Dojenje i čvrsta hrana

odgovora

Objavljeno

Ja ne znam odkle im pravo da se tako bahato ponasaju. Sta treba? Po njoj bi tvoje dete trebalo da iam 10 kg pa da ona ne izvaljuje gluposti da treba da pijete Ad mleko ili da uvodite hranu sa 3 meseca.

Pusti Sofiju lepo da sisa. sama ce ti pokazati kada je spremna da jede. Pocece da mljacka, da se oblizuje kad neko jede pred njom,a mozda ce cak i glasom da trazi to sto ti jedes pred njom. ;)

Uvodjenje cvrste hrane ne znaci da ti detetu koje pije mleko napravis ciniju hrane, natovaris ga i tako zamenis jedan podoj. Ta doktorka tako povrsno daje savete da je to strasno. I ne treba da joj verujes. Uvodjenje cvrste hrane je proces. Mi smo zamenili jedan podoj tek posle 2 meseca od uvodjenja hrane. Polako.

Sa 4 puna meseca mozes da probas da joj das 2,3 kafene kasicice necega(pirinca sa tvojim mlekom) i da vidis reakciju, pa polako.

Hvala.Tako sam i mislila.Dr mi je šou,totalno demorališe.Eto juče mi rekla,poslušaću joj srce,ali šum se otkrije tek sa godinu dana.I ja sad razmišljam o nekakvim šumovima :blink::unsure::( a dete mi zdravo.Htjela sam da promenim pedijatra ali nema mjesta.Tako da mi ostaje Bebac i internet,i vi da vam dosađujem :)

Mislim da Sofija ne želi čvrstu hranu,uopšte se ne oblizuje.Nekad joj približim nešto od hrane,ili voćku čisto da je pomiriše.Jesam luda..al eto kontam da oseti šta je hrana..

Eto kako ste vi tek poslije 2 mjeseca zamjenili jedan podoj,a ona meni odmah uvedi to to i to i zamjeni jedan podoj navedenim <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si njemu za 2-3 nedelje uvela 3obroka? :unsure:

Tako mi je savetovala pedijatar, ima dve uzine pojede 1/2 sveze vocke pre podne 2/2 posle podne i rucak u podne,za dve nedelje cu i veceru.Ali ja ga dojim na zahtev tako da ispadne da ima 10 obroka.Verovatno je zato bucko,ali ja ne znam drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti me sad zbuni,andjelcicu.Koliko obroka bi trebao da ima sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sani, treba da ima jedan obilan obrok (200-250gr) u podne i evetnualno ako pojede taj obrok u toj kolicini u podne, onda dajes posle podne drugi dok se ta dva obroka ne ujednace. Ako je bucko, treba da mu dajes jedan obrok sa zitaricama a drugi ne.

Napisi mi na uvodjenju cvrste hrane sta su mu od asad uvela i koliko dugo jedete.

Marijachi, dr, je poptpuno blesava! Sum na srcu se primeti jos od rodjenja, a sa godinu do dve taj suma ako je fizioloski nestaje. Ako i posle 2. rodjendana postoji sum na srcu, onda je to dijagnoza. sum na srcu se prati od rodjenja. mi smo imali 3 kontrole, tj. UZ srca da bi nam potvrdili da je fizioloski. ;)

Kad ti bude Sofija ucestala sa dojenjem i kada bude mljackala dok ti jedes, onda joj nudi hranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo uveli zitarice od 4. meseca, svidja joj se milupina od banane. samo jednom jede i to oko 17, 18 h. od kad smo uveli zitarice kaki svaki drugi dan a nije htela po 5 dana, samo se napreze a ne moze pa smo joj stavljali cepice.

sad smo ubacili pire od povrca za rucak a za kasnije ostaju zitarice pa cemo kaznije da ubacimo i sokice sa 5 ipo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene imatel kakav prijedlog, ovo vec postaje nesmisleno. Ona je napunila godinu i sisa joj nije dovoljna. Primjetim na njoj da se stanjila. Ovdje mi savjetuju da je odbijem, al meni zao i nekako mi rano jos, a ni jedna nismo spremne, ona pogotovo :wacko:

A mene slomi sa ovolikim brojem podoja. Vise i ne znam kad i koliko doji, djeluje mi kao da je stalno na siki :wacko:

Rado bih da se vratimo na staro, 3-4 podoja na dan a ne znam kako jer ona vristi i cupa kad joj ne dam, ne funkcionise metoda da joj skrenem paznju. Inace je takva, tvrdoglava i kad nesto naumi ne posustaje:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo,ne znam sta sa ti kazem.I meni je S stalno na sisi ali i jede sve sto mu ponudim od ch.Mozda da joj svedes podoje na 3-4dnevno,kad pocne da vristi da izdrzis da joj ne das sisu.Ne znam,zao mi je nje kad ovako pisem,a i znam koliko je tesko ovo da ucinis ali ne znam sta drugo.Moja sestra od tetke je imala takav slucaj sa njenim djetetom i na kraju je odbila sa godinu i po i posle je pocela bolje da jede.Stvarno su se bile obe bas stanjile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ummu, kod mene je takav slucaj bio sa prvom. Mada je ona od rodjenja samo visila na siki. I ja smrsala ispod normalnog, i ona uvijek mrsava beba, i od godinu i po je odbijem :(

Objema nam je ostao toliki zal, njoj pogotovo. Sad joj je 5godina, i cesto kad dojim ovu malu zna doci i trazit da i ona doji, a sisu kad vidi reklo bi se da zablista :huh:

Kad sam je odbila pocela je malo bolje da jede, al uvijek je sa njom bio rat kad se jede, i dan danas. Povrce, zelen, ni blizu njenog tanjira a kamo li usta.

Mladja je sve jela, povrce, meso, sta god smo joj dali, al u zadnjih mjesec dana su to sve mrvice. Vise je jela kad smo joj tek uveli cvrstu hranu nego sada <_<

Izgleda nema mi druge nego pustit je da place da bih je vratila na stare podoje :(

Izmenjeno od strane mama maza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mozda je i zubi muce,pa zbog toga nece.A inace i moj stariji sin je do godinu i po jeo sve,kao mecava,a sada kao tvoja cerka.Trcim po citav dan za njim sa tanjirom i opet pojede po nesto ili nista,kako on hoce.Neka djeca jednostavno tako.Mozda joj je i faza.Probaj da svedes na 3-4podoja,pa ako i dalje nece,onda bar neka sisa,bolje i to nego nista . :babymommy:

Izmenjeno od strane Ummu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima vjerovatno i toga Ummu, sve cetiri dvice joj izbijaju. Al kad su joj kecevi izbijali ni osjetili nismo :mellow:

Ne znam bil joj pustila dok joj zubi ne izbiju da doji kad i koliko hoce :huh: bojim se da ce zagristi jos vise pa cemo poslije imati jos veci problem, ili,,,ne znam <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledaj joj po ustima i ispod jezika, da nema neku aftu, one su baš bolne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kate ima ispod jezika jednu vec par mjeseci(3 mjeseca sigurno), i na zadnjem ljekarskom pregledu sam to spomenula doktoru, on je pogledao i ustanovio da joj nije bolna, da joj ne smeta i da nema potrebe za lijekom vec da ce proci samo od sebe. A ona je tu vec mjesecima i ne prolazi <_<

Rekao je da im se javim u slucaju da se pojavi veci broj do tada da cekam slj.pregled za pola godine <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmhm.

Ma da se ti javis i pre, pusti njega.

Afte bole i iritantne su i za odraslog, zamisli tek za dete.

Ne vidim koliko ti je staro dete, ali sigurno da bi neka kombinacija lokalnog anestetika i analgetika pomogla. Ponekad i obicni tantum verde u spreju ubrza proces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Prosle sedmice napunila godinu. Rekao mi je da daju gel djeci koja su napunila godinu, a prije toga se ne daje nista :huh:

A mojoj bi kao mogao propisati taj gel ali smatra da nema potrebe za tim jer ona ne reaguje kad joj dirne u nju, kao nije joj bolna i ne smeta joj :huh:

Ja sam malo pokazala zabrinutost sto ne prolazi toliko dugo, i primjetila sam mu na izrazu lica da je i njemu to bilo cudno, ali opet je odlucio da nema potrebe da se ista dira <_<

Izmenjeno od strane mama maza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene imatel kakav prijedlog, ovo vec postaje nesmisleno. Ona je napunila godinu i sisa joj nije dovoljna. Primjetim na njoj da se stanjila. Ovdje mi savjetuju da je odbijem, al meni zao i nekako mi rano jos, a ni jedna nismo spremne, ona pogotovo :wacko:

A mene slomi sa ovolikim brojem podoja. Vise i ne znam kad i koliko doji, djeluje mi kao da je stalno na siki :wacko:

Rado bih da se vratimo na staro, 3-4 podoja na dan a ne znam kako jer ona vristi i cupa kad joj ne dam, ne funkcionise metoda da joj skrenem paznju. Inace je takva, tvrdoglava i kad nesto naumi ne posustaje:mellow:

a da je ne muce zubici mozda pa zato cesto sisa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da je ne muce zubici mozda pa zato cesto sisa?

Pa izbijaju joj cetiri nova zuba svi zajedno. Ali ako je to i ako se tjesi dojenjem, hocul joj pustiti??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa izbijaju joj cetiri nova zuba svi zajedno. Ali ako je to i ako se tjesi dojenjem, hocul joj pustiti??

pa pusti je nek sisa ali ako ti smetaju neki podoji probaj da ih redukujes nekako. Sto se ch tice probaj da joj dajes hranu koja joj nece "vredjati" desni,tipa vocni jogurt , kiselo mleko, rashladjeno voce i sl. Ako je do sad jela sa komadicima hranu mozda opet ds joj malo vise propasiras. Korica hleba, neki keksic to ce joj verovatno prijati da zvacka ali ujedno i nesto pojede. Ako ti ne smeta pusti je, kad niknu zubici verovatno ce se stvari popraviti. Ako i onda bude zezala sa hranom uvek mozes da budes odlucna i da joj ne das da sisa kad je vreme jelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih rekla da su zubici.I S zubici jako muce,kad se unervozi zbog njih nece nista da jede,ali srecom kratko.Ja bih ti savjetovala neki podoj da joj ukines cisto da vidis dal' bi htjela da jede bolje.Ako ne pali onda pusti je,neka sisa koliko hoce.

Cini mi se Marijachi da je imala takav problem sa N,ali nema je da se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj hvala, pokusat cu da joj pustim onda dok zubi ne izbiju, mada me slomi zivu. Mrdnuti ne mogu od nje, ni slucajno sjesti na sofu ili stolicu, jer u sekundi se stvori i pocne me cupat i plakat :( i ne smiruje se dok ne sjednem na pod i ne zadignem majicu <_<

A i zao mi je gledati kako se tanji :( a ni na koji nacin joj ne mogu utrpati hranu u usta kad je nece <_<

Tvrdoglavko tvrdoglavi <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.