogucnost smanjivanja mlijeka kada bebi uvedem kasice i sl,jer se smanjuje broj podoja?Kakva su Vasa Iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je najbolje da "razgovaraš" sa svojom bebom i čuješ njegove potrebe, možda bi želio probati nešto novo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice u samom pocetku uvodjenja hrane ti je dojis pre kasice, tako da ti ona pije istu kolicinu kao pre e tek kasnije u potpunosti ce jedan obrok kasice zameniti podoj. Mi smo to uradili u 6 mesecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice u samom pocetku uvodjenja hrane ti je dojis pre kasice, tako da ti ona pije istu kolicinu kao pre e tek kasnije u potpunosti ce jedan obrok kasice zameniti podoj. Mi smo to uradili u 6 mesecu.

Hvala,Anchi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je najbolje da "razgovaraš" sa svojom bebom i čuješ njegove potrebe, možda bi želio probati nešto novo?!

Poslusacu Te! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nama se dešava da sisa posle slanog obroka, nekad posle sat traži sam da sisa i ja mu dajem. mislim da ce vremenom sam da izbaci.

Iskreno se nadam da ce vremenom izbaciti i nas bebac,a sta ako se to ne desi? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno se nadam da ce vremenom izbaciti i nas bebac,a sta ako se to ne desi? :(

Hoće sigurno. Tvoj bebac je još mali i ne treba još da brineš o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix, citiram te i ja...

Tigrice o izbacivanju podoja mozes da razmisljas tek za mesec dana... Sve zavisi od napredovanja bebice.... ;)

Neka sad siki koliko je zelja... Uzivaj jos malko posle ce ti biti zao kad pocne da ti siki samo ujutru i uvece... Mene sad nekad uhvati neka seta dok je dojim, valjda sam svesna da odrastaju bas bas brzo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix, citiram te i ja...

Tigrice o izbacivanju podoja mozes da razmisljas tek za mesec dana... Sve zavisi od napredovanja bebice.... ;)

Neka sad siki koliko je zelja... Uzivaj jos malko posle ce ti biti zao kad pocne da ti siki samo ujutru i uvece... Mene sad nekad uhvati neka seta dok je dojim, valjda sam svesna da odrastaju bas bas brzo... :rolleyes:

Da,to i meni cesto padne na pamet da ce mi biti zao,ali me ipak bilo strah da malo ne pretjeramo! :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,to i meni cesto padne na pamet da ce mi biti zao,ali me ipak bilo strah da malo ne pretjeramo! :o

Da preteras, NIKAKO.... Majcino mleko ne moze da bude nikada "preterano".... Tako je i moja drugarica mislila da preteruje jer joj je dete napredovalo kao "blesavo" :lol: Mala fizicki izgleda (po visini i tezini) kao bebe koje su 4 meseca starije. Ali veruj mi ona ima mrsave noge i bas je dugacka, cini mi se da je moja Emilija bucmastija od nje :rolleyes: I ni jedan jedini pedijatar (u Nemackoj i u Srbiji) nista lose joj nisu rekli i samo tako da nastavi. :rolleyes:

Tek kada predjes u 6 mesec mozes da razmisljas da joj smanjis podoje na 4 puta dnevno (ujutru, posle dorucka, posle uzine popodnevne i uvece pred spavanje). Naravno ova dva dnevna mozes da izmestas ali ti je pozeljno da posle rucka (slanog obroka) ne dojis bebca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalla,mila moja!Danas smo usli u 6.mjesec,pa cemo polako da se uhodavamo! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uveli nemlecnu ishranu sa 4 meseca, ali je bebac sisao(sisa i sada, samo redje) posle svake klopice sve do 10 meseci. Sve je stvar ponude i potraznje...ne brini nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj Petar je sisao posle svakog obroka sve do 9 meseci. Mi smo mu uveli cvrstu hranu sa 4 meseca. To je individualno kad ce izbaciti neki dnevni podoj. Evo i sad, na primer, lepo ruca (a jede sve) i posle sat vremena igranjca, prispava mu se i trazi mleko.

Meni, do duse, nikad nije povracao posle klopice i podoja kad je bio mali. Da mi se to desavalo, verovatno bih mu smanjila obrok nemlecne hrane u prvo vreme ili bi me brinulo da ga mozda ne boli stomak od te nemlecne hrane pa instiktivno trazi da sisa ne bi li se smirio....Sad se setih, ja sam njemu posle obroka uvek prvo nudila vodu...mozda je i to resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala ovaj problem,jer je i sama smanjila unos mleka i broj mlecnih obroka,ali verujem da mi je pomoglo i to sto je uvek nakon sat-sat i po vremena ponudim vodom ili cajem. Mislim da se vremenom to sredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne smanjuje se kolicina mleka kod uvodjenja cvrste hrane. beba uvek dobija koliko joj je tada potrebno. Na produkciju mleka utice jedino sisanje bebe i nista drugo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj Petar je sisao posle svakog obroka sve do 9 meseci. Mi smo mu uveli cvrstu hranu sa 4 meseca. To je individualno kad ce izbaciti neki dnevni podoj. Evo i sad, na primer, lepo ruca (a jede sve) i posle sat vremena igranjca, prispava mu se i trazi mleko.

Meni, do duse, nikad nije povracao posle klopice i podoja kad je bio mali. Da mi se to desavalo, verovatno bih mu smanjila obrok nemlecne hrane u prvo vreme ili bi me brinulo da ga mozda ne boli stomak od te nemlecne hrane pa instiktivno trazi da sisa ne bi li se smirio....Sad se setih, ja sam njemu posle obroka uvek prvo nudila vodu...mozda je i to resenje.

Znaci i on tebi pije mleko u toku dana? Mislila sam da je Jana jedina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki put pročitam naslov teme-Šišanje posle čvrstog obroka! :lol:

Ja nisam davala mleko posle čvrstog obroka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bebca dojim ujutru oko 6h, pa onda oko 9. Prvi nemlijecni obrok mu je u 11h, i ne trazi da sisa poslije. Opet oko 15 rucka, pa u 17 doji... Vecera je u 19, a sika je na meniju u 20:30h- za spavanjac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci i on tebi pije mleko u toku dana? Mislila sam da je Jana jedina

Ne pije vise. Sisao je redovno do nekih 9-10 meseci. Sad ponekad trazi mleko kad mu se prispava u toku dana, ali mu ja napravim AD (ne pijemo kravlje) i to samo neki 60ml.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.