Kad dete "prebaciti" u posebnu sobu?

odgovora

Objavljeno

Jao ljudi, pa ja sam imala svoju sobu, ali nisam htela u njoj da spavam duuugo duuuugo :rolleyes: Tata mi je uvece pricao price, i ja sam ostajala kod njega da spavam...bome, do visih razreda osnovne :o:unsure: Pa i pored toga moji su napravili jos jedno dete, a i ja danas mogu da spavam bez tate :rolleyes: Tako da, ako dete i ostane duze kod roditelja to ne treba da vas brine i da mislite da ste zbog toga losi roditelji, da ce biti previse vezano za vas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ljudi, pa ja sam imala svoju sobu, ali nisam htela u njoj da spavam duuugo duuuugo :rolleyes: Tata mi je uvece pricao price, i ja sam ostajala kod njega da spavam...bome, do visih razreda osnovne :o:unsure: Pa i pored toga moji su napravili jos jedno dete, a i ja danas mogu da spavam bez tate :rolleyes: Tako da, ako dete i ostane duze kod roditelja to ne treba da vas brine i da mislite da ste zbog toga losi roditelji, da ce biti previse vezano za vas...

U pa kakvi losi roditelji, ko to kaze :o:lol: Onaj ko tvrdi za nekog da je los roditelj valjda je sam savrsen roditelj? Ma nije nego. Na kraju krajeva, nema svako ni uslova da deci obezbedi zasebne sobe. Treba raditi onako kako odgovara i deci i roditeljima, ja licno sam za ranije ako je moguce. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi J prosto moramo da prebacimo u drugu sobu,jer mi je jako nezgodno zbog bebe.

Sada svi spavamo u sobi mm i mene.Medjutim kada J spava preko dana ili ujutru duze,a beba je budna ja je prosto nemam gde.U dnevnoj sobi vise ne smem da je ostavim jer se okrece,moram non stop da je nadgledam ne smem ni do kupatila,a u sobu je ne mogu jer J tamo spava.

Tako da cemo J u njenu sobu.Preko dana naravno sama,a uvece ce mm sa njom ako ne bude htela sama,mada mislim da hoce,jer je i sada uspavamo i izadjemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pa kakvi losi roditelji, ko to kaze :o:lol: Onaj ko tvrdi za nekog da je los roditelj valjda je sam savrsen roditelj? Ma nije nego. Na kraju krajeva, nema svako ni uslova da deci obezbedi zasebne sobe. Treba raditi onako kako odgovara i deci i roditeljima, ja licno sam za ranije ako je moguce. ;)

Ma ne mislim da bi drugi komentarisali, nego se sami roditelji cesto osecaju lose ako ne uspeju u necemu sto su sebi zacrtali. Tako sam se i ja jela sto nisam nikako mogla da naucim Lunu da spava u kreveticu, a videla sam da sve ostale bebe spavaju same. Zato mislim da ako roditelji pokusaju dete da prebace u drugu sobu pa im to ne uspe, ne treba da ocajavaju, pa nije to smak sveta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne mislim da bi drugi komentarisali, nego se sami roditelji cesto osecaju lose ako ne uspeju u necemu sto su sebi zacrtali. Tako sam se i ja jela sto nisam nikako mogla da naucim Lunu da spava u kreveticu, a videla sam da sve ostale bebe spavaju same. Zato mislim da ako roditelji pokusaju dete da prebace u drugu sobu pa im to ne uspe, ne treba da ocajavaju, pa nije to smak sveta...

O i drugi bi komentarisali i te kako :lol: A posebno roditelji nemaju sta misliti da su pogresili ako situacija odgovara i detetu i njima. Boze moj, deca su razlicita, neka su osetljivija i teze podnose odvajanje, neka su samostalnija. Nema tu univerzalnih pravila. Ako neko vec ima u planu "prebacivati" dete u posebnu sobu, a smatra da bi dete to odbijalo, treba ici postepeno, kao sto rekoh voditi ga kod dece koja imaju svoje sobe, pa ona standardna prica da velika deca spavaju u svojim sobama i sl, zavisno vec sta "pali" kod kojeg deteta. Nista na silu i svakako voditi racuna da se to ne poklapa sa nekim drugim velikim promenama za dete, tipa polaska u vrtic, odvikavanja od pelena, cucle i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pa kakvi losi roditelji, ko to kaze :o:lol: Onaj ko tvrdi za nekog da je los roditelj valjda je sam savrsen roditelj? Ma nije nego. Na kraju krajeva, nema svako ni uslova da deci obezbedi zasebne sobe. Treba raditi onako kako odgovara i deci i roditeljima, ja licno sam za ranije ako je moguce. ;)

Mi smo upravo ti koji trenutno zive u malom stanu i ne planiramo se eto seliti jos za 2..3 godine pa mi nekada bude zao radi bebe ali vidim da nece biti jedina :)

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili J i D krevet u njihovoj sobi.J je juce i danas spavala preko dana bez problema u njenoj sobi sama.Ona hoce i nocu nije problem taco da je uspava.Medjutim ja ne mogu da se odvojim od nje.Vec dva dana joj pricam kako ona sad spava u njenom novom krevetu,ali kad dodje noc opet je uspavamo u nasoj sobi sa nama.Vecera je buncala:"mali kevet,novi kevet".

Ali kada bi presla u njenu sobu onda bi i mm sa njom,a beba i ja na nasem krevetu,ali ja ne mogu da se odvojim od njih,a ovako samo zbunjujem dete.Ne znam sta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili J i D krevet u njihovoj sobi.J je juce i danas spavala preko dana bez problema u njenoj sobi sama.Ona hoce i nocu nije problem taco da je uspava.Medjutim ja ne mogu da se odvojim od nje.Vec dva dana joj pricam kako ona sad spava u njenom novom krevetu,ali kad dodje noc opet je uspavamo u nasoj sobi sa nama.Vecera je buncala:"mali kevet,novi kevet".

Ali kada bi presla u njenu sobu onda bi i mm sa njom,a beba i ja na nasem krevetu,ali ja ne mogu da se odvojim od njih,a ovako samo zbunjujem dete.Ne znam sta da radim.

Da kreneš da posle ndeleju dana dnevnog spavanja, J uspavljuješ uveče u njenom krevetu u svojoj sobi. Kad zaspi ideš u svoju spavaću, biće ti teško par večeri al drž' se. Sad je lepo vreme, držiš sve otvoreno, pa ako se probudi kojim slučajem - čućete je tm ili ti i otići da je ponovo uspavate. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicko, kako napredujete?

I ja sam sebe bacila u rebus.

Krevetac joj je ocigledno mali. Ne u smislu da ona ne moze da stane u njega vec u smislu sto se brate dete treska glavom u ogradu i ne moze ljudski da se prevrne :)

Tako da smo mislili da je prebacimo u njenu sobicu. I da joj kupimo krevet koji ce biti nizak, otprilike visina duseka, samo ram od drveta da ima i neke daske ispod duseka i to je to, tako da nece biti frka zbog ispadanja iz istog. Mada ona i sad bez problema silazi sa naseg bracnog koji je normalne visine.

Samo je malo problem sto se ona ponekad jos i probudi nocu pa moram da joj dam da mi cerupa kosu jer se tako i uspavljujemo i sve :)

Al i ako se probudi, imamo baby alarm pa cu je svakako cuti.

a ja cu ono setkanje tamo - amo preziveti ;) ionako cu je sigurno prvih par noci proveravati ko luda :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

J spava u svojoj sobi.Nekada je mm uspava pa ostane sa njom da spava,a nekada ne.Uglavnom odlicno je prihvatila ,cak sta vise sa odusevljenjem.Svi smo se odmorili.

Inace ona jos pre godine dana ne spava u krevetcu,jer sam istog misljenja da je krevetac mali za decu od 2 godine pa i ranije.Stvrno kao da su u kvezu,ne mgu normalno da se okrenu.

Samo ako mozes prebaci je,videces prvih veceri ce biti neobicno i njoj,ali ako preguras te 2-3 veceri posle ce se navici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicko, kako napredujete?

I ja sam sebe bacila u rebus.

Krevetac joj je ocigledno mali. Ne u smislu da ona ne moze da stane u njega vec u smislu sto se brate dete treska glavom u ogradu i ne moze ljudski da se prevrne :)

Tako da smo mislili da je prebacimo u njenu sobicu. I da joj kupimo krevet koji ce biti nizak, otprilike visina duseka, samo ram od drveta da ima i neke daske ispod duseka i to je to, tako da nece biti frka zbog ispadanja iz istog. Mada ona i sad bez problema silazi sa naseg bracnog koji je normalne visine.

Samo je malo problem sto se ona ponekad jos i probudi nocu pa moram da joj dam da mi cerupa kosu jer se tako i uspavljujemo i sve :)

Al i ako se probudi, imamo baby alarm pa cu je svakako cuti.

a ja cu ono setkanje tamo - amo preziveti ;) ionako cu je sigurno prvih par noci proveravati ko luda :lol:

Joj Boze iste su, ne licim ni na sta nakon tog njenog mazenja i cupkanja :)

Jeste vec nasli krevet takav? ELena pola noci spava u krevecu, a ostatak s nama, jednostavno ona kad se okrece uvek lupi u ogradu kreveca i probudi se, a u krevetu nasem sama spava bez problema. Sad hocemo da joj uzmemo krevet, a krevetac svakako ostavimo za bebicu, nego sam u nedoumici kakav krevet. A inace mm je za krevet na sprat, jer ce kasnije trebati i za drugo, a ja jos nisam resila sta bih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uzeli trosed na razvlacenje.Prelep je svetlih boja,neobican.Kad se razvuce bude kao bracni.Sa strane ima velike krajnice,tako da nema sanse da ispadne,bukvalno upadne u njega.

Namerno smo uzeli na razvlacenje,jer smo hteli veliki krevet tako da im obema bude komotno,jer ce spavati zajedno,a i da moze da se skupi da mogu lepo da se igraju.Dole ima velika fijoka,tu sam vec odlozila neke igracke sa kojima se ne igra.

Krevet na sprat nikako,a i ako je mala razlika verovatno ce hteti da spavaju zajedno.Deca se dugo uspavljuju sa roditeljima,pa sigurno do pete godine,ako ne i posle.A kada hoces da ih uspavas sa kojim detetom ces leci.Po meni je prakticnije jedan veliki krevet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Boze iste su, ne licim ni na sta nakon tog njenog mazenja i cupkanja :)

Jeste vec nasli krevet takav? ELena pola noci spava u krevecu, a ostatak s nama, jednostavno ona kad se okrece uvek lupi u ogradu kreveca i probudi se, a u krevetu nasem sama spava bez problema. Sad hocemo da joj uzmemo krevet, a krevetac svakako ostavimo za bebicu, nego sam u nedoumici kakav krevet. A inace mm je za krevet na sprat, jer ce kasnije trebati i za drugo, a ja jos nisam resila sta bih.

Cicko super :)

Hvala na savetima :)

Jacka znam na sta mislis. Ajnstajn nam nije ravan :lol:

Nismo nasli takav krevet al to je najmanji problem. Mislim da ce to mm da napravi. Naruci isecene daske dimenzija koje hocemo, sklopi i to je to ;)

Sto se tice onog na sprat. Joj, videli smo genijalnu foru sa maximalno iskoriscenim prostorom (krevet je gore, u stepenicama su fioke a ispod je ormar i sto za komp i police - oko 600e) ali nema sanse barem do 9-10 godina. Ja se toga plasim :)

Malo nam je frka zbog prostora jer joj sobica i nije nesto velika. Za koju godinu mozda mi i dogradimo nesto, napravimo potkrovlje ili ce mm da preseli kancelariju pa za drugo i trece dete ne brigam, nego eto trenutno moze samo u tu sobu pa ne znam gde da turim ceo taj krevet :) i ormar..... i sve njene drangulije :)

Moram nesto da smislim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

, nego eto trenutno moze samo u tu sobu pa ne znam gde da turim ceo taj krevet :) i ormar..... i sve njene drangulije :)

Moram nesto da smislim :)

Krevet i usrafite na zid police, police i police, na zatvaranje, kaze, i moze jako lepo da izgleda. :)

Npr. ovaj stocic se pretvara u sliku:319389_10150985326321234_1815065354_n.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'si ovo 'tela? :D541813_10150948243241234_177075531_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krevet i usrafite na zid police, police i police, na zatvaranje, kaze, i moze jako lepo da izgleda. :)

Ne znam, ne bih da pretrpavam zidove. Smislicu ja nesto pa cu postavim slike :)

A moram da konsultujem i glavnu personu u ovom projektu (mm) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam ti ja prostor za tu biblioteku :lol:

Cek, cu probam da izbunarim neke slike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj fazon samo sto ono sto sam ja videla ima i ormar. Jel vidis u stepenicama fioke? :) Bas mi se dja. I boje i sve :)

kidsbed.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj fazon samo sto ono sto sam ja videla ima i ormar. Jel vidis u stepenicama fioke? :) Bas mi se dja. I boje i sve :)

Ubih se trazeci 'vako nesto al' nisam uspela. Ma savrseno, jos kad pravis, dodas po zelji :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da al ja se plasim te visine i to. To ce da dobije kad bude malko starija. Za sad cu da vidim sta i kako. OT smo. Probacu da nadjem ovakvu temu pa da kacim slike tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je jako glupo detetu od godinu dana uzimati prostor za igru i uskratiti mu mogucnost da bira,zarad nekih polica koje se svidjaju mami i tati.Zasto im jednostavno ne ostavite slobodan prostor i mogucnost da kad budu malo veci sami biraju kako ce urediti svoju sobu.

Dete od dve godine nije briga za police i sl,ali vec dete od 5 godina i te kako zna da bira.

Nikada detetu od dve godine ne bi kompletno uredila sobu,a pogotovo ne bi pukla tolike pare i to zasto?

Gledam samo sta je mojoj deci prakticnije.

Honey jesi li videla nasu sobu i tu je samo jos legao krevet.Komoda za odecu im je u mojoj sobi,samo da im ne bi zauzimala dragoceni prostor.Kad se same budu izjasnila da im treba npr sto za komp ili radni sto tada cemo im i kuputi.One su za sada jos uvek male za to.

To je samo moje misljenje.Za 5 godina ces to morati da menjas,shvatices da ti nije funkcionalno ili se deci ne svidja.Bolje sacekati da vidimo njihove potrebe i sta im je najprakticnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Police na zidu upravo ne mogu da im smetaju u igri, a potrebno je negde smestiti stvari i stvarcice, ne ;)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Police na zidu upravo ne mogu da im smetaju u igri, a potrebno je negde smestiti stvari i stvarcice, ne ;)?

Mislim da je Cicana mislila na to da deca kad porastu treba sama da se odluce kakvu sobu zele i sta im se svidja.

A i te police su bezveze, dok su mali sluze samo da dete sa njih sve pobaca na pod.

A i prasinu skupljaju. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koje to stvarcice dete od dve godine ima sem igracaka,sigurno ne skuplja suvenire,pa mu trebaju police da redja.Al dobro,svako po svom ukusu,postujem,samo gledam sta je prakticnije,da ne bi neko dzabe bacio pare,a zakoju godinu sve to menjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.