Dojenje i čvrsta hrana

odgovora

Objavljeno

Mi isto posle svakog obroka jos i sisamo, isto tako nekad manje, nekad vise...uglavno posle slanog obroka jos sisa dosta (ja joj ga dajem u podne) pa predpostavljam da za taj obrok trazi da se najede dobro jer se on racuna kao rucak...ali kako kad! Ja napravim kasice od 120-140 ml i uvek posle toga jos sisa, medjutim jednom sam samo napravila 180 ml kase od jabuke i tad nije htela da sisa posle i tek je jela ponovo za 3h kao i obicno. Probaj i ti ako bas hoces da ga odviknes od sisanja da das vise kase (ako ce pojesti) pa mozda nece hteti da sisa. Ja moju jos nezelim da odviknem, ipak i dalje mislim da je najbolje moje mleko tako da joj ja namerno dajem tu kolicinu posle koje ce jos i sisati !

pozdrav

ja imam problem vezano s jelom prijem podoja..nekad ne zeli cvrstu hranu samo zeli da doji..to me jako brine..beba ima godinu i 6 zubica mislim da nije do nicanja zubica sto ne zeli ruckati..desi mi se da jede u 12 pa tek u 17h,a izmedju samo doji..sta god napravim bacim,adaptirano takodje ne zeli..ona koliko god da pojede ,uvijek moze da sisa.svakako ne znam ni kako je odvici od toga,.HELPPPPPPP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja devojcica ima 4 meseca, i poceli smo sa pirincanom kasicom (milupa), da li treba da joj dam da sisa posle obroka, ili da joj dam vodicu... jer ona bi i posle kasice opet sisala, ali me strah da ne povrati od prevelike kolicine...???? bunim se zato sto je to mlecni obrok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda njoj nije dosta kasice ponudi joj da sisa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba bi posle svakog obroka da sisa. Inace, imam utisak da ovih dana slabije jede, da li je to zbog kaslja, vrucine,...nemam pojma.

Ja bih voljela da vise jede, jer je sa 6,5 mjeseci imala samo 7,200g... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je sa 6 meseci imala 7.300 i ja sam se stalno brinula da slabo napreduje a sad kad je pogledam i kad vidim kolko jede smesno mi dodje, sve se to preokrene nista ne brini ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba bi posle svakog obroka da sisa. Inace, imam utisak da ovih dana slabije jede, da li je to zbog kaslja, vrucine,...nemam pojma.

Ja bih voljela da vise jede, jer je sa 6,5 mjeseci imala samo 7,200g... :unsure:

Mozda zbog kaslja, a mozda i zbog zubica slabije jede. Samo ti njoj daj da sisa i nudi joj hranu u ritmu koji si osmislila.Nekad ce pojesti vise nekad manje.

Kad si joj uvela hranu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je doktorka prepisala ovakav rezim: sa 3 meseca smo uveli prvi cvrsti obrok-vocni, u podne. Poceli smo sa 2 kasicice prvi dan, pa sam joj posle dala da sisa, drugi dan 4 kasicice, posle opet sika. I tako svaki dan po 2 kasicice vise, dok 7. dana nije pojela 14 kasicica i nije vise trazila da siki. Sad da li je to do dobrog ritma koji nam je doktorka odredila ili do moje bebe, pojma nemam... Uglavnom, posle vise nijednom nije trazila da siki u podne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda zbog kaslja, a mozda i zbog zubica slabije jede. Samo ti njoj daj da sisa i nudi joj hranu u ritmu koji si osmislila.Nekad ce pojesti vise nekad manje.

Kad si joj uvela hranu?

U pravu si, tako i radim. Sa 5 mjeseci smo poceli sa kasicama, a sa 6,5 sa supicama tj mesom.

izgleda da jede kako koji dan, danas je recimo fino jela, vidjecemo. Inace,ne voli bas supice.Ali tek smo poceli pa ne brinem.

Samo ne znam kako da napravim raspored sa kasicam..kad vocne, a kad od povrca? Supica je za rucak. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si, tako i radim. Sa 5 mjeseci smo poceli sa kasicama, a sa 6,5 sa supicama tj mesom.

izgleda da jede kako koji dan, danas je recimo fino jela, vidjecemo. Inace,ne voli bas supice.Ali tek smo poceli pa ne brinem.

Samo ne znam kako da napravim raspored sa kasicam..kad vocne, a kad od povrca? Supica je za rucak. <_<

Treba da imate 2 obroka za sada. U podne spremi rucak, a oko 18h vecericu. Supice nece ni hteti da jede. Navikavanje na kasice podrzumeva da ne bude tecno ;) jer je to sada mnogo zaniljivije. Kasnije je ce voleti supice. Ti skuvaj supicu i napravi kasicu od povrca u koju mozes da stavis instant zitarice. Tako i za veceru,voce sa instant zitaricama. mozes da uvedes puter i masilonovu lje. Vreme je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da imate 2 obroka za sada. U podne spremi rucak, a oko 18h vecericu. Supice nece ni hteti da jede. Navikavanje na kasice podrzumeva da ne bude tecno ;) jer je to sada mnogo zaniljivije. Kasnije je ce voleti supice. Ti skuvaj supicu i napravi kasicu od povrca u koju mozes da stavis instant zitarice. Tako i za veceru,voce sa instant zitaricama. mozes da uvedes puter i masilonovu lje. Vreme je.

Ovo mi nije bas najjasnije. Ako ti nije problem da mi objasnis? Inace, nemam iskustva sa ovim instant zitaricama. Bas sam glupawa :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi nije bas najjasnije. Ako ti nije problem da mi objasnis? Inace, nemam iskustva sa ovim instant zitaricama. Bas sam glupawa :unsure:

Imas da kupis milupine zitarice, moje dete ih jos jede ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi nije bas najjasnije. Ako ti nije problem da mi objasnis? Inace, nemam iskustva sa ovim instant zitaricama. Bas sam glupawa :unsure:

Nemoj tako! Kako glupava?!?! Niko se nije naucen rodio. Nemoj tako o sebi nikad da pricas. ;)

Imas ziterice za bebe raznih vrsta da kupis u apotekama za odredjene uzraste. Ne znam sa cime si pocela kada si uvodila cvrstu hranu, ali 90% nas je koristilo Milupin pirinac sa mlekom ili bez pa mesali sa nasim mlekom. Dakle, i te pirincane mozes da dodajes u kompot od nekog voca, a i u povrce, one koje se prave bez mleka.

Pregledaj ovu temu unazad, pa ces videti koje se sve zitarice spominju.

Imas da kupis milupine zitarice, moje dete ih jos jede ;)

Cuj, jos jede?!?! Pa moje dete ih i dalje jede. Do duse, one sa 8 zitarica. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Luka jede te sa 8 zitarica. Obozava ih sa jogurtom ili u corbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Luka jede te sa 8 zitarica. Obozava ih sa jogurtom ili u corbi.

Secam se! Te su stvarno super. Ja cesto pravim i omlet sa njima i tako izbegavam hleb. ;)

Ali... one nisu preporucljive do 7. meseca, cini mi se. tako da nisu tema za uvodjenje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj tako! Kako glupava?!?! Niko se nije naucen rodio. Nemoj tako o sebi nikad da pricas. ;)

Imas ziterice za bebe raznih vrsta da kupis u apotekama za odredjene uzraste. Ne znam sa cime si pocela kada si uvodila cvrstu hranu, ali 90% nas je koristilo Milupin pirinac sa mlekom ili bez pa mesali sa nasim mlekom. Dakle, i te pirincane mozes da dodajes u kompot od nekog voca, a i u povrce, one koje se prave bez mleka.

Pregledaj ovu temu unazad, pa ces videti koje se sve zitarice spominju.

Ma salim se ja! ;) Aj probacu. Ja njoj kuvam obican pirinac i to u mlijeku, bas ga voli.

Ima li negdje kao neki redosled uvodjenja hrane u bebin jelovnik,recimo, sta davati bebi sa 6 pa sa 7 mjeseci, 8,9 itd? Neki link?

Unaprijed hvala! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma salim se ja! ;) Aj probacu. Ja njoj kuvam obican pirinac i to u mlijeku, bas ga voli.

Ima li negdje kao neki redosled uvodjenja hrane u bebin jelovnik,recimo, sta davati bebi sa 6 pa sa 7 mjeseci, 8,9 itd? Neki link?

Unaprijed hvala! ;)

Sve, draga, imas upravo na ovoj temi:Uvodjenje cvrste hrane

Tu ces naci iskustva, savete. Mislim da se mnogo toga u temi ponavlja, pa mozes da krenes i od zadnje stranice. Ako budem imala vremena poslacu ti linkove za konkretne postove. Sda nemam dovoljno vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas mi je dr rekla da izbacim jedan podoj i uvodim čvrstu hranu.Kako to da izvedem,kad moja beba sisa kad hoće,ja ni ne brojim,niti mjerim vrijeme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas mi je dr rekla da izbacim jedan podoj i uvodim čvrstu hranu.Kako to da izvedem,kad moja beba sisa kad hoće,ja ni ne brojim,niti mjerim vrijeme?

Ako ti beba lepo napreduje doji je dok sama ne bude pokazala da joj je to malo.Nama se to odjednom desilo.Ako hoces bas da poslusas dr.ponudi je za pocetak malo u podne nekom zitaricom ili vec kako ti je dr.savetovala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti beba lepo napreduje doji je dok sama ne bude pokazala da joj je to malo.Nama se to odjednom desilo.Ako hoces bas da poslusas dr.ponudi je za pocetak malo u podne nekom zitaricom ili vec kako ti je dr.savetovala.

ja dr ništa ne vjerujem,zato pitam ovdje.da se ona pita uvela bih ad.. :angry: stalno me pita da li sam ja sigurna da imam dosta mleka..a pominje meso u 5 mesecu,meni je to nekako rano :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam odkle im pravo da se tako bahato ponasaju. Sta treba? Po njoj bi tvoje dete trebalo da iam 10 kg pa da ona ne izvaljuje gluposti da treba da pijete Ad mleko ili da uvodite hranu sa 3 meseca.

Pusti Sofiju lepo da sisa. sama ce ti pokazati kada je spremna da jede. Pocece da mljacka, da se oblizuje kad neko jede pred njom,a mozda ce cak i glasom da trazi to sto ti jedes pred njom. ;)

Uvodjenje cvrste hrane ne znaci da ti detetu koje pije mleko napravis ciniju hrane, natovaris ga i tako zamenis jedan podoj. Ta doktorka tako povrsno daje savete da je to strasno. I ne treba da joj verujes. Uvodjenje cvrste hrane je proces. Mi smo zamenili jedan podoj tek posle 2 meseca od uvodjenja hrane. Polako.

Sa 4 puna meseca mozes da probas da joj das 2,3 kafene kasicice necega(pirinca sa tvojim mlekom) i da vidis reakciju, pa polako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas mi je dr rekla da izbacim jedan podoj i uvodim čvrstu hranu.Kako to da izvedem,kad moja beba sisa kad hoće,ja ni ne brojim,niti mjerim vrijeme?

Cek, sad sa 3 meseca da uvodis cvrst obrok? Meni to nesto rano iskreno, bar eto jos 2-3 nedelje do cetvrtog... I onda mozes da uzmes one zitarice (rizu) sto se prave sa mlekom pa da izmuzes malo svog i to spremis i ponudis kasicicu dve, i nakon toga podoj redovan koliko trazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja dr ništa ne vjerujem,zato pitam ovdje.da se ona pita uvela bih ad.. :angry: stalno me pita da li sam ja sigurna da imam dosta mleka..a pominje meso u 5 mesecu,meni je to nekako rano :unsure:

Meni meso sa 5m zvuci totalno normalno. I ja sam Miki sa manje od 6m uvela meso... sa 3,5m smo poceli sa kasicama, ali samo zato sto je poceo nenormalno cesto da jede, danju i u toku noci trazio je da jede na max 3h, i to vise od 150ml ad mleka po obroku.

Tako smo uveli i drugi obrok kad je poceo da trazi na 3 ili manje od 3h da jede, a sada i treci. A bila sam ubedjna da bebi necu dati kasicu pre 6m, zato sto "to tako treba". A na kraju sam iz licnog primera videla da to sve od bebe zavisi, beba sve sama trazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam odkle im pravo da se tako bahato ponasaju. Sta treba? Po njoj bi tvoje dete trebalo da iam 10 kg pa da ona ne izvaljuje gluposti da treba da pijete Ad mleko ili da uvodite hranu sa 3 meseca.

Pusti Sofiju lepo da sisa. sama ce ti pokazati kada je spremna da jede. Pocece da mljacka, da se oblizuje kad neko jede pred njom,a mozda ce cak i glasom da trazi to sto ti jedes pred njom. ;)

Uvodjenje cvrste hrane ne znaci da ti detetu koje pije mleko napravis ciniju hrane, natovaris ga i tako zamenis jedan podoj. Ta doktorka tako povrsno daje savete da je to strasno. I ne treba da joj verujes. Uvodjenje cvrste hrane je proces. Mi smo zamenili jedan podoj tek posle 2 meseca od uvodjenja hrane. Polako.

Sa 4 puna meseca mozes da probas da joj das 2,3 kafene kasicice necega(pirinca sa tvojim mlekom) i da vidis reakciju, pa polako.

Bas to :)

Ja sam bila nenormalno nestrpljiva i sanjala sam dan kada ce bebac da jede nesto "na kasiku", a sad mi se ceo dan svodi na kuvanje bebine hrane, jer je postao mali probirljivac... Marijachi uzivaj dok jos uvek samo dojis dete :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi,po meni je rano da joj uvedes ista od cvrste hrane.Pusti je da siki,pa jos je mala.Nije joj spreman jos stomacic.Ima vremena,posle ce ceo zivot da jede cvrstu hranu.Mene je mama i ostali napadali jos od pocetka 4 meseca da dam Luki nesto od cvrste hrane.Naravno da ih nisam poslusala.Pocela sam da mu uvodim sa skoro 5 ipo meseci vockice,i tako.Sad ima rucak i dajem mu 2 vocne uzine.Al opet on vise siki,i to i preferira.Sto kazu ostale zene,videces kad ona bide spremna,ali ti je moj savet nemoj pre 4 ipo meseci,ako lepo napreduje. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi,po meni je rano da joj uvedes ista od cvrste hrane.Pusti je da siki,pa jos je mala.Nije joj spreman jos stomacic.Ima vremena,posle ce ceo zivot da jede cvrstu hranu.Mene je mama i ostali napadali jos od pocetka 4 meseca da dam Luki nesto od cvrste hrane.Naravno da ih nisam poslusala.Pocela sam da mu uvodim sa skoro 5 ipo meseci vockice,i tako.Sad ima rucak i dajem mu 2 vocne uzine.Al opet on vise siki,i to i preferira.Sto kazu ostale zene,videces kad ona bide spremna,ali ti je moj savet nemoj pre 4 ipo meseci,ako lepo napreduje. :rolleyes:

Ti si njemu za 2-3 nedelje uvela 3obroka? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.