Kad dete "prebaciti" u posebnu sobu?

odgovora

Objavljeno

Drage mame!

Zanima me sta vi mislite,koja su vasa iskustva:kad dete preseliti u njegovu sobu?

Nama u oktobru stize seka,mesta bi bilo i za deciji krevet i za krevetac,ali se plasim da bi bio ljubomoran kad bi preseljavanje pokusali nakon rodjenja seke... Soba je odmah preko nase,bio bi blizu,ali ipak,jos je tako mali,ima 1,5god. ...

Hvala unapred i pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga ChiMama,

mislim da si u pravu sto mislis da ce biti ljubomoran.Pogotovo kad vidi da ce sestra zauzeti njegov krevetac.Tvoj Teo je starosti kao moja djevojcica,i mi cemo je sad prebaciti u njenu sobu.Ne znam da li ti djecak spava po cijelu noc ili se budi?Ako se budi ,to ce biti malo teze za tebe.Jovana se ne budi nocu,tako da je i meni lakse,a posto uveliko izlazi iz krevetica,vrijeme nam je za pravi krevet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga ChiMama,

mislim da si u pravu sto mislis da ce biti ljubomoran.Pogotovo kad vidi da ce sestra zauzeti njegov krevetac.Tvoj Teo je starosti kao moja djevojcica,i mi cemo je sad prebaciti u njenu sobu.Ne znam da li ti djecak spava po cijelu noc ili se budi?Ako se budi ,to ce biti malo teze za tebe.Jovana se ne budi nocu,tako da je i meni lakse,a posto uveliko izlazi iz krevetica,vrijeme nam je za pravi krevet.

Hvala duskice za odgovor! :)

Nas Teo se jos uvek budi nocu,min.2x,tako da zaista neznam sta da radim.On odavno spava na "pravom" krevetu,posto u krevetcu nije ni hteo da spava,i mi smo mislili da bi bilo vreme odvojenu sobu,ali... neznam,imam uticaj da nam ne bi uspelo... Mislila sam da pokusamo,pa ako ne uspe onda da ga prebacimo u isto vreme sa sekom,cim je prestanem dojiti.A dotad ce mi biti ionako svejedno da li ce spavati samo ona sa nama ili oboje...

Javi mi molim te kako ste vi prosli,na koji nacin ste je prebacicli...

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame!

Zanima me sta vi mislite,koja su vasa iskustva:kad dete preseliti u njegovu sobu?

Nama u oktobru stize seka,mesta bi bilo i za deciji krevet i za krevetac,ali se plasim da bi bio ljubomoran kad bi preseljavanje pokusali nakon rodjenja seke... Soba je odmah preko nase,bio bi blizu,ali ipak,jos je tako mali,ima 1,5god. ...

Hvala unapred i pozdrav!

Mislim da je još mali da spava sam u sobi na krevetu. Ako ima mesta u vašoj spavaćoj sobi, onda nema potrebe da ga odvajaš, pa i on je još beba...Sigurno da će biti malo "čupavo" kad dođe seka, ali nisi ni prva ni poslednja koja će se "boriti" sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je još mali da spava sam u sobi na krevetu. Ako ima mesta u vašoj spavaćoj sobi, onda nema potrebe da ga odvajaš, pa i on je još beba...Sigurno da će biti malo "čupavo" kad dođe seka, ali nisi ni prva ni poslednja koja će se "boriti" sa tim.

slazem se sa ruskinjom bilo bi ti teze svaki cas trckati nocu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo blizance od 14 meseci i od prvog dana su u svojoj sobi...

ako želiš da prebaciš dete, onda bolje pre nego dođe beba...

e sada može on još u krevetiću, a može i svoj krevet da ima, pa da mu lepo uredite, da bude velikiiii!

Postaviš lepo jastuke dole pored kreveta, pa ako i padne, da se ne udari,

imaju one ogradice da se kupe, što se namontiraju na ivicu kreveta...

ja sam za to da ga prebaciš, jer će ga beba samo buditi noću...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kosta od treceg meseca spava sam u sobi u svom kreveticu, tako da mi imamo problem sa tim sto je on navikao da spava sam u sobi i kad nam neko dodje u goste, mi smo kod njega u sobi na drugom krevetu i uglavnom se budi. Nama za mesec i po dana stize bata, tako da Kostu planiramo da prebacimo na svoj pravi krevet,a batu u krevetac, samo se ja plasim kako ce on nocu spavati jer je jako nemiran dok spava, da ne padne s kreveta. Gde imaju da se kupe te mrezice za krevete u BG? To bi nam bas koristilo. Mada sad u vrticu spava lepo, ne vrti se, ali to je ipak sat-dva, nije cela noc. A i zbog bebe, morace neko od nas da spava bar u pocetku sa njim u sobici na krevetu. A i ne znam kako ce reagovati na bebu koja se budi nocu, on je mali jos, 13 meseci, ne razume bas da to tako mora :)))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za to da bebe do min 6 meseci treba da spavaju u istoj sobi sa roditeljima. Prvo sto je to najbezbednije, drogo sto ako je beba dojena svi znamo koliko ce to znaciti mami.

Drugi neki uzrast meni je 1god jer do tada su najvece sanse za SIDS i preporucljivo je imati dete relativno blizu sebe.

E nakon godine je ok prebaciti ih ali opet zavisi od deteta i njegovih navika i potreba. Dete koje se budi se mozda bas zbog roditelja budi. Kazem otuda sto je moja mala kad smo nas dve bile same pocela spavati bez budjenja sa 7 meseci i onda se posle mesec i po vratile tati i ona se opet pocela buditi! Isto je radila i kad on otputuje- spavala bi cele noci ko bubica... Znaci da li on nesto radi sto njoj smeta (znam da ume pricati u snu ponekad), ili nas dvoje nesto radimo sto je budi (mislim opet na pricanje u snu, vise okretanja isl) svejedno ocigledna je bila razlika.

Elem mi smo malu prebacili kad je imala 20 meseci jer nam pre nije odgovaralo. Imali smo mogucnosti, ali je soba bila u drugom delu kuce i cesto koriscena za goste. Posto smo znali da cemo se seliti nismo hteli da i nju i sebe cimamo oko dekorisanja, navikavanja itd. Kad smo se preselili odmah je isla u svoju sobu- velika cura, sva vazna, njen krevet, njeno sve okolo pa je upalilo. Ume i sad da nam se usunja u krevet pred zoru al samo zbog mazenja.

S druge strane ja bih definitivno napravila razliku izmedju prebacivanja i dolaska nove bebe (ili obrnutim redosledom) da bi se izbeglo da to dovede u vezu (vec si pomenula potencijalnu ljubomoru).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima(pomocu)! :)

Mi imamo blizance od 14 meseci i od prvog dana su u svojoj sobi...

ako želiš da prebaciš dete, onda bolje pre nego dođe beba...

e sada može on još u krevetiću, a može i svoj krevet da ima, pa da mu lepo uredite, da bude velikiiii!

Postaviš lepo jastuke dole pored kreveta, pa ako i padne, da se ne udari,

imaju one ogradice da se kupe, što se namontiraju na ivicu kreveta...

ja sam za to da ga prebaciš, jer će ga beba samo buditi noću...

On vec spava u svom "velikom" krevetu jer u krevetcu uopste nije hteo,tako da smo od pocetka koristili metodu sa jastucima i dodatnim dusekom na podu,sad vec nema potrebe,navikao se...

E sad,odluka je pala,necemo ga ove god.prebacivati,i to zbog toga sto cemo zimi svi spavati u jednoj sobi(zbog ustede na grejanju),i mislim da cemo tako izbeci i ljubomoru(koliko je to moguce,naravno).Sledeceg leta cemo ih oboje prebaciti u njihovu zajednicku sobu,tako nece biti sami,nece biti pravljenja razlike... Nadam se da ce sve ici po planiranom... :)

A do tad uzivamo u mazenju,pazenju,koja mu tako ocigledno prija... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ChiMama, već si ddonela odluku, no evo i mog mišljenja (za buduće nedoumice)

Prvo sve zavisi od deteta do deteta, drugo - mogućnosti.

Primer - moja beba je od drugog meseca samo na adaptiranom, od nekih mesec dana spava po celu noć.

Da imam sobu bila bi već u njoj, jer bi ona odspavala i duže ali je budi alaram muža kad ide na posao.

Dakle da imam sobu ja bi prebacila, na žalost nemamo sobu pa ću ja nastaviti da se budim ki vampir u 6.30

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde imaju da se kupe te mrezice za krevete u BG?

Draga te mrezice imas u turbo limac u BG.Mi imamo ovakvu

kxw-iiiiii.jpg

Dobili smo je na poklon i planiramo od septembra da namestimo Monikinu sobu i da je stavimo zastitu jer ova moja sigurno bi pala sa kreveta dole. :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ChiMama, već si ddonela odluku, no evo i mog mišljenja (za buduće nedoumice)

Prvo sve zavisi od deteta do deteta, drugo - mogućnosti.

Primer - moja beba je od drugog meseca samo na adaptiranom, od nekih mesec dana spava po celu noć.

Da imam sobu bila bi već u njoj, jer bi ona odspavala i duže ali je budi alaram muža kad ide na posao.

Dakle da imam sobu ja bi prebacila, na žalost nemamo sobu pa ću ja nastaviti da se budim ki vampir u 6.30

Hvala u svakom slucaju! :)

Inace,kao sto si i sama rekla-sve zavisi,deca su razlicita... Eto,nas mali Teo se jos uvek budi nocu bar 2x i trazi flasicu sa cajom.Probali smo vec na razne nacine da ga uspavamo,da ga odviknemo od cucle,medjutim ne ide,tako da smo kontali da ga zasad "ne diramo",njemu je to kao bensedin,jedina uteha... Polako ga navikavam da spava sa plisanom ovcom,pa da se menjamo... Ja sam ga dojila do 13.meseca,i jaaako je bio tezak prestanak,od tad je vezan za flasicu... A sto tice ustajanja-nas je vampir i bez nas,on nas budi svako jutro,ma ni budilnik ne koristimo vise... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dugooo spavali zajedno...Stariji je spavao u krevetac ,ponekad sa mnom u krevet ali uvek u istoj sobi.. Lakse je.. Mladji isto tako ,sa nama u sobu jedino on je hteo krevetac.. Od kad smo dosle ovde ,vec 4meeseca imaju svoju sobu i tu se uspavljuju,spavaju ali retko kad celu noc prespavaju u njohovj sobi(pogotovo mladji<) ,stalno se budi ja ilo legnem pored njega da ga uspavam ili ga prebacim kod nas u krevet.. Nadam se da ce uskoro prestati da se budi nocu i da ce on i bata spavati zajedno celu noc.. Bez budjenja...Inace spavaju zajedno u krevet..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno o ovome razmišljamo.

Kad smo opremali bebi sobu (zasebna soba), njen krevetić smo privremeno stavili u našu spavaću sobu. Plan je bio da je oko 3.meseca prebacimo u njenu sobu.

Imamo 2 dr koji nas privatno posećuju (porodični prijatelji) i daju nam dva suprotna saveta:

jedna je protiv, smatra da je suviše mala i da beba do prve godine treba da spava kod roditelja;

druga se apsolutno slaže, smatra da je neophodno za bolji san i bebe i nas, a i da se bebe sada lakše navikavaju nego kasnije.

I šta sad? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sustini i jeste jos jako mala bebica,pogotovo ako je dojis i ako se budi nocu... Po meni je jos mala,ja sam u to vreme gledala da stalno bude pored mene,ne bih je ni na tren ispustala iz vidokruga... :rolleyes::wub:

ALI! U pravu su kad kazu da je mnogo lakse naviknuti bebicu dok je mala.

Mi zapravo jos nismo probali,i zbog tehnickih stvari ni necemo ove god,a sledece cemo ih zajedno prebaciti,ako sve ide kako je planirano...

A roditelji uvek znaju najbolje sta je dobro njihovim bebicama,na vama je da odlucite... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Ivona ima skoro pet meseci,za sada se budi jednom nocu. :rolleyes: Ali cim budem bila sigurna da spava celu noc prebacicemo je u njenu sobu.Mislim da je to mnogo bolje i za nju a i za nas,narocito sto planiramo jos dece :D .Soba je pored nase pa cu je svakako cuti,kao i svaka majka koja cuje svaki pokret svog deteta!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa malo jače od 4 meseca smo je prebacili u zasebnu sobu. Lično, meni se ništa nije promenilo - uvo mi je i dalje u krevetiću. :wacko: Ona je počela ipak nešto bolje da spava, valjda se uspava lakše i brže tako sama.

Azada voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Emilija spava sama u sobe sa nekih 10 meseci. Što kaže MiAl2005, čini mi se da bolje zaspi i mirnije spava, jer čim primeti da je neko u sobi ona bi se igrala i nešto "pričala". Naravno desi se da nekad neko spava sa njom (kad nam dođu gosti pa mi onda pređemo u tu sobu). Ja nisam rada za tako nešto ali .... ajde da ispadne da se i moj muž nešto pita ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi bi ovu nasu rado prebacili u njenu sobu ,ali se ona i dalje budi nocu-samo kaze:"Mama,da te mazim." i onda moram da joj dam glavu da me mazi da ponovo zaspi.Znaci,to je kod nas nemoguca misija jos uvek,nazalost.Sta cemo kad dodje beba namamo pojma :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ogi ima svoju sobu,sa kompletnim namestajem,ali jos uvek spava u nasoj sobi u krevecu.Budi se nocu i pred zoru ga prenesemo u nas krevet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi bi ovu nasu rado prebacili u njenu sobu ,ali se ona i dalje budi nocu-samo kaze:"Mama,da te mazim." i onda moram da joj dam glavu da me mazi da ponovo zaspi.Znaci,to je kod nas nemoguca misija jos uvek,nazalost.Sta cemo kad dodje beba namamo pojma :unsure:

pa svi skupa :lol:

sto da ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i kod nas ova tema stigla na dnevni red, bas ovih dana ,

imamo vise vremena za razgovor pa ajde da resavamo sta je sledece ..

posto nam najverovatnije sleduje jos jedna selidba, mm i ja se dogovaramo da uzmemo veci stan,

pod tim veci mislim da ima posebna spavaca soba za nas posebna za decu.

Moji malisani spavaju zajedno u jednom krevetu sa pregradom od jastuka

( ja ih zovem cevapi) izmedju njih, realitivno mirno spavaju,

Joci se nocu budi da pije vode ali uz obavezno budjenje mame i trazenje dozvole za to :wacko::wacko: i to je od skoro poceo da me pita ,

ali nastavlja san u roku od par sek

ono sto se javlja kao problem jeste njegovo budjenje tacno u 05h svako jutro,

uz reci ja se napavo, necu vise :blink: ,

ja samo odgovorim mrak je ne radi grejanje vracaj se u krevet ,

nekad dodje kod nas ali uglavnom ostaje u svom krevetu.

Nani uglavnom ne reaguje na to njegovo budjenje, sta vise ovih dana kako bata ne ide u vrtic ona se cak ni ne budi kad i on , niti joj smeta nasa "galama" oko oblacenja dorucka,

tako da smo se mm i ja dogovorili da prebacivanje bude u odvojenu sobu ako dodje do selidbe u veci stan,

jer i nama je potreban odmor, najverovatnije i ja pocinjem da radim...

samo se nadam da ih selidba nece nesto poremetiti :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da mi je neko rekao da ce to da bude toliki problem nema sanse da bi povjerovala ....

Inace moja Ana ima 6 godina I JOS UVIJEK SPAVA SAMNOM U KREVETU!!!

Nikakvim trikovima nisam uspjela da je natjeram da spava u svojoj sobi. Moracu ovih dana da to presjecem. Kaze da se boji sama da spava. Pokusavala sam i sa taktikom da je prebacim kada spava ali dotabana nama u krevet nakon 20 minuta.

Po mom misljenju najbolje je da se perbaci dok jos ne shvata ni za strah ni bilo sta slicno tome, da se navikne od malena ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da mi je neko rekao da ce to da bude toliki problem nema sanse da bi povjerovala ....

Inace moja Ana ima 6 godina I JOS UVIJEK SPAVA SAMNOM U KREVETU!!!

Nikakvim trikovima nisam uspjela da je natjeram da spava u svojoj sobi. Moracu ovih dana da to presjecem. Kaze da se boji sama da spava. Pokusavala sam i sa taktikom da je prebacim kada spava ali dotabana nama u krevet nakon 20 minuta.

Po mom misljenju najbolje je da se perbaci dok jos ne shvata ni za strah ni bilo sta slicno tome, da se navikne od malena ...

Ja sam moju decu prebacila u zasebnu sobu kad je Petar imao 4 a Vanja 2godine. E sad da li su lakse prihvatili sto su bili mali ili sto ih je bilo dvoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vjerovatno i jedno i drugo .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.