U kom polozaju spavaju vase bebe

odgovora

Objavljeno

Moj bebac je od pocetka spavao na ledjima,a pre nekoliko dana iskljucivo se okretao na stomak,ja sam ga podupirala jastucima,ali nema sanse-uvek se okretao na stomak.Malo me je strah da se ne ugusi(budim se nocu 100 puta da ga proverim).Da li da ga pustim da spava tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je od pocetka spavao na ledjima,a pre nekoliko dana iskljucivo se okretao na stomak,ja sam ga podupirala jastucima,ali nema sanse-uvek se okretao na stomak.Malo me je strah da se ne ugusi(budim se nocu 100 puta da ga proverim).Da li da ga pustim da spava tako?

Neće se ugušiti jer ima instinktivnu reakciju da okrene glavicu u stranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je od pocetka spavao na ledjima,a pre nekoliko dana iskljucivo se okretao na stomak,ja sam ga podupirala jastucima,ali nema sanse-uvek se okretao na stomak.Malo me je strah da se ne ugusi(budim se nocu 100 puta da ga proverim).Da li da ga pustim da spava tako?

pre ce se ugusiti na ledjima nego na stomaku,sto kaze kikiriki okrenuce se i nemoj da brines

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od skora je pocela spavati na stomaku, u dnu krevetca, popreko i koliko je god puta postavim da spava na mestu, pokrivena, ona odbaci cebe i opet u dno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok sam ja mogla 'kontolisati', spavala je na boku, a kada je pocela sama da se prevrce iskljucivo na stomaku (spava identicno kao ja :lol: ) I naravno dzak mi je spas, nema otkrivanja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Mihi se u posljednje vrijeme svidja da spava na stomaku. Nisam ga nikada tako stavljala (osim dok se igra), nego je slucajno otkrio kada se prevrtao u snu. :)

Inace, polozaj u kome najradije zaspi je da se sklupca na boku, i da zavuce nosic u cebence. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moju bebicu svaki put stavim na drugi bok da spava... Ne buni se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sasa ima razne tripove vezane za polozaj prilikom spavanja. Poluklececi, na stomaku, na levom boku, na desnom mnogo redje, okrenut za 180stepeni (noge su tamo gde je bila glava) ne znam kako mu to uspe a da se ne probudi... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mala blesa je samo prvih 10-tak dana spavala na boku a kasnije iskljucivo na stomaku.Iznenadilo me kad sam prije par dana vidjela da je,igrajuci se(pelena joj je omiljena "igracka") zaspala na ledjima pokrivsi se pelenom po glavi i od tada danju tako spava sto mi je veliko olaksanje.Sama zaspe kad hoce i kad se probudi nema pobune (jos uvijek se ne okrece sama pa sam je morala okretati na ledja kad se probudi) a sad je odmah spremna za igranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam već pisala na ovoj temi ali ajde da napišem i ja....moja sva deca su spavala/spava na stomaku,ne znam koliko je to pametno ili ne ali tako su jedino mogli da se umire i zaspu :( ...posledica 'krivih stopala' nema....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba vristi mkad je stavim na stomacic, a na koju god stranu da je stavim ona mrducka sve dok se ne okrene na ledja... Bar malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je do skoro spavalo na ledjima, i u poslednjih par dana kad je ostavim da spava na ledjima ona se sama prevrne na stomak,i samo tako hoce da spava, do sad nije htela nikako na stomak, sta joj bi nemam pojma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako spava?! Svakako :lol: te poze treba videti...i sastrane i na stomaku i ledjima, ali polozaj nogu....uvek su podignute ili rasirene, proturene kroz resetke kreveca...pokrivanje je nemoguca misija :lol: ako je stavim u djak vristi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Jana najlepse spava na stomaku :) Ponekada spava na ledjima kada u lezaljci svojoj zadrema, ili kada mi je lakse da je tako spustim u krevetac, ali najduze i najmirnije spava na stomaku. Prvih mesec ipo dana odprilike je spavala na boku, a onda uz konsultaciju sa pedijatrom je stalno stavljam na stomacic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefi spava u raznim položajima...

Prevrće se, dok je bio manji desilo se par puta da se skorz okrene i zavuče u jedno ćoše od krevetića - pa mu ceo ostatak bude prazan....

Najviše spava na leđima, ali se - ponavljam - posle onog prvog dužeg spavanja uveče - prevrće i spava na svim stranama... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na leđima sa sve raširenim rukama i nogama koje vire kroz rešetke krevetića...a pred jutro se sklupča na desnoj strani zabije glavu u rešetke i ostane mu crta na čelu....i tako ide u vrtić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva da li tvoj Aleksa spava u krevetiću ili u krevetu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvo poštovanje Ane*...odnosno odgovor u adekvatnoj temi. :P

Aleksa...hahahaaaa...uslikaj nam tu crtu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva da li tvoj Aleksa spava u krevetiću ili u krevetu?

Pa na tom krevetu na rasklapanje, otkada je i krenuo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mali za par dana puni 6 meseci,primetila sam da bolje spava na stomaku.Da li je jos mali da ga stavim tako da spava?Na ledjima se budi na svakih 15 min a ovako odvali 2-3 h bez budjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spava na ledjima, na strani. U pocetku sam ga jedne noci stavljala na jednu - podupirala urolanom dunjicom, a druge noci na drugu stranu. Sada se sam okrece. Na stomaku nikada nije spavao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da novorodjence ne treba da spava na ledjima da se ne ugusi ako bljucne vec na bokovima. Opet drugi tvrde da je bolje na ledjima. Sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da novorodjence ne treba da spava na ledjima da se ne ugusi ako bljucne vec na bokovima. Opet drugi tvrde da je bolje na ledjima. Sta vi mislite?

Ovde su dr. iskljucivi po tom pitanju. Na ledjima i samo na ledjima bebe treba da spavaju,jer je najmanja verovatnoca od gusenja ako su u tom polozaju. Ja sam ipak stavljala decu i na bok da spavaju,a kada su malo porasle spavale su na stomaku. Tako im je bilo najprijatnije, tj. najmirnije su spavale tako. Sada vec spavaju u svim mogucim pozama i svim delovima kreveta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da novorodjence ne treba da spava na ledjima da se ne ugusi ako bljucne vec na bokovima. Opet drugi tvrde da je bolje na ledjima. Sta vi mislite?

Evo sta je meni sestra u porodilistu rekla za spavanje ...

Ja sam je to odmah pitala , dali smem da ga stavim na stomak , a ona mi rece ovako : Po poslednjim pravilima Ne , ali ja sam mojih troje odgajila tako sto su spavali na stomaku jer su pravila takva bila tada , ti ako vidis da mu prija stavljaj ga ali kad naidje patrozna sestra a ovde dok si vizita nemoj da te ne grde :) Markic je spavao na stomaku najlepse . Mada ipak prati , vidi kako bebi prija .... Sada samo sto ne spava naglavacke :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina spava u raznim polozajima,prava je akrobata.Ispretura se po celom krevecu u toku noci.Cesto se desi da par minuta odspava u sedecem polozaju pa se samo preturi na drugu stranu. Ume i da zaglavi nogu ili ruku medju resetke i onda onako u snu zove :"Mama,noga moja.Mama,ruka." :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.