Obavezni pregledi u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Molim vas da napisete na koje ste sve preglede isle u toku trudnoce ukoliko ste je vodile u DZ.

Temu pokrecem jer mi nikako nije jasno da li je zaista neophodno meriti pritisak, raditi analize krvi i urina bar jednom u svakom tromesecju, meriti duzinu cerviksa ili je to prosto "trudnicki hir"?

Za sada sam od dr Tabsa na Naselju dobila uput za vadjenje krvi i analizu urina u 7.nedelji i uput za exp.UZ u 12.nedelji s propratnim analizama krvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno da je neophodno da kontroslises krv, zato sto se tako najbolje vidi da li je sve ok, sta ti eventualno fali i sta trea mozda da unosis. npr. gvozdje u trudnoci ume da bude prilicno nisko......

tako i urin zzbog infekcija, bakterija.....

to su neke rutinske kontrole i najkorisnije, naravno u to spada i 1om mesecno UZ ako si zdrava i sve je uredu sa bebicom

ja licno nisam "panicar", nije mi potrebno da obilzaim svaki drugi dan lekara, jer je hvala bogu sve dobro, cak sam odustala od 4D ........ to je vise uspomena nego korist, pa ko voli..... :)

mi hocemo da je vidimo kad izadje :D

naravno, ne daj boze, kada posumnjaju u nesto, onda salju trudnice na 4d jer se bolje vidi

ja sam takodje radila samo double test. postoji i triple i quadri, ali moja dr. mi je rekla da je double najsenzitivniji i ako je on uredu, nea potrebe da se rade ostali.....

ja se nekako najvise oslanjam na svoj osecaj. uvek postoje strahovi, ali najbitnije je da mislis pozitivno i tako ces spreciti sebe od nekih "nebulloznih", skupih poduhvata

uzivaj u trudnoci, kreci se puno, i prati bebicino "kretanje"

ja sam imala i hematom, i kontrakcije, isve, ali nekako sam kroz to prosla bez mnogo buke i prilicno brzo se sve regulisalo

so, think positive :)

meni je ostaloo jos 9 nedelja do kraja, i vec postajem nestrpljiva :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nisam ni ja panica iako me nesto nervira to su trudnice i mame koje preteruju i trzaju se za svaku sitnicu. Ja imam jos 12 nedelja i iskreno, jedva cekam kraj, nikako mi ne prija trudnoca, glavobolja svaki drugi dan, bolovi, ma nista od onoga sto su mi pricali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao draga,dugo te nisam videla na forumu.zar si ostala u dz na novom naselju? znam da si spominjala da ides privatno.

evo,ja sam promenila ginekologa pre jedno mesec i po dana.

sto se tice pregleda koji su mi obavljeni stvari stoje ovako:

- pappa test

-krvan grupa i rh faktor

- vec 2/3 puta krv i urin(sto joxy kaze jeste bitno)

-2 expertna uz (oba u betaniji,to tamo vise ne rade)

-dabl test (u betaniji)

-tripl test(privatno jer betanija to vise ne radi,a i tad sam bila promenila dr pa je on cisto preventivno hteo i tripl,iako je dabl bio ok)

-sutra idem na ehokardiografiju(isto preventive radi,moj dr ne salje na amnio...)

za posle cemo da vidimo..ti si nesto ispred mene po trudnoci..nisu mi nista radili oko cerviksa nije postojala potrebe,ti si imala serklaz(ne znam sta je tacno problem,mozda ti je vglic ,,skracen`` pa to moraju da proveravaju)...sto su te jos slali da radis???

pozz i javi se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS meni su ,recimo,bivse trudnice,rekle da treba da nas odmah na pocetku salju na test za hiv,hepatitis i herpes(ako se ne varam to se zove TORCH test)...zatim test na toksoplazmozu... a n i jedna sadasnja trudnica to ne radi...sve zavisi sta drzava u tom trenutku placa od testova,bar sam stekla takav utisak.

smatras li da si ostecena(tj da su te slali na bespotrebne testove) ili da te ne salju dovoljno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UF,opet sam zaboravila da kazem :angry: STO SE PRITISKA TICE I NJEGA JE JAKO VAZNO meriti! visok pritisak u trudnoci ili ti preeklampsija ,moze da bude rizican i za mamu i za bebu..treba ga konstantno proveravati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradi sve analze na koje te salju. Veruj mi, prepuna mi je fascikla rezultata.

- obavezno i minimum tri puta u trudnoci: glukoza, urin, krv

- pappa test

- double test

- tripl test

- 4D UZ nisam radila jer je dr smatrao da nema potrebe

- urinokultura vrlo cesto

- kad su mi otkrili miom radila sam tumor markere

- kad sam imala napad bubrega radili su mi i te analize (urea, kreatinin, mokracna kis. i fe u serumu)

- vag. i cerv. brisevi vrlo cesto jer znaju biti jako opasni.

Na uz idem na svakih 25 do 30 dana.

Sto se tice krvne grupe, uradice mi na licu mesta pred sam porodjaj.

Sledece anlize radim pred sledecu kontrolu koja je za 25 dana (glukoza, urin, krv, proteini)

Pritisak i moju tezinu mere pri svakoj poseti dispanzeru. Inace, bolje je imati nizak pritisak (kao ja) nego visok.

To je to, od mene (nas) ;) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao draga,dugo te nisam videla na forumu.zar si ostala u dz na novom naselju? znam da si spominjala da ides privatno.

evo,ja sam promenila ginekologa pre jedno mesec i po dana.

sto se tice pregleda koji su mi obavljeni stvari stoje ovako:

- pappa test

-krvan grupa i rh faktor

- vec 2/3 puta krv i urin(sto joxy kaze jeste bitno)

-2 expertna uz (oba u betaniji,to tamo vise ne rade)

-dabl test (u betaniji)

-tripl test(privatno jer betanija to vise ne radi,a i tad sam bila promenila dr pa je on cisto preventivno hteo i tripl,iako je dabl bio ok)

-sutra idem na ehokardiografiju(isto preventive radi,moj dr ne salje na amnio...)

za posle cemo da vidimo..ti si nesto ispred mene po trudnoci..nisu mi nista radili oko cerviksa nije postojala potrebe,ti si imala serklaz(ne znam sta je tacno problem,mozda ti je vglic ,,skracen`` pa to moraju da proveravaju)...sto su te jos slali da radis???

pozz i javi se!

Kod drzavnog nista sem onog davnog vadjenja krvi i analize urina u 7.nedelji i expUZ u 12.nedelji s analizama krvi. A idem svaki mesec zbog doznaka i uputa za komisiju.

U ponedeljak kad odem, perje ce da leti...

Ne volim lekaru da sugerisem "sta treba da radim" jer je to njegov posao, a ja sam pacijent,ali ovu izlapotinu izgleda treba malo podsetiti..milom ili silom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod drzavnog nista sem onog davnog vadjenja krvi i analize urina u 7.nedelji i expUZ u 12.nedelji s analizama krvi. A idem svaki mesec zbog doznaka i uputa za komisiju.

U ponedeljak kad odem, perje ce da leti...

Ne volim lekaru da sugerisem "sta treba da radim" jer je to njegov posao, a ja sam pacijent,ali ovu izlapotinu izgleda treba malo podsetiti..milom ili silom...

Privatni lekar ne forsira nikakve dodatne preglede sem analiza krvi i urina svakih 6 nedelja i verujem mu, spomenula sam vec da je covek predivan i preporucujem ga, najtoplije.

Jedna prijateljica mi je rekla da su nju u svakoj trudnoci u 36.nedelji slali u higijesnki i u zavod za transf, tako da cekam...a dr Tabsa cu da promenim ukoliko, kao sto rekoh, u ponedeljak ne dobijem upute. Nije problem da platim,ali zasto bih kad moj poslodavac placa doprinose uredno?! Ako ne uspem ja, MM ce da mu objasni, mnogo je sugestivniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Privatni lekar ne forsira nikakve dodatne preglede sem analiza krvi i urina svakih 6 nedelja i verujem mu, spomenula sam vec da je covek predivan i preporucujem ga, najtoplije.

Jedna prijateljica mi je rekla da su nju u svakoj trudnoci u 36.nedelji slali u higijesnki i u zavod za transf, tako da cekam...a dr Tabsa cu da promenim ukoliko, kao sto rekoh, u ponedeljak ne dobijem upute. Nije problem da platim,ali zasto bih kad moj poslodavac placa doprinose uredno?! Ako ne uspem ja, MM ce da mu objasni, mnogo je sugestivniji.

Takve doktore treba malo "prodrmati".

Ma, strasni su!

Koje analize trebas da uradis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Privatni lekar ne forsira nikakve dodatne preglede sem analiza krvi i urina svakih 6 nedelja i verujem mu, spomenula sam vec da je covek predivan i preporucujem ga, najtoplije.

Jedna prijateljica mi je rekla da su nju u svakoj trudnoci u 36.nedelji slali u higijesnki i u zavod za transf, tako da cekam...a dr Tabsa cu da promenim ukoliko, kao sto rekoh, u ponedeljak ne dobijem upute. Nije problem da platim,ali zasto bih kad moj poslodavac placa doprinose uredno?! Ako ne uspem ja, MM ce da mu objasni, mnogo je sugestivniji.

ja sam za njega cula samo najbolje...eto,sve zavisi od slucaja do slucaja...a zbog cega te ne salje? zna li da ides i kod privatnika pa tera inat???stvarno bezveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila krvnu grupu i rh faktor odmah na pocetku trudnoce. Svaki mesec radim urin, KS, glukozu. Dva puta da do sada sam proveravala ureu i kreatinine i samo jednom sam radila urinokulturu. Nista vise. Dobro, UZ mi radi svakog meseca, tj. pri svakoj poseti doktoru. Samo jednom mi je preskocio. Nikakve briseve jos uvek nisam radila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam za njega cula samo najbolje...eto,sve zavisi od slucaja do slucaja...a zbog cega te ne salje? zna li da ides i kod privatnika pa tera inat???stvarno bezveze.

I ja sam tako odabrala njega, na preporuku forumsica i poznanica. Ne znam da li je izlapeo nacisto ili tera inat, ali necemo se tako igrati.

Od sad cu lepo da trazim preglede koje smatram da treba da uradim ili koje privatni lekar preporucuje, a ovaj ako odbije, resicemo i to.

ps. ne razumem sujetu lekara koji ne posvecuje ama bas nikakvu paznju pacijentu,a onda se nadje uvredjen kad taj pacijent ide kod privatnog, sve sami "strucnjaci" po domovima zdravlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takve doktore treba malo "prodrmati".

Ma, strasni su!

Koje analize trebas da uradis?

Najosnovnije, kks, suk,analiza urina. Nije problem platiti kad se mora,ali zasto bih?! Ne znam kakvi su vasi lekari,ali ovaj je katastrofa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao zenske

meni je ovo druga trudnoca i nikad nisam radila nijedan test sem onih klasicnih krvnih slika i analize urina i ultrazvuka....mislila sam da ce me sad slati na raznorazne testove medjutim nista kaze lekar da nema indikacija tako da sve ostaje ovako kao jeste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao zenske

meni je ovo druga trudnoca i nikad nisam radila nijedan test sem onih klasicnih krvnih slika i analize urina i ultrazvuka....mislila sam da ce me sad slati na raznorazne testove medjutim nista kaze lekar da nema indikacija tako da sve ostaje ovako kao jeste

Ma tako je mozda i bolje. Nema bespotrebnog podizanja tenzije. Pa do pre par godina se nisu radili ni dabl, ni tripl, ni kvadripl, ni ekspertski uz ni 4d... A deca su se radjala... Otkud znam... A i analize ponekad grese...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja dr iz doma zdravlja, kod koje sam išla samo zbog papirologije, je dopunjavala moju dr iz Fronta. Čak me i potsećala šta mi treba od uputa. Prezadovoljna sam. Baš sam bila u petak kod nje. Dala mi dva uputa za Ftont, jedan sa datumom i jedan bez datuma. Stvarno je okej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma tako je mozda i bolje. Nema bespotrebnog podizanja tenzije. Pa do pre par godina se nisu radili ni dabl, ni tripl, ni kvadripl, ni ekspertski uz ni 4d... A deca su se radjala... Otkud znam... A i analize ponekad grese...

Naravno da ne treba preterivati,ali najosnovnije analize tipa analize krvi iurina jednom u svakom trimestru (zbog proteina u mokraci i kojecega) su zaista neophodne. Znam da zvucim kao neuroticna "hormonka",ali nikako nisam zadovoljna tretmanom kod izabranog lekara. Razumem i "mere stednje" i izbegavanje bespotrebnih troskova drzave,ali zar su nasli na meni da stede?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reseno, 16.avgusta idem kod dr.Savin, nacelnice odeljenja i samo potpisem novi ugovor :) a sve zahvaljujuci svekrvi,koja se raspitala kod sestre koja radi s dr.Savin :) Divno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i buduce mame ja sam jedna od onih budicih mama prvorotki koja uopste nije zadovoljna ginekologom kao ni osobljem u svom DZ :mellow: jako sam razocarana kada odem i prime te kao da si zarazan ili ovisnik, a ne trudnica.. Pre par dana sam bila na redovnoj kontroli i dozivela neprijatno iskustvo.. Usled niskog pritiska koji je videla i mog loseg stanja tog dana samo je popisala rezlutate analiza i zavrsila samnom. Izasla sam u hodnik i osetila malaksalost i iscrpljenost. Sva sreca da sam imala nekoga pored sebe da pozove sestru i da me uvedu unutra da legnem. Opet sreca da se nasao neko tu da ode i kupi mi sok jer od njih nisam ni casu vode dobila. Ne znam da li ovo sto pisem ima veze sa temom ali imam potrebu da sa nekim podelim ovo sto me muci. Ista ta doktorka me odbila prosle nedelje kada sam dosla i pozalila joj se da imam bolove u donjem delu materice. Rekla mi je''Ako te bas puno boli neka te pregleda neko drugi ja sada radim ultra zvuk''na sta sam se ja okrenula i otisla nadavsi se da ce me kada odem na kontrolu pregledati medjutim pogresila sam. Radila sam analize krvi i glukoza, proteini i gvozdje su mi malo ispod dodnje granice sto je njoj normano. Mozda i jeste, mozda ja preterujem :unsure: kod nje uzimam uput za Dr.Dragise Misovica gde idem na ultra zvuk kod doktorke Maje Antic koja je divna ali prosto nemas vremena i ne setis se sve da je pitas taj put kad odes, a i podrazumeva se da su tu doktori iz DZ za neke informacije i tako to.. Pozz svima od buduce mlade mame ;)

Majatje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i buduce mame ja sam jedna od onih budicih mama prvorotki koja uopste nije zadovoljna ginekologom kao ni osobljem u svom DZ :mellow: jako sam razocarana kada odem i prime te kao da si zarazan ili ovisnik, a ne trudnica.. Pre par dana sam bila na redovnoj kontroli i dozivela neprijatno iskustvo.. Usled niskog pritiska koji je videla i mog loseg stanja tog dana samo je popisala rezlutate analiza i zavrsila samnom. Izasla sam u hodnik i osetila malaksalost i iscrpljenost. Sva sreca da sam imala nekoga pored sebe da pozove sestru i da me uvedu unutra da legnem. Opet sreca da se nasao neko tu da ode i kupi mi sok jer od njih nisam ni casu vode dobila. Ne znam da li ovo sto pisem ima veze sa temom ali imam potrebu da sa nekim podelim ovo sto me muci. Ista ta doktorka me odbila prosle nedelje kada sam dosla i pozalila joj se da imam bolove u donjem delu materice. Rekla mi je''Ako te bas puno boli neka te pregleda neko drugi ja sada radim ultra zvuk''na sta sam se ja okrenula i otisla nadavsi se da ce me kada odem na kontrolu pregledati medjutim pogresila sam. Radila sam analize krvi i glukoza, proteini i gvozdje su mi malo ispod dodnje granice sto je njoj normano. Mozda i jeste, mozda ja preterujem :unsure: kod nje uzimam uput za Dr.Dragise Misovica gde idem na ultra zvuk kod doktorke Maje Antic koja je divna ali prosto nemas vremena i ne setis se sve da je pitas taj put kad odes, a i podrazumeva se da su tu doktori iz DZ za neke informacije i tako to.. Pozz svima od buduce mlade mame ;)

Promeni izabranog lekara, uopste nije komplikovano. Znam da ni ti kao ni ja niti bilo ko uostalom, ne zelis da se svadjas i nastavljas s njima,ali treba im skrenuti paznju. Jos jedan savet - neka ide i muz s tobom na kontrolu, za slucaj da neko podigne ton. Nije dobro da bilo sta bude van normalnih okvira, gvozdje posebno jer ce se sve vise i vise trositi svakako,a treba ziveti i posle trudnoce, jel tako? Ja sam bila prinudjena da predjem kod privatnog lekara, izuzetnog, da dodam, ali ne znam sta je sa zenama koje to sebi ne mogu da priuste, nazalost :unsure: sve u svemu, malo sam digla frku, zalila se i 16. avgusta prelazim kod nove dr u DZ, nacelnice pa cu da opletem po ovom dosadasnjem samo tako, imam vremena ,a i zivaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citajuci vase postove osjetih potrebu da prokomentarisem situaciju u mom DZ-u i izbranog ljekara. Od pocetka trudnoce sam zeljela da budem normalna trudnica, koja ce svoju trudnocu da kontrolise i vodi u domu zdravlja kao vecina svijeta, bez ufuravanja tipa "ja idem samo u privatne ambulante i ispod mog nivoa je poci u drzavnu ustanovu". I evo sta se tamo desavalo. Podjem da zakazem prvi pregled kod izabranog lekara i kazem da je trudnoca t.j. vodjenje trudnoce u pitanju i sestra koja radi na pultu mi kaze da je sve puno sledecih mjesec dana pa ili da dodjem jedan dan "naoruzana " strpljenjem i cekam ili da dodjem za mjesec dana da zakazem. I ja odlucim da dodjem sjutra dan da cekam. U cekaonici 15 trudnica u poodmakloj trudnoci i mozda po koja u ranoj a ravno tri stolice. Cekala sam punih 4 sata. Dosla sam zdrava bez ikakvih bolova i tegoba cisto da dr.potvrdi da je trudnoca (prethodno sam kuci uradila test, koji je pokazao dvije crte, t.j. potvrdio trudnocu) dok sam stajala pocese neki bolovi u ledjima, sve jaci i jaci, jedva se dokopah jedne stolice. Pred kraj radnog vremena me prozvase (dodjoh i ja na red), ukratko ispricah sta imam, pogleda dr.na ultrazvuk i kaze jaake kontrakcije materice, uopste mu se ne svidjaju, napisa terapiju injekcije progesterona da dolazi patronaza kuci da mi daje, pa se vidimo za 7dana. I tako bi. Primih ja to, prestase bolovi poslije dan-dva i bi dobro. Podjoh na kontrolu. Ponovo "mrak film" stojim tamo 3 sata, vec pocinju oni neprijatni fiskovi, slutim ja da ce biti kao prije 7 dana. prozvase me objasnih doktoru da je bilo dobro da sam lezala, ali ovo cekanje 3 sata opet ucini svoje. Ja opet na injekcije i strogo mirovanje jos 14 dana. Ispostovah sve sto dr rece i bi dobro ali opet svi termini zauzeti, i pitam se ja da li ja trebam sebi da priustim spontani pobacaj ili da podjem u privatnu ambulantu i platim 20 eura. Odlucih se za ovo drugo. Ispricah tamosnjem ljekaru sve, on pogleda nalaze pogleda me na UZ, i kaze ili strogo mirovanje i terapija kod kuce, ili u bolnicu. Odlucih da pokusam kod kuce i uspjela sam.

Sada ulazim u osmi mjesec, i sve tece kako treba, ali se pitam sta bi vi uradile da ste na mom mjestu, nastavile kod izabranog ljekara i ko zna sta bi bilo sa trudnocom ili otisle u privatnu ordinaciju, ili ono sto me jos vise pogadja u svemu ovome , sta bi bilo da nisam mogla sebi da priustim privatnog ljekara (a ovakvih, ruku na srce ima danas dosta).

Ovo je nase drustvo i nacin na koje ono funkcionise. Tragicno zar ne?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dabo, cini se da su Domovi zdravlja u Srbiji, Crnoj Gori i Bosni slicni...

I kod naas je stanje poprilicno lose- puno se ceka, nisu bas prijatni, i prosto te tjeraju da odes kod privatnika!

Meni trudnocu vodi dr u DZ, ali na neke preglede sam morala ici kod privatnog dr.

Mozda nije bilo ni potrebe, ali posto sam vec imala jedan pobacaj, i posto sam pila neke lijekove u prvom tromjesjecju, isla sam na 4D, jer nisam mogla da se smirim, bojala sam se da ce to nesto uticati na bebu.. ali hvala Bogu, sve je proslo dobro. Od svoje dr moram da cupam rijeci klijestima- ja je pitam koliko je beba teska, da li je sve ok, i da li trebam da pijem neke dodatne vitamine, itd. Pritisak su mi mjerili svega dva puta, a za tezinu me nikada nije ni pitala.

Mada, kada pogledam druge doktore u DZ, ja sam jos i zadovoljna izborom ljekara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Promeni izabranog lekara, uopste nije komplikovano. Znam da ni ti kao ni ja niti bilo ko uostalom, ne zelis da se svadjas i nastavljas s njima,ali treba im skrenuti paznju. Jos jedan savet - neka ide i muz s tobom na kontrolu, za slucaj da neko podigne ton. Nije dobro da bilo sta bude van normalnih okvira, gvozdje posebno jer ce se sve vise i vise trositi svakako,a treba ziveti i posle trudnoce, jel tako? Ja sam bila prinudjena da predjem kod privatnog lekara, izuzetnog, da dodam, ali ne znam sta je sa zenama koje to sebi ne mogu da priuste, nazalost :unsure: sve u svemu, malo sam digla frku, zalila se i 16. avgusta prelazim kod nove dr u DZ, nacelnice pa cu da opletem po ovom dosadasnjem samo tako, imam vremena ,a i zivaca.

Bravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dabo, cini se da su Domovi zdravlja u Srbiji, Crnoj Gori i Bosni slicni...

I kod naas je stanje poprilicno lose- puno se ceka, nisu bas prijatni, i prosto te tjeraju da odes kod privatnika!

Meni trudnocu vodi dr u DZ, ali na neke preglede sam morala ici kod privatnog dr.

Mozda nije bilo ni potrebe, ali posto sam vec imala jedan pobacaj, i posto sam pila neke lijekove u prvom tromjesjecju, isla sam na 4D, jer nisam mogla da se smirim, bojala sam se da ce to nesto uticati na bebu.. ali hvala Bogu, sve je proslo dobro. Od svoje dr moram da cupam rijeci klijestima- ja je pitam koliko je beba teska, da li je sve ok, i da li trebam da pijem neke dodatne vitamine, itd. Pritisak su mi mjerili svega dva puta, a za tezinu me nikada nije ni pitala.

Mada, kada pogledam druge doktore u DZ, ja sam jos i zadovoljna izborom ljekara...

Isto isto isto.... :angry:

Meni pritisak jos nisu ni izmerili a vec sam u 15. nedelji. Hahaha

Prvu trudnocu sam vodila u Leskovcu - tamo je bilo bolje jer u cekaonici ima mnogo stolica (ko u pozoristu :D ) pa bar ne padas u nesvest od stajanja na nogama dok dodjes na red.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.