U kom polozaju spavaju vase bebe

odgovora

Objavljeno

Moja beba puni 3 meseca i iskljucivo spava na ledjima malte ne od dolaska iz porodilista. Posto je zilav kad smo ga stavljali na bok on sve izgura i lepo se okrene na ledja. Dva puta je spavao na stomaku i to kad je imao grceve inace ni ne okrecem ga na stomak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba vec nedelju dana kad je uvece stavim da spava umesto da je zateknem normalno kad se vratim da proverim dal spava zateknem je kako se preprecila i gurnula u cose do ogradice,ja je namestim,ona se ponovo vrati u isti polozaj tako da sam sad pocela da je stavljam u cose od ogratice,bar joj je tu mekano,kad se onako prepreci plasim se da ce povrediti glavu od onih vretena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, kako ga sve zateknem :D, najcesce se bukvalno zalepi za ogradicu, nekada provuce ruke i noge kroz ogradu, nekada podigne noge, nekada u polusedecem :blink: , ma samo ne spava normalno. I mene je u pocetku brinulo to sto se lupi glavom kad se okrece, ali sta da radim???, vidim ne place dakle nije se puno udario.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ubila sam se trazeci i tek kad otvori temu primetih da postoji spavanje :blink:

molim admina da je prebaci na pravom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, kako ga sve zateknem :D, najcesce se bukvalno zalepi za ogradicu, nekada provuce ruke i noge kroz ogradu, nekada podigne noge, nekada u polusedecem :blink: , ma samo ne spava normalno. I mene je u pocetku brinulo to sto se lupi glavom kad se okrece, ali sta da radim???, vidim ne place dakle nije se puno udario.

Znaci bitno da spava i ne budi se a kako,nije bitno tj da se zabrinem ako pocne normalno da lezi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zasto nije dobar polozaj na ledjima??

Moj je sve vreme spavao na ledjima, ali glava okrenuta na stranu. Na stomak ga nisam smela stavljati jer je dosta bljuckao pa sam se bojala da se ne ugusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zasto nije dobar polozaj na ledjima??

Moj je sve vreme spavao na ledjima, ali glava okrenuta na stranu. Na stomak ga nisam smela stavljati jer je dosta bljuckao pa sam se bojala da se ne ugusi.

Takodje. Od pocetka je spavala na ledjima sa glavom na stranu,tako su je i u porodilistu stavljali,i na bok ponekad,ali mi je na ledjima najsigurnije. Spavanje na stomaku ne dolazi u obzir jer ona odmah gura nos u jastuk i nikako nece glavu da okrene na stranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mojoj bebi je 9 mjeseci isto tako,nema kako je ne nadjem...samo sto je problem sto veoma rijetko spava u kreveticu.kad je stavim spava sat vremena i onda je vriska a cim je stavim kod nas spava ne budi se.ne znam sta da radim?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i moja beba je spavala sa nama i nije htela da spava sama u krevetac....onda je muz skinuo jednu stranicu kreveca i stavio krevetac uz krevet...i sad Sara spava u krevecu bez problema i kad nismo pored nje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i moja beba je spavala sa nama i nije htela da spava sama u krevetac....onda je muz skinuo jednu stranicu kreveca i stavio krevetac uz krevet...i sad Sara spava u krevecu bez problema i kad nismo pored nje. :D

ooooh,super ideja,toga se nismo dosjetili. Hvala. Moram probati :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veljko spava na boku, menjamo strane..a iza ledja ga poduprem peškirom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunjica spava na boku i menjam joj strane, a samo preko dana na ledjima. Lezanjem na stomaku nije odusevljena, ali kad je raspolozena, u tom polozaju se igramo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja Akija stavljam da spava na boku i menjam mu strane. Poduprem ga cebencetom i on, nekako, uspe da ga izgura i da legne na ledja. Obozava tako da spava. A na stomak kad ga stavim, pocinje da se ljuti :mellow: Bas i nije odusevljen time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto se moja beba nekad uspava dok sisa sa jednom rukom na mojim grudima ili na mom ramenu,kad je spustim u krevetac krene da se buni i mlatara rukama trazeci moje rame pa sam se dosetila i nasla mali jastik koji stavim u krevetac pa nju spistim izmedju ogradice i jastuceta,okrenutu prema jastuku i prebacim joj rucicu preko njega i ona nastavi da spava bez problema :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sincic od rodjena spava na boku,nocu se okrene na ledja.Ne voli na stomaku,stalno ima zapusen nosic,pa nam je dr rekla da spava na boku nocu, a ja se brinem da li je to dobro.Inace radimo vezbe za vratic,jer naginje vise u jednu stranu pa sam zabrinuta,da li je zbog toga sto nece na stomaku da spava.Ima li neko iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba od moje drugarice je naginjala glavu u jednu stranu, isli su isto na neke vezbice i sve se normalizovalo. Nemoj da brines nije upitanju nista strasno, pokusaj da mu forsiras drugu stranu, da mu pricas i da ga za svako spavanje stavljas na drugi bok. Moja deca su spavala na stomaku, ranije se to preporucivalo, sad i ne bas ali su moji tako navikli jer su tako grejali stomacic kad krenu grcevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zasto nije dobar polozaj na ledjima??

Moj je sve vreme spavao na ledjima, ali glava okrenuta na stranu.

Ovako ili na strani su obe spavale kao jako male bebe. Sad je Oli jako aktivna nocu, pa nikad ne znam kako ce da se okrene, a izgleda da ce i mladja biti takva. Uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sva deca na stomaku prvih godinu dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba od moje drugarice je naginjala glavu u jednu stranu, isli su isto na neke vezbice i sve se normalizovalo. Nemoj da brines nije upitanju nista strasno, pokusaj da mu forsiras drugu stranu, da mu pricas i da ga za svako spavanje stavljas na drugi bok. Moja deca su spavala na stomaku, ranije se to preporucivalo, sad i ne bas ali su moji tako navikli jer su tako grejali stomacic kad krenu grcevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala pozdrav!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac samo na stomaku spava...od drugog meseca tako spava i nikako drugacije...to je cula sam najbolje.sada ima 8,5 meseci :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sincic od rodjena spava na boku,nocu se okrene na ledja.Ne voli na stomaku,stalno ima zapusen nosic,pa nam je dr rekla da spava na boku nocu, a ja se brinem da li je to dobro.Inace radimo vezbe za vratic,jer naginje vise u jednu stranu pa sam zabrinuta,da li je zbog toga sto nece na stomaku da spava.Ima li neko iskustva?

I moje bebe su malo naginjale vrat u jednu stranu. Doktorka mi je predlagala vežbe i savetovala me da ih podupirem (malo na jednu, malo na drugu stranu). Ja sam probala, ali nismo izdržali duže od nedelju dana, jer ni on ni ona nisu hteli da spavaju, već su urlali. Urlanje i kad radimo vežbe i kad treba da se pavka (i noću i danju).

Ja sam ih pustila i već počela da se raspitujem za neke druge metode, kad ono njima sve bolje i bolje. :D Obustavim potragu i počnem da ih promatram. Počne njima sve polako da se dovodi u red. Evo, sad imaju skoro 10 meseci i, hvala nebesima, nigde traga od problopema. Devojčica spava isključivo na stomaku. To su poze da se čoveku stomak prevrne, ali njoj odgovaraju. Recimo, legne na stomak, pa podigne guzu, tako da maltene kleči; i ona tako prespava celu noć. Dečak spava i na stomaku i na leđima i na boku - kako mu odgovara.

Eto, to se tako kod nas završilo. Tvoj beban nema problem zbog nespavanja na stomaku. Mislim da je to samo faza u razvoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesnica kada je bila beba pretezno je spavala na stomaku,a Ogi ni da cuje,sanse nema da ga tako ostavim da spava,cak i dok je imao grcice ja ga kao stavim kada se uspava na stomacic ali se kroz dva minuta probudi.Uglavnom spva na ledjima,tako mu izgleda najvise prija,sto je verovatno povukao na tajka,a Veca i ja na stomaku i to mi je bio najveci problem u trudnoci i jedva sam cekala da se zavrsi kako bih konacno legla na stomak ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imali smo isti "problem" :) Mihailo je to isto radio,ja sam ga pokusavala odviknit od toga ali dok on sam nije odlucio da mu vise ne pase taj polozaj,nije bilo nikakve sanse da ga naviknm spavat na ledjima ili boku...sad ima 8 meseci i spava svakako,ali najmanje na stomaku,vis emu se ne svidja valjda polozaj :)moram da napomenem da me je pedijatar strasno izgrdio zbog toga sto ostavljam malenog da stomaku,dosla sam kuci u suzama,zamisli...ali evo hvala bogu nikakvih problema nemamo vise,sam se problem resio...pozzzz...

post-33428-1298641045_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas beba je u pocetku spavao iskljucivo na boku, naizmenicno jednom pa drugom, podmocen urolanim peskirom, a sada (ima 2,5 meseca) voli iskljucivo na ledjima.

Na stomak ga jedino stavljam kada se igramo a i tako ne voli dugo da ostane.

Jedno vreme mi se cinilo da glavicu vise okrece na jednu stranu nego na drugu, a onda nam je dr rekao da verovatno izvor svetlosti dolazi iz tog pravca (sto je u nasem slucaju bilo tacno), pa da ga obrcemo u krevecu. Sada je sve ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.