Tetovaze

odgovora

Objavljeno

Kakav je vas stav o tetovazama?

Ja ih volim ali ako su sa ukusom uradjena,nista preterano. Zelela bih jednu ali na mestu gde se vidi ako to zelim a moze i lako da se prikrije ( npr na kuku ).

Da li bi svom detetu dozvolili da uradi tetovazu ili pirsing ( Ako bude i dalje u modi kad porastu) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam ih i jos uvek ne planiram raditi jednu. Jednostavno me trenutno ideja ne privlaci dovoljno, posebno kad pomislim kako ce ta ista tetovaza izgledati sa mojih 50-60 :blink:

Ne smeta mi da ih vidim na drugima, ako su s ukusom i profi odradjene i imaju "pricu", a ne radjene po modi ili da budu sto upadljivije i da privuku sto vise paznje.

Svom detetu nista ne bih zabranjivala- naravno kada postane dovoljno odgovorna za te stvari. Znaci ako je punoletna i odluci se na tetovazu ako me pita za misljenje bicu tu da je posavetujem da malo razmisli ako recimo hoce da istetovira nesto tipa "Mile JNA" :lol:

Za pirsing sam jos opustenija i neka donja granica od 16 (recimo) mi dolazi u obzir. Meni moji nisu pravili problem kada sam ga na pupku htela odraditi sa 17 (al nisam na kraju) pa sto bih ja svojoj deci. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da bih dozvolila(nešto normalno). Ipak će on/ona to nositi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim tetovaze i nemam nista protiv njih, ali nisam se tetovirala, uzasno me je strah.

Ali imala sam jednom privremenu tetovazu, malo iznad grudi, e tada sam imala velike grudi, istetovirala sam delfina (prosto ih obozavam), svidela mi se ali za trajnu nisam imala hrabrosti. Tada sam se zafrkavala kako ce delfin u trudnoci prerasti u kita, jer su mi grudi bas narasle, eeeeeeeeeeee, a sad ne bi bio ni girica :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim tetovaze i nemam nista protiv njih, ali nisam se tetovirala, uzasno me je strah.

Ali imala sam jednom privremenu tetovazu, malo iznad grudi, e tada sam imala velike grudi, istetovirala sam delfina (prosto ih obozavam), svidela mi se ali za trajnu nisam imala hrabrosti. Tada sam se zafrkavala kako ce delfin u trudnoci prerasti u kita, jer su mi grudi bas narasle, eeeeeeeeeeee, a sad ne bi bio ni girica :(

:lol::lol::lol: Stvarno si legenda...

Nekada ranije sam želela da se istetoviram, ali nikada dovoljno jako da bih to i uradila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf,ja sam oduvek bila fascinirana dobrim tatuom i dugo sam zelela da to uradim,jos u vreme kada to nije bilo u modi.

htela sad da to bude nesto mao i diskretno,samo za ,,moje oci``( i jos necije,haha)..ali dugo nisam mogla da se odlucim sta tj cesto sam menjala misljenje( to valjda pokazuje da sam neodlucna i mozda i iz tog vrazloga , je i bolje sto to nisam uradila).

tetovaze su sad toliko usle u modu,da su pocele da mi se gade :( prosto,sve sto je pomodno i vecina to radi-mene odbija...kad odem na strand pa vidim one ljude-slikovnice,bude mi muka...ispada da je ribama prioritet imati tetovazu i to po mogucstvu sto uocljiviju..

mom detetu ne bih branila da je ima,ali pod uslovom da ,ako se vec odluci da obelezi svoje telo za ceo zivot ,to bude u godinama kada zna sta hoce .ne verujem da bih to dozvolila klincu od 14-15 god ( a vidjala sam i takve tetovirane i to sa po nekoliko tetovaza).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim da vidim dobru tetovažu na nekome ali je ja ne bih nikada uradila. Detetu bih dozvolila kada postane punoletno, naravno prvo bi smo popričali o tome pa ako baš bude želeo dozvolila bih mu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam tet niti mi se dopada...pircing i tet mi uvek deluju prljavo, narocito na devojkama...bez uvrede, jer i mm ima dve tetovaze i bas mi je smor zbog toga :)

a i on se kao kaje...:)

pre nekoliko godina sam isla da napisem "truth" negde gde se ne vidi..uradila probu, rekla im da cu doci sutradan i nisam se nikad ni pojavila....ja sam osoba kojoj sve jako brzo dosadi, osim osoba naravno :)

tako da bi mi i ta tetovaza smetala nakon par godina, sigurna sam...

ok volim da vidim neku cool tetovazu, tipa neke latinske poslovice ili slicno, i to je to :)

detetu bih naravno dopustila da uradi tet , a ripcing tek...ipak su to neke faze koje svako od nas mora da prodje dok totalno ne odraste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam htela da je stavim kada mi je bilo 18 god tj pre....13 god i mama mi kaze " moze, zakazi", i ja zakazem...ha,ha onda mi je u gradu pokazala jednu zenu koja je imala oko 50 god i imala je tetovazu na ramenu i kaze mi "vidi bas je super, tako ces i ti u njenim godinam....tada sam odustala. Ali vec duze vreme, nekih 5 godina razmisljam da je stvim ali samo za njegove oci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim tetovaze ,i da imam hrabrosti stavila bih jednu... Mm ima na ruci jos iz vojske ,tetovazu grb Srbije (veliki patriota) i jos samo treba da je dovrsi.. Pirsinge bas i ne volim ,jer posle kad ti dosade ostane ti rupa...Ja ni mindjuse ne nosim na usi a kamoli negde drugde.. A tattoo bi stavila na rame ili dodnji deo ledja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim kada su diskretne i lepe. Na one preko celih ruku, nogu, ledja i sl. se jezimmm! :angry: Ja licno nikada to ne bih uradila, uvek pomislim na sta ce to da lici kada budem "dama u godinama" :wacko: niti volim da vidim na starijim osobama, fuj!

Pirsing sam imala, pre par godina, vise nisam za tako nesto zainteresovana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav je vas stav o tetovazama?

Ja ih volim ali ako su sa ukusom uradjena,nista preterano. Zelela bih jednu ali na mestu gde se vidi ako to zelim a moze i lako da se prikrije ( npr na kuku ).

Da li bi svom detetu dozvolili da uradi tetovazu ili pirsing ( Ako bude i dalje u modi kad porastu) ?

ja imam , na boku !!! lepa je samo bih je trebala popraviti jer kako sam se ugojila rasirila se ...

glava devojke-andjela , sa krilima i oreolom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam jednu na desnom kuku, vise na ledjima. Zmaj. To je moj prvi "tetovaza" crtez. Ne kajem se sto sam ga uradila vec se kajem sto nije veci i komplikovaniji. Sad cu da vidim, ako se skontam, da ga ukrsim i volela bih u skorije vreme da uradim na vratu (deo iznad plecki) inicijale mog muza u tribalu. Da na prvu nemoze da se prepozna sta je. To obozavam, skrivene crteze. Nevolim tetovaze u boji, mada mi je ok kada se crveni detalji dodaju. Nikad nebih branila detetu, ali bi morao da mi pokaze tetovazu, i ja da se slozim sa ctezom... Bila bih pocastvovana ako bi ono jedan dan doslo i pitalo me da mu naslikam sta ce da istetovira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se tetovaže ne dopadaju, tako da ih ja lično nemam. Deca kad napune 21 godinu mogu da se tetoviraju, a protiv pirsinga ću uvek biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj...mene privlace i to dosta,cak zadnje dve god govorim muzu da zelim da mi to bude rodjendanski poklon,a opet odlazem,zbog ljudi u mom okruzenju,znaci mi njihovo misljene,a opet,razmisljam o tome.Volela bih nesto diskretno,na mestu gde lako mogu prikriti,npr kuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

9o procenata poznanina koji su tetovirani se takodje kaju sto su to uradili...tako da meni tetoviraje nije palo na pamet..ali sta znam nekom to bas lepo stoji... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam rodjaka koji tetovira, i to jaaaakooo dobro.

Jednom prilikom mi je na listu noge uradio privremenu tetovazu (guster koji se penje uz nogu, i kao da je grebe). Bila sam odusevljena, ali se nisam usudila da uradim trajnu- kakva bih baba bila sa tom zivotinjicom, koja i nije bila mala, pitam se. :blink:

Djeci ne bih branila, pod uslovom da su punoljetni i da cvrsto stoje iza toga sto odluce. Ako bih vidjela da su neodlucni, onda bih ih posavjetovala da to odloze za par godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam rodjaka koji tetovira, i to jaaaakooo dobro.

Jednom prilikom mi je na listu noge uradio privremenu tetovazu (guster koji se penje uz nogu, i kao da je grebe). Bila sam odusevljena, ali se nisam usudila da uradim trajnu- kakva bih baba bila sa tom zivotinjicom, koja i nije bila mala, pitam se. :blink:

Djeci ne bih branila, pod uslovom da su punoljetni i da cvrsto stoje iza toga sto odluce. Ako bih vidjela da su neodlucni, onda bih ih posavjetovala da to odloze za par godina.

Ja da imam rodjaka koji tetovira, ne bih izlazila iz salona!!! :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da imam rodjaka koji tetovira, ne bih izlazila iz salona!!! :D:lol:

E pa i ja bih se uselila! :D

Ja imam 2 tetovaze,i pravim 3.cim se porodim.Ja obozavam tetovaze,cak mi se dopadaju i one na celoj ruci,ali u sustini mislim da osoba mora da zna da ih "nosi' inace ne izgleda lepo. Mm nema,planirali smo zajedno(kad sam radila 2.),on je hteo trougao sa albuma Pink Floyda,ali na kraju nije skupio hrabrost... Pisonja... :lol::P Ja imam na vratu,na kicmi,japanski znak za snove,a sustina tattooa je bila da mi uvek bude podsetnik da ne zaboravim da sanjam i sanjarim(sto je po meni iliti meni jako bitno),a drugi je na donjem delu ledja(jedva da viri iz gacica),cvet lotos koja ima znacenje...uf dugo je da napisem,ima na netu,sve u svemu meni znaci nesto kao ponovno rodjenje-posto sam se tako osecala kad sam postala majka,jednostavno se rodila nova osoba sa bebom... :rolleyes: Za 3.planiram citat isto vezano za majcinstvo,jos nisam odlucila gde cu,ali mislim da cu ovaj put na ruku... Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa i ja bih se uselila! :D

Ja imam 2 tetovaze,i pravim 3.cim se porodim.Ja obozavam tetovaze,cak mi se dopadaju i one na celoj ruci,ali u sustini mislim da osoba mora da zna da ih "nosi' inace ne izgleda lepo. Mm nema,planirali smo zajedno(kad sam radila 2.),on je hteo trougao sa albuma Pink Floyda,ali na kraju nije skupio hrabrost... Pisonja... :lol::P Ja imam na vratu,na kicmi,japanski znak za snove,a sustina tattooa je bila da mi uvek bude podsetnik da ne zaboravim da sanjam i sanjarim(sto je po meni iliti meni jako bitno),a drugi je na donjem delu ledja(jedva da viri iz gacica),cvet lotos koja ima znacenje...uf dugo je da napisem,ima na netu,sve u svemu meni znaci nesto kao ponovno rodjenje-posto sam se tako osecala kad sam postala majka,jednostavno se rodila nova osoba sa bebom... :rolleyes: Za 3.planiram citat isto vezano za majcinstvo,jos nisam odlucila gde cu,ali mislim da cu ovaj put na ruku... Pozdrav!

Ekstra. Znas, ja sam razmisljala o cvetu lotos, da sa njim prekrijem jednu tetovazu, koju sam mislila da osvezim, al' bih je radije prekrila sa necim vecim. Mislim da nam je tatoo negde, na istom delu. (moj je mozda malo vislje, jer lepo viri iz gacica). Sta mislis, ti, kako bi ta tetovaza bila za prekrivanje? (mislila sam da iskoristim tamnije boje za cvet, tipa ljubicasta, tamno plava, a npr. samo vrhove latica u belo, i sve to ukraseno igrom senki u pozadini.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmmmmm tetovaze :D ja imam istetovirano desno rame i levu nadlakticu :D volim velike i crno-bele, sharene samo da vidim na drugome na sebi ne. :D volela bih da uradim josh jednu eventualno dve manje i to je to. nikada se nisam pokajala i mislim da necu ah opet glupo je i pricati o kajanju, ako neshto sigurno zelish onda to i uradish! kajacesh se ako nisi sto posto sigurna, a kada budem baba imacu odvratne oklembeshene rucerde sa razvucenom bojom! Ako! bicu vesela baba :D (mrzim te price, e bices smeshna baba.... daj Boze da budem baba uopshte!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmmmmm tetovaze :D ja imam istetovirano desno rame i levu nadlakticu :D volim velike i crno-bele, sharene samo da vidim na drugome na sebi ne. :D volela bih da uradim josh jednu eventualno dve manje i to je to. nikada se nisam pokajala i mislim da necu ah opet glupo je i pricati o kajanju, ako neshto sigurno zelish onda to i uradish! kajacesh se ako nisi sto posto sigurna, a kada budem baba imacu odvratne oklembeshene rucerde sa razvucenom bojom! Ako! bicu vesela baba :D (mrzim te price, e bices smeshna baba.... daj Boze da budem baba uopshte!)

Welcome TeaBlea,jeeej,jos jedna tetovirana... :D Svidja mi se ovo sto si napisala o babama.... :) Ma ja znam i neke cool babe sa tetovazama,pa necemo valjda i mi nositi marame i tako to,ne?! Ja cu biti cool baba,stalno u trenerci,onako opusteno,na kratko osisana i nikad se necu sminkati,samo cu uzivati u zivotu... :D Barem tako oduvek planiram,hihihi... ;) Imamo dogovor sa muzem puzem-cim dobijemo "penziju" prodajemo ili prepisujemo kucu na decu,kupujemo buba-kombi,onaj hipijevski(ugradjujemo klimu,ABS,servo,kuhinju i krevet nazad) i obilazimo evropu... :D A posle cemo doci ziveti i grbaviti se kod dece,hihihihhihihi... :P

Inace,sta imas istetovirano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.