U kom polozaju spavaju vase bebe

odgovora

Objavljeno

imam bebu od 3 meseca i samo spava na stomaku.Prvih mesec dana je spavao na boku sa podupiracima,malo na jednu pa na drugu stranu. Jednom je zaspao na stomaku i sad drugacije nece.Lakse mu je i zbog stomaka nema grceve. ;)Tako jaca vratne misice i odlicno odize i drzi glavicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja beba spava samo na stomaku i nikako drugacije nece da zaspi, za razliku od prvog deteta, koje nije htelo na stomak nikako, samo je na ledjima spavala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ledima zaspe pa je ja prebacim na stomak na spavanju po danu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spava na stomaku jer je ja tako okrenem. Voli i na ledjima, medjutim cesto mrdne rukicama pa se prepadne i naravno probudi. Zato je okrecem na stomak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac isto na stomaku. Ali kad smo bili kod fizioterapeuta izgrdio nas je jer kaze da ce mu nogice biti krive (stopala idu u stranu), medjutim, verujem da ce se to ispraviti kad bude poceo sam da se okrece. Ja i moj brat smo tako spavali pa nam stopala normalna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin spava na ledjima i na strani..na stomak nikad nije hteo..doduse desavalo mu se da zaspi na meni na stomaku pa ga jedino tako mogu zafrknuti..ali vrlo brzo se probudi...opet..stvar deteta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba spava danju na stomaku,a nocu na stranu,na stomaku joj bas prija,moje prvo dete nikako nije htelo na stomaku,po tom pitanju se bas razlikuju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sincic spava na ledjima ali mozda bi hteo i na stomaku,nikad nisam probala,plasila sam se da se ne ugusi....Jel i nocu pustate decu da spavaju na stomaku?Mene je bas strah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama doktorka ne preporučuje stomak, pa nismo ni probali :(

Obožava na ledjima, čak i kad ga stavimo na stranu, sve izgura, pa opet na ledja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama doktorka ne preporučuje stomak, pa nismo ni probali :(

Obožava na ledjima, čak i kad ga stavimo na stranu, sve izgura, pa opet na ledja :lol:

A zbog cega ne preorucuju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NA STOMAKU NIKAKO NOCU,SAMO DANJU I TO AKO STE U BLIZINI BEBE,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sincic spava na ledjima ali mozda bi hteo i na stomaku,nikad nisam probala,plasila sam se da se ne ugusi....Jel i nocu pustate decu da spavaju na stomaku?Mene je bas strah...

nocu spava na stomaku i uopste se ne plasim jer sam okrece glavicu kako mu odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da i moja beba spava na stomaku, okrece glavu kako hoce i prijalo mu jez bog grceva, ja mu urolam pelenu ili mali peskir i obavezno stavim pod noge oko noznih zglobova kod stopala tako mu se nekrive prsti. )))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zbog cega ne preorucuju?

Ne znam, samo nam je rekla da ga ne stavljamo noću na stomak, preko dana naravno može, ali ne da spava, već samo vežbanje glavice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U početku samo sa strane, na boku. Kad je počela da se pomera, da bude aktivnija, ja je stavim na bok ali ona se sama okrene na leđa. Nikakav jastuk ni podupirač nije pomogao. Ona to sve ispomera i namesti se na leđa. :rolleyes:

Na stomak ne ume. Kad je stavim ne zna da se okrene sa strane i da tako legne. Pedijatar mi kaže da je bitno da se odiže i da će to sve vremenom doći na svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto je i mene bilo strah da stavim bebu nocu da spava na stomak, listala sam razne forume i negde sam procitala "nemoj da ste smesne, bebe tako ne mogu da se uguse, oni su mali borci". A i kad bolje razmislim to je tacno, desi se neki put da zabije glavicu u dusek, ali cim pocne da mu smeta, odmah okrene na stranu koja mu odgovara.

Pozitivne strane spavanja na stomaku:

cvrsci san - ne cima rukice i ne budi se pri svakom trzaju,

lakse podnosi grceve,

okrece glavicu na obe strane tako da ne moze da iskrivi vratic (tortikolis),

vezba izdizanje glavice.

Negativne strane:

za sad znam samo jednu - krive se stopala u stranu tzv. "stopala u polje", ali i za to ima resenja, postavite urolanu pelenicu ili peskiric ispod skocnih zglobova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba spava iskljucivo na strani po savetu pedijatra. Nabavili smo specijalne jastucice(valjcice) kako ne bi menjala polozaj. Trenutno svi lekari apeluju da bebe ne spavaju na stomaku zbog povecanog rizika na SIDS, a obzirom da sam ja kraljica panike okrecem ga na stomak samo u toku dana kada je budan, prakticno u igri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danju na jednu ili na drugu stranu, a nocu iskljucivo na stranu.

kod nas pedijatri ne savetuju spavanje na ledjima...

ali u prvih mesec ili dva najbolje je da spavaju na boku i jednom i drugom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao preventivu od SIDS-a Svetska zdravstvena organizacija od 1991. god savetuje iskljucivo spavanje na ledjima.

Mi smo samo na ledjima spavali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ce napuniti 3 meseca 27. i obozava da spava na stomaku. Nama su isto doktori ... pa ne mogu da kazem savetovali, vise je bilo na nivou naredbe... govorili da dete mora spavati na ledjima iskljucivo (iz bezbedonosnih razloga...bla bla bla). Ali Kaca od rodjenja nije volela da spava na ledjima- prve tri nedelje su bile pakao za mene, dok se nisam usudila da je stavim na stomak. Od tad nema nikakvih problema- nocu se probudi oko 6 za kratki podoj i spava do 9 (od 9:30 uvece). Na stomaku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi spavamo samo na ledjima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba spava na stranu ili na ledjima,nikako na stomaku zbog jednog slucaja koji se desio kod nas u komsiluku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj spava na boku i na ledjima ... doktori mi rekli da je za bebu najbolje da spava na boku ... ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je prvih mesec, dva spavao na boku a od tada samo na ledjima :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po stručnoj literaturi i današnjoj praksi opasnosti od " iznenadne smrti deteta u kolevci" savetuje se prvih mesec dana da se spava sa strane okretati dete na jednu pa sledeći put na drugu stranu a po ortopedima koji tu uključuju i razvoj kukova najzdravije je spavanje na leđima što zbog kukova ,što zbog pojave krivih stolala e sad moja beba je spavala sa strane prvih mesec dana dok je bila što bi se reklo mirna ,stavljala sam joj urolan peškirić sa strane međutim par puta smo je u toku noći tih prvih meseci stavljali na stomak kada bi je mučili grčevi ....e kada je postala okretnija sama se prebacila na leđa i sada spava na leđima i u toku noći se okreće na stranu eto ne znma šta da kažem valjda to zavisi i od deteta! :lol: i da pedijatar i fizijatar su nam rekle da u toku dana bude na stomaku ali kažu čim zaspi ako zapi na stomaku da je stavimo sa strane ili na leđa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.